مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

تجهیزات ایمنی دوچرخه

اگر تصمیم گرفته‌اید دوچرخه‌سواری کنید و یا اینکه با دوچرخه خود به سفر بروید، ابتدا باید یک دوچرخه مناسب تهیه نمایید. بنابراین، اگر هنوز دوچرخه مناسب خود را پیدا نکرده‌اید، بهتر است اول سری به مقالات زیر بزنید.پس از خرید دوچرخه، در قدم بعدی بایستی وسایل جانبی مورد نیاز برای دوچرخه سواری را تهیه کنید. با توجه به اینکه ایمنی و سلامت دوچرخه‌سوار و خود دوچرخه دارای اهمیت بالایی است، در این مقاله به معرفی پنج وسیله ضروری برای حفظ ایمنی و سلامت شما و دوچرخه‌تان خواهیم پرداخت.

تجهیزات ایمنی پایه

1. هر بار که سوار می شوید ، یک کلاه ایمنی مناسب بپوشید. پوشیدن کلاه ایمنی می تواند شدت آسیب دیدگی سر و مغز را کاهش دهد. (به نکاتی برای نصب کلاه ایمنی دوچرخه مراجعه کنید.)

2. از نوار ، دنده یا لوازم جانبی در شب استفاده کنید تا در حد امکان قابل مشاهده باشد.

3. پمپ تایر ، اهرم تایر ، کیت پچ و لوله یدکی را حمل کنید.

4- آب یا نوشیدنی ورزشی را با استفاده از نگهدارنده بطری آب (که اغلب به آن قفس گفته می شود) حمل کنید.

5- دوچرخه خود را به یک چراغ جلوی سفید و همچنین یک بازتابنده عقب قرمز و / یا نور برای سوار شدن در گرگ و میش ، تاریکی و شرایط نامساعد جوی مجهز کنید. (از نظر قانونی در مینسوتا مورد نیاز است.)

6. حمل و اطلاعات پزشکی مربوطه.

7. در صورت بروز اورژانس با تلفن همراه همراه باشید و مشکلات را برای مستند سازی ثبت کنید.

8- از سایش محافظ چشم مقاوم در برابر ضربات استفاده کنید.

تجهیزات کمکی
9- در صورت تصادف از دستکش های دوچرخه استفاده کنید تا از دست خود محافظت کنید.

10- برای بهبود آگاهی عمومی خود و دیدن وسایل نقلیه در حال پیاده روی و همراهان سواری ، آینه ای را روی فرمان ، کلاه ایمنی یا عینک خود نصب کنید.

11- برای ایمنی دوچرخه خود قفل حمل کنید.

12. از نوارهای بازتابی پا استفاده کنید تا شلوار بلند را از زنجیر خود دور نگه دارید.

13. کیسه ای را در زیر زین ، قفسه (پنچر) یا پشت خود حمل کنید.

14. زنگ یا شاخ را نصب کنید تا دیگران از رویکرد شما به ویژه در مسیرهای پیغام هشدار دهند.

15. برای کمک به تعمیرات اساسی ، از چند ابزار استفاده کنید. آچار هلال با دوچرخه های خاصی کمک می کند.

سایر تجهیزات ایمنی

آینه

اگر در جاده ها سوار می شوید یا مسیرهای پر رفت و آمد را طی می کنید ، یک آینه ضروری است. ما معتقدیم که هر وسیله نقلیه در جاده نیاز به یک آینه دارد. آینه های نصب شده بر روی حلقه برای برخی کار می کنند ، اما آینه های نصب شده با کلاه ایمنی کمتر لرزانند و حرکت کوچک سر باعث می شود که اسکن بزرگی در پشت باشد. آنها باید با پایه های جداشونده نصب شوند - ما از نوار قلاب و حلقه ای چسبیده به نوار Scotchlite 3M استفاده می کنیم تا مطمئن شویم چسب کنار کلاه ایمنی با پوسته سازگار است. بیشتر مغازه های دوچرخه دارای آینه هستند و برخی از آنها بزرگترهایی هستند که توسط برت فلمینگ ساخته شده و از ابزارهای کارآمد Velo Tools در دسترس هستند. ما آنهایی را که در مورد عینک قرار می گیریم توصیه نمی کنیم ، زیرا وقتی انتهای آینه از شیشه جدا شد و به پلک چرخید ، گزارشی از یک قطعه چشمی در تصادف گرفتیم.


دستکش

استفاده از تجهیزات ایمنی دوچرخه به جز کلاه ایمنی احتمالاً دستکش است. در هنگام سقوط در پیاده رو ، دستکش از پوست روی کف دست خود محافظت می کند. برخی از آنها برای محافظت از دستها در برابر فشار فشرده سازی از دسته های چرخدار در سواری های طولانی استفاده شده اند. آنها دستان شما را در زمستان گرم نگه می دارند. وقتی سوار شیشه ای می شوید ، به شما اجازه می دهد تا قبل از اینکه شیشه به طور کامل به داخل تخته نفوذ کند ، شیشه های شیشه را از لاستیک خود پاک کنید. (این کار را حین حرکت هم امتحان نکنید!) دستکش ها بسیار توصیه می شود. ما موارد قابل شستشو را برای استفاده در تابستان دوست داریم. برای زمستان می فهمیم که آنهایی که غشاهای غیر تنفسی دارند در هر سواری خیس می شوند و قبل از استفاده دیگر باید کاملاً خشک شوند و یا داخل آن سفت شوند. دستکش داغ گرمترین چیزی است که ما برای زمستان پیدا کرده ایم ، اما آنها نیز مرطوب می شوند.

محافظ دهان

بسیاری از ورزشهای تماسی برای محافظت از شرکت کنندگان از محافظان محافظ استفاده می کنند. این شامل بوکس ، فوتبال و بسیاری دیگر است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ضربه به چانه کارهای بیشتری را از بین بردن دندان های شما انجام می دهد. انرژی منتقل شده توسط مفصل فک می تواند مستقیماً به مغز منتقل شود و همان تأثیراتی را که در مبارزان هنگام ضربه زیاد دیده می شود ، ایجاد می کند. محافظ خوب دهان یا مفصل فک با درگیر کردن دندانهای بالا و پایین ، فک را تثبیت می کند. این می تواند گران باشد ، یا فقط چند دلار از فروشگاه کالاهای ورزشی برای "جوش و نیش" که بعد از گرم شدن مختصری در آب جوش با دندان شما مطابقت دارد. بیشتر موتورسواران یک محافظ محصور پیدا می کنند زیرا می تواند در تنفس دهان ، تف و فریاد زدن به سگ ها ، اتومبیل ها و پیاده ها اختلال ایجاد کند. طرح هایی وجود دارد که دارای منافذ مرکزی برای به حداقل رساندن آن مشکلات هستند.

زره کامل بدن

ما هنوز شاهد هیچ زره ای کامل برای دوچرخه سواران نیستیم که بتواند مدیریت انرژی تأثیر واقعی را فراهم کند. زره پوش در بازار بیشتر به منظور گسترش اثر ضربه زدن به چیزی تیز طراحی شده است. به عنوان مثال ، هیچ چیزی در خارج از کشور که ما از آن آگاه هستیم ، محافظت نخواهد کرد. زره پوش در هوای گرم محدود و گرم است. ما فکر می کنیم والدینی که به دنبال جلوگیری از یک پسر فعال هستند تا به خود آسیب نرسانند ، می توانند با آموزش بیشتر از اینکه کودک را با زره بدن درآوردند ، انجام دهند!
ما از یک سوار "آزاده شدید" دریافت کرده ایم که زره پوش بهبود یافته است و برخی از سواران با جلوگیری از آسیب دیدگی در آن ورزش ، اعتبار آن را اعتبار می دهند. توصیه او:

زره های شین / زانو محافظت در برابر ضربه برای سرعت زیاد را فراهم می کند. علاوه بر این ، زره بدن می تواند کسی را از دنده های شکسته یا مهره ها نجات دهد. كسانی كه هنگام پوشیدن زره بدن و پرش از روی صخره ها یا پله های بتونی روی پشت خود افتاده اند می توانند این امر را گویند ... برای بیشتر كودكان این نوع از تجهیزات كاملاً غیر ضروری است ، اما برای آن دسته از كودكان منتخب كه علاقه به سوار شدن شدید دارند ، والدین نیاز دارند. یک منبع مستقر برای مشاوره در مورد مشاوره ایمنی.


پرچم ها

افراد کم سابقه و سایر افرادی که نگران دور بودن در ترافیک هستند ، اغلب از پرچم دوچرخه استفاده می کنند. گردشگران مسافت طولانی از آنها برای افزایش دید در بزرگراه ها طرفداری می کنند. آنها به راحتی در فروشگاه های خرده فروشی جعبه بزرگ و همچنین فروشگاه های دوچرخه ، معمولاً به رنگ نارنجی یا سفید برای دید بالا در دسترس هستند. آیا آنها می کشند؟ مقداری. اهمیت داری؟ شاید.

چراغهای سالم

اگر دوچرخه سواری را بعد از تاریکی سوار کنید ، جایگزینی برای چراغهای فعال وجود ندارد. هیچ وسیله یا ماده بازتابنده ای نمی تواند به دید قابل قبولی برسد که چراغهای برقی بتوانند به آن برسند. ما از بزرگترین چراغهای جلو می توانیم استفاده کنیم ، به علاوه از چراغهای عقب چشمک زن معمولی که یک دوچرخه را به عنوان دوچرخه مشخص می کند ، و همیشه مقداری از افزونگی لازم را برای جبران غیرقابل اطمینان بودن بدنام چراغ های دوچرخه داشته باشیم. در اینجا صفحه ای از چراغ های دوچرخه استفاده شده توسط یکی از اعضای کارکنان ما وجود دارد. چراغهای فعال متأسفانه به تعمیر و نگهداری فعال نیاز دارند ، اما فکر می کنیم هیچ سواری نباید در شب بدون آنها باشد. MH4> Horns ما متوجه نمی شویم که شاخ ها برای ایمنی دوچرخه کارهای زیادی انجام می دهند. صدای شما سریعتر واکنش نشان می دهد و بهتر با شرایط مختلف سازگار می شود. جیغ بدوی واکنشهای مستقیمی در آدرنالین در رانندگان ایجاد می کند و احتمالاً بهترین دفاع شما در اکثر شرایط دوچرخه / ماشین است. نیازی به ارزیابی توسط راننده نیست ، زیرا وحشت در صدای شما واضح است و می تواند تقریباً فوراً ماشین را از روی یک خط حرکت دهد. به هر حال ، سخنان نفرین بر این مسئله بهبود نخواهد یافت ، زیرا وقتی راننده ترسیده باشد ، عصبانی نشوید ، سریعتر واکنش نشان می دهید.

مواد بازتاب دهنده

ما بر روی دوچرخه و کلاه ایمنی نوار بازتاب زیادی استفاده می کنیم. اما محدودیت های آن را تشخیص می دهیم: تا زمانی که چراغهای جلو اتومبیل روی نوار بدرخشد ، چیزی برای بازگرداندن خودرو وجود ندارد. در آن مرحله ممکن است خیلی دیر باشد. و هیچ مدرک علمی وجود ندارد که مواد بازتاب دهنده در واقع به شناسایی دوچرخه کمک کند ، مکان آن را برای راننده مشخص کند ، یا هرچه زودتر توجه راننده را جلب کند. با این وجود ، ما به آن اطمینان نخواهیم داشت ، زیرا این امر به نگهداری یا قابلیت اطمینان چراغ های دوچرخه متکی نیست. ما اغلب دوچرخه سواران را در شب به دلیل داشتن بازتابنده های دارای CPSC در دوچرخه های خود می بینیم حتی اگر فاقد چراغ باشند.


گیره های انگشتان پا ، پدال و بدون پا

در بعضی شرایط ، سوار نمی تواند پاهای خود را به پدال ببندد ، اما معمولاً شما می توانید ، و انجام آن به از بین بردن تصادفات ناشی از آن هنگام قطع پا در زمان اشتباه از پدال کمک می کند. هر سیستمی که استفاده می کنید باید به طور صحیح تنظیم شود و به خوبی حفظ شود ، یا در طی یک روز سقوط خواهید کرد زیرا قادر به بیرون رفتن سریع پای خود نیستید

لاستیک

لاستیک های دوچرخه از نظر چسبندگی به جاده همه به یک اندازه نیستند ، خصوصاً وقتی شرایط بارانی یا یخی باشد. Tread ممکن است جواب ندهد ، و یک ترکیب لاستیکی نرمتر از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. ما به اندازه کافی نمی دانیم که در مورد مارک ها یا مدل ها به شما توصیه کنیم ، اما باید توجه داشته باشید که لاستیک ها می توانند تفاوت ایجاد کنند. می توانید ترکیبات آج نرم تر را با احساس و یا با پرسیدن از یک کارمند فروشگاه دوچرخه شناخته شده تشخیص دهید. شما می خواهید یک پاک کن که در هنگام تازه بودن پاک کن ، لاستیک پاک کن مداد را احساس می کند.


چرخ های بیشتر

یکی از کارمندان این شرکت از آنجا که یک دوچرخه چهار چرخ را برای سوار شدن در شرایط مرطوب و یا یخی خریداری کرده است ، قلاب شکسته نشده است. در اینجا صفحه ای درباره چهارچرخه و منابع سه چرخه وجود دارد.


مغز تو

مهمترین تجهیزات ایمنی در هر دوچرخه ، مغز سوار است. با ایمن سواری می توانید از صدمات بیشتر جلوگیری کنید زیرا تجهیزات ممکن است شما را در مقابل محافظت کنند. به آن فکر کنید و یک انتخاب آگاهانه در سطح ایمنی که می خواهید در سواری روزانه خود داشته باشید ، انجام دهید. شاید اگر مجروح شده باشید خیلی اهمیتی نمی دهید - اما شاید این کار را انجام دهید. فکر کردن در مورد آن می تواند برای مواردی که بعضی از احساسات وحشی یا دیر رسیدن به چیزی باعث می شود ، شما را راهنمایی کند تا بخواهید احتیاط را به سمت باد بکشید ، می تواند دستورالعمل های رفتاری را برای شما فراهم کند! اگر یک آزادکار شدید هستید ، قبلاً انتخاب خود را برای دنبال کردن یک تجربه خطرناک انجام داده اید. در این صورت ، شما احتمالاً می خواهید برخی از محافظت های افراطی را ارزیابی کنید تا به انتخاب خود بروید.

لوازم مورد نیاز برای یک دوچرخه سوار

لوازم مورد نیاز برای یک دوچرخه سوار


پوشاك دوچرخه سواري كوهستان :

پس از صحبت در مورد وسايل و تجهيزات لازم در دوچرخه سواري كوهستان در قسمت گذشته ، در اين قسمت درباره پوشاك دوچرخه سواري كوهستان مطالبي را ذكر خواهم نمود.


كلاه ايمني :

چرخ‌های گران قیمت دوچرخه و یا دیگر قسمت‌های آن را می‌توان تعویض نمود، اما سلامتی شما امکان تعویض شدن ندارد و در حین دوچرخه سورای باید مراقب آسیب دیدن سر و یا دیگر قسمت‌های بدن خود باشید. اگر شما توانسته‌اید به عنوان مثال قیمت یک دوچرخه چند میلیون تومانی را بپردازید، پس می‌تواند برای حفاظت از سر ِ خود نیز کمی هزینه کنید. بنابراین بیشترین بودجه‌ای که می‌توانید را به حفاظت از بدن خود اختصاص دهید. لطفاً به کلاه ایمنی به عنوان یک وسیله جانبی و یا غیر ضروری دوچرخه سواری نگاه نکنید. کلاه ایمنی یک جزء ضروری دوچرخه سواری و بایستی همیشه و در هر شرایطی از آن استفاده کنید. اگر فرزندتان از دوچرخه استفاده می‌کند استفاده از کلاه ایمنی را به او گوشزد کنید. یادتان باشد، سلامتی شما و فرزندتان بسیار با ارزش است، پس در مورد استفاده از کلاه ایمنی سخت‌گیر باشید. به علاوه، اگر از دوچرخه برقی استفاده می‌کنید، به دلیل سرعت و شتاب بالاتر دوچرخه استفاده از کلاه ایمنی را جدی‌تر بگیرید.

کلاه ایمنی دوچرخه (همانند خود دوچرخه) برای کاربردهای مختلف دارای شکل‌های مختلف است. به عنوان مثلا، کلاه ایمنی مورد استفاده برای دوچرخه سواری در شهر با کلاه ایمنی دوچرخه سواری کوهستان و کلاه ایمنی دوچرخه سواری مسابقه‌ای دارای تفاوت‌های بسیاری هستند. بنابراین، کلاه ایمنی را باید متناسب با شیوه دوچرخه سواری خود انتخاب نمایید. به همین منظور، در ادامه مدل‌های مختلف کلاه ایمنی دوچرخه را معرفی خواهم کرد.

 هيچ وسيله اي با ارزش تر از يك كلاه ايمني مناسب براي يك دوچرخه سوار كوهستان نمي باشد . معدود كسي قبل از حادثه و يا تصادفي ، ارزش و اهميت اين وسيله حياتي را مي داند ؛ اما اگر خداي ناكرده حادثه اي براي او در دوچرخه سواري اتفاق بيفتد و كلاه ايمني او را از مرگ حتمي نجات دهد پس از آن حتي براي يك متر دوچرخه سواري كردن نيز كلاه ايمني خود را بر سر خواهد داشت ؛ پس قبل از تجربه اين حادثه بد، آن را همواره بر سر داشته باشيد . يك كلاه ايمني مناسب دوچرخه سواري كوهستان بايد سبك بوده ، داراي سايز مناسب با سر دوچرخه سوار باشد ، از جنس و كيفيت عالي برخوردار باشد ، حتي لامكان سايبان داشته باشد ، داراي رگلاژهاي قابل تنظيم باشد ، قالب سر دوچرخه سوار باشد ، زيبا باشد و داراي بندها و تسمه هاي قابل تنظيم براي محكم كردن كلاه بر روي سر باشد . در پايان توصيه مي كنم هر چقدر كه بيشتر به كلاه ايمني پول داده و هزينه كنيد درصد ايمني سر خود را افزايش داده و سلامتي خود را تضمين نموده ايد .

كلاه ايمني
 

نحوه انتخاب کلاه ایمنی استاندارد

استفاده از کلاه ایمنی مناسب و در عین حال استاندارد در حین دوچرخه‌سواری به منظور کاهش صدمات احتمالی ناشی از تصادفات و یا برخورد ناگهانی اجسام با سرِ دوچرخه‌سوار بسیار حیاتی و ضروری است. اما در صورتی که کلاه ایمنی از استانداردهای لازم برخوردار نباشد منجر به بروز خسارت و حتی تلفات بیشتری خواهد شد( مانند آرتروز گردن، درد شانه و غیره). به همین دلیل در برخی مواقع عدم استفاده از کلاه ایمنی به مراتب ایمن‌تر از استفاده از کلاه ایمنی غیراستاندارد است. کلاه‌های ایمنی استاندارد قبل از عرضه شدن به بازار تحت آزمایشاتی از جمله آزمون جذب ضربه، آزمون صُلبیت، آزمون مقاومت آیرودینامیکی، آزمون دوام پوسته خارجی و سایش سطحی به منظور اطمینان از عملکرد آن‌ها در شرایط حساس قرار می‌گیرند. بنابراین، هزینه بیشتر برای تهیه یک کلاه ایمنی استاندارد در واقع سرمایه گذاری بر روی سلامتی خودتان است. علاوه بر استاندارد، در انتخاب کلاه ایمنی باید به رنگ، وزن، جنس و مهم‌تر از همه به کیفیت کلاه ایمنی توجه شود. کلاه ایمنیِ مناسب دارای پوسته خارجی سخت، وزن سبک، آستر داخلی با قابلیت فشرده شدن، رنگ روشن(درشرایط آب و هوایی نامناسب، دوچرخه‌سوار بهتر دیده می‌شود)، مقاومت در برابر جریان هوا و در عین حال قیمت مناسب است.

در هنگام انتخاب و خرید کلاه ایمنی مناسب، دقت داشته باشید که کلاه مورد نظر تمامی قسمت سر شما را در برگیرد و به این نکته توجه داشته باشید که هرگز وزن کلاه‌ایمنی را به صورت دستی اندازه‌گیری نکنید، این کار منطقی و اصولی نیست، ابتدا کلاه ایمنی را بر روی سر خود قرار داده و بررسی کنید که فشاری بر روی سر و گردن شما وارد نیاورد، در این صورت این کلاه ایمنی از وزن مناسب برای شما برخوردار است. علاوه بر این، در هنگام پوشیدن کلاه ایمنی باید زاویه دید خود را نیز در نظر بگیرید. هنگام استفاده از کلاه ایمنی دوچرخه سواری باید بتوانید به خوبی محیط اطراف خود را مشاهده نموده و تحت کنترل داشته باشید، مدل کلاه ایمنی نباید به گونه ای باشد که میزان دید شما هنگام دوچرخه سواری و به خصوص استفاده از دوچرخه برقی ( به دلیل سرعت بسیار بالا) کاهش یابد. اندازه کلاه ایمنی دوچرخه باید متناسب با اندازه سر شما بوده و کلاهی که انتخاب کرده‌اید باید در عین تضمین راحتی شما، کمی برای شما تنگ باشد(سر شما را به طور کامل دربرگیرد) زیرا کلاه ایمنی هم مانند دیگر پوشش‌ها پس از مدتی ممکن است کمی جا باز کند. هنگام پوشیدن کلاه سر خود را بچرخانید و مطمئن شوید که دوچرخه‌سواری با این کلاه ایمنی برای شما راحت و بی دردسر خواهد بود و در عین حال تضمین کننده امنیت شما نیز هست.

برای ارزیابی اندازه مناسب کلاه ایمنی، ابتدا کلاه را بر روی سر خود قرار دهید، جلوی کلاه ایمنی و لبه کلاه باید به اندازه دو بند انگشت با ابروهای شما فاصله داشته باشد، حواستان باشد که کلاه به صورت کاملاً مستقیم و صاف بر روی سر شما قرار گرفته باشد و به صورت محکم بر روی سر شما ثابت شده باشد(در اثر حرکت و برخورد و ضربه کج نشود و بر روی سر شما محکم و بدون حرکت باقی بماند). سپس بند کلاه ایمنی را در زیر چانه خود ببندید و اطمینان حاصل کنید که به سر و صورت شما فشاری وارد نکند. قسمت پشتی کلاه را نیز چک کنید که محکم قرار گرفته باشد.

در نهایت، برای انتخاب کلاه ایمنی با وزن مناسب و متناسب با وضعیت جسمی خودتان می‌توانید به سایت ما مراجعه نمایید.

عينك آفتابي :

 يكي ديگر از وسايل موردنياز و ضروري در دوچرخه سواري كوهستان عينك آفتابي مخصوص دوچرخه سواري مي باشد كه علاوه بر محافظت از چشمان در برابر اشعه ماورابنفش نور خورشيد، از ورود باد و گرد وغبار به چشم جلوگيري كرده و هم چنين در برابر برخورد حشرات و گل و لاي و اجسام ريز چشم را مراقبت مي كند . يك عينك دوچرخه سواري مناسب داراي ويژگي هايي است : 1) جنس شيشه آن از طلق هاي مخصوص مي باشد و شيشه اي نيست تا در برخورد با زمين و يا اجسام نشكند . 2) فريم آن طوري طراحي شده است كه علاوه بر داشتن حالت آيروديناميكي تمام چشمان را در بر گرفته و مانع نفوذ باد از كناره چشمان مي شود و همچنين تهويه هوا را نيز به راحتي انجام مي دهد . 3) داراي شيشه هايي با 3 رنگ مي باشد كه قابل تعويض بوده و هر كدام بنا به موقعيت در روز هاي آفتابي ، در شب و يا در هواي مه آلود قابل استفاده است . 4) شيشه هاي عينك داراي UV 400 مي باشند تا چشمان را در برابر اشعه فرابنفش خورشيد محافظت كند. 5) سبك مي باشد و در عين زيبايي و ظرافت از استحكام خوبي برخوردار است . 6) آنتي رفلكس مي باشد . 7) پولاريزه مي باشد . كه ويژگي هاي 6 و 7 خيلي كم در عينك هاي دوچرخه سواري مشاهده مي شوند .

پيراهن مخصوص دوچرخه سواري :

ابتدا اين نكته را ذكر كنم كه كه در دوچرخه سواري كوهستان محدوديتي قابل توجه در مورد نوع پيراهن نداريم اما تمام دوچرخه سواران كوهستان حرفه اي پيراهن هايي با اين ويژگي ها مي پوشند : 1) تنگ و چسپان بوده و به صورت كشي مي باشد 2) دو يا سه جيب در پشت دارد 3) داراي خاصيت تنفسي بوده تا گردش هوا به سوي بدن و همچنين انتقال حرارت بدن به بيرون ميسر باشد . 4) از پشت بلند مي باشند تا با خم شدن بدن به سمت جلو نيز كمر پوشيده بماند .

 

پيراهن مخصوص دوچرخه سواري پيراهن مخصوص دوچرخه سواري
 

دستكش مخصوص دوچرخه سواري :

 طرز تفكر و تلقي افراد نا آگاه و غير حرفه اي از پوشيدن دستكش مخصوص دوچرخه سواري، زيبايي و مدل آن مي باشد اما اين گونه نيست ؛ واقعيت اين است كه اولين قسمت از بدن شما كه در زمين خوردن ها كه باسطح زمين تماس پيدا مي كند دستها و كف دستان مي باشد پس دستكش مخصوص دوچرخه سواري يكي از مهمترين پوشاك لازم در دوچرخه سواري و مخصوصا دوچرخه سواري كوهستان مي باشد و دستان شما را در مقابل خار و خاشاك و زمين خوردن ها محافظت مي كند. د ستكش مخصوص دوچرخه سواري كوهستان ( كراس كانتري ) داراي ويژگي هايي به اين ترتيب مي باشد : 1) بدون انگشت مي باشد . 2) در قسمت داخلي ضخيم بوده و از ابر و يا ژل پوشيده شده است . 3)در نوع مرغوب قسمت بيروني آن از جنس پارچه حوله اي بوده تا براي خشك كردن عرق صورت نيز قابل استفاده باشد . 4) چسپ دست بوده و نبايد خيلي گشاد يا تنگ باشد .

 

دستكش مخصوص دوچرخه سواري


شورت مخصوص دوچرخه سواري :

 ارزش شورت مخصوص دوچرخه سواري مناسب و مرغوب را زماني خواهيد فهميد كه براي مدتي طولاني بر روي زين دوچرخه نشسته ايد . يك شورت دوچرخه سواري مرغوب برخوردار از اين خصوصيات است : تنگ و چسپان ، كشي و فيت بدن مي باشد ، داراي پد ابري و يا ژله اي در قسمت فاق بوده تا شوك هاي وارده به بدن را تا حدودي خنثي كرده و دوچرخه سوار با نشستن بر روي زين دوچرخه احساس راحتي كند ، از جنس مرغوب و با كيفيت بالا بوده و قابليت تنفسي دارد . البته اغلب دوچرخه سواران حرفه اي به جاي شورت دوچرخه سواري از دوبندهاي مخصوص دوچرخه سواري نيز استفاده مي كنند كه تمامي ويژگي هاي گفته شده براي شورت هاي دوچرخه سواري را دارد .

 

شورت مخصوص دوچرخه سواري :

 

كفش مخصوص دوچرخه سواري : 

اغلب دوچرخه سواران غيرحرفه اي ارزش واقعي كفش مخصوص دوچرخه را نمي دانند و آن را به عنوان كالايي لوكس و تزئيني قلمداد مي كنند اما كافي است كه يكبار با كفش مخصوص ركاب بزنند و بعداز آن حتي براي يك متر دوچرخه سواري نيز در اصطلاح ما دوچرخه سواران از لوك استفاده مي كنند . در زير كفش مخصوص دوچرخه سواري پلي فلزي و يا از جنس ديگر در زير كفش تعبيه شده و به پدال فيكس مي شود . از فوايد كفش مخصوص دوچرخه سواري مي توان جلوگيري از اتلاف انرژي به هنگام ركاب زدن ، جلوگيري از خستگي پا ، جلوگيري از خارج شدن پنجه پا از حالت صحيح از روي ركاب و امكان بلندكردن لاستيك عقب در پرش از موانع را نام برد . يك كفش مخصوص دوچرخه سواري كوهستان مرغوب از قيمت بالايي برخوردار است و بايد داراي ويژگي هاي زير باشد : 1) جنس رويه كفش مخصوص بوده و قابليت تنفس و تهويه را به پا د هد . 2) سبك بوده و در عين سبكي مقاوم و با استحكام باشد. 3) زيبا بوده و در پا احساس راحتي كند . 4) امكان پياده روي در كوهستان با آن باشد (البته در نوع غير مسابقه اي آن ) . 5) ضد آب نيز باشد . در كل به شما توصيه مي كنم حتما در هنگام دوچرخه سواري كوهستان از كفش مخصوص استفاده كنيد تا لذت دوچرخه سواري خود را دوچندان نماييد .

 

كفش مخصوص دوچرخه سواري
 

بادگير يا كاپشن مخصوص دوچرخه سواري :

 منطقه موردنظر دوچرخه سواري شما جايي نيست جز كوهستان و شرايط آب و هوايي در كوهستان قابل پيش بيني نمي باشد و هرآن امكان خراب شدن هوا وجود دارد ؛ پس يكي از پوشاك حياتي و مهم همراه شما بادگير يا كاپشن مخصوص دوچرخه سواري بايد باشد . كاپشن يا بادگير شما بايد ويژگي هاي زير را داشته باشد : 1) ضدآب باشد 2) ضد باد باشد 3) قابليت تنفسي و تهويه هوا داشته باشد 4) از جنس و كيفيت مرغوب باشد 5) نه خيلي تنگ و نه گشاد باشد 6) از رنگ روشن و متمايز برخوردار باشد 7) به حد كافي بلند بوده تا در صورت خم شدن به سمت جلو احساس ناراحتي نكنيد 8) سعي شود تمام زيپ باشد و پوشيدن و يا در آوردن آن راحت باشد . البسه كوهنوردي نيز براي پوشش دادن اين قسمت از پوشاك شما مي توانند مفيد باشند . در كل اگر به سلامتي خود اهميت قائليد همواره و حتي در روزهاي آفتابي نيز بادگير يا كاپشن خود را به همراه داشته باشيد؛ شايد ارزش اين توصيه ما را در روزي از تمرينات و يا برنامه هاي دوچرخه سواري در كوهستان بفهميد .

بادگير يا كاپشن مخصوص دوچرخه سواري :
 

جوراب دوچرخه سواري :

 جوراب هاي مخصوص دوچرخه سواري ساق كوتاه بوده و از جنس جوراب هاي حوله اي اسپورت مي باشد . سعي كنيد در برنامه هاي دوچرخه سواري كوهستان از جوراب هاي با كيفيت مرغوب استفاده كنيد ؛ همچنين نوع جوراب شما بايد باتوجه به فصل انتخاب شود .

جوراب دوچرخه سواري
از ديگر پوشاكي كه در دوچرخه سواري اغلب مورد استفاده قرار مي گيرد :

  1. روكش كفش
  2. دهان بن
  3. هدبند گوشدار
  4. بند پا


از روكش كفش براي محافظت پا از سرما و آب استفاده مي شود كه ويژگي ضد آب و ضد باد بودن را بايد داشته باشد ، همچنين كشي بوده و تمام كفش را تا مچ پا و يا بالاتر دربرگيرد . از هدبند گوشدار هم براي جلوگيري از تماس باد سرد با پيشاني استفاده مي شود . يكي ديگر از پوشاك و يا وسايل موردنياز بندپا مي باشد كه در مدل هاي جديد از جنس شبرنگ و يا حتي چراغ هاي LED دار ساخته مي شوند كه براي بستن پاچه شلوار و جلوگيري از گير كردن شلوار در زنجير و قامه كاربرد دارد .

پوشاك دوچرخه سواري

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای جامع خرید کلاه دوچرخه سواری

راهنمای جامع خرید کلاه دوچرخه سواری

برای خرید کلاه دوچرخه سواری باید به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟ در باچرخ جهت رسیدن به یک انتخاب درست برای کلاه دوچرخه سواری راهنمایی خواهید شد. کافی است ابتدا به نوع دوچرخه سواری که قصد دارید آن را انجام دهید دقت کنید، کلاه ....

راهنمای جامع خرید کلاه دوچرخه سواری

   محصولات مشابه