مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

دوچرخه سواری با خردسالان

با داشتن گزینه های بسیار زیادی برای حمل و دوچرخه با کودکان کوچک ، والدین لازم نیست صبر کنند تا بچه ها بتوانند دوچرخه خود را سوار کنند تا از دوچرخه سواری در خانواده لذت ببرند. در این مقاله گزینه های مختلفی برای حمل کودک بر روی دوچرخه خود یا به آن است و همچنین نکاتی درباره سوار شدن با کودکان خردسال بر روی دوچرخه خود .

دوچرخه سواری با خردسالان

در چه سنی می تواند فرزند من با دوچرخه با من سوار شود؟

در چه سنی می تواند فرزند من با دوچرخه با من سوار شود؟

طبق آکادمی اطفال آمریکا ، کودکانی بین 12 ماه تا 4 سال که می توانند به خوبی پشتیبانی نشده نشسته باشند - و گردن های آنها به اندازه کافی محکم است که از یک کلاه سبک پشتیبانی کنند - می توانند در صندلی دوچرخه سواری کودک عقب سوار شوند یا در یک کودک دلبسته بکشند. تریلر. بسیاری از مناطق دارای قوانینی هستند که باعث می شود کودکان حداقل 12 ماه سن داشته باشند و هنگام سوار شدن بر روی صندلی دوچرخه کودک ، کلاه ایمنی بپوشند. هر کودک متفاوت رشد می کند ، بنابراین از پزشک متخصص اطفال خود در مورد اینکه کودک شما آماده است بپرسید.

 

در اینجا برخی از مراحل مهم قبل از شروع دوچرخه سواری با بچه های خردسال وجود دارد:

پیشرفت دوچرخه کودک

برای شروع زود هنگام بچه ها ، صبر نکنید تا آنها بتوانند پدال بزنند. یک حامل کودک را به دوچرخه خود وصل کنید ، برای فرزند خود بند ببندید و مرتباً برای پیاده روی بروید. هرچه راحت تر می شوند و بدن آنها برای انجام فعالیت های بدنی مجهز تر می شود ، به تدریج کودکان را به دوچرخه سواری منتقل می کنید که استقلال بیشتری را ارائه می دهند. در اینجا گزینه های مختلفی وجود دارد تا کودک شما از دوچرخه سواری راحت شود. ما برای گزینه های زیر چند دستورالعمل سنی ارائه می دهیم ، اما شما همچنین باید توصیه های سازنده را بررسی کنید و رشد فرزند خود را ارزیابی کنید تا بدانید چه چیزی برای آنها مناسب است.

صندلی های دوچرخه کودک

مناسب برای بچه ها در حدود 1-4 سال (یا حدود 50 پوند)

مناسب برای بچه ها در حدود 1-4 سال (یا حدود 50 پوند)

حامل های کودک معمولاً در قسمت عقب دوچرخه بر روی قاب یا قفسه نصب می شوند ، هرچند که بعضی از آنها روی قاب جلویی سوار شده اند. بعضی از مدل ها می توانند تقریباً 50 پوند وزن (کودک به علاوه دنده) خود را تحمل کنند ، بنابراین برای بسیاری از کودکان نوپا و پیش دبستانی ها مناسب است. به یاد داشته باشید ، یک کودک باید قبل از اینکه بتواند به شما سوار شود به شما بنشیند و کاملاً از سر خود پشتیبانی کند.سوار شدن با کودک در صندلی دوچرخه ، امکان نزدیکی برای چت و گشت و گذار در مناظر را فراهم می کند. اما کودک بیش از آنچه در یک تریلر 

ویژگی ها: صندلی های دوچرخه کودک طیف گسترده ای از ویژگی ها مانند پشتی های بالا را پشتیبانی می کند که از سر و شانه کودک پشتیبانی می کند ، جیب های کلاه ایمنی ، استراحت و بند های پا ، دیوارهای جانبی برای محافظت از انگشتان کوچک ، مهارهای ایمنی و صندلی های عقب.

تریلرهای دوچرخه

مناسب برای کودکان در حدود 1-6 سالگی (یا حدود 40 پوند)

مناسب برای کودکان در حدود 1-6 سالگی (یا حدود 40 پوند)

تریلرهایی که پشت دوچرخه خود را می کشید گزینه مناسبی برای حمل و نقل کودکان نو پا و کودکان تا حدود 6 سال است. تریلرها پایدار هستند زیرا در سطح زمین کم و قابلیت هدایت آسان دارند. تریلرهای دوچرخه برای دوچرخه سواری که راحت نمی توانند با کودک در صندلی کودک جلوی یا عقب رانندگی کنند ، گزینه های خوبی هستند.

ویژگی ها: تریلر طیف وسیعی از ویژگی ها ، از جمله ذخیره سازی محموله را ارائه می دهد. صندلی های عقب؛ امکان تبدیل تریلر به یک پرسه زن ، یک دوچرخه یا در هنگام اسکی به چرخ دستی کشیده می شود. جیب های کلاه ایمنی و چرخ های با اندازه های مختلف

دوچرخه های باربری

بسته به راه اندازی مناسب برای بچه های کوچکتر و بزرگتر مناسب است

بسته به راه اندازی مناسب برای بچه های کوچکتر و بزرگتر مناسب است

خانواده ها از دوچرخه های باری به عنوان روشی جالب برای کشف دو چرخ با کودکان خردسال استفاده می کنند. دوچرخه های باربری به شما امکان حمل بارهای سنگین تر از آنچه معمولاً می توانید با دوچرخه استاندارد حمل کنید. این دوچرخه به اندازه کافی محکم است که می تواند بیش از یک کودک را به طور همزمان حمل کند. بسته به دوچرخه ، کودکان می توانند به چند طریق حمل شوند: آنها می توانند بر روی یک نیمکت یا قفسه بر روی یک قفسه عقب ، در یک سطل جلو ، جعبه یا ظرف یا در صندلی دوچرخه بنشینند.

 

دو نوع محبوب دوچرخه باری که برای بچه های حمل و نقل استفاده می شود عبارتند از:

دو نوع محبوب دوچرخه باری که برای بچه های حمل و نقل استفاده می شود عبارتند از:

دوچرخه Longtail: این به شما امکان می دهد تا بچه ها را در یک قفسه باری که دارای چرخ عقب باشد ، قرار دهید. بچه ها می توانند در صندلی های کودک سوار شوند که بر روی آن قفسه سوار شده اند یا خود روی قفسه بنشینند.

 

دو نوع محبوب دوچرخه باری که برای بچه های حمل و نقل استفاده می شود عبارتند از:

دوچرخه های بارگیری در جلو (گاهی اوقات به عنوان "صندوق دوچرخه" به عنوان "bakfiets" ، هلندی) خوانده می شود تا بچه ها (و حتی سگ خانوادگی) را در یک جعبه یا ظروف دیگر که در قفسه حمل بار واقع شده بین صندوق عقب و چرخ جلو قرار دارد ، اسکان دهید.

چیزهای دیگری که باید درباره دوچرخه های باربری بدانید:

ویژگی ها: شما می توانید دوچرخه باری خود را با طیف گسترده ای از لوازم جانبی مانند کیف ، میله های ایمنی ، صندلی کودک ، نرده های دستی یا "میمون میله ای" ، پانری ها و سبد ها برای حمل بارهای مختلف و کودکان در سنین مختلف سفارشی کنید. دوچرخه های باربری جلو نیز صفحه بارانی یا صفحه نمایش را ارائه می دهند که می توانید جعبه بار را در آن قرار دهید.

دوچرخه های تعادل

مناسب برای بچه ها در حدود 2-5 سالگی

مناسب برای بچه ها در حدود 2-5 سالگی

دوچرخه های تعادل دوچرخه ها با ساده ترین شکل هستند: بدون پدال ، میل لنگ و زنجیره ای - فقط چرخ و یک قاب. وقتی کودک با دوچرخه تعادل خود قدم می زند یا ساحل می زند ، پاهای آنها به عنوان ترمز خود عمل می کنند. این دوچرخه ها معمولاً سبک تر و راحت تر از چرخه های دوچرخه یا دوچرخه های دارای چرخ های تمرینی هستند ، بنابراین بچه ها می توانند با تعجب سریع روی آنها بچرخند. دوچرخه های تعادل به کودکان 2 تا 5 ساله نحوه هماهنگی فرمان و تعادل کمک می کند. هرچه آنها در این امر بهتر شوند ، انتقال آنها به پدال زدن آسان تر خواهد بود.

دوچرخه تریلر

مناسب برای بچه هایی که از سن 4 سالگی شروع می شوند

مناسب برای بچه هایی که از سن 4 سالگی شروع می شوند

یک دوچرخه تریلر تک چرخ که به عنوان "tagalongs" نیز شناخته می شود ، به پست صندلی شما یا یک قفسه عقب وصل می شود تا بتواند محوری برای چرخش باشد. این اجازه می دهد تا کودک بتواند پدال کند و احساس استقلال کند ، اگرچه هنوز هم برای حفظ تعادل و کنترل به شما اعتماد دارند. این تنظیم به شما امکان می دهد چرخه دورتر از استقامت فرزندتان باشد که در غیر این صورت مجاز است. بعضی از مدل ها ممکن است به کودک امکان تغییر یا ترمز را بدهند ، بنابراین هنگام سوار شدن از آن مطلع شوید.

آموزش دوچرخه های چرخ

مناسب برای بچه هایی که از 3 یا 4 سالگی شروع می شوند

مناسب برای بچه هایی که از 3 یا 4 سالگی شروع می شوند

دوچرخه های دارای چرخ های تمرینی می تواند اعتماد به نفس مورد نیاز کودکان را به آنها بدهد تا بتوانند به تنهایی سوار شوند. دوچرخه های این گروه با چرخ های 12 اینچی شروع می شوند که می توانند کوچکترین کودک را در آن جای دهند. هنگامی که اطمینان وجود دارد ، می توان چرخ های تمرین را حذف کرد. این دوچرخه های تک سرعته با ترمزهای نگهدارنده هستند ، اگرچه برخی از مدل ها دارای ترمز عقب با فشار خطی اضافی هستند تا آنها را برای ترمزهای دستی آینده آماده کند.

دوچرخه کودکان

مناسب برای بچه هایی که از سن 5 سالگی شروع می شوند

مناسب برای بچه هایی که از سن 5 سالگی شروع می شوند

هنگامی که کودکان خردسال برای دوچرخه خود آماده هستند ، حتما از اشتباه رایج در خرید دوچرخه که در آن "رشد می کنند" خودداری کنید. برای به دست آوردن مناسب مناسب وقت بگذارید. هنگام خرید ، توجه داشته باشید که دوچرخه کودکان با توجه به اندازه چرخ آنها (اندازه فریم) اندازه گیری نمی شود. سایزهای رایج 16 "، 20" و 24 "است. اندازه مناسب اندازه ای است که کودک شما می تواند به راحتی بر روی دوچرخه سوار شود و با پاهای خود روی زمین بایستد.

در اینجا چند نکته برای سوار شدن در کنار فرزندتان آورده شده است:

آموزش ابتدایی دوچرخه سواری برای کودکان و کسانی که دوچرخه سواری بلد نیستند.

بهترین زمان برای آموزش دوچرخه سواری به کودکان از سنین 3و4 سالگی است از این سن به بعد شما می توانید به راحتی به فرزندان خود دوچرخه سواری را در قالب بازی و تفریح آموزش دهید. در ابتدا همیشه به یاد داشته باشید زمانهایی که کودک مایل به یادگیری است او را تشویق به یادگیری دوچرخه سواری نمائید. برای ایجاد انگیزه به یادگیری دوچرخه سواری در کودکان بهترین روش نگاه کردن به دوچرخه سواری خودتان و همسنی های خود او است.

برای آموزش دوچرخه سواری به کودکان می بایست شرایط را فراهم کنید و به او  اجازه دهید خودش طریقه راندن را کم کم و به تدریج بیاموزد. یکی از کارهایی که برای آموزش دوچرخه سواری به کودکان رایج است و ما آن را توصیه نمیکنیم بستن چرخ های کمکی به پشت دوچرخه ای است که کودک نوآموز آن را می راند ، این کار مانع تجربه نگاه داشتن تعادل دوچرخه توسط کودک می شود . با در نظر گرفتن آموزش های اولیه باید به کودک اجازه داد تا خودش دوچرخه سواری را تجربه کند . در این آموزش نحوه یادگیری دوچرخه سواری به کودکان را معرفی خواهیم کرد که  برای هزاران کودک انجام شده و هرگز خطا نداده است. و مطمئن باشید که با این روش کودکان به راحتی دوچرخه سواری را فرامیگیرد.

آموزش ابتدایی دوچرخه سواری برای کودکان و کسانی که دوچرخه سواری بلد نیستند.

مرحله اول

کودک باید طریقه درست نشستن برروی دوچرخه را بداند . دوچرخه متناسب با کودک باید به گونه ای تنظیم شود که دستهای او به راحتی به فرمان و اهرم ترمزها برسد. همچنین می‌بایست زین دوچرخه متناسب با قد کودک پایین آورده شود. برای تنظیم ارتفاع زین در زمان یادگیری اولیه، مطابق شکل زیر عمل کنید. این تنظیم زین بسیار مهم است به آن توجه کنید. باید زمانی که کودک روی زین  دوچرخه می‌نشیند به راحتی کف پای خود را روی زمین قرار دهد و زانوی کودک هم نباید خم شوم. باید بصورتی باشد که زمانی که کودک روی زین دوچرخه می نشیند بتواند قدم بردارد و راه برود.(مطابق شکل پایین)

آیا دوچرخه ثابت یا اسپینینگ  فواید دوچرخه سواری در فضای باز  را دارد؟


دوچرخه سواری با خردسالان

مرحله دوم

معمولا بعضی از دوچرخه های سایز 12 که برای کودکان 2 تا 4 سال طراحی می شوند (مطابق شکل بالا) رکاب ندارند و برای آموزش دوچرخه سواری به کودکان در این سن بسیار ایده آل هستند اگر دوچرخه ای که برای آموزش به کودک استفاده می کنید رکاب دارد می بایست آن را باز کنید، بطوری که ظاهر دوچرخه مثل یک اسب اسباب بازی برای کودک باشد. اگر کودک شما بزرگتر است و می بایست از دوچرخه بزرگتر استفاده کند مجدد از همین روش برای آموزش دوچرخه سواری به او استفاده کنید. فقط کافی است رکاب دوچرخه را باز کنید و به همین روش دوچرخه سواری را به او آموزش دهید.


دوچرخه سواری با خردسالان

مرحله سوم

از یک زمین با سطح صاف شروع کنید ( درفضای باز) ، در حالی که کودک (مطابق شکل بالا) روی دوچرخه نشسته است و کف پاهای او به راحتی به زمین رسیده است و فرمان را در دست گرفته است او را تشویق به حرکت دادن دوچرخه با پاهایش برروی زمین نمایید و وقتی حرکت را شروع کرد ، او را تشویق به استفاده از ترمزها نمایید تا به آرامی بایستد. در این مرحله به تدریج کودک برقرای تعادل دوچرخه را فرامیگیرد. به هیچ عنوان عجله نکنید این راه امن ترین و مطمئن ترین راه برای یادگیری دوچرخه سواری است.

به زودی کودک این مرحله را به راحتی پشت سر می گذارد و آماده ورود به مرحله بعدی می شود .


دوچرخه سواری با خردسالان

مرحله چهارم

به کودک پیشنهاد کنید تا دوچرخه را با هر دو پا ، رو به جلو حرکت دهد. در آن مواقعی که هردو پای او روی هوا هستند و دوچرخه در حال حرکت به جلو است . کودک احساس شادابی و نشاط خاصی خواهد داشت. یک سربالایی کوتاه با شیب کم پیدا کنید و به کودک اجازه دهید از آن بالا رود و بعد از آن پایین بیاید ، در ابتدا بهتر است از نقاطی در انتهای شیب شروع کنید (تا مسیر کوتاه باشد) اگر سرعت گرفت و از اینکار راضی بود مسیر را طولانی تر کره و به نقاط بالاتر شیب بروید.

چه موسیقی برای چه تمرینی!


مرحله پنجم

به کودک اجازه دهید مسیرهای ناهموار بیشتری را تجربه کند. او به تدریج مهارت های برقراری تعادل دوچرخه را بدست می آورد و هر روز از دوچرخه سواری لذت بیشتری را خواهد برد.


مرحله ششم

بعد از اینکه کودک مهارت های اولیه را بدست آورد و به راحتی توانست در حالی که سوار دوچرخه است راه برود و بدود از او بخواهید زمانی که کمی سرعت گرفت پاهای خود را از زمین بلند کند و تعادل برقرار کردن کامل را تجربه کند. به هیچ عنوان عجله نکنید کودک کم کم خود این مهارت را فرا می گیرد فقط کنار او باشید و با حوصله مشوّق خوبی برای او شوید.


مرحله هفتم

بسیار طبیعی است که کودکان در هنگام دوچرخه سواری به زمین بخورند. استفاده از دستکش می تواند از صدمه به کف دست جلو گیری کند. بصورت کلی در ابتدای آموزش کودکان به آرامی زمین می خورند و صدمه جدی نمی بینند هرچقدر بچه ها در دوچرخه سواری پیشرفت کنند زمین خوردن های آنها شدید تر خواهد شد  بنابراین با استفاده از کلاه ایمنی و دستکش از این صدمات جلوگیری کنید.


مرحله هشتم

زمان سپری شده برای هر کودک در انجام این مراحل می تواند بسیار متفاوت باشد. در کلیه مراحل عجله نکنید بگذارید کودک این مراحل را با بازی پشت سر بگذارد. بصورت کلی هم پیشنهاد می شود بچه ها تا سن 4 سالگی به همین روش دوچرخه سواری بدون پدال دوچرخه سوار شوند و از آن لذت بببرند. در کودکانی که سن بالای 4 سال دارند زمان سپری کردن این مراحل از چند هفته تا چند ماه کاملا متفاوت است اما از آنجایی که بچه ها برای دوچرخه سواری ذوق بسیار دارند این مراحل را به سرعت پشت سر می گذارند.

چگونه بر باد مخالف "باد از بغل" پيروز شویم

وقتی کودک این مراحل ( دوچرخه سواری بدون رکاب، پدال) را آموخت، رکاب(پدال) ها را در محل خود نصب نمایید. اگر هم دوچرخه ای که از آن استفاده می کردید از نوع دوچرخه بدون پدال برای کودکان بود می بایست در این مرحله دوچرخه جدید با رکاب که متناسب با سایز کودک خود تهیه کنید.

و بعد، از یک مسیری که کمی  شیب دارد برای حرکت رکاب زدن استفاده کنید و به کودک پیشنهاد کنید در حین سرازیر شدن رکاب هم بزند ، این یک لحظه رویایی برای کودک شماست به همین راحتی کودک دوچرخه سواری را آموخته است.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

معیار های کلیدی برای انتخاب دوچرخه برای سنین مختلف کودکان، نوجوانان و جوانان و حتی میانسالان باید در نظر گرفته شود. در این مقاله انواع مختلف دوچرخه را مورد بررسی قرار میدهیم و بهترین مورد برای انسان های مختلف بهترین از ن....

نحوه انتخاب بهترین دوچرخه برای کودکان، نوجوانان و جوانان

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند، در این مقاله ، ما مراحل را برای آموزش کودک به نحوه سوار شدن با دوچرخه به شما راهنمایی خواهیم کرد....

چگونه به کودک بیاموزیم که دوچرخه سواری کند

انتخاب دوچرخه مناسب

آموزش نحوه انتخاب دوچرخه مناسب

انتخاب دوچرخه مناسب برای بانوان

چه سایز دوچرخه ای برای سن و قد شما مناسب است ؟

نحوه محاسبه سایز دوچرخه مناسب

راهنمای خرید دوچرخه توریستی

چگونگی انتخاب دوچرخه کوهستان

   محصولات مشابه