مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای خرید کفش ورزشی

نحوه انتخاب و خرید کفش ورزشی تاثیر چشم‌گیری بر سلامت بدن دارد. هر فعالیت بدنی کفش مناسب با خود را دارد؛ به همین دلیل کفش‌های ورزشی دارای استانداردهایی هستند که باید توسط تولیدکنندگان رعایت شوند. در هنگام خرید کفش ورزشی، کفشی را انتخاب کنید که پا در آن راحت باشد و به آن فشاری وارد نشود. انتخاب کفش نامناسب سبب بیماری‌های پوستی، میخچه، تاول و آسیب‌های جدی به استخوان پا و کمر می‌شود.

 

انواع کفش ورزشی

کفش کتانی

کفش‌های کتانی مناسب پیاده‌روی و دویدن هستند. اصلی‌ترین رویه برای کفش‌های کتانی پارچه است، که هم قابلیت تنفس‌پذیری خوبی دارد که پا در آن عرق نکند و هم خاصیت کشسانی که پا در آن راحت باشد.

کفش کتانی

کفش کتانی

کفش ورزشی

خرید بهترین و محبوبترین کفش ورزشی از دیجی کالا

کفش پیاده‌روی

این کفش‌های سبک و راحت، مناسب برای پیاده‌روی و دویدن است. رویه کفش پیاده‌روی از جنس پارچه یا پلاستیک است. با خرید کفش ورزشی پیاده‌روی شما می‌توانید از آن برای فعالیت‌های روزمره نیز استفاده کنید.

کفش پیاده‌روی

کفش پیاده‌روی

 

کفش گلف

این مدل کفش تنها مناسب ورزش گلف است. رویه این کفش از جنس چرم است و در قسمت کف این مدل کفش، میخ‌های کوچکی وجود دارد که باعث می‌شود هنگام بازی گلف بر روی چمن‌های خیس سر نخورید.

کفش گلف

کفش گلف

 

کفش تنیس

این کفش‌ها به‌طور معمول از جنس پلاستیک است و کف کفش نرم و صاف است. توجه کنید که با خرید کفش ورزشی تنیس شما نمی‌توانید از آن برای پیاده‌روی و فعالیت‌های روزانه استفاده کنید؛ زیرا کفی صافی دارند و مناسب برای مکان‌هایی که دارای پستی و بلندی هستند، نیست.

کفش تنیس

کفش تنیس

کفش فوتبال

کفش‌های فوتبال به دلیل ضربه زدن آسان و حس بهتر توپ، به‌گونه‌ای طراحی شده است که بیشترین شباهت را به فرم طبیعی پا داشته باشد. در قسمت کف کفش مهره‌هایی وجود دارد که از سر خوردن بر روی چمن جلوگیری می‌کند.

کفش فوتبال

کفش فوتبال

 

قیمت خرید کفش ورزشی

بدون شک برای شما هم مهم است که کفشی که خریداری می‌کنید، چه هزینه‌ای بابت آن پرداخت می‌کنید؛ در ادامه ما به عواملی که بر روی قیمت کفش ورزشی اثر می‌گذارد، می‌پردازیم.

سبک بودن کفش

از ویژگی‌های مهم کفش ورزشی، سبک بودن وزن آن است. کفش مناسب باید سبک باشد و به گونه‌ای باشد که با حرکت پا خم شود، جریان هوا در آن تعدیل شود و ضربه‌گیری در آن رعایت شود. چنین کفشی مسلماً دارای طراحی بسیار خوبی است و به همین دلیل در زمان خرید کفش ورزشی کفش‌های دارای این ویژگی قیمت بالاتری نسبت به ‌کفش‌هایی است که این ویژگی را ندارند، خواهند داشت.

 

برند کفش

یك برند خوب، حس اعتماد به کیفیت کالا را در ذهن مشتری افزایش می‌دهد و مشتری را ترغیب به خرید کالا می‌کند؛ بنابر‌این کفش‌های ورزشی که دارای برند معتبر جهانی هستند، به دلیل با کیفیت‌تر بودن، دارای طرفداران بیشتر و درنتیجه قیمت بیشتری نیز هستند.

 

جنس کفش

هنگام خرید کفش ورزشی باید توجه داشت که کفش‌های ورزشی در جنس‌های مختلفی متناسب با نوع آن‌ها نظیر چرم، پلاستیک، پارچه و… تولید می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید چرم گران‌ترین جنس کفش است؛ اما از این جنس تنها در کفش‌های کوهنوردی و گلف استفاده می‌شود و در بقیه مدل کفش‌ها به دلیل انعطاف‌پذیری کم و راحت نبودن استفاده نمی‌شود. ارزانترین جنس کفش، جنس رویه پلاستیکی است، جنس پلاستیک چون زود گرما را به خود جذب می‌کند به راحتی نیز باعث می‌شود پا عرق کند و کفش بو بگیرد. پارچه یکی از بهترین مواد برای رویه کفش ورزشی است؛ زیرا جریان هوا به خوبی در آن تعدیل می‌شود و مانع از عرق کردن پا می‌شود.

نتیجه‌گیری

پا قلب دوم انسان است و یکی از مهم‌ترین عواملی که در سلامت پاها، یعنی همان قلب دوم اثر می‌گذارد؛ کفش مناسب است. کفش‌ها انواع گوناگونی دارند؛ از بوت و نیم بوت گرفته تا صندل که هرکدام مناسب مکان‌هایی خاص و فصل‌های متفاوتی است؛ اما بهترین نوع کفش که از سلامتی ما محافظت می‌کند، کفش ورزشی است. کفش‌های ورزشی نیز انواع گوناگونی دارند. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که به سلامتی خود اهمیت می‌دهید و در انتخاب و خرید کفش ورزشی نیاز به کمک دارید،‌ با ما همراه باشید.

مطالب آموزشی مرتبط:

مهم‌ترین خصوصیات لباس‌های ورزشی

مهم‌ترین خصوصیات لباس‌های ورزشی

مهم‌ترین خصوصیات لباس‌های ورزشی اگر می‌خواهید‌ ورزش کرد‌ن را شروع کنید‌، بد‌انید‌ که مهم‌ترین و اولین قد‌م، انتخاب لباس ورزشی مناسب است. شاید‌ تعجب کنید‌ اگر بد‌انید‌ برای بسیاری از مرد‌م خرید‌ لباس ورزشی بهتر....

مهم‌ترین خصوصیات لباس‌های ورزشی

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟ رفتن به باشگاه ورزشی و انجام تمرینات جسمانی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان برای تناسب اندام و سلامت انجام داد، اما یکی از کارهایی که بعد از ورزش نباید از یاد برد، شستن لباس‌های بوی ....

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟

خصوصیات لباس ورزشی مناسب

هفت ویژگی برجسته لباس ورزشی مناسب را بشناسید

مهمترین ویژگی انواع لباس های ورزشی و نحوه نگهداری صحیح آنها

برای باشگاه چه لباسی بپوشیم؟

   محصولات مشابه