مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

همه چیز درباره گریپ دسته دوچرخه

گریپ دوچرخه همان روکشی است روی محل قرار گیری دست روی فرمان، کشیده میشود. اهمیت گریپ دوچرخه شاید در نگاه اول به چشم نیاید و به راحتی از کنار آن بگذرید اما یک گریپ خوش دست و با کیفیت لذت بیشتری را برای شما هنگام دوچرخه سواری به ارمغان می آورد و مهم تر از همه کنترل شما روی دوچرخه چندین برابر می شود. بدنیست بدانید گریپ ارگونومیک باعث می شود فشار روی مچ دست شما کمتر باشد و دست شما آسیب نبیند.

گریپ های دوچرخه بسیار ارزان قیمت هستند و شما به راحتی می توانید خودتان، گریپ دسته دوچرخه را عوض کنید.

با گریپ فابریک، لذت را در دوچرخه سواری تجربه کنید

فرمان‌ها ممکن است شکل‌های مختلفی داشته باشند. گاهی در یک خط مستقیم، گاهی کمی منحنی و گاهی مانند فرمان‌های کورسی کلاسیک می باشند که به آن‌ها دراپ نیز گفته می‌شود. عرض بزرگتر کنترل بهتری روی دوچرخه به شما می‌دهد اما در مقابل امکان رد شدن از مکان‌های باریک‌تر را از شما می‌گیرد. برای بعضی ها مهم است که فرمان اجازه دو سه مدل در دست گرفتن را به دوچرخه سوار بدهد تا در مسافت‌های طولانی بتوان وضعیت دست را تغییر داد و جلوی خستگی را گرفت. بیشتر فرمان های دوچرخه از انواع آلیاژهای آلومینیوم ساخته می شوند. همچنین در هنگام نیاز به استحکام و دوام فوق العاده زیاد از استیل نیز استفاده می شود. با افزایش کاربرد فیبر کربن، از این ماده نیز در فرمان های دارای فناوری بالا استفاده می گردد. تعدادی از سازندگان نیز هنوز فرمان های تیتانیومی را پیشنهاد می کنند. مانند دیگر ماشین های مکانیکی برای کنترل حرکت دوچرخه به فرمان نیاز می باشد؛ و همینطور می‌دانید که برای دوچرخه‌سواری راحت و آسوده به لوازم ضروری احتیاج است. در غیر این صورت، در اثر ضربه های مکرر هنگام دوچرخه سواری به دست ها، دچار بی حسی دست ها می شوید و دست های بی حس چه به سبب احساس ناراحتی و چه به دلیل عدم کنترل ، می توانند یک تمرین خوب را خراب کنند. بی حسی دست ها با نام فلج فرمان دوچرخه نیز شناخته می شود. این حالت ، نتیجه فشار بیش از حد روی عصب اولنار یا میانی در محلی است که از مچ وارد دست می شود. آگاهی از این علت، شما را به یافتن راه حل هایی هدایت می کند که برای رفع فلج فرمان عملی باشد. یکی از این راه حل ها قطعا می تواند انتخاب یک گریپ مناسب و استاندارد باشد. شما می توانید با توجه به رشته ورزشی دوچرخه سواری خود، گریپ متناسب را برای دوچرخه تان انتخاب نمایید.

کدام نوع گریپ ها بهتر هستند؟

انتخاب نوع گریپ برای خرید بیشتر امری سلیقه ای است برای همین نمی توان نسخه ای پیچید که کدام نوع برای کدام دوچرخه بهتر است و افرادی هم هستند که فقط برای زیبایی بیشتر دوچرخه شان گریپ ها را تعویض می کنند!

بعضی از افراد دوست دارند هنگام دوچرخه سواری دسته دوچرخه که درون دست قرار می گیرد نازک باشد اما افرادی دیگر گریپ های ضخیم را ترجیح می دهند چون احساس می کنند کنترل کردن فرمان در این صورت راحت تر است.

نکته که باید به آن توجه کنید این است که اگر شما دست های بزرگتری دارید بهتر است گریپ های دسته دوچرخه با قطر بیشتر را انتخاب کنید و کسانی که دست های کوچک تری دارند دقیقا باید برعکس عمل کنند.

اگر یک گرفتن بسیار کوچک باشد ، می تواند منجر به افزایش درد بخصوص در کف دست شود.

اما چه وقت باید گریپ دسته دوچرخه را تعویض کنیم؟

خرید انواع گریپ دسته دوچرخه از فروشگاه گیمینگ تولز

گریپ ارگونومیک Ergo Lock On فابریک آسایش چند برابر را هنگام رکابزنی برای دوچرخه سواران  فراهم می آورد. برند فابریک برنده جوایز مختلف در صنعت دوچرخه سواری است. جستجو برای تکنولوژی و نوآوری های جدید برای تولید محصولات ساده و دارای طراحی خوب که کاملا متناسب با بدن و بر اساس تجربه کاربر است از خصوصیات بارز برند فابریک است. تلاش برای پیدا کردن راه حل های جدید و تلاش برای بهبود لوازم دوچرخه از اهداف اساسی برند فابریک بوده و هست. پد پهن و صاف این گریپ، کف دست شما را در لبه بیرونی فرمان قرار می‌دهد. همچنین ساختار سیلیکونی و ضربه‌گیر، اتکا و کنترل بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورد. نوار مقاوم و ضد سایش این گریپ نیز از لغزش دست هنگام دوچرخه سواری جلوگیری می کند.

گریپ بهترین انتخاب برای کسانی که به ‌راحتی در حین دوچرخه‌سواری اهمیت می‌دهند.که به ‌راحتی دست کمک کرده و اجازه نمی‌دهد در دوچرخه‌سواری طولانی  ‌مدت دست‌ها دچار ضعف و خستگی شود. طراح برای این دسته از قسمت نرمی استفاده کرده که از بی‌حس شدن دست‌ها در دراز مدت جلوگیری خواهد کرد. این وسیله انتخابی مناسب و سنجیده برای شما ورزشکاران حرفه‌ای خواهد بود.

مطالب آموزشی مرتبط:

همه چیز در مورد فرمان دوچرخه

همه چیز در مورد فرمان دوچرخه

دامنه انتخاب فرمان دوچرخه امروزه بسیار گسترده شده است و از فرمان های عجیب زیر 100 گرم تا فرمان های ضخیم مسابقات دانهیل را دربر می گیرد. در این مقاله نگاهی به فرمان های دوچرخه کوهستان خواهیم داشت.....

همه چیز در مورد فرمان دوچرخه

   محصولات مشابه