مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نحوه انتخاب بطری آب

ظروف و گزینه‌های زیادی برای آب خوردن ما وجود دارند و با توجه‌ به نیاز مصرف‌کننده تغییر می‌کنند. اما کدام گزینه به عنوان بطری آب عاقلانه‌ترین انتخاب از نظر زیست‌محیطی است؟ بر اساس سلسه مراتب مدیریت زباله، بهترین انتخاب می‌تواند حتی از به‌ وجود آمدن زباله جلوگیری کند. گزینه‌های قابل بازیافت، نسبت‌ به بقیه‌ی موارد چندان ترجیح داده نمی‌شوند و آن‌ها هم که زیر خاک دفن می‌شوند، از بدترین انواع زباله هستند.

درخصوص بطری‌های آب، نگهداری و استفاده‌ی مجدد از بطری‌های قبلی همیشه بهترین کار است. مشخصا استفاده‌ی مجدد از بطری قبلی برای همیشه، بسیار بهتر از استفاده از چندین بطری‌ قابل بازیافت است.

همچنین استفاده از بطری‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف برای نوشیدن آب اصلا برای محیط زیست خوب نیست. استفاده از آب لوله‌کشی به‌جای آب داخل بطری تصمیم خوبی است؛ به‌شرطی که کیفیت آب لوله‌کشی محل زندگی شما خوب باشد. اما انتخاب نوع بطری برای استفاده‌ی مجدد کمی پیچیده است. برای انتخاب باید چرخه‌ی زندگی بطری را بررسی کنیم.

نحوه انتخاب بطری آب

بطری آب ممکن است به عنوان یک مورد معمولی ، روزمره به نظر برسد ، اما بطری آب در طی این سالها رشد کرده است که تبدیل به یک لوازم جانبی خاص فعالیت مبتنی بر راحتی و راحتی به اندازه هیدراتاسیون می شود.

اب ریشه همه زندگی است و باعث می شود ما قدرت داشته باشیم ، چه در محل کار ، چه در مسیر Adirondacks قدم بزنیم یا یک ماراتن را اداره کنیم. آب برای انجام بدن در هر سطحی بسیار مهم است ، بنابراین جای تعجب ندارد که با گذشت سالها ، چندین نوع بطری آب برای تأمین نیازهای منحصر به فرد فعالیت های مختلف در بازار به بازار آمدند. اکنون می توانید بطری های آب با اندازه های مختلف ، اشکال ، مواد ، نازل های آشامیدنی ، سطح عایق و سایر مشخصات را پیدا کنید.

باریک پایین

با وجود انواع بسیار زیادی بطری آب ، ابتدا مهم است که از چه چیزی استفاده خواهید کرد. یک بطری آب مناسب برای دویدن فریادی خواهد داشت که می توانید یک نوشیدنی داغ را در آن حمل کنید ، و هر دو تفاوت آن با دیگری که کوله پشتی می خواهید متفاوت است.

خرید انواع قمقمه

اندازه

پس از مشخص کردن هدف آن ، باید یک بطری با اندازه مناسب یا ظرفیت آن پیدا کنید که همزمان با فعالیت مورد نظر شما باشد. این ظرفیت را می توان در هر اونس مایع یا لیتر اندازه گیری کرد و به طور معمول از 16 تا 32 اونس (حدود نیم لیتر تا لیتر) متغیر است. در حالی که زنان باید حدود 2/2 لیتر بنوشند در طی هر فعالیت بدنی شدید مانند دویدن ، به عنوان یک قاعده شست ، باید هر 20 دقیقه حدود 4 تا 6 اونس بنوشید.

شکل

شکل بطری آب شما به چیزی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد. بطری های آب برای دویدن باید به اندازه کافی باریک باشند تا راحت در دست شما قرار گیرد. بطری های آب برای پیاده روی به طور معمول مایع بیشتری را نگه می دارند و به همین دلیل بزرگتر هستند ، اما اگر قصد دارید آن را در آستین جانبی بسته خود برای دسترسی آسان نگه دارید ، حتما آن را به اندازه کافی باریک تر کنید.

مواد

پلاستیک

بطری های آب در طیف گسترده ای از مواد قرار می گیرند که مزایای مختلفی را ارائه می دهند که بطور خاص و منحصر به فرد برای فعالیت های مختلف مناسب هستند. بطری های پلاستیکی آب ، مانند نمونه های آن از Nalgene ، بسیار بادوام بوده و می توانند تقریباً در مورد هرگونه سوءاستفاده ای که به آنها می کنید انجام دهند. شاید در مورد بطری های پلاستیکی آب که حاوی ماده شیمیایی بنام بیس فنول A (BPA) هستند ، شنیده باشید. این ماده شیمیایی می تواند به آب درآید و با سرطان و دیابت در ارتباط است.

با این حال ، بسیاری از بطری های پلاستیکی موجود در بازار ، از جمله ساخته شده توسط Nalgene ، بدون BPA هستند و به همین ترتیب برچسب گذاری می شوند.

فولاد ضد زنگ

همچنین می توانید بطری های آب و استیل های ساخته شده از استیل ضد زنگ را از مارک هایی مانند کلان کانتین و هیدرو فلاسک پیدا کنید ، که عایق بندی بهتری نسبت به پلاستیک ها دارند و باعث می شوند نوشیدنی های گرم و سرد نوشیدنی های سرد را حفظ کنند. اما آنها همچنین راحت تر از بطری های پلاستیکی می ریزند و به طور معمول سنگین تر هستند.

این بطری های آب و ترموها دارای ساخت و ساز دو جداره هستند که خاصیت عایق بندی برجسته ای به آنها می بخشد. بهترین بطری های آبی ، مانند نمونه های ساخته شده توسط Hydro Flask ، حتی می توانند نوشیدنی های شما را برای یک روز کامل سرد یا گرم نگه دارند.

نازل

انتخاب بطری آب با نازل ممکن است برای شرایطی که نیاز به نوشیدن در هنگام حرکت دارید ، مانند دوچرخه سواری یا دویدن ، ایده آل باشد. نازل ها به شما اجازه می دهند بدون اینکه جلوی درب را بگیرید ، تمرین خود را ادامه دهید و در حالی که سعی در بیرون کشیدن یک بطری با دهان پهن دارید سوزش و لک نخواهید داشت. CamelBak که به سیستم های آب بسته بندی معروف است ، بطری های خوبی با نازل ها نیز ایجاد می کند.

برای فعالیت در اوج خود ، باید هیدراته بمانید و اضافه کردن بطری آب مناسب به قفل دنده در فضای باز شما از ورزش ایمن و لذت بخش و ماجراهای در فضای باز اطمینان حاصل خواهد کرد.

حفظ گزینه‌های قابل استفاده مجدد

چند نکته‌ی دیگر در خصوص اطمینان از اینکه بطری‌ها تأثیرات بدی از خود در محیط زیست بر جا می‌گذارند وجود دارد که عبارت‌اند از:

۱. پر کردن مجدد بطری آب از لوله (درمقابل استفاده از آب‌های خنک‌تر یا بطری‌های آبی که از کیلومترها آن‌طرف‌تر آمده‌اند) نیازمند بسته‌بندی و توزیع است. آب لوله‌کشی کمترین تأثیر زیست‌محیطی را نسبت‌ به بقیه گزینه‌ها دارد.

۲. بطری آب خود را کاملا تمیز کنید تا بهداشتی باقی بماند و از داشتن بطری‌های کثیف خودداری کنید. تمیز کردن بطری علاوه‌ بر اینکه تأثیرات مثبتی روی محیط زیست می‌گذارد، از نظر اقتصادی و خریدن بطری جدید هم مقرون‌به‌صرفه است. همین مسئله درخصوص فنجان‌های قابل استفاده مجدد قهوه هم صادق است.

کدام یک از بطری ها سالم ترین هستند؟

بطری یکی از ظروفی است که برای نگهداری مایعات از آن استفاده می شود. اغلب بطری های نگهداری آب پلاستیکی و یک بار مصرف هستند و اگر یک بار استفاده شوند، بدون ضرر هستند اما متاسفانه بسیاری از ما از بطری های آب معدنی چندین بار استفاده کرده و در آنها مواد مختلف می ریزیم، این کار نه تنها برای سلامتی مضر است بلکه استفاده از مواد تجزیه ناپذیر برای ساخت این بطری ها، باعث آلودگی‏ های زیست محیطی می شود.

بهتر است به جای استفاده از بطری های پلاستیکی برای نگهداری آب، از نوع دیگری از آنها استفاده نماییم. در این بخش از سلامت شما را با گزینه مناسب برای نگهداری آب آشنا می کنیم و به شما می گوییم که چرا نباید از بطری پلاستیکی استفاده کنید.

بهترین بطری برای نگهداری آب

در این قسمت در مورد فواید بطری های اسپری ضد زنگ صحبت می کنیم و به شما می گوییم که چرا بهترین گزینه برای نگهداری آب می باشد. طبق مطالعات انجام شده، تقریبا همه انسان ها روزانه هزار بار با تصمیم گیری های مختلف مواجه می شوند.

این تصمیم گیری ها دقیقاً از زمانی که چشم باز می کنید، اتفاق می افتد، مثلاً تصمیم می گیرید که اول رختخواب خود را مرتب کنید یا دوش بگیرید. امروز شلوار جین بپوشید و یا شلوار نخی. چای بخورید یا قهوه.

همه این ها جزء تصمیماتی است که در طول روز اتخاذ می کنید. بهتر است یکی از تصمیمات شما انتخاب بطری های استیل ضد زنگ برای نگهداری آب باشد که در این قسمت علت آن ها را به شما توضیح می دهیم.

فواید بطری آب استیل ضد زنگ

جلوگیری از ورود بیسفنول آ یا BPA

این ماده در بسیاری از کشورها مثل ژاپن یا کانادا به طور کامل ممنوع می باشد. سازمان جهانی غذا و دارو نیز استفاده از آن را برای کودکان ممنوع اعلام کرده است اما این مواد هنوز در بطری های پلاستیکی موجود هستند.

مطالعات نشان می دهد که بیسفنول آ به شدت برای سلامت انسان مضر می باشد. پس بهتر است از بطری های استیل ضد زنگ استفاده کنید که هیچ گونه پلاستیکی در آن ها به کار نرفته باشد تا مطمئن شوید که صد در صد فاقد BPA می باشد.

قوطی های فلزی حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند

بر خلاف آن چه تصور می شود، بطری های فلزی هرگز مواد شیمیایی مضری ندارند اما اگر محصولات پلاستیکی حاوی بیسفنول آ هم نباشند، باز هم مقداری مواد سمی در آن ها وجود خواهد داشت؛ مخصوصاً زمانی که این بطری های پلاستیکی را در معرض گرما قرار دهید. سپس مواد شیمیایی کم کم از آن ها نشت می کند.

در سال ۲۰۱۱ روی ۴۵۰ عدد ظروف و بطری های پلاستیکی تحقیقاتی انجام شد. به این صورت که غذا و آب را در ۴۵۰ عدد از لوازم پلاستیک قرار دادند. سپس متوجه شدند که تمام آن ها فاقد بیسفنول آ بودند اما هفتاد درصد آن ها مواد شیمیایی آزاد کردند که مانند استروژن عمل می کرد.

چرا «رامین» دوست دارد لاکچری باشد و پز بدهد؟

از آن جایی که پلاستیک متخلخل می باشد، با هر جرعه نوشیدن آب از این بطری ها و مصرف ماده غذایی، مقدار زیادی از این باکتری های مضر وارد بدن انسان می شوند.

دوری از قارچ زدگی

علاوه بر این که بطری های فلزی مواد شیمیایی مضر ندارند، در برابر زنگ زدگی هم مقاوم می باشند زیرا طراحی آن ها عالی است و هرگز قارچ و باکتری در آن ها جا خوش نمی کند.

کمک به محیط زیست

در کشورهای بزرگ، حدوداً هر سال ۲۹ میلیون بطری پلاستیکی جمع آوری می شود. از هر شش بطری پلاستیکی خریداری شده، فقط یک دانه از آن ها بازیافت می شود. در واقع ۱۰۰۰ سال زمان لازم است هر کدام از این بطری های پلاستیکی دوباره بازیافت شوند. پس با استفاده از بطری های فلزی، به محیط زیست خود کمک می کنید.

آیا می دانید که تنها ۱۲ درصد از بطری های پلاستیکی خریداری شده بازیافت می شوند؟ از این ۱۲ درصد فقط ۵۰ درصد آن دوباره به چرخه استفاده بعد از بازیافت بر می گردند. این موضوع به این معناست که اکثریت بطری های پلاستیکی کاملاً با آشغال های دیگر ترکیب می شوند.

حفظ طعم و مزه

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که یک بطری پلاستیکی استفاده می کنید، داخل آن آب پر می کنید، سپس آن را روی سینک گذاشته و فردای آن روز می خواهید از آن استفاده کنید. صبح روز بعد متوجه می شوید که کمی طعم آب تغییر پیدا کرده است اما بطری استیل کیفیت بسیار بالایی دارد و هرگز تمام طعم آب را تغییر نمی دهد.

نگه داشتن سرما و گرما

بطری های استیل، برعکس بطری های شیشه ای یا پلاستیکی، یکی از بهترین ها در سرد و گرم نگه داشتن نوشیدنی های مختلف می باشند. مثلاً می تواند نوشیدنی های داغ را حدود ۱۲ ساعت گرم نگه دارید و یا تا بیشتر از ۲۴ ساعت آب را خنک نگه دارید. پس دیگر با قهوه های ولرم و نوشابه های داغ خداحافظی کنید.

قیمت ارزانتر

قیمت بطری های پلاستیکی از بطری های استیل بیشتر است. در نتیجه چه بهتر که هم قیمت پایین تر خریداری کنید و هم فواید زیادی را به بدن برسانید.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت: هدف: اردوگاهی ایجاد کنید که به راحتی و ساماندهی منزل خود تان باشد.....

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان: در اینجا نکاتی برای شروع کار و کمپینگ با بچه ها ارائه شده است. یک سفر در اردوگاه خانوادگی راهی عالی برای شروع جوان تر و شاد بودن در بیرون است....

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

چگونه با کودک اردو بزنیم

بهترین نقاط ایران برای کمپینگ: دوستداران طبیعت حتما بخوانند

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

چک لیست لوازم مورد نیاز برای کوهنوردی

کدام وسایل برای برنامه‌های کوهنوردی ضروری هستند؟

   محصولات مشابه