مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نحوه انتخاب کیسه یا کیف دوچرخه سواری

کیسه های مخصوص دوچرخه سواری ، بخشی از چیزی است که دوچرخه را از تور دوچرخه متمایز می کند. کیف های مینیمالیستی به شما امکان می دهند وسایل ضروری را برای سفر خود حمل کنید و در عین حال تاکید بر نگه داشتن سبک و زیرک بودن دوچرخه خود داشته باشید تا در زمین های خارج از پیاده رو نیز به خوبی عمل کند.

وقتی برای سفر با دوچرخه در حال بارگیری هستید ، خوب است که وسایل خود را درون کوله پشتی بسته بندی کنید ، و اگر در خانه یک قفسه و پرچم دار دارید ، می توانید از آن ها نیز استفاده کنید. با این وجود ، پس از چند سفر ، می توانید ارزش استفاده از کیف های سبک تر و پرمصرف دوچرخه را ببینید ، به ویژه اگر دوست دارید در مسیرهای باریک تک مسیر حرکت کنید ، جایی که بار گسترده ای می تواند بر روی موانع قرار بگیرد.

نحوه انتخاب کیسه های دوچرخه سواری

1. با یک صندلی ، جعبه دنده دستی و قاب فریم شروع کنید: این کیف ها سیستم ذخیره سازی استاندارد را برای بیشتر دوچرخه ها تشکیل می دهند. بسته به جایی که می روید و چه دنده ای را حمل می کنید ، می توانید از بعضی یا همه این موارد استفاده کنید.

2. گزینه های ذخیره سازی دیگر را در صورت نیاز اضافه کنید: کیسه های بنیادی ، کیسه های بالای لوله ، قفس های حمل بار و کوله پشتی گزینه های بسته بندی شما را گسترش می دهند (و قفس های بطری برای حمل آب ضروری هستند).

بسته صندلی

اگر فقط یک کیف دریافت می کنید ، یک صندلی صندلی بگیرید. این یک وسیله مهم در تجهیزات بسته بندی دوچرخه است و مکانی مناسب برای نگهداری وسایل سبک و سنگین مانند کیسه خواب و پالتو پفی فراهم می کند. صندلی صندلی به شکلی ساده تر از قفسه و تابلو تبلیغاتی است که باعث می شود سوار شدن با مسیرهای باریک و فنی امکان پذیر باشد.

هنگام انتخاب بسته صندلی برای دوچرخه سواری ، در نظر بگیرید:

بسته های دستی

بسته نگهدارنده مکان مناسبی برای نگهداری لباس در یک کیسه خشک و یا اتصال وسایل استوانه ای مانند چادر است.
برای بسته بندی دوچرخه دو سبک اصلی دسته های دسته دار وجود دارد:

از هر سبکی که انتخاب کنید ، اطمینان حاصل کنید که متناسب بودن آن مناسب است. توجه کنید که چقدر فضای بین لاستیک جلو و پایین بسته وجود دارد. اگر فضا محدود است و دوچرخه را با چنگال تعلیق سوار می کنید ، هنگام فشردن چنگال ، تایر ممکن است روی کیسه مالیده شود. همچنین اگر دوچرخه ای با میله های رها وجود دارد ، فضای جانبی در کنار آن به طور کلی محدودتر است ، اما برخی از بسته ها نیز وجود دارند که به طور خاص برای استفاده با میله های کشویی طراحی شده اند.

بسته های قاب

یک قاب فریم به گونه ای طراحی شده است که در مثلثی که توسط لوله بالا ، لوله صندلی و لوله پایین دوچرخه شما شکل گرفته است. به منظور پایین نگه داشتن مرکز ثبات دوچرخه خود ، یک بسته قاب مکانی عالی برای ذخیره وسایل سنگین است.

هنگام انتخاب بسته قاب برای بسته بندی دوچرخه ، در نظر بگیرید:

سایر راه حل های ذخیره سازی

بسته به طول سفر شما و اینکه چه دنده ای را به همراه خود می آورید ، ممکن است فضای بیشتری از بسته صندلی ، جعبه دنده دستی و فریم بسته فراهم کنید. همچنین ، می توانید وارد شوید و از آن بسته ها برای یک میان وعده سریع یا گرفتن دوربین در حین حرکت ، کار سختی باشد. اینجاست که گزینه هایی مانند کیسه های ساقه ، کیسه های بالای لوله ، قفس بطری ، قفس های حمل بار و کوله پشتی وارد می شوند.

گزینه های ذخیره سازی اضافی برای بسته بندی دوچرخه:

اینها فقط برخی از راه حلهای ذخیره سازی موجود است. سازندگان بسته های دوچرخه سواری اغلب با روش های جدید و خلاقانه ای برای ذخیره دنده ها روبرو می شوند. به جستجوی موارد موجود در آنجا بپردازید و فکر می کنید نوع دیگری از بسته ها را برای حل همه مشکلات ذخیره سازی خود پیدا کنید.

نکات لازم در هنگام خرید باربند

- باربندهای عقب اغلب برای حمل بارهایی با وزن 10 تا 25 کیلوگرم طراحی شده اند که در موارد بسیاری کافی به نظر می رسند.
- تعدادی از مدل های خاص قادر به حمل باری معادل 40 کیلوگرم می باشند. این باربندها 3 نقطه حمایت در هر طرف برای اتصال خورجین دارند در حالی که مدل های دیگر 2 نقطه حمایت دارند.
- اکثر دوچرخه های قسمت های مخصوصی برای بستن باربند روی تنه دارند. اگر دوچرخه شما محل مخصوص برای بستن باربند ندارد می توانید از بست های C شکل که همراه باربند وجود دارند استفاده کنید. این بست ها با پیچیدن دور لوله تنه امکان پیچ شدن باربند را به شما می دهد.

انواع کیف دوچرخه

خورجین

نام خورجین (Pannier) از کلمه فرانسوی Panier به معنی سبد گرفته شده است. خورجین ها میان سایلکتوریست ها و سایر دوچرخه سوارانی که وسایلشان را حمل می کنند رایج است. از ویژگی های خورجین ها می توان به جادار بودن، محافظت از وسایل در آب و هوای مختلف و امکان جدا کردن سریع از روی باربند و همراه داشتن وسایل اشاره کرد. آنها به سادگی امکان بسته شدن روی باربند را دارند. همچنین امکان استفاده تکی یا بصورت جفت را دارند.

اخطار: مطمئن شوید که در چرخش عادی پاها هنگام رکاب زدن، پاشنه پاهایتان با خورجین در تماس نباشد. خورجین های خیلی بزرگ یا اتصال نادرست خورجین می تواند سبب برخورد پاشنه به خورجین و دوچرخه سواری در شرایط غیرایمن شود.
اشیاء کوچک ممکن است در خورجین های بزرگ گم شوند، پس به سازماندهی و بسته بندی آنها اقدام کنید. برای مثال شما می توانید ابزار دوچرخه را در یک بسته، کلید، کیف و موبایل خود را در بسته دیگر و غذا و سایر مواد خوراکی را در سومین بسته قرار دهید. اینکار احتمال گشتن به دنبال وسایل را کاهش می دهد


کیف روی تنه

این کیف ها روی لوله بالایی تنه (Top Tube) قرار می گیرند و برای برنامه های کوتاه و تفریحی مناسب می باشند. شکل این کیف ها همانند خورجین ها می باشد با این تفاوت که حجم و وزن آنها به مراتب کوچکتر از خورجین است.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب قفسه و کیسه های دوچرخه

نحوه انتخاب قفسه و کیسه های دوچرخه

این که آیا از دوچرخه خود برای رفت و آمد ،  یا مسافرت طولانی تر استفاده می کنید ، راهی برای حمل وسایل ضروری ، از یک کیت تعمیر کوچک گرفته تا تجهیزات کمپینگ کامل استفاده خواهید کرد. یک کیسه روز یا کیسه مسنجر برای سفرهای کوتاه ت....

نحوه انتخاب قفسه و کیسه های دوچرخه

   محصولات مشابه