مقالات گیمینگ تولز

فروشگاه

نحوه انتخاب کیسه یا کیف دوچرخه سواری

کیسه های مخصوص دوچرخه سواری ، بخشی از چیزی است که دوچرخه را از تور دوچرخه متمایز می کند. کیف های مینیمالیستی به شما امکان می دهند وسایل ضروری را برای سفر خود حمل کنید و در عین حال تاکید بر نگه داشتن سبک و زیرک بودن دوچرخه خود داشته باشید تا در زمین های خارج از پیاده رو نیز به خوبی عمل کند.

وقتی برای سفر با دوچرخه در حال بارگیری هستید ، خوب است که وسایل خود را درون کوله پشتی بسته بندی کنید ، و اگر در خانه یک قفسه و پرچم دار دارید ، می توانید از آن ها نیز استفاده کنید. با این وجود ، پس از چند سفر ، می توانید ارزش استفاده از کیف های سبک تر و پرمصرف دوچرخه را ببینید ، به ویژه اگر دوست دارید در مسیرهای باریک تک مسیر حرکت کنید ، جایی که بار گسترده ای می تواند بر روی موانع قرار بگیرد.

نحوه انتخاب کیسه های دوچرخه سواری

1. با یک صندلی ، جعبه دنده دستی و قاب فریم شروع کنید: این کیف ها سیستم ذخیره سازی استاندارد را برای بیشتر دوچرخه ها تشکیل می دهند. بسته به جایی که می روید و چه دنده ای را حمل می کنید ، می توانید از بعضی یا همه این موارد استفاده کنید.

2. گزینه های ذخیره سازی دیگر را در صورت نیاز اضافه کنید: کیسه های بنیادی ، کیسه های بالای لوله ، قفس های حمل بار و کوله پشتی گزینه های بسته بندی شما را گسترش می دهند (و قفس های بطری برای حمل آب ضروری هستند).

بسته صندلی

اگر فقط یک کیف دریافت می کنید ، یک صندلی صندلی بگیرید. این یک وسیله مهم در تجهیزات بسته بندی دوچرخه است و مکانی مناسب برای نگهداری وسایل سبک و سنگین مانند کیسه خواب و پالتو پفی فراهم می کند. صندلی صندلی به شکلی ساده تر از قفسه و تابلو تبلیغاتی است که باعث می شود سوار شدن با مسیرهای باریک و فنی امکان پذیر باشد.

هنگام انتخاب بسته صندلی برای دوچرخه سواری ، در نظر بگیرید:

 • حجم: بسته های صندلی در اندازه های مختلف ، معمولاً از حدود 5 لیتر تا 15 لیتر موجود است.
 • مقاومت در برابر آب: برای خشک نگه داشتن وسایل و لباس خود ، می خواهید که صندلی صندلی شما دارای مقاومت در برابر آب باشد. برخی از بسته ها ضد آب هستند ، در حالی که برخی دیگر پارچه ضد آب دارند اما درز ندارند.
 • Sway: کیسه های صندلی اگر در صورت عدم امنیت و بسته بندی صحیح ، ممکن است کمی از یک طرف به یکدیگر تغییر دهند ، که ممکن است هنگام سوار شدن احساس کنید. برای به حداقل رساندن این موضوع ، بررسی کنید که چسبندگی به دوچرخه شما چقدر ایمن است و سعی کنید سنگین ترین وسایل را به پست صندلی نزدیک کنید.

بسته های دستی

بسته نگهدارنده مکان مناسبی برای نگهداری لباس در یک کیسه خشک و یا اتصال وسایل استوانه ای مانند چادر است.
برای بسته بندی دوچرخه دو سبک اصلی دسته های دسته دار وجود دارد:

 • کیسه های یک تکه: این ها معمولاً دارای سخت افزار داخلی برای ایمن کردن کیف در دوچرخه شما هستند. این کیف ها معمولاً براق هستند و به راحتی قابل اتصال هستند.
 • سیستم های دو تکه مهار: اینها از مهارتی استفاده می کنند که به قسمت فرمان شما وصل می شود. سپس بند آن یک کیسه ساخته شده مخصوص سیستم یا وسایل جداگانه مانند چادر یا کیسه خواب را تضمین می کند. سیستم دو تکه می تواند کمی مناسب تر و ایده آل برای نگهداری وسایل بسیار بزرگ باشد.

از هر سبکی که انتخاب کنید ، اطمینان حاصل کنید که متناسب بودن آن مناسب است. توجه کنید که چقدر فضای بین لاستیک جلو و پایین بسته وجود دارد. اگر فضا محدود است و دوچرخه را با چنگال تعلیق سوار می کنید ، هنگام فشردن چنگال ، تایر ممکن است روی کیسه مالیده شود. همچنین اگر دوچرخه ای با میله های رها وجود دارد ، فضای جانبی در کنار آن به طور کلی محدودتر است ، اما برخی از بسته ها نیز وجود دارند که به طور خاص برای استفاده با میله های کشویی طراحی شده اند.

بسته های قاب

یک قاب فریم به گونه ای طراحی شده است که در مثلثی که توسط لوله بالا ، لوله صندلی و لوله پایین دوچرخه شما شکل گرفته است. به منظور پایین نگه داشتن مرکز ثبات دوچرخه خود ، یک بسته قاب مکانی عالی برای ذخیره وسایل سنگین است.

هنگام انتخاب بسته قاب برای بسته بندی دوچرخه ، در نظر بگیرید:

 • تناسب: می خواهید یک بسته فریم پیدا کنید که به خوبی دوچرخه شما متناسب باشد. ممکن است بتوانید کالایی را تهیه کنید که مخصوص دوچرخه شما باشد ، یا موارد جهانی وجود دارد که به احتمال زیاد کار خواهند کرد. توجه کنید که تسمه های ضمیمه در کجا قرار دارند و نحوه هماهنگی آنها با کابل های دوچرخه شما. در حالی که پدال می روید ، بسته ای که به خوبی متناسب باشد ، با حداقل حرکت در آن خوب و ایمن خواهد بود.
 • اندازه / حجم: بسته های فریم وجود دارد که تقریباً کل مثلث را به خود اختصاص می دهد ، یا می توانید مواردی را تهیه کنید که فقط بخشی از آن را پر کند. بسته های بزرگتر می توانند بیشتر نگه داشته شوند ، اما اغلب با سیستم تعلیق عقب کارایی خوبی ندارند و احتمالاً مانع از نصب قفس بطری در مثلث نخواهید شد. اندازه ای را انتخاب کنید که به بهترین شکل با دوچرخه شما مناسب باشد و فضای کافی برای بسته بندی را در اختیار شما قرار دهد.
 • جیب های سازمانی: برخی از کیسه های فریم دارای چندین جیب هستند که می توانند باعث راحت تر شدن فضای ذخیره و یافتن موارد شوند.

سایر راه حل های ذخیره سازی

بسته به طول سفر شما و اینکه چه دنده ای را به همراه خود می آورید ، ممکن است فضای بیشتری از بسته صندلی ، جعبه دنده دستی و فریم بسته فراهم کنید. همچنین ، می توانید وارد شوید و از آن بسته ها برای یک میان وعده سریع یا گرفتن دوربین در حین حرکت ، کار سختی باشد. اینجاست که گزینه هایی مانند کیسه های ساقه ، کیسه های بالای لوله ، قفس بطری ، قفس های حمل بار و کوله پشتی وارد می شوند.

گزینه های ذخیره سازی اضافی برای بسته بندی دوچرخه:

 • کیسه های ساقه: این کیسه های کوچک معمولاً در پشت فرمان شما ، معمولاً به دسته و / یا ساقه با یک نوار قلاب و حلقه وصل می شوند. در حالی که سوار می شوید ، مکان مناسبی را برای چیدن و دسترسی به وسایل کوچک مانند تنقلات ، آب ، تلفن یا عینک آفتابی به شما می دهند.
 • کیسه های بالای لوله: معمولاً یک کیسه بزرگ از کیسه های ساقه ، کیسه های بالای لوله به بالای لوله بالای شما ، پشت لوله سر یا جلوی پست صندلی شما وصل می شوند. مانند کیسه ساقه ، آنها برای نگهداری وسایل کوچک که می خواهید در هنگام پدال زدن به آنها دسترسی داشته باشید بسیار عالی هستند. هنگام خرید ، مواردی از قبیل حجم ذخیره سازی و چگونگی قرارگیری کیف در دوچرخه خود را در نظر بگیرید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که کیف به هیچ وجه در پدال شما اختلال ایجاد نمی کند.
 • قفس بطری: قفس بطری استاندارد چیز جدیدی نیست ، اما آنها برای حمل آب در حین دوچرخه سواری مهم هستند. آنها در اکثر دوچرخه ها به اتصالات نخ شده در لوله صندلی و / یا لوله پایین متصل می شوند و مکانی برای قرار دادن بطری های دوچرخه با اندازه استاندارد به شما می دهند. برخی از دوچرخه ها که بطور اختصاصی برای بسته بندی دوچرخه طراحی شده اند ، اتصالات موجود در چنگال و / یا زیر لوله پایین را نیز دارند. اگر دوچرخه شما اینها را ندارد ، می توانید قفس را با گیره های شیلنگ از فروشگاه سخت افزار ایمن کنید.
 • قفس های حمل بار: این ها بسیار شبیه به قفس های بطری هستند ، اما به گونه ای طراحی شده اند که بجای بطری های استاندارد دوچرخه ، می توانند دنده یا بطری های آب بزرگتر حمل کنند. آنها معمولاً قصد دارند چنگال دوچرخه شما را بپیمایند ، اما برخی از آنها می توانند به لوله پایین و / یا لوله صندلی بروند. شما می خواهید بررسی کنید که قفس چگونه ضمیمه می شود و مطمئن شوید که با دوچرخه شما کار می کند. برخی از قفس های حمل بار به الگوی نصب 3 سوراخی احتیاج دارند که می توانید در برخی از چنگال های طراحی شده برای بسته بندی دوچرخه دریایی پیدا کنید.
 • کوله پشتی: در حالی که بسیاری از دستگاه های دوچرخه سواری سعی در جلوگیری از سوار شدن با کوله پشتی دارند ، گاهی اوقات برای حمل وسایل ضروری شما لازم است. برای راحتی خود سعی کنید یک تن وزن را روی کمر خود قرار ندهید. بعضی از سواران فقط یک مخزن هیدراتاسیون را در یک بسته حمل می کنند ، در حالی که برخی دیگر وسایل دیگر را مانند لباس ، یک پد خواب یا حتی چادر در آنجا پر می کنند. به عنوان یک راهنمایی خشن ، برای حفظ راحتی هنگام رانندگی ، سعی کنید از یک بسته سبک وزن که 20 لیتر یا کوچکتر است استفاده کنید.

اینها فقط برخی از راه حلهای ذخیره سازی موجود است. سازندگان بسته های دوچرخه سواری اغلب با روش های جدید و خلاقانه ای برای ذخیره دنده ها روبرو می شوند. به جستجوی موارد موجود در آنجا بپردازید و فکر می کنید نوع دیگری از بسته ها را برای حل همه مشکلات ذخیره سازی خود پیدا کنید.

نکات لازم در هنگام خرید باربند

- باربندهای عقب اغلب برای حمل بارهایی با وزن 10 تا 25 کیلوگرم طراحی شده اند که در موارد بسیاری کافی به نظر می رسند.
- تعدادی از مدل های خاص قادر به حمل باری معادل 40 کیلوگرم می باشند. این باربندها 3 نقطه حمایت در هر طرف برای اتصال خورجین دارند در حالی که مدل های دیگر 2 نقطه حمایت دارند.
- اکثر دوچرخه های قسمت های مخصوصی برای بستن باربند روی تنه دارند. اگر دوچرخه شما محل مخصوص برای بستن باربند ندارد می توانید از بست های C شکل که همراه باربند وجود دارند استفاده کنید. این بست ها با پیچیدن دور لوله تنه امکان پیچ شدن باربند را به شما می دهد.

انواع کیف دوچرخه

خورجین

نام خورجین (Pannier) از کلمه فرانسوی Panier به معنی سبد گرفته شده است. خورجین ها میان سایلکتوریست ها و سایر دوچرخه سوارانی که وسایلشان را حمل می کنند رایج است. از ویژگی های خورجین ها می توان به جادار بودن، محافظت از وسایل در آب و هوای مختلف و امکان جدا کردن سریع از روی باربند و همراه داشتن وسایل اشاره کرد. آنها به سادگی امکان بسته شدن روی باربند را دارند. همچنین امکان استفاده تکی یا بصورت جفت را دارند.

اخطار: مطمئن شوید که در چرخش عادی پاها هنگام رکاب زدن، پاشنه پاهایتان با خورجین در تماس نباشد. خورجین های خیلی بزرگ یا اتصال نادرست خورجین می تواند سبب برخورد پاشنه به خورجین و دوچرخه سواری در شرایط غیرایمن شود.
اشیاء کوچک ممکن است در خورجین های بزرگ گم شوند، پس به سازماندهی و بسته بندی آنها اقدام کنید. برای مثال شما می توانید ابزار دوچرخه را در یک بسته، کلید، کیف و موبایل خود را در بسته دیگر و غذا و سایر مواد خوراکی را در سومین بسته قرار دهید. اینکار احتمال گشتن به دنبال وسایل را کاهش می دهد


کیف روی تنه

این کیف ها روی لوله بالایی تنه (Top Tube) قرار می گیرند و برای برنامه های کوتاه و تفریحی مناسب می باشند. شکل این کیف ها همانند خورجین ها می باشد با این تفاوت که حجم و وزن آنها به مراتب کوچکتر از خورجین است.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

نحوه انتخاب قفسه و کیسه های دوچرخه


نحوه انتخاب قفسه و کیسه های دوچرخه   

این که آیا از دوچرخه خود برای رفت و آمد ،  یا مسافرت طولانی تر استفاده می کنید ، راهی برای حمل وسایل ضروری ، از یک کیت تعمیر کوچک گرفته تا تجهیزات کمپینگ کامل استفاده خواهید کرد. یک کیسه روز یا کیسه مسنجر برای سفرهای کوتاه تر مناسب است ، اما برخی از بهترین گزینه های حمل دنده شما قفسه ، سبد و کیف هایی هستند که در دوچرخه شما جای می گیرند. ادامه مطلب

نحوه انتخاب قفسه و کیسه های دوچرخه

 

   محصولات مشابه