مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای خرید: قفل دوچرخه

قفل دوچرخه اهمیت زیادی در محافظت دوچرخه دارد. اگر به دنبال خرید قفل دوچرخه هستید، بهتر است با انواع قفل دوچرخه و درصد امنیت آنها آشنا باشید. دزدیده شدن دوچرخه خیلی ناراحت کننده است، دوچرخه وسیله دوست داشتنی است و برای بسیاری از افراد فقط یک وسیله برای حمل و نقل نیست، بلکه با آن زندگی میکنند. زمانی میرسد که دوچرخه سوار تصمیم میگیرد سایکل توریست شود و دوچرخه خود را در جاهای مختلفی قرار دهد، انتخاب یک قفل نه تنها میتواند نگرانی شما را کم کند بلکه در نظر داشتن وزن آن، میتواند در نوع کاربرد شما تاثیر گذار باشد. در این پُست مجله گردشگری ورزشی باچرخ با انواع قفل های دوچرخه آشنا خواهید شد.

قفل دوچرخه چیست؟

فرض کنید بیرون رفته دوچرخه سواری کنید و در عین انجام این ورزش بسیار لذت بخش کار های روزمره خود را نیز انجام دهید، به درب مغازه ای می رسید و دوچرخه خود را درب مغازه به گونه ای قرار می دهید که دوچرخه خود را زیر نظر داشته باشید و بتوانید سریع کار خود را انجام بدهید و بعد آن را برداشته و به ادامه کارهای خود برسید.

اما لحظه ای حواستان پرت می شود و سرگرم کاری می شوید و وقتی بیرون می آیید که دوچرخه خود را سوار شده و بروید ناگهان سر جایتان خشکتان می زند چون دوچرخه تان دیگر سرجایش نیست!

واقعا یکی از حس های وحشتناک برای هر دوچرخه سوار یا کسانی که عاشق دوچرخه سواری و دوچرخه هستند، این است که دوچرخه شان دزدیده شود!

دوچرخه هایی که ارزان ترین آنها بالای یک الی دو ملیون تومان آب میخورد!

پس بهترین کار برای مراقبت از دوچرخه و با خیال راحت قرار دادن آن در خیابان استفاده از قفل دوچرخه است.

اما قفل های دوچرخه بسیار زیاد و متنوعی در بازار وجود دارد، که تصمیم گیری برای اینکه کدام نوع بهتر است کار چندان آسانی نیست!

با استفاده از این راهنمای خرید قفل دوچرخه ، گرانبهای خود را ایمن نگه دارید

کلاه "قلب در دهان" لحظه ای که شما به محلی که دوچرخه خود را رها کرده اید برای پیدا کردن آن گم شده است خوب نیست. با این حال ، این همه غیر معمول نیست.

گزارشی در اوایل سال جاری منتشر شد که به سرقت از خانه و سرقت می پرداخت - این نشان داد که در انگلیس ، دوچرخه ها متداول ترین سرقت از خانه است.

تجربه های این مطالعه هنگامی که داستانهای شخصی را می شنویم به خانه ضربه می زند - مانند تجربه مسابقه بریتانیایی در کوهنوردی ، مانون کارپنتر که تمام ناوگانش را از خانه اش دزدیده بود. خوشبختانه به لطف رسانه های اجتماعی به دلیل افزایش آگاهی گسترده ، دوچرخه های وی در نهایت کشف شد. متأسفانه همه از چنین پایان خوشی برخوردار نمی شوند.

در خیابان ها ، جایی که دزدی مجازات های اضافی برای شکستن و ورود ندارد ، دوچرخه های مفقود شده مسئله ای بزرگتر است. با این وجود ، صرفنظر از اینکه دوچرخه شما در خانه باشد یا در آنجا باشد ، می توانید با قفل با کیفیت از خود محافظت کنید.

آن را مخفی نگه دارید ، آن را ایمن نگه دارید

آن را مخفی نگه دارید ، آن را ایمن نگه دارید

بسیاری از سارقان فرصت طلب هستند ، بنابراین اگر دوچرخه خود را بدون مراقبت رها می کنید ، قفل دوچرخه برای به حداقل رساندن هرگونه وسوسه ضروری است. با این حال ، این ایده خوبی است که از یکی در داخل خانه استفاده کنید ، تا معشوق خود را در مقابل یک شیء غیرمنقول ایمن کنید.

انواع قفل دوچرخه در بازار وجود دارد ، برخی از آنها از سایرین امن تر هستند ، اما همه آنها یک هدف مشترک دارند: برای محافظت از دوچرخه خود. در حالی که هیچ چیزی به عنوان قفل دوچرخه شکست ناپذیر وجود ندارد ، همه آنها به عنوان عامل بازدارنده بسیار موفق عمل می کنند.

هنگام انتخاب قفل دوچرخه ، مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

قفل D

قفل هایی که به واسط شکلشان به قفل D مشهور شده اند، بسیار مقاوم هستند و نسبت به مدلهای زنجیر شکل، در برابر ابزارهای برشی، مقاومت بیشتری دارند. این مدلها دارای 2 بخش هستند، یک بخش U که جنس استیل دارند و بخش دوم که بخش چفت شونده آن بشمار میرود. اگرچه این مدلها بسیار کارایی خوبی دارند ولی وزن آنها زیاد است. 

قفل دوچرخه D

نقاط قوت: مقاوم، بسیار امن در برابر ضربات، مناسب برای مناطقی که از نظر امنیت در درجه متوسط رو به پایین برخوردار است.

نقاط ضعف: سنگین، جا گیر

قفل کابل

قفل کابل انعطاف پذیرترین گزینه برای ایمنی دوچرخه شما است. آنها می توانند به یک شکل جمع و جور پیچیده شوند که باعث می شود آنها برای حمل و نقل با شما بسیار عالی باشند. در ضخامت ها و طول های متنوعی وجود دارد ، قفل های کابل برای چسباندن اجزای شما بسیار مناسب هستند ، به خصوص برای چرخ هایی که دارای رهاسازی سریع هستند بسیار راحت است که بدون محافظت به راحتی برداشته می شود.

Kryptonite Kyrptoflex

Kryptonite Kyrptoflex

Kryptonite یک برند برتر در ایمنی و قفل دوچرخه است و Kryptoflex آنها نیز از انتخاب برند محترم آنها مستثنا نیست.

وزن آن با وزن بیش از 1 کیلوگرم ، این کابل استیل پیچ خورده در یک ژاکت وینیل نرم قرار دارد تا از قاب دوچرخه و خود کابل محافظت شود. با اندازه گیری قطر 15 میلی متر و طول 180 سانتی متر ، روش های مختلفی وجود دارد که می توان این قفل را در اطراف ملزومات از جمله اتصال چرخ جلو و عقب حلقه کرد.

مکانیزم قفل در یک پوسته سفت شده که از نظر مقاومت در برابر انتخاب و مته محافظت می شود کلید است.

Abus Granit Steel-O-Flex

Abus Granit Steel-O-Flex

یکی دیگر از نام های تجاری برجسته در صنعت امنیت ، تولید کنندگان آلمانی ، Abus است.

Granit Steel-O-Flex به اندازه قفل های کابل سخت است. از نظر کابل کشی فولادی سخت شده که در یک روکش مصنوعی قرار گرفته است بسیار انعطاف پذیر و بسیار بادوام است ، این قفل همچنین در برابر آب و هوا نیز مقاوم است.

با استفاده از کلید ، این قفل به دو کلید مجهز است. یکی از چراغ های LED مناسب که در شرایط کم نور کمک می کند.

در طول 100cm یا 80cm در دسترس است ، دامنه امکان قفل هنوز گسترده است. در حالت ایده آل از طریق یک ترکیب چرخ و قاب.

U-Lock/D-Lock

U-Locks یا D-Locks ، مطمئناً ایمن ترین قفل دوچرخه در دسترس هستند. U-Lock مانند نام پارابولیکی آشکار آنها نامیده می شود مانند هیچ کس دیگر ایمن نیست.

با وجود انواع مختلفی که در دسترس است ، می توان از U-Lock برای ایمن کردن چندین دوچرخه در کنار هم استفاده کرد. یا با استفاده از U-Lock کوچکتر ، می توانید از قاب های مفرد استفاده کنید که باز کردن آنها مشکل تر است.

طراحی و طراحی محکم به این معنی است که این نوع قفل دوچرخه ایمن است ، بدون اینکه تند و تیز و تکان خوردگی در اطراف ایجاد شود و از آن استفاده شود. یک رویکرد رایج برای قفل دوچرخه شما این است که قاب را با U-Lock محافظت کنید ، و سپس با حلقه قفل کابل از طریق چرخ ها ، از محافظت اضافی استفاده کنید و مطمئناً این رویکرد مضاعف را توصیه می کنیم.

Abus Granit X Plus 540

Abus Granit X Plus 540

Abus Granit Plus X 540 نهایی U-Lock برای دوچرخه شماست و یک کوکی سخت برای ترک آن است.

قفسه فولادی سخت شده ، همراه با یک محفظه محکم به معنای این است که جابجایی بسیار سخت باشد. استوانه قفل فوق العاده قوی برای مقاومت در برابر تلاش و نیروی بیش از حد تقویت شده است.

همه این موارد توسط رتبه بندی Sold Secure Gold پشتیبان گرفته می شود ، بنابراین می دانید که این بالاترین سطح محافظت است.

در گزینه های اندازه 300 و 230 میلی متر موجود است.

Kryptonite Evolution Mini

 

Kryptonite Evolution Mini

Kryptonite Evolution Mini جمع و جور و ایده آل برای استفاده از یک فریم است.

حلقه فولادی سخت شده با مکانیزم قفل بستگی قوی که مقاوم در برابر قفل است همراه است. این محصول برای برخی از ذهن های دیگر از Sold Secure به درجه نقره ای رسیده است.

Evolution Mini متناسب با انواع لوله های فریم از 25 تا 80 میلی متر و طیف وسیعی از شکل های قاب: مثلثی ، بیضی و دایره ای است.

با وجود وزن 1.3 کیلوگرم سنگین ، این حمل و نقل برای حمل و نقل آسان و کوچک است.

قفل های زنجیره ای

این جانوران سنگین ، بازدارنده نهایی سارقان هستند. آنها بادوام ، خطرناک هستند و در صورت لزوم می توانند در برابر قدرت حمله زیادی مقاومت کنند.

قفل های زنجیره ای در هنگام اتصال با لنگر زمین ایده آل برای مصارف خانگی هستند. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که قفل قفل به همان اندازه ایمن است که زنجیر خود باشد ، در غیر این صورت خیلی سریع ضعیف می شود!

زنجیره ای آکسفورد 10

زنجیره ای آکسفورد 10

Oxford Chain 10 مطمئناً با تنها 30 پوند مقرون به صرفه است ، این یک زنجیره دوچرخه سنگین با قیمت مناسب است.

این زنجیره با امتیاز طلای امن Sold Secure ، به طول 1.4 متر اندازه گیری می شود و از اتصالات استیل سخت ساخته شده است ، با یک قفل فلزی سخت به همان اندازه سخت شده برای امنیت بیشتر.

با طول های مختلف در دسترس ، اینها بسیار سنگین هستند تا بتوانند با شما بیرون بیایند ، بنابراین بهتر است از طریق قاب بکشید و به یک لنگر زمینی محکم شود.

زنجیره کریپتونیت نیویورک Fahgettaboudit Chain

زنجیره کریپتونیت نیویورک Fahgettaboudit Chain

یکی دیگر از جانوران قفل دوچرخه زنجیره ای ، این زنجیره Kryptonite نیویورک است که در دو گزینه اندازه: 100cm و 150cm در دسترس است.

این زنجیره همچنین با داشتن یک استاندارد استاندارد Gold از Sold Secure ، به مبارزه با سارقان می پردازد.

پیوندهای منگنز بور تحت تیمار حرارت از استحکام سختی اضافی برخوردار هستند. قفل دیسک به یک قلاب استیل 14 میلی متر مجهز شده است ، و ژاکت نایلون محافظت از قاب را فراهم می کند. سه کلید برای نگهداری ایمن ارائه شده است که یکی از آنها دارای یک چراغ برای استفاده در شب است.

نکات امنیتی برای قفل کردن دوچرخه

- بعد از دوچرخه سواری، سعی کنید اگر نیاز به توقف و دور شدن از وسیله خود را دارید آن را در جلوی چشم سارقان قرار ندهید.

- دسترسی سارقان را محدود کنید، به طور مثال آن را بین سایر دوچرخه ها و وسایل قرار دهید تا نتوانند از انبر به راحتی استفاده نمایند.

- اگر در شهر دوچرخه سواری میکنید و برای خرید از وسیله خود دور میشوید، آن را زیر خانه ها و یا مغازه هایی که دوربین مدار بسته دارند قرار دهید.

- در پارک ها و مکانهای گردشگری شلوغ که در تور دوچرخه سواری شرکت میکنید همیشه دوچرخه را در جایی که افراد هستند قفل کنید تا دزدان نتوانند از انبر استفاده کنند.

- از ترک کردن وسیله خود در شب و در مکانهای نا ایمن جداً خودداری کنید.

- قفل را روی زمین نگذارید، آن را هر چه بالاتر ببندید امکان شکستن آن ضعیف تر خواهد بود.

- دوچرخه خود را حتی در خانه خود قفل کنید.

- اگر در شهرهای نا ایمن هستید، حتماً از چند قفل استفاده نمایید.

مطالب آموزشی مرتبط:

آموزش روش صحیح قفل کردن دوچرخه

آموزش روش صحیح قفل کردن دوچرخه

انواع مختلفی از قفل‌های دوچرخه وجود دارند؛ از مدل‌های کم‌بها تا گران‌قیمت. باید در نظر داشته باشید که ارزش هزینه‌ای که برای یک قفل خوب می‌پردازید به‌مراتب از خرید دوچرخه کمتر خواهد بود، و به همین دلیل لازم است که از خ....

آموزش روش صحیح قفل کردن دوچرخه

   محصولات مشابه