مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای جامع خرید کلاه دوچرخه سواری

امروزه فناوری بکار رفته در کلاه های دوچرخه سواری باعث شده است که این کلاه ها پیشرفت بسیاری نسبت به گذشته داشته باشند. حادثه ها پی در پی و نا گوار برای دوچرخه سواران باعث شده کلاه دوچرخه سواری از اهمیت بالایی برخوردار باشد از این رو انتخاب کلاه مناسب بسیار مهم است. در این آموزش انتخاب کلاه مناسب برای رشته مورد نظر شما و نحوه انتخاب سایز کلاه دوچرخه برسی و معرفی می شود.

کلاه های ایمنی روز به روز در حال پیشرفت هستند و مدل های عرضه شده به مراتب دارای استایل مناسب، تهویه بسیار عالی و در اغلب موارد دارای وزن پایین می باشند.

برای خرید کلاه دوچرخه سواری باید به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟ در باچرخ جهت رسیدن به یک انتخاب درست برای کلاه دوچرخه سواری راهنمایی خواهید شد. کافی است ابتدا به نوع دوچرخه سواری که قصد دارید آن را انجام دهید دقت کنید، کلاه ها انواع مختلفی بر اساس نوع دوچرخه سواری دارند، پس ابتدا در ادامه با انواع کلاه ها بر اساس نوع دوچرخه سواری آشنا خواهید شد و سپس به نکات لازمی که باید در هنگام خرید کلاه دوچرخه سواری به آن دقت داشته باشید اشاره خواهیم کرد. همراه باچرخ باشید.

انتخاب سایز و نوع کلاه برای دوچرخه سواری

امروزه فناوری بکار رفته در کلاه های دوچرخه سواری باعث شده است که این کلاه ها پیشرفت بسیاری نسبت به گذشته داشته باشند. حادثه ها پی در پی و نا گوار برای دوچرخه سواران باعث شده کلاه دوچرخه سواری از اهمیت بالایی برخوردار باشد از این رو انتخاب کلاه مناسب بسیار مهم است. در این آموزش انتخاب کلاه مناسب برای رشته مورد نظر شما و نحوه انتخاب سایز کلاه دوچرخه برسی و معرفی می شود.

کلاه های ایمنی روز به روز در حال پیشرفت هستند و مدل های عرضه شده به مراتب دارای استایل مناسب، تهویه بسیار عالی و در اغلب موارد دارای وزن پایین می باشند.

کلاه ایمنی

محاسبه سایز کلاه دوچرخه سواری برای شخص

محاسبه سایز کلاه دوچرخه سواری برای شخص

انتخاب سایز مناسب کلاه  دوچرخهسواری بسیار ضروری است. چرا که در زمان زمین خوردن،  ضربه و فشار وارده  بدرستی در کلاه تقسیم خواهد شد و این موضوعی بسیار مهم برای جلوگیری از فشار وارده به سر در زمان تصادف و زمین خوردگی است. در نظر بگیرید اگر یک کلاه برای سرتان بزرگ باشد و حتی اگر بندهای آن را هم به خوبی بسته باشید در زمان زمین خوردن کلاه براحتی از سرتان جدا خواهد شد و هیچ فایده ای را برایتان نخواهد داشت. بنابراین بسیار مهم است که کلاه دوچرخه سواری برای سرتان اندازه باشد

برطبق دسته بندی های موجود کلاه های دوچرخه سواری در سایزهای کوچک، متوسط، بزرگ یا سایزهای بزرگتر به بازار می آیند. برای تعیین سایز خودتان، یک متر قابل انعطاف را به دور بزرگترین ناحیه سرتان (حدود 1.5 سانتیمتر بالاتر از ابروهایتان) بپیچید. یا یک روبان یا نخ به دور سرتان بپیچید و سپس با خط کش یا متر طول آن را اندازه بگیرید. سپس به دنبال کلاهی متناسب با اندازه تان باشید.

گاهی اوقات تولید کنندگان در سایزهای ارائه داده با یکدیگر تفاوت هایی دارند، و ممکن است هر یک تفسیر خاصی از اندازه های کوچیک، متوسط و بزرگ داشته باشند. در اینجا به طور عمومی اندازه های بکار رفته برای بزرگسالان را خواهیم گفت.

سایز کوچک: 51 تا 55 سانتیمتر

سایز متوسط: 55 تا 59 سانتیمتر

سایز بزرگ: 59 تا 63 سانتیمتر

خیلی کوچک، خیلی بزرگ: زیر 51 سانتیمتر، بالای 63 سانتیمتر

تک سایز (مردان): 54 تا 61 سانتیمتر

تک سایز (زنان): 50 تا 57 سانتیمتر

تنظیم ارتفاع زین و سایز دوچرخه کوهستان

بیشتر کلاه های کودکان نیز تک سایز می باشد و دامنه اندازه آنها بین 46 تا 57 سانتیمتر می باشد.

در صورت اندازه سرمان بین دو سایز قرار داشت کدام را انتخاب کنیم؟ توصیه عمومی انتخاب سایز کوچکتر می باشد.


تنظیم کلاه روی سر

تنظیم کلاه روی سر

لازم است با چند تنظیم ساده کلاه خود را تنظیم شخصی کنید. همگی کلاه ها یک حلقه دور سر و بند قابل تنظیم دارند. برای تنظیم کلاه، قبل از قرار دادن آن روی سرتان، ابتدا حلقه دور سر داخل کلاه را بیشتر باز کنید.

در ابتدا پیچ تنظیم پشت کلاه یا لغزنده پشت کلاه را باز کنید و کلاه را روی سر خود قرار دهید.

1- فاصله جلویی کلاه را چک نمایید لبه کلاه با ابروی شما می بایست حدود دو بند انگشت فاصله داشته باشد.

2- فاصل لبه های کلاه را چک نمایید که کلاه بصورت کج و ناهماهنگ روی سر قرار نگرفته باشد.

3- لازم است که خانم ها برای قرار گیری بهتر کلاه بر روی سر  موی خود را همانند شکل بالا ببندند و از فاصله بین پیچ تنظیم پشت سر و پشت کلاه به بیرون هدایت کنند. اگر این فاصله در کلاه وجود نداشت مو را در پایین پیچ تنظیم  قرار دهید.

4– بند زیر چانه را در زیر هر دو گوش تنظیم کنید تا به حالت ایمن و راحت دست پیدا کنید. در نهایت، در حالی که بند زیر چانه را سفت کرده اید، دهان خود را باز کنید. اگر کلاه قسمت جلوی سرتان را کمی فشار نمی دهد باز هم بند زیر چانه را سفت کنید و مجدداً امتحان کنید. دقت کنید با سفت کردن بیش از حد بند، خود را در شرایط ناراحتی قرار ندهید

5- بند هفتی شکل را چک نمایید که روی گوش قرار نگرفته باشد.

6- پیچ تنظیم پشت کلاه را کامل ببندید که روی سر کاملا محکم شود.

کلاه‌های دوچرخه‌سواری در سه نوع عرضه می‌شوند: کلاه‌های ایمنی تفریحی (که چند کاره نیز نامیده می‌شوند)، کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری جاده و کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری کوهستان. تمامی این کلاه‌ها به منظور حفاظت از سر شما هنگام برخورد طراحی شدند و راحتی و وزن کم در طراحی آن‌ها در نظر گرفته شده است.

کلاه‌های ایمنی تفریح:

انتخابی اقتصادی برای تفریح، رفت و آمد و دوچرخه‌سواران جاده و کوهستان است؛ این دسته برای اسکیت بوردرها و اسکی‌‌بازان نیز محبوب است. آن‌ها معمولا دارای نقابی هستند که از چشم‌های شما در برابر خورشید محافظت کند.

کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری جاده:

به دلیل وزن کم، تهویه زیاد و طراحی ایرودینامیک گزینه محبوبی برای دوست‌داران جاده هستند. در این کلاه‌ها معمولا از نقاب چشم‌پوشی می‌شود تا وزن کمی داشته باشند و هنگامی که در موقعیت دوچرخه‌سواری تهاجمی دولا شده قرار می‌گیرید چشم‌اندازی بدون مانع ارائه دهند.

کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری کوهستان :

معمولا توسط دوچرخه‌سواران سیکلوکراس مورد استفاده قرار می‌گیرند) طوری طراحی شده‌اند تا تهویه خوبی در سرعت‌های پایین داشته باشند. آن‌ها بوسیله نقاب‌ها، پوشش افزایش یافته پشت سر و سیستم نگهدارنده مخصوص این کلاه‌ها در مسیرهای سخت که به طور ایمن و مستحکم روی سر باقی می ماند متمایز می‌شوند.

ساخت و ساز کلاه ایمنی دوچرخه‌سواری

اغلب کلاه‌ها از ساختار درون قالبی، فرایندی متداول که در آن پوسته خارجی و لاینر داخلی بدون استفاده از چسب به هم متصل می‌شوند، برخوردارند. این فرایند منجر به طراحی‌های سبک و مقاوم می‌شود. در حالیکه برای افرادی که گاها دوچرخه‌سواری می‌کنند نگرانی بزرگی نیست، کسانی که بطور مداوم دوچرخه‌سواری می‌کنند و در مسابقات شرکت می‌کنند قدر ذخیره وزن کلاه‌های سبک را می‌دانند.

پوسته: اغلب کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری با استفاده از پوسته پلاستیکی پوشش داده شده‌اند تا هنگام تصادف کلاه را نگاه دارند و در برابر ضربه از خود مقاومت نشان دهد و به کلاه اجازه دهند بلغزد (تا از سر و گردن شما محافظت کند).

لاینر: اغلب لاینزهای کلاه‌های ایمنی از فوم پلی‌استایرنی منبسط ساخته شده‌اند. به هنگام اصابت ضربه، لاینر نیروی وارد شده را پراکنده می‌کند  تا از سر شما محافظت شود. مطمئن شوید لاینر به خوبی روی سر شما قرار می‌گیرد.

تکنولوژی MIPS

برخی از کلاه‌های ایمنی دارای تکنولوژی سیستم محافظت ضربه چند جهته (MIPS) هستند، این تکنولوژی راهی برای ساخت کلاه‌هایی است که محافظت بیش‌تری به هنگام وارد شدن نیروهای چرخشی حین تصادف با دوچرخه ارائه می‌کنند.

کلاه‌های ایمنی دوچرخه‌سواری مجهز به MIPS دارای لایه کم اصطکاک هستند که اجازه می‌دهد لاینز فوم جاذب ضربه به آرامی حین اصابت ضربه دور سر شما بچرخد. این کلاه‌ها فقط چند میلی‌متر حرکت می‌کنند، اما همین مقدار حرکت می‌تواند مقدار نیروی چرخشی که در هنگام برخورد می‌تواند به مغز شما منتقل شود را کاهش دهد.

کلاه ایمنی

اندازه مناسب کلاه را پیدا کنید

انتخاب سایز مناسب بسیار ضروری است. اغلب کلاه های دوچرخه سواری در سایزهای کوچک (small)، متوسط (medium)، بزرگ (large) یا سایزهای بزرگ‌تر عرضه می‌‌شوند.

برای تعیین سایز مناسب خودتان، یک متر قابل انعطاف را دور بزرگ‌ترین ناحیه سرتان (حدود دو سانتیمتر بالاتر از ابروهایتان) بپیچید. یا یک روبان یا نخ به دور سرتان بپیچید و سپس با خط کش یا متر طول آن را اندازه بگیرید. حالا به دنبال کلاهی متناسب با اندازه‌ سرتان باشید.

پارامترهای اندازه‌گیری عمومی:

خیلی کوچک: کم‌تر از ۵۱ سانتی‌متر

کوچک: ۵۱ تا ۵۵ سانتی‌متر

متوسط: ۵۵ تا ۵۹ سانتی‌متر

بزرگ: ۵۹ تا ۶۳ سانتی‌متر

خیلی بزرگ: بیش‌تر از ۶۳ سانتی‌متر

تک سایز آقایان: ۵۴ تا ۶۱ سانتی‌متر

تک سایز بانوان: ۵۰ تا ۵۷ سانتی‌متر

تک سایز کودکان: ۴۶ تا ۵۷ سانتی‌متر

در صورتی که اندازه سرمان بین دو سایز قرار داشت کدام را انتخاب کنیم؟ توصیه عمومی انتخاب سایز کوچک‌تراست یا اینکه از نقاب مخصوص دوچرخه‌سواری زیر کلاه ایمنی استفاده کنید تا سایز بزرگ‌تر برای شما مناسب باشد.

انواع کلاه دوچرخه سواری

با ورود به فروشگاه دوچرخه و یا فروشگاه اینترنتی لوازم دوچرخه سواری، احتمالاً با انواع و اقسام کلاه های ایمنی برای این ورزش محبوب مواجه خواهید شد و شاید برای شما کمی گیج کننده باشد، اما جای نگرانی نیست، با چند دقیقه وقت گذاشتن و خواندن مطالبی که در اینجا برای شما آماده کرده ایم به راحتی میتوانید کلاه مناسب خودتان را انتخاب کنید.

کلاه های ایمنی مخصوص این رشته ورزشی چندین مدل دارد که برای رده سنی بزرگسال، انتخاب صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است. البته توجه داشته باشید که برای رده های سنی نوجوان و حتی کودک نیز کلاه وجود دارد.

در خصوص بزرگسالان باید دقت داشته باشید که مدل های آقایان و بانوان متفاوت است اما برخی مدل ها نیز به صورت اسپرت وجود دارد که هم آقایان و هم بانوان میتوانند از آن استفاده کنند، نمونه این نوع کلاه را میتوانید در بخش فروشگاه باچرخ ملاحظه نمایید.

اگر قصد دارید به صورت حرفه ای و بلند مدت از این کلاه استفاده کنید و از برندهای مشهور خارجی استفاده میکنید لازم است استاندار ایمنی اروپا CEN در آن رعایت شده باشد. در ادامه انواع کلاه دوچرخه سواری بزرگسالان بر اساس هدف، عنوان شده اند.

کلاه دوچرخه سواری جاده

این نوع کلاه ها دو ویژگی مهم دارند که آن را از کلاه های مدل کوهستان متفاوت میسازد، یکی جلوی کلاه است که گرد است و دیگری تعداد دریچه های هوا است که در مدل جاده تعداد آن بیشتر است و جریان هوا بر روی سر در این مدلها بیشتر است.

کلاه دوچرخه سواری جاده

شاید کمی عجیب به نظر به رسد ولی به  علت تعداد بیشتر دریچه های هوا و در کنار آن ایجاد امنیت برای دوچرخه سوار، این نوع کلاه ها قیمت بیشتری دارد.

کلاه تایم تریل و پیست:

کلاه تایم تریل و پیست:

کلاه های تایم تریل و پیست در نهایت آرودینامیکی برای رشته های پرسرعت دوچرخه سواری طراحی می شوند. این سبک از کلاه ها سبک تر و بسیار آرودینامیکی تر از سبکهای کلاه های دیگر هستند. از این سبک کلاه در رشته های تایم تریل و رشته های پیست استفاده می شود.

کلاه دوچرخه سواری کوهستان

از نظر ظاهری، این نوع کلاه ها نسبت به مدل جاده ای، پیشانی و پشت سر را بیشتر پوشش قرار میدهد چون افرادی که از این مدلها استفاده میکنند بیشتر در مناطق جنگلی و کوهستانی هستند و لازم است از ضربات سنگین به آنها جلوگیری شود. همچنین تعداد حفره های روی کلاه که به عنوان دریچه هوا برای عرق نکردن سر تعبیه شده است نسبت مدل جاده، کمتر است. این نمونه ها بهترین انتخاب برای افرادی است که آخر هفته های خود را به تور دوچرخه سواری اختصاص میدهند.

کلاه دوچرخه سواری کوهستان

کلاه های کوهستان اسپرت:

کلاه های کوهستان اسپرت:

این سبک از کلاه ها به منظور حداکثر محافظت در برابر موانع مسیر ساخته شده اند. این کلاه ها به طور رایج دارای لبه آفتابگیر و پوشش وسیعتر جلوی سر می باشند. سیستم نگهدارنده مخصوص این کلاه ها در مسیرهای سخت، به طور ایمن و مستحکم روی سر باقی می ماند. این سبک کلاه مناسب دوچرخه سواران کوهستان است.


کلاه کوهستان کراس کانتری xtc:

کلاه کوهستان کراس کانتری xtc:

کلاه های کراس کانتری یکی از محبوب ترین سبک های کلاه هستند این سبک از کلاه همانند سبک اسپرت  به منظور حداکثر محافظت در برابر موانع مسیر ساخته شده اند با این تفاوت که قسمت محافظ پشت سر کوتاه تر و سبک تر از مدل اسپرت است. این  کلاه برای مسیرهای استقامتی کوهستان و مسابقات ایده آل است و به طور رایج دارای لبه آفتابگیر و پوشش وسیعتر جلوی سر می باشند. دوچرخه سواران رشته سایکلوکراس نیز اغلب از به استفاده از این نوع کلاه ها تمایل نشان می دهند.


کلاه های فکدار دانهیل:

کلاه های فکدار دانهیل:

این سبک کلاه ها با مقاومت بسیار بالا در برابر زمین خوردگی های دوچرخه سوار در رشته پر از حادثه دانهیل طراحی شده اند. این کلاه ها معمولا با لباس مخصوص این رشته ورزشی یعنی شولدر و زانو بند و آرنج بند مورد استفاده قرار می گیرد.


فری استایل یا سبکهای آزاد:

فری استایل یا سبکهای آزاد:

این سبک از کلاه های دوچرخه سواری معمولا دارای پوشش متراکم تر و مقاوم در برابر ضربه های آنی در سرعت پایین طراحی شده اند. معمولا از این سبک کلاه برای رشته های تریال و یا حتی دوچرخه سواری در شهر استفاده می شود.


کلاه مخصوص کودکان:

کلاه مخصوص کودکان:

سبکی دیگر از کلاه هم وجود دارد که برای کودکان طراحی شده است. اگر کلاهی از سر کودک بزرگتر باشد نمی تواند فشاره وارده در زمان زمین خوردن کودک را بگیرد. درنتیجه لتزم است کلاه سایز کودک باشد و این سبک کلاه در سایز های کوچکتر برای کودکان طراحی می شود.

کلاه ایمنی ساده

این دسته از کلاه ها بسیار ساده هستند، روی آنها معمولاً نه حفره های هوا هست و نه مدل خاصی دارند. این کلاه ها صرفاً برای ایمن نگه داشتن سر دوچرخه سوار است و ممکن است افراد در داخل شهر و پیست داخل پارک از آن استفاده کنند. همچنین بهترین گزینه برای استفاده در هوای بارانی است.

کلاه ایمنی برای دوچرخه سواری

کلاه ایمنی دوچرخه سواری با پوشش کامل

افرادی که به دنبال کارهای خیلی خطرناک با دوچرخه هستند و در مسیرهای با شیب بسیار تند رکاب میزنند، بیش از همه به این نوع کلاه نیاز خواهند داشت تا به غیر از سر، از گوش ها و فک نیز به طور کامل محافظت شود. همچنین جلوی آنها قاب وجود دارد که از نفوذ سنگ ریزه به صورت و چشم ها جلوگیری میشود. این نوع کلاه ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

کلاه ایمنی دوچرخه با پوشش کامل

از دیگر مدل ها میتوان به کلاه مخصوص BMX ،Trail و endure اشاره کرد.

سایز کلاه دوچرخه سواری

قبل از خرید بهتر است ابتدا دور سر خود را اندازه بگیرید تا بدانید کدام سایز برای شما مناسب است.

51 سانتیمتر: Extra Small

51 تا 55 سانتیمتر: Small

55 تا 59 سانتیمتر: Medium

59 تا 63 سانتیمتر: Large

63 سانتیمتر: Extra Large

One size fits all : بر روی بیشتر سرها با توجه به ریگلاژی که دارد قابل تنظیم است.

نکات لازم خرید کلاه دوچرخه سواری

- مهمترین موردی که باید به آن دقت داشته باشید این است که کلاه مناسب سر باشد و به اصطلاح فیت سر باشد. از گرفتن کلاه های گشاد یا بسیار تنگ خودداری کنید.

- نوع دوچرخه سواری خود را مشخص کنید و یکی از انواع کلاه را که در بالا به آنها اشاره داشتیم انتخاب کنید.

- اگر نیاز به تکنولوژی های خاصی دارد حتماً آنها را در نظر بگیرید، به طور مثال برخی از کلاه ها از چراغ ایمنی نیز در آنها استفاده شده است.

- حتماً باید دارای بند تنطیم کننده باشد تا از روی سر نیفتد.

- توجه داشته باشید که اندازه ها در برندهای مختلف، متفاوت است.

- باید محکم و مقاوم باشد اما نباید آزار دهنده باشد.

- باید از دو بخش تشکیل شده باشد، قسمت بیرونی که و قسمت درونی که باعث میشود سر راحت باشد.

- باید حدود 3 سانتیمتر یعنی در حدود 2 انگشت از ابروی شما بالاتر قرار گیرد و نباید بیش از این حد بالاتر باشد.

- بند تنطیم کنند باید آنقدر بلند باشد که به راحتی باز و بسته شود و بعد از بسته شدن برای دهان شما مشکلی ایجاد نکند، برای این کار، بعد از بستن، دهان خود را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید مشکلی نیست و به گلوی شما فشار وارد نمیکند.

- کلاه ایمنی را با همان مدل مویی که بیشتر استفاده میکنید و میبندید امتحان کنید.

- گوش شما باید بین دو بند مخصوص قرار بگیرد، این مورد را باید هنگام به سر کردن دقت داشته باشید.

- به داشتن رگلاژ یا تنظیم کننده حتماً دقت داشته باشید، این مورد باعث کوچک و بزرگ شدن بخش داخلی کلاه میشود که در مدل های فری سایز بسیار کارآمد خواهد بود.

ارزان ترین کلاه دوچرخه سواری

اگر به صورت حرفه ای قصد دارید این ورزش را دنبال کنید، بهتر است به سراغ برندها و کارهای خیلی خوب بگردید، اما اگر قصد تفریح دارید میتوانید خرید کلاه دوچرخه سواری ارزان قیمت را در بخش فروشگاه اینترنتی باچرخ انجام دهید. باچرخ ارائه کننده ارزان ترین کلاه دوچرخه سواری ایرانی است.

چند نکته برای یک دوچرخه سواری خوب

دوچرخه سواری هم به عنوان یک ورزش حرفه ای و هم یک تفریح به ملزوماتی احتیاج دارد ،که رعایت این نکات امنیت دوچرخه سوار را افزایش می دهد و لذت بیشتری را از سواری خود می برد. در اینجا به این نکات اشاره می کنیم:

کلاه ایمنی  برای دوچرخه سوار

هر ساله بیش از ۶ هزار دوچرخه سوار به علت ضربات ناشی از عدم استفاده از کلاه ایمنی که به سر  وارد شده، به کمک های امدادی احتیاج داشته اند و یا اینکه جان خود را از دست داده اند. استفاده صحیح از کلاه ایمنی در دوچرخه سواری ، نزدیک به ۹۰ در صد در جلوگیری از آسیب های مغزی موثر است.

مطمئن شوید که فریم دوچرخه خود را درست انتخاب کرده اید

یک دوچرخه جدید خریده اید؟ برای مطمئن شدن از فریم مناسب، دوچرخه را سمت راست خود قرار دهید ،سوار دوچرخه شوید و بدون نشستن پای خود را روی زمین بگذارید. در دوچرخه جاده باید بین کشاله ران تا لوله بالایی ، یک تا دو اینچ فاصله باشد و در دوچرخه کوهستان بایددو اینچ فاصله باشد. فرمان هم باید یک اینچ از صندلی بالاتر باشد.

حتما بخوانید:   چگونه مانند حرفه ای ها دنده دوچرخه را عوض کنیم؟

انتخاب صندلی (زین) مناسب

صندلی های باریک و سفت در دوچرخه های مسابقه می تواند برای زنان اذیت کننده باشد. زین های ژله ای می تواند فشار و اصطکاک را کاهش دهد. وضعیت قرار گیری  زین باید طوری باشد که فقط کمی پای شما خم شود. اگر بیش از اندازه خم شود، یعنی زین شما خیلی پایین است و اگر هم سخت پایتان به پدال می رسد، به این دلیل است که زین در قسمت بالاتری قرار دارد. پس وضعیت صحیح زین خود را پیدا کنید.

به آرامی دوچرخه سواری خود را شروع کنید

بهتر است با روزی سی دقیقه دوچرخه سواری خود را آغاز کنید و برای ۳ تا ۴ روز در هفته آن را انجام دهید و بعد به تدریج می توانید شدت دوچرخه سواری خود را افزایش دهید. دوچرخه سواری گروهی نیز ایجاد انگیزه ی بیشتری می کند و موجب می شود به دوچرخه سوار بهتری تبدیل شوید.

مطالب آموزشی مرتبط:

تجهیزات ایمنی دوچرخه

تجهیزات ایمنی دوچرخه

پس از خرید دوچرخه، در قدم بعدی بایستی وسایل جانبی مورد نیاز برای دوچرخه سواری را تهیه کنید. با توجه به اینکه ایمنی و سلامت دوچرخه‌سوار و خود دوچرخه دارای اهمیت بالایی است، در این مقاله به معرفی پنج وسیله ضروری برای حفظ ای....

تجهیزات ایمنی دوچرخه

   محصولات مشابه