مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای انتخاب ساک ورزشی

یکی از مهم‌ترین ملزومات برای تمام رشته‌های ورزشی، ساک ورزشی است. افرادی که سابقه‌ی فعالیت در باشگاه، ورزشگاه یا سایر محیط‌های ورزشی را دارند به خوبی آگاهند که داشتن یک ساک ورزشی مناسب تا چه اندازه ضروری است و می‌تواند کار را برای ورزشکار سهل و لذت‌بخش کند. ممکن است در نگاه اول انتخاب ساک ورزشی ساده به نظر بیاید اما نکات مهمی در این انتخاب دخیل‌اند که در این مطلب با هم بررسی‌شان خواهیم کرد.

ضمن این که یک ساک ورزشی مناسب، در بسیاری از موارد می‌تواند به عنوان ساک سفری هم استفاده شود. در سفرهای کوتاه مدت ممکن است تمایلی به حمل چمدان نداشته باشیم یا فضای کافی برای استفاده از چمدان و ساکهای مسافرتی بزرگ نداشته باشیم که در این موارد می‌توانیم از ساک ورزشی زیبا و جمع‌و‌جور خود استفاده کنیم. اما نکاتی که باید در انتخاب ساک ورزشی به آنها توجه کنیم.

انواع دسته بندی کیف و ساک ورزشی

چهار نوع اصلی کیف باشگاهی وجود دارد؛ کیف های رو دوشی (strap bags) کیف دوفل (duffel bags)، کیسه های ورزشی (sack bags یا gym sacks) و کوله پشتی (backpacks).

کیف های رو دوشی (strap bags)

محبوب ترین کیف های ورزشی دارای بند روی شانه یک و جفت دسته هستند. کیف های رو دوشی (strap bags) دارای چندین بخش و جیب های متعدد بوده و دارای یک فریم داخلی برای حفظ ظاهر کیف و نگه داشتن وسایل در مکان خود هستند.

کیسه های ورزشی (sack bags یا Gym Sacks)

کیسه های ورزشی جایگزینی برای کیف های باشگاهی هستند. این کیسه ها کوچک و سبک بوده و به راحتی توسط کاربر قابل استفاده هستند. کیسه های ورزشی یک محفظۀ به اندازۀ کافی بزرگ برای جای دادن کفش ورزشی، لباس و اشیاء کوچک مانند کلید و تلفن دارند. بسیاری از آن ها با کشیدن یک طناب محکم در بالای آن به خوبی بسته می شوند. افرادی که به دنبال وسیله ای ساده برای بردن وسایل خود به باشگاه هستند می توانند انواع مختلف آن را پیدا کنند.

کیف دوفل (duffel bags)

کیف دوفل یک انتخاب سنتی برای باشگاه روندگان است. این کیف ها استوانه ای بوده و از کرباس تولید شده می شوند. کیف های دوفل به صورت یک محفظۀ بزرگ همراه با دو دسته طراحی می شوند. برخلاف کیف های رو دوشی، کیف های دوفل سنتی دارای فریمی برای حفظ ظاهر آن ها نیستند. این کیف ها بهترین انتخاب برای افرادی هستند که قصد حمل تعداد زیادی لباس و تجهیزات ورزشی را دارند. در ذهن داشته باشید که برخی کیف های رودوشی مدرن تحت عنوان کیف دوفل نامیده می شوند.

کوله پشتی (backpacks)

برخی از کیف های ورزشی به صورت کوله پشتی طراحی می شوند. این مدل کیف ها برای افرادی که نیاز به فضای بیشتری نسبت به کیسه های ورزشی دارند، اما می خواهند به صورت کاملاً راحت کیف را در پشت خود حمل کنند، مناسب است.

محفظه های کیف

ممکن است از یک تور در داخل کیف برای جدا کردن لباس های تمیز از لباس هایی که در باشگاه پوشیده شده، استفاده گردد. در بعضی موارد تعداد محفظه ها و جیب ها در کیف های باشگاهی بسیار گسترده است. ممکن است شش تا هشت مکان مختلف برای جای دادن تجهیزات در کیف وجود داشته باشد. برخی از جیب ها در قسمت خارجی کیف قرار دارند و برخی جیب ها دارای لایه هایی برای محافظت بیشتر از وسایل هستند. برخی محفظه ها ضد آب و مناسب مایو و لباس های خیس می باشند. بهتر است قبل از خرید، لیستی از وسایلی را که می خواهید در کیف بگذارید تهیه نمایید. تعیین کنید که چه وسایلی باید جدا گذاشته و محافظت شوند.

محفظۀ نگهدارندۀ بطری آب

بطری آب درون کیف ممکن است نشت کند و بقیۀ وسایل را خیس نماید. کیفی را جستجو کنید که دارای محفظۀ نگهدارندۀ بطری آب در خارج از کیف باشد. محفظه های الاستیک و توری شکل ایده ال هستند، زیرا می توانند بطری هایی با سایز های مختلف را در خود جای دهند.

دوخت: دستگیره‌ی ساک ورزشی مهم‌ترین قسمت آن است. دستگیره باید خوش‌دست و منعطف باشد و با دوختی محکم به بدنه متصل شده باشد تا در اثر وزن و جابجایی، در طول زمان جدا نشده و کار را برای ورزشکار سخت نکند. همچنین دوخت محکم و تمیزدوزی شده‌ی دور تا دور، داخل، جیبها و کف ساک موجب می شود دوام محصول بالا رفته و نگرانی در هنگام استفاده وجود نداشته باشد.

معیارهای انتخاب یک ساک ورزشی با کیفیت

سایز و ظرفیت: با توجه به رشته‌ی ورزشی که در آن فعالیت می کنید، ساک شما می‌تواند ابعاد مختلفی از خیلی کوچک (حجم کمتر از ۱۰ لیتر) تا بزرگ (حجم بیش از ۶۰ لیتر) داشته باشد. بدیهی است که یک ساک جمع و جور هنگام حمل سهولت بیشتری را برای ورزشکار فراهم می‌کند اما نکته‌ی مهم‌تر اینجاست که باید بتوانید تمام ملزومات ورزشی شامل لباس، کفش، جوراب، کلاه، ساق‌بند ایمنی، میان‌وعده غذایی، قمقمه، موزیک‌پلیر، وسایل تخصصی و… را به راحتی در ساک ورزشی‌تان جای دهید. از این رو برندهای معتبر بیترین تولیداتشان را در سایزهای متوسط و بزرگ انجام می‌دهند.

جنس: بر خلاف پوشاک که در تماس مستقیم و مداوم با پوست بدن است، در مورد ساکهای ورزشی، «پلی‌استر» یکی از بهترین و قابل قبول‌ترین متریال‌های ممکن است. چرا که مقاومت بسیار بالایی دارد. همچنین کتان سخت و نایلون نیز در این محصولات استفاده می‌شود. از آنجا که ساکهای ورزشی اغلب سنگین هستند و ممکن است در معرض نور مستقیم آفتاب یا باد و باران قرار گیرند، مهم است که جنس رویه و آستر ساک ورزشی مرغوب و مقاوم باشد تا سالها بتواند مورد استفاده قرار گیرد.

دوخت: دستگیره‌ی ساک ورزشی مهم‌ترین قسمت آن است. دستگیره باید خوش‌دست و منعطف باشد و با دوختی محکم به بدنه متصل شده باشد تا در اثر وزن و جابجایی، در طول زمان جدا نشده و کار را برای ورزشکار سخت نکند. همچنین دوخت محکم و تمیزدوزی شده‌ی دور تا دور، داخل، جیبها و کف ساک موجب می شود دوام محصول بالا رفته و نگرانی در هنگام استفاده وجود نداشته باشد.

شکل ظاهری و نحوه حمل: شکل ظاهری یکی از مواردی است که همواره مورد توجه خریداران هر محصول قرار دارد. شما وقتی از یک محصول ورزشی مثل ساک استفاده می‌کنید، هر قدر هم آن محصول با کیفیت باشد، اگر ظاهرش را دوست نداشته باشید لذت کامل را هنگام استفاده از آن نمی‌برید. فرم، طراحی بدنه، رنگ، طرح و نقوش، جنس پارچه، فرم و تعداد جیب‌های بیرونی، دستگیره، بندها و یراق‌آلات، ویژگی‌های مهم ظاری هستند. همچنین یکی از مهمترین فاکتورها در کیفیت ساک ورزشی نحوه‌ی حمل آن است. بعضی ساک‌ها تنها دارای یک دسته هستند، بعضی ساک‌ها علاوه بر دسته، بند دوشی بلند هم دارند که حمل آن را سهل می‌کند. اما کامل‌ترین مدل‌های امروزی علاوه بر دسته، بند‌های پشتی پهن دارند که به ورزشکار امکان می‌دهد ساک ورزشی‌اش را همانند یک کوله پشتی زیبا به پشت انداخته و حمل کند.

قبل از هر چیزی باید با جنس کیف آشنا شویم:

به علت ارزان بودن و اقتصادی بودن برای تولید کنندگان کیف بهترین گزینه هستند. اما برای مصرف کننده ها با اینکه سبک و ارزان قیمت هستند، چون نایلون دوام کمی دارد و کیف های تولید شده با آن عمر کوتاهی دارند اصلا توصیه نمی شود. مهم ترین ضعف این جنس این است که با کوچکترین برخوردی با جسم تیز سریعا پاره می شوند.

علاوه بر سبک بودن، مقاومت بسیار بالایی دارند و از طول عمر بالاتری برخوردارند، اگر اهل ورزش شنا استخر رفتن هستید تا لباس با کیفیت درون آن قرار دهید این جنس بهترین گزینه است.

کیف های چرمی به علت بالا بودن قیمت چرم در بازار ، معمولا قیمت بالایی دارند، با توجه به این اصل که هر گرانی بی علت نیست این جنس از مقاومت بسیار بالایی برخودارند، به دلیل ساختار این کیف ها برای استخر مناسب نیستند. چون تمیز کردن آنها مشکل است و با رطوبت بو خواهند گرفت.

بعد از جنس، وزن و اندازه یک کیف اهمیت به سزایی دارد:

وسایلی که قرار است با خود حمل کنید را مورد بررسی قرار دهید و با توجه به اندازه و وزن وسایل کیفی انتخاب کنید که توانایی حمل چند قلم بیشتر را داشته باشند تا در صورت نیاز به وسایل بیشتر مجبور به تعویض کیف نشوید.

معمولا خرابی های کیف مربوط به زیپ آن می باشد. بهترین جنس زیپ نوع درشت آن می باشد. که علاوه بر ظاهر مناسب احتمال در رفتن و خراب شدن آن کمتر می شود. دومین مشکلی که برای یک ساک اتفاق می افتد قسمت دوخت زیپ می باشد که باید به جنس نخ دوخت توجه کرد.

مهم ترین نکته ای که هنگام خرید ساک ورزشی باید به آن توجه کنید قیمت آن می باشد. هیچ وقت نمی توان‌گفت یک ساک گران قیمت کیفیت بالایی دارد. و قیمت بالا ضمانت بالا بودن کیفیت جنس نیست. بعضی وقت ها شما مقدار زیادی پول فقط برای اسم و برند یک محصول می پردازید.

اگر به ورزش های آبی مانند شنا علاقه دارید بهتر است به دنبال ساک هایی بروید که جنس آن ها ضد آب است. زیرا باعث می شوند وسایل داخل ساک شما خیس نشوند.

کوله ورزشی ریباک

نکات کلیدی راهنمای خرید ساک ورزشی مردانه

مدل های کیف و ساک ورزشی مردانه از لحاظ طرح و رنگ، ساده تر از مدل های کیف ورزشی زنانه هستند. سلیقه آقایان به گونه ای است که به خرید کیف ورزشی با فضای یکپارچه، تمایل بیشتری نشان می‌ دهند. مدل های مختلفی از کیف و ساک ورزشی مردانه نیز در بازار وجود دارد که متناسب با نیاز مشتری قابل تهیه است. هنگام خرید کیف مردانه برای قرار دادن لوازم ورزشی نیز باید دقت داشت که ابعاد و وزن آن متناسب با توان حرکتی ورزشکار باشد.

. در خرید کیف و ساک ورزشی دقت داشته باشید که جنس کیف از مواد مقاوم ساخته شده باشد و دسته کیف به گونه ای باشد که برای حمل و نقل، راحتی بیشتر را برای دستام شما فراهم کند.

ترجیحاً کیف های ورزشی را انتخاب کنید که مطابق با ارگونومی و اصول حمل لوازم شخصی طراحی شده باشند. آن دسته از مدل های کیف و ساک ورزشی که به صورت کوله پشتی طراحی شده‌اند، نباید فشار اضافی را به شانه ها و کمر ورزشگاه وارد کنند.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید کیف ورزشی ارزان قیمت این است که دقت داشته باشید که چه تعداد لوازم و وسایل را قرار است داخل کیف قرار دهید. اگر برای خرید کیف و ساک وررزشی هنوز با سوالات و ابهاماتی مواجه هستید،

کیف های ورزشی مردانه معمولا از جنس کرباس، نایلون و چرم تولید می شوند.

یکی از نکات بسیار مهم به خصوصو برای آقایان قیمت کیف های ورزشی هست.
قیمت ساک ورزشی: جنس و کیفیت پارچه به کار رفته در دوخت و تولید یک ساک ورزشی در کنار موارد دیگری از جمله: تعداد جیب ها، سایز کیف، میزان تحمل وزن، ضدآب بودن و غیر سبب می شود تا قیمت ساک ورزشی مشخص شود. منتها شما همیشه یادتان باشد با توجه به نوع نیازتان باید اقدام به خرید محصولات و وسایل مورد نیازتان نمایید و اگر از دسته کسانی هستید که در طول هفته تنها یکبار به باشگاه های ورزشی مراجعه می کنید، از ساک های ورزشی ارزان قیمت برای این منظور استفاده نمایید.

جنس و راهنمای خرید کیف و ساک ورزشی

برای خرید کیف ورزشی ابتدا باید از جنس بکار رفته در ساخت و تولید آن اطلاعات کافی داشته  ا بتوان بهترین انتخاب و خرید را انجام داد.

همانطور که در بالا گفته شد معمولا کیف ها و ساک های ورزشی از جنس چرم، کتان و نایلون ساخته می شوند که به توضیح هر یک از کیف های ساخته شده با این جنس ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بدانید: چه ست ورزشی برای تیپ ورزشی مناسب است؟

کیف چرمی ورزشی

کیف ورزشی چرمی از گران ترین کیف های ورزشی بشمار می آیند. این کیف ها بسیار با دوام بوده و از مقاومت زیادی یرخوردار هستند.

کیف های ساخته شده از چرم مصنوعی از قیمت و کیفیت پائین تری نسب به چرم اصلی برخوردارند. در کل این کیف ها مناسب برای استفاده در فضای های باز و قرار دادن لوازم مرطوب داخل آنها نیستند و تمیز کردن آنها یه سختی صورت می گیرد.

امروزه در تکنولوژی جدید ساخت کیف های چرمی فضاهایی برای قرار دادن لباس های مرطوب تعبیه شده است و با توجه به کیفیت چرم بکار برده در ساخت آن با  قیمت های متفاوتی یافت می شوند.

کیف چرمی ورزشی

کیف ورزشی از جنس کرباس

کیف های ورزشی ساخته شده از کرباس بسیار مقاوم و سبک بوده و از طول عمری زیادتری برخوردار هستند و یک انتخاب مناسب برای قرار دادن لباس های مرطوب هستند و مقاومت بالایی در برابر رطوبت  دارند و در مواجه با اجسام تیزبه آسانی دچار پارگی نمی شوند.

کیف ورزشی از جنس کرباس

کیف های ورزشی نایلونی

ساخت کیف های نایلونی، به جهت ارزان و سبک بودن نایلون برای تولید کنندگان بسیار اقتصادی است اما جنس نایلون از دوام بالایی برخوردار نیست و کیف های ورزشی ساخته شده از این جنس از دوام و مقاومت کافی برخوردار نیستند و در برخورد با اجسام تیز به راحتی پاره می شوند.

استفاده از این کیف ها مناسب افرادی است که در طول هفته ۱ بار به باشگاه مراجعه می کنند و از لوازم و وسایل زیادی نیزبرای ورزش استفاده نمی کنند مناسب است.

کیف های ورزشی نایلونی

۵ نکته مهم برای خرید ساک ورزشی

خرید ساک ورزشی

خرید ساک ورزشی ؛ آماده‌شدن برای ساختن اندامی جانانه

خرید ساک ورزشی ؛ آماده‌شدن برای ساختن اندامی جانانه

گام‌برداشتن در هر مسیر هدف‌مندی نیاز به رعایت آدابی دارد. یکی از آداب ورزش‌کردن هم تهیه لوازم و وسایل مربوط به آن است. خرید ساک ورزشی مناسب را دست‌کم نگیرید. فقط مدل و طرح ساک مهم نیست، عوامل گوناگونی وجود دارند که باید برای خرید به آنها نگاهی دقیق داشته باشید. لازم است که ساک ورزشی‌تان ضمن زیبایی، راحت و باکیفیت باشد و نیازهای مختلفی را از شما رفع کند.

این‌روزها، انتخاب‌های متعددی پیش رویتان قرار دارد. حالا می‌توانید کیف‌هایی برای ورزشتان بخرید که متناسب با سلیقه و البته سبک زندگی‌تان هستند. در ادامه به تعدادی از مواردی که باید در نظر بگیرید، اشاره شده است:

۱.مواد سازنده ساک ورزشی چه باشد؟

ساک‌های ورزشی از چرم، نایلون و پارچه دوخته می‌شوند. قیمت ساک‌ها هم وابسته به جنس‌شان است. باید دقت کنید که کدام جنس برایتان مناسب‌تر است. فارغ از اینکه سلیقه شما به سمت چه جنسی کشش دارد، لازم است که به‌سراغ انتخابی بروید که وزن کمتری هم به شما تحمیل می‌کند. مثلا اگر وسایل زیادی را در کیف ورزشی‌تان می‌گذارید و حمل می‌کنید، احتمالا خرید ساک ورزشی از جنس چرم ایده خوبی نخواهد بود.

ساک چرمی با وسایل زیاد سنگین می‌شود و به بدنتان فشار می‌آورد. ضمن اینکه اگر پیاده به باشگاه می‌روید هم حمل کیفی چرمی برایتان دشوار خواهد شد. انتخاب‌های دیگر یعنی ساک‌های پارچه‌ای بسیار سبک هستند و علاوه بر باشگاه در استخر و برای لب ساحل هم می‌توانید از آنها استفاده کنید. ساک‌های نایلونی هم دوام زیادی دارند و تا سال‌ها برایتان کار خواهند کرد.

ضدآب‌بودن کیف به ماندگاری آن کمک می‌کند و از وسایلتان هم محافظت به‌عمل می‌آورد. اگر تمام بدنه ساک هم ضدآب نباشد، ضدآب‌بودن کف آن می‌تواند ویژگی خوبی باشد که محتویات داخل آن را از خیس‌شدن در مجاورت آب نجات می‌دهد.

۲. شکل و طراحی ساک ورزشی چطور باشد؟

خرید ساک ورزشی ؛ آماده‌شدن برای ساختن اندامی جانانه

طراحی‌های مختلفی برای ساک‌های ورزشی در نظر گرفته می‌شود. قبل از انتخاب از میان طرح‌های مختلف باید از خود سوالاتی بپرسید. مثلا:

اندازه ساک ورزشی هم بسیار مهم است. برای بیشتر افراد، ساکی با اندازه متوسط کفایت می‌کند. بهتر است که فقط لوازم و وسایل ضروری را با خود ببرید و دورِ قراردادن وسایل اضافی در ساک ورزشی‌تان خط بکشید. درباره انتخاب رنگ در خرید ساک ورزشی هم سلیقه شخصی‌تان مهم است. اما به‌طور کلی، اگر ساکی با رنگ تیره بخرید، کمتر نیاز به تمیزکردن آن پیش خواهد آمد.

۳. بند ساک ورزشی چطور باشد؟

باید تصمیم بگیرید که در خرید ساک ورزشی به‌دنبال چه نوع بندی برای آن هستید. بیشتر افراد از ساک‌هایی با دو بند کوتاه در طرفین آن استقبال می‌کنند. برخی هم دوست دارند که کیف‌شان را با بندی بلند روی شانه بیاندازند. ساک ورزشی به شکل کوله با دوبندی که روی شانه‌ها انداخته می‌شود هم انتخاب خوبی برای کسانی است که وسایل زیادی به باشگاه می‌برند.

برخی از ساک‌های ورزشی هم هستند که بندشان به‌طور مورب روی بدن قرار می‌گیرد. اینها هم گزینه‌های خوبی هستند و تماس کمتری نسبت به کوله‌پشتی با بدن برقرار می‌کنند و مانع از عرق‌کردن بخش‌هایی از بدن می‌شوند که در تماس با ساک است.

۴. تقسیم‌بندی بخش‌های مختلف ساک چطور باشد؟

بهتر است ساکی را بخرید که دارای تقسیم‌بندی است‌ و می‌توانید با نظم و ترتیبی دقیق، وسایل مختلف‌تان را داخل آن جای بدهید. برای مثال، وجود مکان و جایی مشخص برای بطری آب، لباس تمیز، کرم و لوازم آرایشی، اسپری و… به داخل ساک نظم مناسبی می‌دهد.

تعویض لباس بعد از ورزش‌کردن ضروری است. اگر ساک تقسیم‌بندی داشته باشد و به شما امکان قراردادن لباس‌های کثیف و عرق‌کرده را در قسمتی مجزا از وسایل دیگر بدهد، خیلی بهتر است. به‌دنبال خرید ساک ورزشی مناسبی باشید که درونش دارای لایه‌های توری دوخته‌شده است. این لایه‌های توری مانع از آن می‌شوند که عرق و باکتری‌های لباس‌های کثیف در کیف به دام بیفتند و امکان گردش هوا در بافت درونی کیف را فراهم می‌کنند.

پس یادتان نرود که نظم و نظافت درون ساک ورزشی اهمیت زیادی دارد. اگر بنا باشد که داخل ساک بعد از بازگشت از باشگاه به جایی شبیه بازار شام بدل شود و وسایل تمیز و کثیف‌تان با هم مخلوط شوند، کار سختی پیش رویتان خواهد بود. بنابراین به طراحی داخلی ساک ورزشی توجه داشته باشید.

۵. قیمت خرید ساک ورزشی چقدر است؟

 قیمت خرید ساک ورزشی چقدر است

موضوع قیمت در خرید هر چیزی بسیار مهم است. اما اگر نکات دیگر را هم در نظر بگیرید، باوجود اینکه همیشه دست‌تان برای انتخاب کالاها با هر قیمتی وجود ندارد، کارتان را راحت‌تر و خریدتان را هوشمندانه‌تر خواهید کرد. اگر در بازار ایران گشتی بزنید، ساک‌های ورزشی متنوعی پیدا می‌کنید که حتما با بودجه‌تان جور درمی‌آیند.

لیست قیمت انواع ساک ورزشی را ببینید

یادتان باشد که خرید ساک ورزشی خوب و مناسب فقط در گروی پرداخت مبلغی هنگفت نیست. یعنی از میان ساک‌ها با قیمت‌هایی مناسب هم می‌توان به انتخابی مطلوب دست پیدا کرد. باید نیازها و خواسته‌هایتان را قبل از خرید مشخص کنید و متناسب با آنها به ساک محبوبتان برسید. هر فردی سلایق و احتیاجات خود را دارد. پس نمی‌توان گفت که ساک‌های گران یا ساک‌هایی با ویژگی‌هایی خاص بهترین انتخاب هستند. بهترینی در کار نیست. این موضوع را شما مشخص می‌کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

شما اگر اهل کوهنوردی هستید باید قبل از خرید کوله پشتی کوهنوردی به برخی نکات توجه کنید، چرا که ممکن است دچار اشتباه شوید. برای انتخاب یک کوله مناسب شما می بایست به جنسیت کوهنورد، حجم یا لیتر کوله، میزان باری که قرار است در....

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

۴ نکته­ فوق­‌العاده برای انتخاب کیف متناسب با موقعیت، اندام و لباس­‌هایتان

۴ نکته­ فوق­‌العاده برای انتخاب کیف متناسب با موقعیت، اندام و لباس­‌هایتان

اصطلاح  “کیف دستی”  ابتدا در اوایل دهه ۱۹۰۰، برای نوعی ابتدایی از یک کیف سفری که توسط آقایان استفاده می­‌شد، به کار برده شد و این سرآغازی بود برای خلق نسل جدیدی از کیف­‌هایی که بعد­ها توسط زنان متدوال و محبوب شد. امروزه....

۴ نکته­ فوق­‌العاده برای انتخاب کیف متناسب با موقعیت، اندام و لباس­‌هایتان

بهترین کیف زنانه برای سفر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

کیف های شیک برای سفرهای دو روزه در آخرهفته و تابستان!

راهنمای خرید کوله پشتی سفر

انواع کوله پشتی برای خرید و سفر

راهنمای خرید بهترین کوله پشتی مسافرتی

همه چیز در مورد انتخاب کوله پشتی مناسب کوهنوردی و سفر :

   محصولات مشابه