مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

انواع کوله پشتی برای خرید و سفر

هنگامی که صحبت از خرید کوله‌ پشتی مسافرتی به میان می‌آید، ممکن است با خود فکر کنید که در پیدا کردن آن با مشکل مواجه می‌شوید. شرکتها اغلب تلاش می‌کنند تا بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین کوله پشتی خود را به فروش برسانند، اما ممکن است کوله پشتی مورد نظر آن شرکت، گزینه‌ی مناسب و هوشمندانه‌‌ایی که شما به دنبال آن هستید نباشد. ( به خصوص برای سفر).

ممکن است شما برخی از جوانب یک کوله پشتی که دارای ویژگی‌هایی منحصر به فردی است را بپسندید و بودجه‌ی کافی برای خرید آن نداشته باشید. ممکن است در هنگام خرید متوجه شوید که نقد و بررسی‌های محصول مورد نظر را مد نظر قرار نداده‌اید.

با توجه به این موضوع که تمام کوله‌ پشتی‌های مسافرتی چندان هم ارزان نیستند، اما مایل هستید مدلی را که بیشترین کارایی‌ را برای شما دارد خریداری کنید. بنابراین شما باید در انتخاب خود بسیار دقت کنید، زیرا شما مایل نیستید جنسی را خریداری کنید که بعدها مجبور باشید به دلیل عدم کارایی و مفید واقع بودن، آن را دور بیاندازید.

در دنیای امروز آشنایی با انواع کوله پشتی و داشتن مدل هایی که به کارتان می آید بسیار مهم است. همیشه باید وسیله ای برای حمل لوازم ضروری داشته باشید. از ساده ترین اقلام مانند غذا و لوازم آتش درست کردن در فضای باز تا لوازم تکنیکی مورد نیاز در فضای بیرون را باید با خود درون یکی کیسه یا وسیله ای حمل کنید. در این جور مواقع چه چیزی بهتر از یک کوله پشتی قابل اطمینان است؟ در این دوران کوله پشتی های متعدد و متنوعی برای کارهای مختلف و مواقع خاص طراحی شده است. مهم است که برای کار و سفر خود بهترین و مناسبترین کوله پشتی را انتخاب و خریداری کنید. در این مطلب مجله الی گشت انواع کوله پشتی های موجود در بازار را که می توانید بسته به نیاز خود انتخاب کنید را معرفی می کنیم. برای خرید کوله پشتی باید ابتدا از خود بپرسید که چه مدت کوله پشتی خود را می خواهید حمل کنید، برای چه منطقه ای می خواهید از آن استفاده کنید و چه وسایلی را می خواهید درون آن بگذارید.

تفاوت انواع مختلف کوله پشتی

همانطور که گفته شد، تمام کوله پشتی‌ها به طور یکسان طراحی و تولید نمی‌شوند. بنابراین برای داشتن یک کوله پشتی با کیفیت و کارآمد، سعی کنید در هنگام خرید یک سری نکات مهم را رعایت کنید.

این نکات شامل:

شاید شما ترجیح می‌دهید از برندی که به آن اطمینان دارید، خرید کنید، اما همچنان از قابلیت‌هایی که بتواند نیازهای شما را برطرف کند، را نیز باید در نظر بگیرید( مانند ضد آب بودن).

خرید یک کوله‌ پشتی ارزان قیمت به معنای کمبود قابلیت‌های جالبی است که می‌توانست برای شما مفید واقع شود، بنابراین سعی کنید به دنبال کوله ای بگردید که برای شما ماندگاری و عملکرد بالایی داشته باشد.

خرید یک کوله‌پشتی راحت، مقرون به صرفه، با دوام و با میزان گنجایش بالا، می‌تواند از استرس داشتن در هنگام سفر کم کند. ما در این مرحله به معرفی چند کوله‌ پشتی بسیار محبوب و کاربردی که می‌تواند در سفرهای تفریحی و کاری شما بسیار مفید واقع شود، می‌پردازیم.

روش تحلیل و بررسی محصول

هنگامی که شما در حال پیدا کردن یک کوله پشتی مناسب در اینترنت هستید، نباید تنها به تایپ کلمه کوله پشتی مسافرتی و دیدن نتایج و اسامی آنها اکتفا کنید، بلکه نگاه شما باید بسیار عمیق و دقیق‌تر باشد. برای بررسی یک کوله پشتی باید چندین فاکتور را حتماً در نظر بگیرید:

انواع کوله پشتی

برای کمک به شما در پیدا کردن کوله پشتی که ممکن است مناسب شما باشد، لیستی از انواع کوله پشتی و ویژگی های هر کدام را که باید قبل از خرید آن ها بدانید را بیان می کنیم.

کوله پشتی های روزانه

کوله پشتی بزرگ چند روزه

کوله پشتی مخزن دار

دیگر مدل های کوله پشتی

بهترین کوله پشتی ها

انواع کوله پشتی: کوله پشتی برای استفاده روزانه

این نوع کوله پشتی رایج ترین در میان مدل های مختلف کوله پشتی است که برای هر موقعیتی از خرید رفتن در فروشگاه های بزرگ تا حمل وسایل فنی برای کوهنوردی های حرفه ای یک روزه استفاده می شوند.  ظرفیت کوله پشتی های یک روزه بین ۱۰ تا ۴۰ لیتر بوده و بسته به مکان استفاده از آن متفاوت است.

کوله پشتی پیاده روی و کوه پیمایی

برای پیاده روی در یک روز کامل شما نیاز به کوله پشتی دارید که بتوانید مقدار زیادی آب و غذا را برای استفاده یک روز کامل در آن بگذارید. همچنین این کوله پشتی باید قسمت ها و بخش خای اضافه برای دیگر وسایل ضروری و یک بارانی داشته باشد اما مهم تر از همه این کوله پشتی باید مناسب و راحت برای پیاده روی و بدن شما باشد.

ظرفیت ایده آل: ۲۰ تا ۳۰ لیتر
ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی پیاده روی و کوه پیمایی

کوله پشتی کوهنوردی

به جز فضایی برای وسایلی همانند زمان های پیاده روی مانند آب، غذا و دیگر وسایل ضروری در این کوله پشتی لازم دارید، باید بتوانید لوازم مهم و اصلی صعود را نیز به آن آویزان کنید یا درون آن بگذارید. وسایلی همچون طناب، کلاه، مهار، رکاب و کفش باید به راحتی در آن جا بگیرند. در بین انواع کوله پشتی این نوع کوله باید بسیار نزدیک به بدن شما بوده و بسیار راحت و ایده آل باشد.

ظرفیت ایده آل: ۳۰ تا ۴۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی کوهنوردی

کوله پشتی دوچرخه سواری

ظرفیت یک کوله پشتی دوچرخه سواری بستگی به این دارد که شما چه مدت برای بیرون بودن برنامه ریزی کرده اید. اگر برای چند ساعت بیرون هستید، می توانید با کوله پشتی های برای فعالیت های هوازی با مخزن محدود، بروید. اما برای یک دوچرخه سواری روزانه طولانی مدت در مسیرهای پیاده روی، شما نیاز به حمل ابزارهای مختلف، ابراز های تعمیر چرخ دنده ها، قسمت هایی برای وسایل، غذا و مقدار زیادی آب دارید. یک کوله دوچرخه سواری خوب باید راحت بوده و دارای تهویه مناسب باشد. در بین انواع کوله پشتی این مدل، همچنین در هنگام گذاشتن و برداشتن وسایلتان از این مدل، نیاز به حرکت های بیش از حرکت و چرخیدن به دور کوله و حرکت اضافه نداشته باشید.

ظرفیت ایده آل: ۱۰-۳۵ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله دوچرخه سواری

کوله پشتی روزانه برای ورزش های زمستانی

کوله پشتی روزانه برای ورزش های زمستانی باید ظرفیت لازم برای حمل اسکیت یا تخته اسکی شما و وسایل لازم برای یک روز سپری کردن در دامنه های برفی کوه را داشته باشد. این ویژگی در این نوع کوله مهم ترین ویژگی آن محسوب می شود. حداقل حرکت کوله بر روی پشت شما نیز بسیار مهم است. بنابراین مهم است که از بین انواع کوله پشتی برای ورزش های اسکی، نوعی را انتخاب کنید که به راحتی به بدن شما بچسبد و حرکت نکند و در عین حال حرکات شما را محدود ننماید.

ظرفیت ایده آل: ۲۰-۳۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی پیاده روی / کوهپیمایی

کوله پشتی روزانه برای گشت ها و بازدید از جاذبه ها

اگر چه برای یک کوله پشتی برای گشت های روزانه راحت بودن آن مهم است، با این حال این موضوع به نسبت دیگر زمان ها چندان اهمیت ندارد. همچنین در گردش های روزانه تان کم پیش می آید که بخواهید وسایلی سنگین وزن را حمل کنید. بنابراین انتخاب یک کوله پشتی سبک از میان انواع کوله پشتی موجود در بازار برای گشت و گذار می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

ظرفیت ایده آل: ۱۰ تا ۲۵ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی روزانه برای گشت ها

کوله پشتی روزانه برای کار

بسیاری از کوله پشتی هایی که در بالا آورده شد، می توانند به عنوان یک کوله پشتی برای کار نیز استفاده شوند. همچنین بسیاری از کوله هایی که برای ورزش های هوازی طراحی می شوند محلی برای جاسازی لپ تاپ نیز دارند. با این حال داشتن کوله پشتی مخصوص لپ تاپ و دیگر وسایل برقی و الکترونیکی تان می تواند خیال شما را بابت سالم ماندن و حمل آن ها راحت کند. همجنین ظاهری همه پسند داشته باشد.

ظرفیت ایده آل: ۲۰ تا ۳۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

انواع کوله پشتی - کوله پشتی روزانه برای کار

انوع کوله پشتی: کوله پشتی بزرگ چند روزه

این مدل از انواع کوله پشتی ها برای کسانی تهیه می شوند که به دنبال ماجراجویی های بزرگتر هستند و می خواهند حداقل یک شبانه روز را در محیط ببیرون و طبیعت بگذرانند. در نتیجه باید برای تمام وسایل مورد نیاز خود فضا در کوله داشته باشند. همانطور که استفاده های روزانه از هر کوله پشتی متفاوت است، بسته به نیاز شما برای فضاها، شرایط مختلف استفاده از کوله پشتی و ترجیحات شما مدل های متنوعی را پیدا خواهید کرد. ظرفیت این نوع کوله پشتی از ۴۰ لیتر تا حدود ۸۵ لیتر متفاوت خواهد بود.

کوله پشتی پیاده روی / کوهپیمایی

زمانی که می خواهید وسایل سنگینی را حمل کنید، انتخاب کوله پشتی که مناسب بدن شما باشد و بسیار راحت بر روی پشت شما قرار بگیرد بیشتر اهمیت پیدا می کند. با این حال داشتن یک کوله پشتی با ظارهری مناسب و امکاناتی قابل قبول که به راحتی قابل استفاده باشد، یک مزیت به حساب می آید. ظرفیت کوله پشتی که برای پیاده روی و کوهپیمایی انتخاب می کنید بسته به مسافتی است که می خواهید طی کنید. در اینجا راهنمایی را برای انتخاب کوله پشتی پیاده روی یا کوهپیمایی بسته به سفرهایتان عنوان می کنیم.

ظرفیت ایده آل: ۴۵ تا ۶۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی روزانه برای ورزش های زمستانی

کوله پشتی پیاده روی سبک وزن

با توجه به پیشرفت های دنیای امروز و به بازار آمدن وسایل سفر سبک وزن تر، دنیای سفرهای بک پکری یا با کوله پشتی روز به روز سبک وزن تر می شوند. داشتن توانایی جاسازی تمام وسایل مورد نیازتان در کوله پشتی یک مزیت و مهارت به حساب می آیدو در میان انواع کوله پشتی های سبک وزن که برای پیاده روی در بازار موجود است، توانایی برداشتن کوله پشتی ۵۰ لیتری یک مهارت حرفه ای است. کسانی که سفرهای طولانی مدت پیاده روی یا کوله گردی می روند کم کم می آموزند که کوله خود را به ظرفیت های حدود ۴۰ تا ۴۵ لیتری برسانند.

ظرفیت ایده آل: ۴۰ تا ۵۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی پیاده روی سبک وزن

کوله پشتی مسافرتی

برای آن دسته از افرادی که برای ماه ها سفر خود را تنظیم می کنند، کوله پشتی با ظرفیت کم اما بسیار حرفه ای در اکثر موارد مورد نیاز است. به طور کلی، مسافران نیاز دارند تا بارهای خود را حداکثر برای چندین ساعت حمل کنند. بنابراین به نسبت انواع کوله پشتی برای سفرهای طولانی، راحتی این نوع کوله در مقایسه با کوله پشتهای پیاده روی کمتر اهمیت دارد. تمرکز اصلی این سبک از کوله پشتی، بیشتر بر روی محل های ذخیره سازی، سازگاری بیشتر با وسایلی که برمی دارید و راحتی آن برای حمل است.

ظرفیت ایده آل: ۴۵ تا ۸۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی مسافرتی

انواع کوله پشتی: کوله پشتی هیدراتاسیون یا کوله پشتی مخزن دار

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به درون طبیعت پا می گذارید و در عین حال به فعالیت های هیجانی و ورزشی درون طبیعت می پردازید، از بین انواع کوله پشتی های موجود، کوله پشتی برای فعالیت های هوازی مناسب شماست. بیشتر ماجراجویان مینیمالیست با این نوع از کوله پشتی برای ذخیره و خوردن آب مشکلی نخواهند داشت. ظرفیت کوله پشتی های مخزن دار معمولا بین ۲ تا ۱۰ لیتر است که حدود ۱، ۲ یا ۳ لیتر از ظرفیت آن را مخزن آب پر کرده است.

کوله پشتی مخزن دار برای دویدن

بسیاری از دونده های مسیرهای طولانی برای خود جلیقه های مخزن دار آب انتخاب می کنند – یک کوله تکامل یافته از کوله پشتی های که وزن آب را در سرتاسر لباس پخش می کند و در هنگام حرکت آب درون جلیقه به راحتی قابل نوشیدن است. اما بعضی از انواع کوله پشتی های مخزن دار به راحتی و کاربر پسند تر از انواع جلیقه های مخزن دار هستند.

ظرفیت ایده آل: ۳-۵ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی مخزن دار برای دویدن

کوله پشتی مخزن دار برای دوچرخه سواری

در هنگام دوچرخه سواری، در مقایسه با دویدن، جابجایی بدن به اطراف بسیار کاهش می یابد. بنابراین کوله پشتی مخزن دار برای دوچرخه سواری می توانند در صورت نیاز ظرفیت بیشتری داشته باشند. راحت بودن کوله پشتی مهم است، اما داشتن سیستم دسترسی خوب و راحت به شلنگ مخزن آب در هنگام حرکت اصلی ترین مورد است.

ظرفیت ایده آل: ۵ تا ۱۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی مخزن دار برای دوچرخه سواری

دیگر انواع کوله پشتی

کوله پشتی ضد آب / غواصی

کوله پشتی ضد آب یا کوله پشتی غواصی کاملا ضدآب کاربری های مختلفی دارند. بنابراین ظرفیت آنها می تواند با توجه به محل استفاده آن ها محدوده باشد. یک کوله پشتی غواصی ۱۵ لیتری برای دورچخه سواری یا پیاده روی در آب و هوای مرطوب و بارانی ایده آل است. در انتهای دیگر ماجرا، کسانی که در ماجراجویی های آبی طولانی تری شرکت می کنند، نیاز به کوله پشتی های ضد آب ۱۲۰ لیتری بزرگ برای ذخیره و حمل تمام وسایل خود دارند. در این صورت خطر خیس شدن وسایل خود را به صفر می رسانند.

ظرفیت ایده آل: ۱۵ تا ۱۲۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی ضد آب / غواصی

کوله پشتی های بسته بندی

داشتن کوله پشتی که برای بسته بندی مناسب باشد می تواند گزینه مناسبی برای مسافران و در کل کسانی که به مدت طولانی به سفر می روند، باشد. این نوع از انواع کوله پشتی با حداقل جیب و قسمت های پشتیبانی، جزو راحت ترین کوله پشتی ها نیستند و نباید برای حمل بارهای سنگین از آن ها استفاده کرد.

ظرفیت ایده آل: ۵ تا ۲۰ لیتر

ویژگی های مطلوب:

کوله پشتی های بسته بندی

این که آیا شما فقط برای کارهای روزانه خود به دنبال کوله پشتی هستید و یا به دنبال شروع یک ماجراجویی طولانی مدت هستید، کوله پشتی قدرتمند است که کاربردی بسیار متنوع (و پشتی ای بسیار راحت و به قولی دوستانه!) داشته باشد. از انواع کوله پشتی این نوع آن، می تواند راه حلی برای حمل تمام وسایل مورد نیاز شما باشد. بنابراین کوله خود را انتخاب کنید، وسایل خود را درون آن بسته بندی کنید و از خانه بیرون بزنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

شما اگر اهل کوهنوردی هستید باید قبل از خرید کوله پشتی کوهنوردی به برخی نکات توجه کنید، چرا که ممکن است دچار اشتباه شوید. برای انتخاب یک کوله مناسب شما می بایست به جنسیت کوهنورد، حجم یا لیتر کوله، میزان باری که قرار است در....

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

راهنمای انتخاب ساک ورزشی

راهنمای انتخاب ساک ورزشی

یکی از مهم‌ترین ملزومات برای تمام رشته‌های ورزشی، ساک ورزشی است. افرادی که سابقه‌ی فعالیت در باشگاه، ورزشگاه یا سایر محیط‌های ورزشی را دارند به خوبی آگاهند که داشتن یک ساک ورزشی مناسب تا چه اندازه ضروری است و می‌تواند ....

راهنمای انتخاب ساک ورزشی

۴ نکته­ فوق­‌العاده برای انتخاب کیف متناسب با موقعیت، اندام و لباس­‌هایتان

بهترین کیف زنانه برای سفر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

کیف های شیک برای سفرهای دو روزه در آخرهفته و تابستان!

راهنمای خرید کوله پشتی سفر

راهنمای خرید بهترین کوله پشتی مسافرتی

همه چیز در مورد انتخاب کوله پشتی مناسب کوهنوردی و سفر :

   محصولات مشابه