مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای خرید بهترین کوله پشتی مسافرتی

همه ما دوست داریم هنگام رفتن به سفر چمدانی خوب و با دوام داشته باشیم تا در حین حمل ونقل وسایلمان مشکلی نداشته باشیم. مطمئنا هیچ کسی نمی خواهد هنگام تحویل گرفتن چمدانش در فرودگاه، وسایلش را بر روی زمین مشاهده کند و یا قفل و دسته آن را خراب و از کار افتاده ببیند. همچنین بسیار از افراد سفرهای خود را همراه با کوله پشتی انجام می دهند که اصطلاحا به آن ها کوله گرد می گویند. کوله گردها همیشه کوله پشتی ای را انتخاب می کنند که در تمام سختی های سفر دوام زیادی داشته باشد و مشکلی برایشان پیش نیاید. به شما پیشنهاد می کنیم در این مقاله با سیمرغ 24 همراه باشید تا راهنمای خرید کوله پشتی و چمدان مناسب سفر را به شما بگوییم. قطعا این نکات راهبردی می تواند در سفرهای مختلف راهگشای شما باشد.

هنگامی که صحبت از خرید کوله‌ پشتی مسافرتی به میان می‌آید، ممکن است با خود فکر کنید که در پیدا کردن آن با مشکل مواجه می‌شوید. شرکتها اغلب تلاش می‌کنند تا بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین کوله پشتی خود را به فروش برسانند، اما ممکن است کوله پشتی مورد نظر آن شرکت، گزینه‌ی مناسب و هوشمندانه‌‌ایی که شما به دنبال آن هستید نباشد. ( به خصوص برای سفر).

تمام کوله پشتی‌ها به طور یکسان طراحی و تولید نمی‌شوند. بنابراین برای داشتن یک کوله پشتی با کیفیت و کارآمد، سعی کنید در هنگام خرید یک سری نکات مهم را رعایت کنید.

ممکن است شما برخی از جوانب یک کوله پشتی که دارای ویژگی‌هایی منحصر به فردی است را بپسندید و بودجه‌ی کافی برای خرید آن نداشته باشید. ممکن است در هنگام خرید متوجه شوید که نقد و بررسی‌های محصول مورد نظر را مد نظر قرار نداده‌اید.

کوله پشتی مسافرتی

با توجه به این موضوع که تمام کوله‌ پشتی‌های مسافرتی چندان هم ارزان نیستند، اما مایل هستید مدلی را که بیشترین کارایی‌ را برای شما دارد خریداری کنید. بنابراین شما باید در انتخاب خود بسیار دقت کنید، زیرا شما مایل نیستید جنسی را خریداری کنید که بعدها مجبور باشید به دلیل عدم کارایی و مفید واقع بودن، آن را دور بیاندازید.

در این راهنمای خرید کوله پشتی مسافرتی قصد داریم تا شما را با فاکتورهایی که هنگام خرید باید در نظر بگیرید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

تفاوت انواع مختلف کوله پشتی

همانطور که گفته شد، تمام کوله پشتی‌ها به طور یکسان طراحی و تولید نمی‌شوند. بنابراین برای داشتن یک کوله پشتی با کیفیت و کارآمد، سعی کنید در هنگام خرید یک سری نکات مهم را رعایت کنید.

این نکات شامل:

شاید شما ترجیح می‌دهید از برندی که به آن اطمینان دارید، خرید کنید، اما همچنان از قابلیت‌هایی که بتواند نیازهای شما را برطرف کند، را نیز باید در نظر بگیرید( مانند ضد آب بودن).

خرید یک کوله‌ پشتی ارزان قیمت به معنای کمبود قابلیت‌های جالبی است که می‌توانست برای شما مفید واقع شود، بنابراین سعی کنید به دنبال کوله ای بگردید که برای شما ماندگاری و عملکرد بالایی داشته باشد.

خرید یک کوله‌پشتی راحت، مقرون به صرفه، با دوام و با میزان گنجایش بالا، می‌تواند از استرس داشتن در هنگام سفر کم کند. ما در این مرحله به معرفی چند کوله‌ پشتی بسیار محبوب و کاربردی که می‌تواند در سفرهای تفریحی و کاری شما بسیار مفید واقع شود، می‌پردازیم.

روش تحلیل و بررسی محصول

هنگامی که شما در حال پیدا کردن یک کوله پشتی مناسب در اینترنت هستید، نباید تنها به تایپ کلمه کوله پشتی مسافرتی و دیدن نتایج و اسامی آنها اکتفا کنید، بلکه نگاه شما باید بسیار عمیق و دقیق‌تر باشد. برای بررسی یک کوله پشتی باید چندین فاکتور را حتماً در نظر بگیرید:

هنگام خرید کوله‌پشتی به چه مواردی باید دقت کنم؟

نوع

در نظر داشته باشید کوله‌پشتی انواع مختلف دارد. هر کوله‌پشتی کاربرد خاصی دارد. مثلا شما نمی‌‌توانید از کوله‌پشتی روزانه برای کمپینگ استفاده کنید. چرا که امکانات کمتری دارد. پس هنگام خرید نکته‌ای که باید به آن توجه کرد نوع و کاربرد کوله‌پشتی می‌باشد. معمولا کوله‌پشتی‌های مخصوص کمپینگ و کوهنوردی امکانات بیشتری نسبت به سایر کوله‌پشتی‌ها دارند. نوع کوله‌پشتی مناسب کوهنوردی از روی امکاناتی که در ادامه آمده است، مشخص می‌شود.

انواع کوله‌پشتی عبارت‌اند از:

 1. کوله‌ پشتی روزانه
 2. کوله‌ پشتی شبانه
 3. کوله‌ پشتی پیاده‌روی
 4. کوله‌ پشتی کوهنوردی
 5. کوله‌ پشتی دوچرخه سواری
 6. کوله‌ پشتی قابل استفاده در هوای برفی
 7. کوله‌ پشتی کار
 8. کوله‌ پشتی مسافرتی
 9. کوله‌ پشتی مناسب حمل آب

اندازه قالب

هر تولید‌کننده ای برای انتخاب کوله‌پشتی سایز قالب‌های مختلفی را در نظر می‌گیرد. ما در اینجا یک راهنما به شما معرفی می‌کنیم که تقریبا توسط تمامی تولید کنندگان مبنا قرار داده شده است. کوله‌پشتی‌ها در چند سایز قالب مختلف اعم از: خیلی کوچک ( XS )، کوچک ( S )، متوسط ( M )، بزگ (L ) تقسیم می‌شوند. اینکه چه کوله‌پشتی مناسب شما است بستگی به این دارد شما در کدام دسته‌بندی قرار می‌گیرید. در ذیل می‌توانید راهنمای سایز قالب را ببینید.

راهنمای اندازه قالب کوله‌پشتی

راهنمای اندازه قالب کوله‌پشتی

ظرفیت

کوهنوردان ممکن است چند روز را برای کوهنوردی در نظر بگیرند.  پس مواد غذایی و لوازم کمپینگ زیادی لازم خواهد شد تا با خود حمل کنند. اینکه برای یک یا چند روز می‌خواهید کوهنوردی کنید، مشخص می‌کند کوله‌پشتی با چه اندازه و ظرفیتی با خود به همراه ببرید. کوله‌پشتی ها ظرفیت های مختلفی دارند که با واحد لیتر سنجیده می‌شود. مثلا کوله‌پشتی 20 الی 35 لیتری برای یک کوهنوردی یک روزه مناسب است. برای کوهنوردی بالای یک روز می‌توان از ظرفیت های بالاتر استفاده کرد.

 

راهنمای خرید کوله‌پشتی از لحاظ ظرفیت:

 1.  کوهنوردی یک روزه: کوله‌پشتی با ظرفیت بین 20 – 35 لیتر
 2. کوهنوردی  1 الی 3 شب: کوله‌پشتی با ظرفیت بین 40 – 50 لیتر
 3. کوهنوردی 3 الی 5 شب: کوله‌پشتی با ظرفیت بین 50 – 70 لیتر
 4. کوهنوردی 5 شب به بالا: کوله‌پشتی با ظرفیت بین 80 – 110 لیتر

جنس

موادی که برای ساخت کوله‌پشتی به کار می‌روند متفاوت هستند. تولیدکنندگان سعی خود را برای انتخاب موادی می‌گذارند تا دوام و استحکام بیشتری به کوله‌پشتی بدهد. نکته ای که هنگام خرید به آن توجه کد جنس بدنه کوله‌پشتی است. مثلا نمی‌توان از کوله پشتی با جنس پارچه در زمستان و هوای بارانی استفاده کرد. در این موارد استفاده از گزینه های ضد آب انتخابی درست می‌باشد.

انواع موادی که برای ساخت کوله پشتی به کار مب‌روند عبارتند از:

 1. پلی استر
 2. برزنت
 3. پارچه کتان
 4. نایلون
 5. نایلون سخت
 6. کوردورا
 7. پلی اتیلن
 8. پلی کربنات
 9. پلی اورتان
 10. میکروفیبر پلی استر
 11. پلی آمید

وزن

شاید فکر کنید هرچه کوله‌پشتی بزرگتر باشد، سنگین تر خواهد. ولی وزن کوله‌پشتی ارتباط مستقیمی با اینکه جنس آن چیست و چه دارای چه امکاناتی است، دارد. تولیدکنندگان معتبر سعی میکنند در حالی که هم کیفیت و امکانات بیشتری برای کوله پشتی تعبیه می‌کنند، همزمان وزن آن را هم تا حد ممکن پایین بیاورند. تصور کنید کوله‌پشتی که خودش چند کیلو وزن دارد، با بارگیری سنگین تر هم می‌شود. این قضیه برای کوهنوردان که ساعت‌ها کوله را حمل می‌کنند، امری خوشایند نخواهد بود. اما واقعیت این است که کوله‌پشتی سبک با امکانات بالا و عالی بسیار ایده‌آل است. نکته قابل توجه هنگام انتخاب یک کوله‌پشتی خوب، راحتی آن است.

راحتی

بدون شک خرید یک کوله راحت یکی از معیارهایی است که کوهنوردان به آن علاقه دارند. شما قرار است در طول مسیر، وزن کل وسایل مصرفی را بر روی بدن خود حمل کنید. این نیازمند این است کوله‌پشتی که انتخاب می‌کنید وزن کلی را به صورت متعادل بر روی کل بدن تقسیم کند. یک کوله پشتی راحت با داشتن بند کمری می‌تواند وزن کلی را متعادل در بدن پخش کند. توصیه‌ برای انتخاب کوله‌پشت راحت، امتحان کردن آن می‌باشد. چرا که کوله‌پشتی های مختلف با قالب و وزن‌های مختلف می‌توانند تعاریف مختلفی از راحتی را برای هر شخصی به وجود بیاورند.

امکانات اضافی

مقاومت در برابر باران

کاور ضد باران کوله‌پشتی

کاور ضد باران کوله‌پشتی

کوهنوردها و صخره‌نوردهایی که در فصل های مختلف خصوصا بهار و زمستان به دل طبیعت می‌روند، پیش می‌آید با بارندگی روبرو شوند. داشتن یک کوله‌پشتی مقاوم در برابر باران و برف، می‌تواند از وسایل آن‌ها محافظت کند. در بعضی کوله‌پشتی ها این امکان با نوع جنس برنه ساخته شده فراهم شده و در بعضی دیگر کاور ضد آب تعبیه شده است. این خصوصیت فقط برای مواقع بارندگی نیست بلکه مواقعی نیز پیش می‌آید مسیر شما از یک رودخانه می‌گذرد. در این مواقع ضد آب بودن کوله پشتی بسیار امری مفید خواهد بود. پس نکته‌‌ای که هنگام خرید یک کپله‌پشتی خوب برای کوهنوردی باید به آن توجه کرد خاصیت ضد آب بودن آن است.

نحوه بستن

نحوه دسترسی به وسایل با طراحی کوله پشتی مشخص می‌شود. اینکه نحوه قراردادن وسایل یا اصطلاحا نحوه بارگیری وسایل چگونه باشد، بسیار مهم است. در کل سه نوع سیستم بسته شدن برای کوله ‌پشتی وجود دارد:

1- بسته شدن رولی: در این نوع قسمت ورودی کوله پشتی به صورت رولی جمع می‌شود و نهایتاَ با یک گیره بسته می‌شود.

کوله‌پشتی رولی

کوله‌پشتی رولی

2- بسته شدن با بند (ضامنی): این نوع کوله‌پشتی‌ها به دور دهانه کوله پشتی یک بند تعبیه شده است که با کشیدن بند از دو طرف بسته می‌شود. این نوع از کوله‌پشتی‌ها به دلیل راحت بودن و قابل دسترس بودن وسایل، محبوب‌ترین بین کاربران هستند.

کوله‌پشتی‌های ضامنی

کوله‌پشتی‌ ضامنی

3- بسته شدن با زیپ: در این نوع معمولا یک زیب بزرگ برای بسته شدن کوله پشتی در قسمت بالای کوله‌نصب شده است. از مزیت این روش امنیت بالای آن می‌باشد.

کوله‌پشتی زیپی

کوله‌پشتی زیپی

کوله‌پشتی های نوع دوم محبوب‌تر هستند.این امر برای بارگیری اصلی مورد توجه قرار دارد. هرچند برای امکانات دیگر مثل جیب های کناری، گزینه جیب های زیپ‌دار با زیپ بزرگ بسیار قابل توجه است.

بند ها

بند های شانه‌ای

بدون شک این بندها مقداری از وزن کلی را در خود جای می‌دهند. راحت بودن بند‌ها ارتباط مستقیمی با راحت بودن کوله‌پشتی دارد. چرا که بند مناسب می‌توان فشار را کم کند. کاربر میتواند با تنظیم کردن این بند‌ها، کوله را متناسب قالب بدن خود محکم کند.

بندهای شانه‌ای کوله‌پشتی

بندهای شانه‌ای کوله‌پشتی

بند های سینه

بند های که بر روی سینه دو بند اصلی را به هم قفل می‌کند، باعث می‌شود تا کوله‌پشتی در طول مسیر کتر تکان بخورد. به نحوی به راحتی کوله پشتی کمک می‌کند. و حتی برای نگهداری عینک و کیف آن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بند بالای سینه

بند بالای سینه

بند‌های کمری

داشتن بند کمری برای متعادل کردن وزن کلی بار بر روی بدن بسیار مهم است. بند کمری دارای دو گیره که داخل هم قفل می‌شوند است که با بستن آن به دور کمر ، می‌توان تعادل وزن را به وجود آورد.

بند کمری کوله‌پشتی

بند کمری کوله‌پشتی

تعداد جیب

هیچ چیز آزار دهنده تر از یک کوله پشتی معمولی نیست که فقط از بالا باز شود به این معنی که هربار که به چیزی احتیاج دارید باید کوله‌را زمین بگذارید و از بین وسایل داخل کوله‌پشتی به دنبال وسیله مورد نظر بگردید.

جیب های این مشکل را کاهش می دهد. به شما امکان می دهد بخش های خاصی از کوله پشتی سفر خود را به موارد خاص (مانند لباس ، لوازم آرایش ، گذرنامه و پول) برای دسترسی آسان تخصیص دهید. بهترین جیب، یک جیب زیپ‌دار شکل U است زیرا این امکان دسترسی آسان را فراهم می کند.

جای قمقمه

اینکه کنار لوله‌پشتی جای برای قرار دهی قمقمه وجود داشته باشد بسیار مهم است. کوهنورد در طول مسیر بدون اینکه کوله را زمین بگذارد وقت احساس تشنگی کرد، بدون توقف می‌تواند قمقمه را بردارد.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

شما اگر اهل کوهنوردی هستید باید قبل از خرید کوله پشتی کوهنوردی به برخی نکات توجه کنید، چرا که ممکن است دچار اشتباه شوید. برای انتخاب یک کوله مناسب شما می بایست به جنسیت کوهنورد، حجم یا لیتر کوله، میزان باری که قرار است در....

راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

راهنمای انتخاب ساک ورزشی

راهنمای انتخاب ساک ورزشی

یکی از مهم‌ترین ملزومات برای تمام رشته‌های ورزشی، ساک ورزشی است. افرادی که سابقه‌ی فعالیت در باشگاه، ورزشگاه یا سایر محیط‌های ورزشی را دارند به خوبی آگاهند که داشتن یک ساک ورزشی مناسب تا چه اندازه ضروری است و می‌تواند ....

راهنمای انتخاب ساک ورزشی

۴ نکته­ فوق­‌العاده برای انتخاب کیف متناسب با موقعیت، اندام و لباس­‌هایتان

بهترین کیف زنانه برای سفر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

کیف های شیک برای سفرهای دو روزه در آخرهفته و تابستان!

راهنمای خرید کوله پشتی سفر

انواع کوله پشتی برای خرید و سفر

همه چیز در مورد انتخاب کوله پشتی مناسب کوهنوردی و سفر :

   محصولات مشابه