مقالات گیمینگ تولز

فروشگاه

نحوه انتخاب و خرید چمدان مسافرتی مناسب

چمدان، کوله یا ساک همگی از وسایل ضروری هر نوع سفری هستند. مهم نیست با چه وسیله ای یا به چه نوع سفری می روید. از مسافرت های هوایی و دریایی و ماشینی گرفته تا اقامت در هتل یا چادر های ماجراجویانه، در تمامی سفر ها به چمدان، کوله یا ساک مسافرتی مخصوص برای حمل وسایل مورد نیاز آن سفر احتیاج داریم. در این مقاله به چند نکته مفید درباره نحوه انتخاب این وسیله می پردازیم.

سفر کردن به همان اندازه که جالب است ، می ‎تواند استرس زا نیز باشد. یکی از راه های کاهش نگرانی برای مسافرت استفاده از بهترین چمدان مناسب با نیاز شماست. انتخاب یک چمدان مسافرتی مناسب میتواند طعم یک سفر خوب را برای شما چند برابر کند، با ما همراه باشید تا تکنیک های خرید یک چمدان مناسب به شما بگوییم چراکه در این بخش از سایت گیمینگ تولز، چگونگی انتخاب چمدان مناسب برای نیاز های شما توضیح داده شده است.

نکاتی که قبل از خرید چمدان مسافرتی دانست و لحاظ کرد

 •  راحتی در استفاده :هرچه حمل و نقل چمدان راحت تر باشد مناسب تر است و هیچکس به دنبال چمدانی که حمل و نقل آن سخت باشد نیست.
 •  چرخ ها :وجود چرخ های مناسب در زیر چمدان به سهولت استفاده از آن کمک زیادی می ‎کند.
 •  وضعیت سلامت :همه افراد از لحاظ جسمی قادر به بلند کردن چمدان و حمل آن نیستند.
 •  بسته بندی سازمان یافته :اینکه محیط داخلی چمدان به گونه ای طراحی شده باشد که وسایل به خوبی در داخل آن جای بگیرند.
 •  ایمنی :اینکه وسایل درون چمدان از ایمنی لازم برخوردار باشند. 

بهتر است که برای خرید چمدان مقصد مسافرت و نحوه رفتن به آنجا را در نظر بگیرید.

نیاز های خود را در هنگام خرید یک چمدان در نظر بگیرید این امر به شما در انتخاب یک چمدان و یا کوله پشتی خوب کمک خواهد کرد.

مثلا یک جهانگرد به کوله پشتی نیاز دارد که بتواند کیسه خواب و چادر و قطب نمای خود را در آن قرار دهد. یک مسافر تجاری به چمدانی نیاز دارد که لپ تاپ و وسایل الکترونیکی خود را در آن جای دهد، در حالی که یک آرتیست به چمدانی نیاز دارد که بتواند لباس های زیاد خود را در آن قرار دهد.

همچنین لازم است قبل از خرید چمدان در نظر بگیرید که مقصد شما چگونه مکانی است ، مثلا این که سفر شما اهداف تجاری دارد یا قرار است با چمدان به کوه و دشت بروید و آن را روی صخره ها حمل کنید. 

عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شود:

 •  اندازه آن
 •  ویژگی های آن
 •  با دوام بودن
 •  ویژگی های ایمنی
 •  قیمت 

اندازه چمدان

اندازه، یک عامل مهم در انتخاب چمدان است و هیچ کس به دنبال چمدانی که خیلی بزرگ باشد نخواهد بود.

خرید سایزهای مختلف چمدان مسافرتی

در اینجا چند دستور العمل کلی برای بررسی وجود دارد : 

 •  اندازه چمدان باید به اندازه ای باشد که توانایی بلند کردن آن را داشته باشید زیرا ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که کسی برای کمک به شما در اطرافتان نباشد.
 •  همچنین اندازه چمدان باید با استاندارد فرودگاه های مختلف مطابقت داشته باشد زیرا خطوط هوایی مختلف الزامات مختلفی در مورد اندازه چمدان ها دارند.
 •  وزن چمدان از اهمیت بالایی برخوردار است و هرچه چمدانی که خریداری می‎ کنید سبک تر باشد ، توانایی حمل بار بیشتری خواهید داشت.
 •  لازم است که بلندی چمدان متناسب با قد شما باشد، به طوری که بتوانید چمدان را به راحتی از روی زمین بلند کنید.
 •  اندازه وزن مجاز بین المللی حمل بار در هواپیما را در نظر بگیرید زیرا از قوانین فوق العاده سفت و سختی برخوردار هستند.
 •  همچنین بهتر است که چمدان خود را با توجه به میزان باری که می ‎خواهید حمل کنید انتخاب کنید، نه کوچک تر و نه بزرگ تر. 

ویژگی های چمدان مسافرتی 

چمدان های امروزی دارای طیف گسترده ای از ویژگی های جالب هستند که بر حمل و نقل ، بسته بندی و محافظت از آن تاثیر گذار اند.

در این قسمت از مطلب راهنمای خرید چمدان مسافرتی خوب در نمناک مواردی برای درک ویژگی های مختلف چمدان آورده شده است: 

رنگ

در انتخاب چمدان، دقت کنید که رنگ چمدان مورد نظرتان به گونه ای باشد که آن را با چمدان شخصی دیگر اشتباه نگیرید و همچنین بهتر است از رنگ های سفید و کرم بپرهیزید زیرا به سرعت کثیف می ‎شوند و می‎توانید برای چمدان خود محافظ خریداری کنید تا به راحتی قابل شناسایی باشد. 

چرخ های چمدان 

برخی چمدان ها دارای دو چرخ هستند و برخی دیگر دارای چهار چرخ و تعداد چرخ های چمدان به حفظ تعادل آن هنگام جا به جایی کمک زیادی می ‎کند.

چمدان ها ی 4 چرخ راحت تر از چمدان های 2 چرخ حرکت می ‎کنند و همچنین، چرخ ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند و شبیه به چرخ های اسکیت بورد باشند که چرخ های پلاستیکی مقاومت بالایی ندارند و به راحتی می ‎شکنند. 

دسته مخصوص کشیدن چمدان

حمل چمدان هایی که دارای این نوع دسته ها هستند بسیار راحت ترند، چرا که به جای بلند کردن آن ها کافیست آن ها را روی زمین بکشید.

هنگام خرید چمدان حمل آن را یک بار امتحان کنید تا مطمعن شوید هنگام کشید آن روی زمین چمدان با پای شما برخورد نکند.

توجه به دسته در خرید چمدان مسافرتی

 قابلیت افزایش محیط داخلی

محیط داخلی برخی از چمدان ها قابلیت افزایش دارد و به این صورت که با کشیدن یک ژیپ داخلی ، اندکی به فضای داخلی چمدان اضافه می ‎شود و این ویژگی برای کسانی که زمان بازگشت از مسافرت بارشان افزایش میابد مناسب است. 

جیب ها

جیب های چمدان یک ویژگی مفید برای سازماندهی بهتر وسایل شما درون چمدان است. 

قفل های امنیتی

این نکته که چمدان از قفل های امنیتی برخوردار باشد بسیار مهم است و هرگز چمدانی که این ویژگی را ندارد خریداری نکنید.

نکات مهم در خرید چمدان مسافرتی 

ضد آب بودن جنس چمدان

یکی از بزرگترین نکات برای انتخاب چمدان ، ضد آب بودن جنس آن است که این ویژگی در هنگام بارش باران بسیار ارزشمند است.

همچنین لازم است بدانید که استفاده از محافظ چمدان به تمیز ماندن و ماندگاری بیشتر چمدان بسیار کمک می ‎کند. 

دستگیره های جانبی

وجود دستگیره های جانبی چمدان ، حمل و نقل آن را بسیار راحت تر می ‎کند.

همچنین ذکر این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که دستگیره های چمدان باید برای حمل وسایل سنگین مناسب باشند و از مقاومت بالایی برخوردار باشند.

کمربند داخلی چمدان

این کمربند ها قابل تنظیم اند و برای کمک به فشرده سازی وسایل شما درون چمدان بسیار مناسب اند و آن ها همچنین وسایل شخصی شما را در جای خود ، ایمن نگه می ‎دارند. 

کمربند داخلی در چمدان سافرتی

دوام

برای داشتن یک چمدان با کیفیت لازم نیست که هزینه هنگفتی پرداخت کنید و با این حال، چمدان مورد نظر باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد و تحمل ضربه های احتمالی وارد شده در حین سفر را داشته باشد. بسته به نوع فعالیت ، مقصد و سبک سفر، نیاز های شما متفاوت خواهد بود. 

انتخاب چمدان با دوام

منظور از یک چمدان با دوام چمدانی است که از وسایل شما به خوبی محافظت کند.

در انتخاب چمدان به دنبال چمدان نرم و با کیفیت باشید. 

دسته

معمولا در فرودگاه ها به دلیل پرت کردن چمدان ها در قسمت باربری اکثرا دسته چمدان ها می ‎شکنند. اگر از بودجه کافی برخوردارید چمدان دو دسته خریداری کنید تا خیالتان از این بابت راحت باشد.

اما اگر جنس خوبی از چمدان را خریداری می ‎کنید، مشکلی نیست که چمدانتان یک دسته باشد زیرا از مقاومت خوبی برخوردار است.

زیپ

زیپ چمدان باید با کیفیت باشد و به راحتی پاره نشود و یا هنگام بارش باران ، از ورود آب به داخل چمدان جلوگیری کند. 

انتخاب چمدان با ویژگی های ایمنی

یکی از بهترین راه های حفظ ایمنی وسایلتان این است که آن ها را هنگام قرار دادن در داخل چمدان بسته بندی کنید.

هرگز وسایل ارزشمند نظیر طلا و جواهرات را در داخل چمدان قرار ندهید ، آن ها را همیشه بسته بندی کنید و در کیف دستی شخصی خود نگه داری کنید. 

در اینجا به توضیح چند مکانیسم ایمنی برای انتخاب چمدان می ‎پردازیم:

نکته

در صورت مسافرت هوایی، به محض فرود چمدان خود را بررسی کنید، به این ترتیب در صورت مفقود شدن وسایل خود هرچه سریعتر می‎توانید با شرکت هواپیمایی خود تماس حاصل کنید . 

تنوع در خرید چمدان مسافرتی

انتخاب چمدان بر اساس قیمت

ممکن است قیمت یک چمدان خوب بالا باشد اما بهتر است با این دید به قضیه نگاه کنید که این فقط یک چمدان نیست بلکه قرار است در طول سفر شما حکم کمد لباس تان را داشته باشد.

قیمت به طور کلی نشان دهنده کیفیت است. با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید . بسیاری اوقات چمدان های گران قیمت، داری نوعی ضمانت اند.

همچنین بهتر است از خرید چمدان های شرکت های برندینگ صرف نظر کنید ، زیرا آن ها در ساخت چمدان بیشتر به ظاهرآن توجه می‎کنند نه کیفیت آن. 

در هنگام خرید چمدان یا خرید کوله پشتی حتما این نکات را رعایت کنید تا از خریدتان راضی باشید:

1- همیشه به یاد داشته باشید که هر چمدانی با هر جنسی حدودا 10 سال بیشتر دوام ندارد. پس فکر اینکه یک چمدان داشته باشید که ده ها سال برایتان کار کند، فکری بیهوده است

2- چمدان های مسافرتی ارزان نیستند. پس باید برای خرید بودجه خودتان را از قبل تعیین کنید. با توجه به وضعیت بازار و تاثیر تورم بر همه ی اجناس، کمترین قیمت ها از حدود 250 هزار تومن تا 350 هزار تومن شروع می شود و تا چندین میلیون هم وجود دارد. پس تعیین بودجه ی خرید، کاری عاقلانه است.

3- در خرید چمدان های مسافرتی دقت کنید که چمدان شما اگر بزرگ است باید 4 چرخ داشته باشد و اگر متوسط و کوچک است، 2 عدد چرخ نیز کافی است. اما به هر حال داشتن چرخ خیلی بهتر از نداشتن آن است.

4- در هنگام خرید باید بدانید که آیا این چمدان را برای خودتان می خواهید یا قرار است همراه شما هم کسی آن را استفاده کند. هر چقدر تعداد استفاده کنندگان و مسافران بیشتر باشد، باید چمدان بزرگتری را انتخاب کنید.

5- جنس چمدان نیز در انتخاب آن اهمیت زیادی دارد. اگر به مناطق شمالی و مرطوب سفر می کنید، چمدان های برزنتی اصلا مناسب نیستند چون بوی رطوبت و نمناکی به لباس ها می دهد.

6- اگر قرار است با هواپیما به کشور دیگری سفر کنید، نهایتا می توانید 3 الی 4 کیلوگرم را با خود به داخل هواپیما ببرید. اگر بیشتر از آن بخواهید داشته باشید مطمئن باشید کرایه اضافه بار را باید پرداخت کنید. پس در انتخاب چمدان خود حسابی دقت کنید که چمدان خالی شما وزن زیادی نداشته باشد. سبک ترین چمدان های مسافرتی، از جنس برزنت می باشند اما خب باید بدانید که احتمال آسیب دیدن وسایل یا به سرقت رفتن آن ها هم بیشتر است.

7- چمدانی را بخرید که دسته آن بلند باشد و ترجیحا جنس آن فلزی باشد. البته جنس استیل خیلی بهتر از آلومنیومی است. در این صورت در هنگام حمل آن دچار خم شدگی نمی شود و شما نیز دچار خم شدگی کمر نمی شوید و به زحمت نمی افتید.

8- چمدان های مسافرتی باید ضد آب باشند. حتما ضد آب بودن آن را مد نظر قرار بدهید.

9- گارانتی چمدان خیلی مهم است. اینکه چمدان شما اورجینال و با کیفیت باشد باید برایتان اهمیت داشته باشد زیرا چمدان های فیک و غیر اصل همگی بعد از مدت بسیار کوتاهی دچار آسیب به زیپ و دسته می شوند.

10- یادتان باشد چمدان های مسافرتی با گارانتی هم بعد از مدتی دچار آسیب دیدگی زیپ و دسته خواهند شد پس انتظار نداشته باشید که چمدان مسافرتی شما 20-30 سال کار کند.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای خرید چمدان مسافرتی


راهنمای خرید چمدان مسافرتی   

قطعا دلتان نمی خواهد کسی باشید که چمدانتان وقتی که در قسمت بار فرودگاه بیرون می آید، بخشی از وسایل آن خراب شده، گم شده یا به بیرون ریخته باشد. از طرف دیگر هم دلتان نمی خواهد که زمانی که یک چمدان خریداری می کنید، سریع خراب شده و مجبور شوید که باز هم برای خرید آن هزینه کنید. به همین خاطر، ما در الی گشت برای شما یک راهنمای خرید چمدان مسافرتی آماده کرده ایم که شما با دانستن جزئیات کاربردی، چمدان دلخواه و مناسب خود را تهیه نمایید. ادامه مطلب

راهنمای خرید چمدان مسافرتی

  

بهترین برندهای چمدان مسافرتی را بشناسید


بهترین برندهای چمدان مسافرتی را بشناسید   

اگر از آن مارکوپولوهای اهل سفر هستید که حتما به چمدانی خوب و باکیفیت نیاز دارید. اما اگر سالی یک بار به مسافرت می‌روید هم باید نکاتی مانند جنس، گارانتی، طراحی چمدان، زیپ‌ها، دسته‌ها و چرخ‌ها را به دقت بررسی و بعد اقدام به خرید کنید. ابعاد و اندازه چمدان هم باید طوری باشد که علاوه بر رفع نیازهای شما، در ماشین، اتوبوس و هواپیما به راحتی قرار بگیرد و جای خیلی زیادی اشغال نکند. قیمت هم که گل سرسبد مواردی است که باید در خرید خود در نظر بگیرید. با این تفاسیر، در ادامه با تعدادی از بهترین برندهای چمدان مسافرتی آشنا خواهید شد. این چمدان‌ها از برندهای معروف بازار کیف، ساک، چمدان در ایران و جهان هستند و از نظر طراحی، مواد سازنده، ارگونومی و کیفیت ساخت از همتایان دیگر خود در بازار بهتر هستند. نظرات کاربران مختلف وب‌سایت‌های فروشگاهی بزرگ مانند آمازون، علی‌بابا و… هم این برتری را تایید می‌کند. تعدادی ادامه مطلب

بهترین برندهای چمدان مسافرتی را بشناسید

مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹

کدام یک بهتر است؟ چمدان با بدنه سخت یا نرم

 

   محصولات مشابه