مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

کدام یک بهتر است؟ چمدان با بدنه سخت یا نرم

شاید شما هم به یاد داشته باشید که تا چندین سال قبل، چمدان ها همه فلزی و سنگین با بدنه ی ساخت بودند و جابه جا کردنشان به اندازه ی بالا رفتن از قله ی اورست از آدم انرژی می گرفت! تا اینکه چمدان های با بدنه ی نرم و سبک تر ساخته شدند و به بازار آمدند و از آن زمان بود که مردم روی به چمدان های نرم آوردند.

زمان گذشت تا اینکه در سال های اخیر، دوباره چمدان های با بدنه ی سخت اما این بار با تکنولوژی جدید، شیک و بسیار سبک و زیبا به بازار آمدند. از آنجا که خرید چمدان می تواند هزینه ی  بسیار بالایی را به خود اختصاص دهد و قرار است تا از هر چمدان، بارها و بارها استفاده شود، باید نوع مناسب نیازتان را انتخاب کنید.

چمدان نرم ( Soft ) یا چمدان سخت ( Hard )، اگر شما در حال سفر هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که چمدانی مناسب برای حمل وسایل مورد نیاز خود انتخاب کنید. هیچ کس نمی خواهد لباس هایش را در صندوق عقب ماشین حلق آویز و تکه تکه کند. برای جلوگیری از تجربه ناخوشایند، اطمینان حاصل کنید که چمدانی با کیفیت خوب را انتخاب می کنید. به عنوان سرمایه گذاری به خرید چمدان نگاه کنید، اگر می خواهید از اقلام ارزشمند خود به خوبی حفاظت کنید، بهتر است اکنون پول بیشتری بپردازید تا اینکه دوباره مجبور به خرید چمدان بهتر شوید.

برای خرید چمدان با بدنه سخت یا نرم شک دارید؟ در ادامه با کجارو باشید و درباره مزایا و معایب هر یک از این دو نوع بخوانید.

اولین سوالی که فروشنده‌ی چمدان از مشتری می‌پرسد این است که آیا چمدان با بدنه نرم می‌پسندد یا سخت؟ بسیاری ترجیحشان یکی از این دو است و به طور کلی بسته به تجربه‌های پیشین سفر، نظر افراد می‌تواند متفاوت باشد. چند دهه پیش، بیشتر چمدان‌ها سخت بودند. چمدان‌های قاب فلزی را به یاد دارید؟ اما در دهه ۸۰ میلادی، پارچه‌های کامپوزیتی روی کار آمدند که هم قابل انعطاف بودند و هم قوی و سبک. از آن زمان مردم شروع کردند به خرید چمدان‌های بدنه نرم.

 

چمدان

امروزه، اگر چه چمدان‌های نرم بخش عمده‌ای از بازار را تشکیل می‌دهند چمدان‌های سخت نیز در حال بازگشت به بازارند _ به لطف مواد جدید که هم سفت و سختند و هم سبک. ۲-۳ سالی است که عمده توجه‌ها به سمت چمدان‌های سخت است و این نوع چمدان‌ها بیش از هر زمان دیگر در بازار دیده می‌شوند و سهم مهمی در تحولات و پیشرفت‌های این روزها دارند. تهیه چمدان صرف هزینه نسبتا بالایی را می‌طلبد و بخش زیادی از بودجه سفر را به خود اختصاص می‌دهد. بسته به برند از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان باید هزینه کنید. قطعا هر کدام امکانات و ویژگی‌های متنوعی متناسب با خواسته مسافران مختلف دارند. البته، قاعدتا چمدان را تنها برای یک سفر تهیه نمی‌کنید؛ بنابراین باید چمدان خود را بسته به اینکه بیشتر به چه نوع سفری می‌روید انتخاب کنید. در اینجا سعی داریم هر دو نوع چمدان را با هم مقایسه کنیم و در نهایت به این نتیجه برسیم که چه ویژگی‌هایی باید برای انتخاب چمدان در اولویت باشند؟

   چمدان سخت   

مزایای اصلی

چمدان سخت

اشکالات عمده

در مقاله چمدان امریکن توریستر بون ایر می‌توانید یکی از چمدان‌های سخت پیشنهادی ما را ببیند.

چمدان سخت

   چمدان نرم    

مزایای اصلی

چمدان نرم

اشکالات عمده

چمدان نرم

 با توجه به موارد بالا باید برای تصمیم‌گیری، پرسش‌های زیر را پاسخ دهید:

چمدان نرم

 

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب و خرید چمدان مسافرتی مناسب

نحوه انتخاب و خرید چمدان مسافرتی مناسب

سفر کردن به همان اندازه که جالب است ، می ‎تواند استرس زا نیز باشد. یکی از راه های کاهش نگرانی برای مسافرت استفاده از بهترین چمدان مناسب با نیاز شماست. انتخاب یک چمدان مسافرتی مناسب میتواند طعم یک سفر خوب را برای شما چند بر....

نحوه انتخاب و خرید چمدان مسافرتی مناسب

راهنمای خرید چمدان مسافرتی

راهنمای خرید چمدان مسافرتی

قطعا دلتان نمی خواهد کسی باشید که چمدانتان وقتی که در قسمت بار فرودگاه بیرون می آید، بخشی از وسایل آن خراب شده، گم شده یا به بیرون ریخته باشد. از طرف دیگر هم دلتان نمی خواهد که زمانی که یک چمدان خریداری می کنید، سریع خراب شد....

راهنمای خرید چمدان مسافرتی

بهترین برندهای چمدان مسافرتی را بشناسید

مقایسه بهترین برندهای چمدان در سال ۲۰۱۹

   محصولات مشابه