مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

شاید در اطرافتان دیده باشید صندلی هایی که حالت تاشویی دارند و بگونه ای طراحی شده اند که در ابعاد بسیار کوچک جمع می شوند و در هنگام باز شدن یکی از بهترین بستر ها را برای نشستن و یا دراز کشیدن می شوند . این محصولات به دلیل نوع ساختی که دارند می توانند به بهترین شکل به عنوان صندلی مورد استفاده قرار گیرند و موجب استراحت کردن افراد شوند . اغلب مردم برای اینکه این صندلی ها بسیار سبک و راحت هستند در صدد خرید آن ها اقدام می کنند ، همچنین ویژگی دیگر این صندلی ها تاشو بودن آن هاست . همانطور که از اسم آن ها پیداست این صندلی ها با تا شدن می توانند حجم کمتری پیدا کنند و در نتیجه فضای کمتری را اشغال کنند . این محصولات بیشتر برای استفاده در سفر ها مناسب می باشند و به راحتی می توان آن ها را در صندوق عقب یا زیر پا و هرجای دیگر جاسازی کرد و در صورت احتیاج آن را راه اندازی و با استفاده از آن احساس خوبی داشت . حال شاید برای شما سوال باشد که یک صندلی تاشو با کیفیت برای مسافرت و استفاده های دیگر چه نوع صندلی ای می باشد و یا چه صندلی با چه جنس بدنه  ای می تواند وزن یک فرد سنگین وزن را تحمل کند ؟  یا کدام صندلی از ابعاد بزرگتری برخوردار می باشد و آیا می تواند فضای کافی برای قرار گیری افراد فراهم آورد .

در این مقاله قصد داریم با بررسی بیشتر این محصولات ، ویژگی های مختلف هر یک از آن ها را بیان کنیم تا با مدل های مختلف آشنا شوید و ببینید که آیا این صندلی ها می توانند انتظارات شما را بر آورده کنند یا خیر . ما نیز با راهنمایی بیشتر این محصولات می خواهیم تا شما عزیزان با اطلاعاتی کامل تر از این محصولات اقدام به خرید صندلی تاشو مسافرتی خود شوید . پس با مطالعه ی این مطلب با خیال راحت محصول خود را انتخاب کنید و از داشتن یک صندلی بسیار راحت و زیبا و مهم تر از همه صندلی همراه و مسافرتی لذت استراحت بی نظیر را حس کنید .

از نکات دیگری که هنگام خرید این صندلی ها مطرح می باشد این است که آیا آن صندلی از چه نوع پایه هایی ساخته شده است و می تواند در چه زاویه هایی باز و بسته شود .  اغلب صندلی ها به صورت نود درجه تا 120 درجه قابلیت باز شدن دارند و برخی نیز تا زوایای بیشتر می توانند راه اندازی شوند  . در رابطه با این ویژگی ها در ادامه توضیحاتی را اراِئه خواهیم کرد . پس در ادامه همراه ما باشید .

اگرچه این نوشته بیشتر به استفاده ی صندلی در سفر اشاره میکند،  اما باید بدانیم که این صندلی ها میتوانند باعث ایجا دراحتی شما در فعالیت های گوناگون شوند. ما در ادامه به چند مورد از این فعالیت ها می پردازیم و توضیح می دهیم  که کدام  معیار  امتیاز دهی برای این فعالیت، اهمیت بیشتری دارد و همچنین، کدام صندلی برای شما مناسب تر است.

سفر و گردشگری

البته که اولین چیز که به آن میپردازیم، گردشگری است. 

در اینجا، معیار وزن بسیار مهم است پس به شما پیشنهاد میکنیم که به معیار “اندازه” و “استحکام” توجه کنید؛ زیرا احتمالا صندلی خود را مایل ها حمل میکنید و آن را روی زمین های ناهموار میگذارید. 

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

باور کنید یا نکنید، طبق تحقیقات ما، این دو مدل، بسیار سبک تر از صندلی های تاکویی هستند و همچنین راحتند ودر سایز کوچکتری بسته بندی میشوند.

سفر های ماشینی

اگر در اطراف شهر زندگی میکنید، ممکن است بخواهید یکی از صندلی های بزرگتر مارا امتحان کنید. 

اگر ماشین کوچکی دارید میتوانید از این صندلی ها استفاده کنید. هرچند باید بدانید که همه ی این صندلی ها کوچک نیستند و بعضی از آنها فضای بیشتری را اشغال میکنند. 

وقتی با یک وسیله نقلیه سفر میکنید، معیار وزن، از اهمیت کمتری برخوردار میشود.

پس بنابراین از علاقه‌مندان به سفر با خودرو، میخواهیم که معیارراحتی و چند کاره بودن آن را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

البته یکی از سنگین ترین صندلی هایی است که مورد بررسی قرار دادیم ولی میتوان گفت یکی از راحت ترین صندلی هاست.

اما وزنش به گونه ایست که حمل آن و بردن آن به مناطق بکر خارج از شهر دشوار است اما در عین حال خیلی راحت است و استحکام آن تقریبا بی همتاست.

کنسرت ها

یکی از بهترین تفریحات تابستان، رفتن به کنسرت ها در فضای باز است که با داشتن یک صندلی سبک و قابل حمل،میتوانید آنرا به تفریحی بی نظیر تبدیل کنید. 

از آنجایی که این جور مکان ها، بردن صندلی های پایه دار را ممنوع کرده اند، صندلی های تاکویی بهترین انتخاب برای این جور مکان ها هستند. 

معیار وزن، معیاری کم اهمیت در این جور مناسبت هاست پس پیشنهاد میکنیم که راحت ترین صندلی ممکن را انتخاب کنید.

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

رفتن به ساحل

نشستن چه در کنار رودخانه، چه در کنار اقیانوس، چالش های منحصر به فردی را در انتخاب صندلی، ایجاد میکند.

اکثر صندلی ها در ماسه فرو میروند و عملا شما را در زمین رها میکنند.

اگر قصد استفاده از صندلی خود را عمدتا در ماسه های نرم دارید، توصیه میکنیم که به دنبال صندلی با پایه‎های بلندتر باشید.

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

همه ی صندلی های سبک تاکو روی شن ها قابل استفاده اند. اما به احتمال زیاد، باسن شما درون شن فرو میرود. هرچه به سمت صندلی های سبکِ چادری روی بیاوریم، پایه ها بلندتر و کارایی بهتر میشود.

ملاحظات خرید

حداقل هزاران دلیل برای خرید یک صندلی مسافرتی سبک و قابل حمل وجود دارد.

برای هرکدام، معیار های مختلف، اهمیت بیشتری پیدا میکند. در اینجا چهار معیاری که برای امتیازدهی هر صندلی ارزیابی کردیم را شرح خواهیم داد تا بتوانید بهتر روی مواردی که در پروسه‎ی تصمیم‎گیری شما موثرند، تمرکز کنید. اینها دسته بندی های خوبی هستند تا به شما در خریدتان کمک کند.

راحتی

اولین و مهمترین معیار در دسته بندی های ما، متعلق به راحتی صندلی است.

از بعضی جوانب، “راحتی” ، جایگاه پایین تری نسبت به “کارایی” دارد. اما در مورد صندلی، راحتی، معیاری مهم است.

برای ارزیابی هر پارامتر، ارتفاع صندلی از سطح زمین، عرض نشیمنگاه آن و ارتفاع پشت آن را اندازه گرفتیم. همچنین جنس و قدرت رد شدن هوا از هرکدام از آنها را مورد بررسی قرار دادیم که چه تاثیری روی قسمت پایین تنه، پشت، بازو وگردن خواهد گذاشت.

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

اگر از نظر وزن، مشکلی نباشد باز هم احتمالا معیار شماره یک شما در خرید خواهد بود. 

از طرف دیگر باید به هر انس وزن نیز توجه داشته باشید. شما باید چیزی را پیدا کنید که تعادلی میان احساس راحتی شما و وزنی که در پشت خود حمل خواهید کرد، داشته باشد. 

به طور کلی، ما صندلی های سبک چادری را راحت تر از صندلی های سبک تاکو میدانیم زیرا در واقع بالاتر از سطح زمین مینشینید. 

اندازه

اگر کسی هستید که صندلی‌تان را در مسافت های طولانی حمل میکنید، قطعا خواستار این هستید که تا جایی که امکان دارد، سبک باشد.

اگر صندلی را به منظور گردشگری، کوهنوردی و یا دوچرخه سواری یا سفر هایی با مسیر های طولانی، میخرید؛ قطعا معیار وزن، برایتان مهمترین معیار است.

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

آیا شما چنین فردی هستید؟ 

اگر این چنین است، باید به شما این خبر را بدهیم که هر صندلی را وزن کردیم تا وزن دقیق آنرا بدست آوریم.

استحکام

بسته به استفاده‌ای که میکنید، معیار استحکام ممکن است از اهمیت کمتر یا بیشتری برخوردار باشد.

برخی از صندلی هایی که ما بررسی کردیم، محکم و مطمئن هستند در حالیکه برخی دیگر دارای پایه های نازک و باریک هستند و هنگامی که روی آن نشسته اید احساس میکنید که هر لحظه ممکن است بیفتید.

صندلی های سبکِ چادر، اغلب کم وزن بودنشان به دلیل داشتن پایه های کوچکیست که استحکام کمتری دارند. 

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

چگونه مناسب ترین صندلی مسافرتی را انتخاب کنیم؟

برعکس، صندلی های سبکِ تاکو، نسبت به بقیه نسبتا پایدارترند زیرا درواقع نشیمنگاهتان روی زمین است و نیازبه پایه ندارید. 

این صندلی ها به گونه ای اند که میتوانید با نیروی خلاف جهتی که با پاها و بالاتنه ی خود به آن وارد میکنید، زاویه ی پشتی آنرا تنظیم کنید و به خاطر نداشتن محورها و پایه های کوچک با سبک چادری تفاوت دارند.

چندکاره بودن

چنانچه فضا و بودجه‌تان محدود باشد، هرچه بتوانید از صندلی در موقعیت ها و فعالیت های دیگر نیز استفاده کنید، جیب و کیف پول خودتان و حتی ماشین و انباری‌‌تان را خوشحال تر کردید.

درحالیکه در واقعیت امر، یک صندلی، فقط یک صندلی است. خوب است ویژگی هایی را درنظر بگیرید که به شما این امکان را بدهد که از آن در موقعیت های بیشتر، همراه با لوازم جانبی بیشتر، استفاده کنید.

صندلی های سبک چادر با میله های افقی به جای پایه های کوچک، اغلب باعث ایجاد پایداری بیشتر در زمین های ناهموار میشود.

همچنین جیب ها و نگهدارنده های فنجان آن، این صندلی را به صندلی مشتری‎پسند تری تبدیل میکند.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت: هدف: اردوگاهی ایجاد کنید که به راحتی و ساماندهی منزل خود تان باشد.....

نحوه راه اندازی یک اردوگاه راحت

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان: در اینجا نکاتی برای شروع کار و کمپینگ با بچه ها ارائه شده است. یک سفر در اردوگاه خانوادگی راهی عالی برای شروع جوان تر و شاد بودن در بیرون است....

نکاتی درباره کمپینگ با کودکان

چگونه با کودک اردو بزنیم

نحوه انتخاب بطری آب

بهترین نقاط ایران برای کمپینگ: دوستداران طبیعت حتما بخوانند

چک لیست لوازم مورد نیاز برای کوهنوردی

کدام وسایل برای برنامه‌های کوهنوردی ضروری هستند؟

   محصولات مشابه