مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

این که آیا شما برای سرگرمی و یا آموزش یک ماراتن در حال مسابقه هستید ، کفش های مناسب با دویدن ، پایه و اساس مناسبی را برای کل بدن شما فراهم می کند ، می تواند به جلوگیری از صدمات کمک کند و با انتخاب صحیح آن دویدن لذت بخش تر می شود. با انتخاب های زیاد ، روند خرید می تواند به بسیار پیچیده به نظر برسد. برای امتحان کردن چندین جفت به صورت شخصی وقت بگذارید. یک مشاور فروش در فروشگاه محلی شما می تواند به شما در توصیه ها کمک کند. در نهایت ، جفت مناسب از ابتدا به خوبی متناسب خواهد بود و سبک دویدن شما را تکمیل می کند.

در اینجا نکات مهم تصمیم گیری برای کمک به شما در یافتن کفش مناسب وجود دارد:

دویدن کفش باید چقدر طول بکشد؟ به طور کلی ، یک جفت کفش در حال اجرا باید بین 400 تا 500 مایل دوام داشته باشد (3 یا 4 ماه برای دوندگان معمولی). نگاهی به کفش های خود بیندازید و بررسی کنید که آیا میانی و خارج از سوراخ ها فشرده شده یا پوشیده هستند. اگر اینگونه باشند ، ممکن است زمان یک جفت جدید باشد. اطلاعات بیشتری در مورد زمان تعویض کفشهای در حال اجرا خود کسب کنید

کجا قصد دارید بدوید؟نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

کفشهای مخصوص جاده سازی برای روسازی و پخش گاه به گاه روی سطوح بسته بندی شده با بی نظمی جزئی طراحی شده اند.

 

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

کفش های پیاده روی برای مسیرهای خارج از جاده با سنگ ، گل ، ریشه یا موانع دیگر طراحی شده اند.

کفش های تمرینی متقاطع برای تمرینات بدنسازی ، تمرین متقابل یا هر فعالیت متعادل طراحی شده اند که در آنجا تماس بیشتر با زمین بیش از یک سکوی ضخیم ترجیح داده می شود.

چگونه می خواهید کفش احساس راحتی کنید؟

"سواری" که توسط کفش شما فراهم می شود با دو جنبه بالشتک تعیین می شود: استحکام کف و ضخامت (که به آن ارتفاع پشته نیز گفته می شود) مواد کفش بین پاها و زمین است. این ماده در وسط میانی معمولاً نوعی فوم است ، به طور معمول EVA یا پلی اورتان ، که به جذب ضربه در اثر برخورد پای شما به زمین کمک می کند. از میانه های کوسن حداکثر تا آنهایی که کوسن ندارند ، چقدر ضخامت یا محکم بودن میانه های زیر پای شما یک موضوع ترجیح شخصی است. برخی از دوندگان برای راحتی بیشتر یک سواری نرم و نرم می خواهند. برخی دیگر کوسنینگ زیادی را نمی خواهند و یا به آن احتیاج دارند ، و ترجیح می دهند واکنش بیشتری از هر قدم داشته باشند. بهترین راه برای تصمیم گیری این است که روی انواع کفش ها امتحان کنید و ببینید که چه احساسی دارند.

Two pairs of running shoes, each with different amounts of cushion.

انواع کفش ورزشی پسرانه

در اینجا انتخاب های شما هنگام صحبت از کوسن انجام می شود:

 

درک قطره

افت کفش پاشنه کفش نشان دهنده تفاوت بین کوسن بین پاشنه پا و پا کفش است که در میلی متر اندازه گیری می شود. افت در درجه اول بر نحوه برخورد پای شما به زمین تأثیر می گذارد.

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

یک کفش سنتی در حال اجرا معمولاً قطر پاشنه در حدود 10 میلی متر و بالاتر دارد. کوسن زیادی در پاشنه پا ایجاد می کند و هنگام حرکت پا با حرکت پا ، پا به زمین می گذارد. در عوض ، یک کفش با قطره صفر به معنای وجود بالشتک مساوی زیر پاشنه پا و انگشتان پا است. هرچه افت این پائین کمتر باشد ، کفش بیشتر به ترویج اعتصاب میانی کمک خواهد کرد - که در نظر بسیاری افراد از ضربات پاشنه پا ضربات کمتری دارند. به خاطر داشته باشید که هرچه افت پایین تر باشد ، تاندون آشیل شما بیشتر کار خواهد کرد. برای کسانی که به یک کفش سنتی استفاده می شوند ، هر کفش با قطره پایین (در دامنه 0 میلی متر تا حدود 8 میلی متر) ممکن است به یک دوره تنظیم نیاز داشته باشد.

افت پاشنه و کل مقدار کوسنینگ مستقل از یکدیگر است. می توان کفشهای بدون کوسن پیدا کرد که هنوز قطره صفر یا پایین دارند.

به چه میزان پشتیبانی نیاز دارید؟

Two runners running on pavement

چگونه پای شما هنگام دویدن به زمین برخورد می کند؟ تلفظ ، روشی طبیعی است که پای شما هنگام برخورد به زمین به داخل می چرخد و سپس به جلو حرکت می کند. سه نوع مختلف تلفظ وجود دارد و ممکن است کفش هایی با ویژگی هایی که سطح تلفظ شما را پشتیبانی می کند بخواهید. برندها از فن آوری ها و ویژگی های مختلف کفش استفاده می کنند که باعث کاهش حرکت بیش از حد می شود. این فن آوری ها برای هدایت پا از طریق انتقال نرم و صاف تر است.

 

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

تلفظ اساسی

(همچنین به نام بی طرف نامیده می شود) هنگامی که پای شما مقدار معمولی را به سمت داخل می چرخاند. این امر به شما در جذب ضربه و کاهش فشار به زانوها و مفاصل کمک می کند. این یک ویژگی معمولی از دونده های بی طرف ، بیوشیمیایی و کارآمد است.

 

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

بیش از حد

وقتی پای شما بیش از حد به سمت داخل می چرخد ، شما را در معرض آسیب دیدگی قرار می دهد. جابجایی بیش از حد ممکن است کفش پایداری یا کنترل حرکت باشد. به دنبال الگویهای پوشیدنی در نزدیکی انگشتان بزرگ و قسمت داخلی توپ در کف پای خود باشید.

 

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

تعلیم

وقتی پای شما به بیرون می چرخد وقتی به زمین برخورد می کند. تقریباً تعداد کمی از دونده ها نازک هستند ، اما کسانی که این کار را انجام می دهند ممکن است کفش هایی با کوسن و انعطاف پذیری بیشتری بخواهند. به دنبال علائم سایش در لبه بیرونی کفش خود باشید.

تعیین تلفظ شما

یکی از راه های تعیین صفت شما این است که یک متخصص کفش هنگام اجرای کار ، کفش خود را رعایت کند. روش دیگر بررسی الگوی سایش روی یک جفت کفش مناسب استفاده شده است. از این راهنما برای مشخص کردن حالت و سطح پشتیبانی کفش مورد نظر خود استفاده کنید:

 

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

تلفظ اساسی

پای شما مقدار معمولی به سمت داخل می چرخد.

الگوی پوشیدن کفش: به صورت متمرکز به توپ پا و بخشی از پاشنه های خود متمرکز شوید.

کفش هایی که باید در نظر بگیرید: کفش های خنثی یا کفش های پایدار با ساختار سبک.

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

بیش از حد

پای شما تمایل به بیش از حد چرخیدن دارد.

الگوی لباس روی کفش: در امتداد لبه داخلی کفش متمرکز شده است.

کفش هایی که باید در نظر بگیرید: کفش های پایداری با پشتیبانی ساختاری. در موارد شدید ، کفش های کنترل حرکت.

 

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

تعلیم

پای شما تمایل دارد بیش از حد به بیرون بچرخد.

الگوی لباس روی کفش:

 در امتداد لبه بیرونی کفش.

کفش هایی که باید در نظر بگیرید:

 کفش های خنثی ممکن است خوب کار کنند.

 

یافتن سطح پشتیبانی شما

هنگامی که تصمیم گرفتید بسته به بیومکانیک خود ، نوع سوار شدن را از کفشهای خود تجربه کنید ، می توانید یک سطح پشتیبانی در کفش های خود پیدا کنید تا راه خود را تقویت کنید. سه دسته پشتیبانی کفش در حال اجرا وجود دارد: خنثی ، پایداری و کنترل حرکت (پشتیبانی بالا).

کفش خنثی:

کفش پایداری:

کفش کنترل حرکت:

یک کفش مناسب بدست آورید

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

هیچ چیز ضرب و شتم در حال تلاش بر روی کفش به شخصه برای احساس خود را به عنوان مناسب نیست. در زیر نکاتی برای بدست آوردن مناسب است. برای اطلاعات بیشتر ، مقاله ما را در مورد چگونگی دستیابی به یک تناسب عالی در کفش های در حال اجرا بخوانید.

اندازه گیری هر دو پا را انجام دهید: اندازه پا با گذشت زمان تغییر می کند ، بنابراین مهم است که هنگام استفاده از کفش های جدید در حال اندازه گیری ، پای خود را اندازه بگیرید.

آخر روز کفش را امتحان کنید: پاهای شما در طول روز متورم می شوند و در پایان روز بزرگترین خواهند بود. این به شما کمک می کند از خرید کفش های خیلی کوچک خودداری کنید.

هدف از قرار گرفتن در فضای کوچک تصویر کوچک در جعبه انگشت پا: باید بتوانید انگشتان پا را بچرخانید. پهنای آن باید صاف باشد اما اجازه دهید فضای کمی برای پایتان بدون مالش حرکت کند. توری ها باید محکم باشند اما محکم نباشند.

هر دو کفش را امتحان کنید: برخی افراد یک پا دارند که بزرگتر است. هم کفش راست و هم سمت چپ را امتحان کنید و جفت مناسب پا را بزرگتر پیدا کنید.

همراه کفی ، جوراب در حال اجرا یا ارتتیک بیاورید (در صورت استفاده از آنها): آنها بر نحوه قرارگیری کفش شما تأثیر می گذارند.

اطمینان حاصل کنید که آنها راحت هستند. نیازی نیست کفش های دویدن را بشکنید.

کفی های بعد از مارک (پایه های کف پا) را در نظر بگیرید. کفی ها در مدل هایی عرضه می شوند که می توانند راحتی ، پشتیبانی یا تناسب — یا هر سه را تقویت کنند. به مقاله مشاوره تخصصی ما کفی مراجعه کنید: نحوه انتخاب.

از متناسب بودن برند آگاه باشید. هر مارک مدل اختصاصی پا یا "آخرین" خود را دارد ، بنابراین اگر پای شما به آخرین مارک خاص نزدیک باشد ، موفقیت مناسب تری خواهید داشت. این چیزی است که یک متخصص کفش می داند ، به همین دلیل یک جلسه مناسب در فروشگاه مهم است.

کفش های خود را به طور صحیح توری کنید: برخی از تکنیک های توری می توانند تناسب کفش شما را بهبود ببخشند. به عنوان مثال حلقه دونده می تواند به قفل پاشنه شما کمک کند. بستن پنجره (محفظه جعبه) می تواند به تسکین نقاط فشار در قسمت بالای پای شما کمک کند. اطلاعات بیشتر در مورد How to Lace Running Shoes را بخوانید.

کفش پیاده روی مناسب و ویژگیهای آن

- کفی کفش پیاده روی

هنگام خرید کفش پیاده روی به کف کفش نگاه کنید. کف کفش پیاده روی نباید نازک باشد زیرا در مسیرهای که ناهمواری دارند فشار به پاشنه پا وارد می شود و کفشهای با کف نازک از پاهای شما حفاظت نکرده و پاهایتان اذیت خواهد شد، همچنین اگر کفش پیاده روی دارای ارتفاع زیاد باشد نیز می توانند حادثه ساز باشند.

- رویه کفش پیاده روی

رویه کفش پیاده روی باید از الیاف کتان باشد و در آن حداقل مواد شیمیایی استفاده شود تا از بروز حساسیت ها جلوگیری شود و همچنین به تهویه در کفش که یکی از عوامل جلوگیری از بیماری های قارچی در قسمت پا می باشند کمک کند.
رویه کفش پیاده روی باید دارای منافذی برای عبور هوا باشد. استفاده از کفش پیاده روی که دارای رویه هایی با منافذ فراوان می باشد در تهویه کفش برای خنک شدن پا و همچنین جلوگیری از بیماری های قارچی مناسب تر می باشد. استحکام رویه کفش پیاده روی باید به نحوی باشد که از پیچ خوردگی پا جلوگیری کند و همچنین در برابر فشار های وارده در طی زمان حالت اولیه خود را از دست ندهد.

کفش پیاده روی مناسب,خرید کفش پیاده روی,کفش پیاده روی

کفش پیاده روی باید در قسمت ‌جلوی‌ كفش ‌انعطاف‌ پذیری‌ كافی‌ داشته‌ باشد

- پاشنه کفش پیاده روی

کفش پیاده روی در ناحیه پاشنه باید حداقل 5/1 سانتی متر لژ داشته باشد.

پاشنه ی کفش پیاده روی نباید خیلی ضخیم باشد،  این نوع پاشنه منجر به کوبیده شدن پای شما بر زمین خواهد شد، که این امر علاوه بر کند کردن سرعت پیاده روی، امکان بروز ساق درد بعد از پیاده روی را افزایش می دهد. کاسه ی پاشنه ی کفش پیاده روی باید نسبتا نرم و با ثبات باشد و مانع بروز حرکت عمودی یا افقی پا شود، کفش پیاده روی که دارای پاشنه ای بسیار نرم باشد توصیه نمی شود، زیرا قدرت جذب ضربه در آن کاهش یافته و منجر به درد عضلانی و ساق درد خواهد شد. زیره کفش پیاده روی نیز نباید لغزنده باشد.

 

- کفش پیاده روی و پد ضربه گیری

کفش پیاده روی در قسمت کفی و پاشنه باید پد گذاری شود. هنگام پیاده روی، ضربه ی اول به پاشنه ی پای شما می خورد و بعد از آن به صورت منظم ضربات از پاشنه به پنجه پا در گردش خواهند بود، بنابراین وجود یک بالشتک منعطف، که امکان بالایی برای خم کردن انگشتان پای شما فراهم کند در کفش پیاده رویتان ضروری است.

به طور کلی، کفش پیاده روی باید در قسمت ‌جلوی‌ كفش ‌انعطاف‌ پذیری‌ كافی‌ داشته‌ باشد بطوریكه‌ شخص‌ به راحتی‌ بتواند به‌ میزان‌ 45 درجه‌ آنرا خم‌ نماید. همچنین‌ لازم ‌است‌ كه‌ قسمت‌ پاشنه‌ كفش‌ حالت‌ ارتجاعی‌ كافی‌ داشته‌ باشد تا بتواند مقادیری‌ از فشار و شوک وارد شده‌ ازطرف‌ زمین‌ به‌ پا را بكاهد. در راه رفتن و دویدن ابتدا پاشنه پا با زمین تماس می یابد و جنس پاشنه کفش پیاده روی باید از موادی باشد که بتواند ضربه را به خوبی جذب کند. همچنین کف داخلی کفش پیاده روی باید حاوی لایه ای مناسب برای حفظ قوس پا و جذب ضربه باشد.

کفش پیاده روی مناسب,ویژگیهای کفش پیاده روی,کفش پیاده روی

کفش پیاده روی باید سبک باشد

- کفش پیاده روی باید سبک باشد

از ویژگی های مهم کفش پیاده روی سبک وزن بودن آن است، انتخاب کفش پیاده روی از جنس چرم سنگین برای پیاده روی قطعا اشتباه است، البته بسته به فصل مورد نظر تنفس پذیر بودن کفش پیاده روی و تحمل کافی در برابر سرما و نفوذ آب اهمیت می یابد.

- کفش پیاده روی باید با سایز پاها متناسب باشد

از آنجایی که معمولا یک پا کمی بزرگتر از پای دیگر است، کفش پیاده روی خود را متناسب با اندازه پای بزرگتر خود انتخاب کنید. متناسب بودن سایز کفش پیاده روی، بدون شک یکی از موارد مهم هنگام پیاده روی خواهد بود ،هنگام پیاده روی حجم پای شما هم از نظر طولی و هم عرضی (حدود 1 سانتی متر) افزایش خواهد یافت، بنابراین وجود فضای کافی در قسمت پنجه ی پا بسیار مهم است، به نحوی که حدود 1 سانتی متر بین انگشتان پای شما و سر کفش فاصله وجود داشته باشد و عرض کفش پیاده روی نیز امکان حرکت آزادانه ی انگاشتانتان را به شما بدهد. کفش پیاده روی نباید به پای شما بچسبد، به خصوص در قسمت قوس استخوانی کنار پایتان.

تفاوت کفش دویدن و پیاده روی

1. زیرسازی کفش

زیرسازی کفش

تفاوت کفش پیاده روی و کفش دویدن

کفش دویدن نیاز به زیرسازی بیشتری نسبت به سایر کفش ها دارد زیرا یک دونده با 3 برابر وزن بدن خود در هر گام روی زمین فشار وارد می کند در حالی که این مقدار در افرادی که پیاده روی می کنند به 1.5 برابر کاهش می یابد.

از آن جا که یک دونده حین دویدن به زیرسازی بیشتری در ناحیه پاشنه پا و کف جلوی پا نیاز دارد به همین دلیل در کفش های مخصوص دویدن از سیستم زیرسازی هوا برای این منظور استفاده می شود. در حالی که برای پیاده روی نیازی به زیرسازی اضافی در بخش جلویی کفش نبوده و اغلب در ناحیه پاشنه کفش نیز زیرسازی کمتر از کفش های دوندگان انجام می شود.

یکی از نکات منفی زیرسازی بیشتر، افزایش وزن کفش می باشد و این مقدار وزن اضافه که اثر مثبت آن چندان هم برای پیاده روی های معمولی ضروری نمی باشد باعث کند شدن حرکت می شود.

اگرچه افرادی که به منظور تناسب اندام پیاده روی می کنند باید از کفش های سبک تر که در عین حال زیرسازی مناسب برای پیاده روی داشته باشد استفاده کنند تا بعد از پیاده روی های طولانی دچار درد و ناراحتی در ناحیه پا نشوند.

از سوی دیگر استفاده از کفش های بسیار کوچک مینیمالیستی و بسیار سبک برای پیاده روی های کوتاه مدت قابل استفاده می باشد اما زیرسازی کافی برای استفاده منظم یا پیاده روی های طولانی مدت ندارند.

بنابراین اگر قصد پیاده روی در مسافت های بیش از 10 کیلومتر در یک زمان را دارید باید از کفش های زیرسازی شده مخصوص دویدن استفاده کنید اما در عین حال کفشی را انتخاب کنید که سایر معیارهای لازم برای یک کفش پیاده روی خوب را نیز داشته باشد.

2. ارتفاع پاشنه

مقایسه پاشنه در کفش های پیاده روی و دویدن

کفش های دویدن به گونه ای طراحی شده که ثبات مورد نیاز دونده ها با استفاده از پاشنه توکار تامین شود.

به طور کلی ارتفاع مناسب پاشنه کفش های دویدن با توجه به این که دونده ابتدا کدام قسمت کف پایش را روی زمین می گذارد تعیین می شود. اگر فرد ابتدا پاشنه را روی زمین می گذارد نیاز به پاشنه اضافی نیست اما در صورتی که ابتدا با کف جلویی پا به زمین ضربه می زند باید از کفش های با پاشنه مرتفع تر استفاده کند.

نظریه های مختلفی درباره تفاوت ارتفاع پاشنه و پنجه پا در کفش مناسب دوندگان وجود دارد.

از آن جا که هنگام پیاده روی، معمولا فرد ابتدا پاشنه پای خود را روی زمین می گذارد برای کفش های پیاده روی نیازی به استفاده از پاشنه توکار بلند نمی باشد.

همچنین توصیه می شود افرادی که به دنبال کفش مناسب برای پیاده روی های منظم و طولانی هستند از کفش های مخصوص دویدن با کمترین مقدار تفاوت بین پاشنه پا و پنجه استفاده کنند. این تفاوت که معمولا با واحد میلی متر بیان می شود برای پیاده روی باید کمتر از 8 میلی متر باشد، اگرچه اندازه های 4 میلی متر و کمتر از آن ترجیح داده می شود.

لازم به ذکر است با مشاهده ظاهر کفش نمی توان تخمین درستی از ارتفاع پاشنه آن داشت زیرا گاهی کفش ها ظاهرا پاشنه های توکار بلندی دارند اما بعد از پوشیدن متوجه می شویم پاشنه پا در ارتفاع کمی نسبت به زمین قرار می گیرد.

3. پهنای پاشنه

پهنای پاشنه کفش های دویدن و پیاده روی

پهنای پاشنه کفش در کفش های دویدن و پیاده روی

کفش های مخصوص دویدن پاشنه های پهنی دارند تا ثبات مورد نیاز دوندگان هنگام ضربه زدن به زمین با پنجه یا بخش میانی کف پا تامین شود. کفش های تریل رانینگ (دویدن در طبیعت، کوهستان و مکان های غیر از جاده و زمین مسطح) نیز معمولا پاشنه های پهن دارند.

افرادی که به منظور تناسب اندام پیاده روی می کنند نباید از کفش های پاشنه پهن استفاده کنند زیرا هنگام پیاده روی معمولا با پاشنه پا به زمین ضربه زده و پاشنه پهن باعث ایجاد مشکل در قدم زدن می شود. در این افراد استفاده از پاشنه ثانویه زیر پاشنه اصلی بهتر از پاشنه پهن یا پاشنه توکار می باشد.

4. انعطاف پذیری

انعطاف پذیری کفش پیاده روی و دویدن

کفش های مخصوص دویدن و پیاده روی هر دو باید به اندازه کافی انعطاف پذیری داشته باشند. برای تست انعطاف پذیری کافیست پنجه کفش را به سمت پایین فشار بدهید (مشابه تصویر) و دقت کنید که کفش در کدام ناحیه خم شده است.

بسیاری از کفش های دوندگی طوری طراحی شده اند که در قسمت قوس یا وسط کفش بیشترین انعطاف پذیری را داشته و خم شوند اما برخی از انواع آن ها نیز در قسمت پنجه منعطف تر بوده و خم می شوند (برای افرادی که ابتدا پنجه پای خود را روی زمین قرار می دهند.)

کفش های مناسب پیاده روی تناسب اندام باید در قسمت پنجه منعطف باشند زیرا این افراد با پنجه پا روی زمین فشار وارد می کنند. کفش هایی که از ناحیه قوس وسط خم می شوند برای پیاده روی مناسب نمی باشند.
متاسفانه بسیاری از کفش های تبلیغاتی که به عنوان کفش های پیاده روی عرضه می شود به هیچ وجه منعطف نبوده و برای تناسب اندام مناسب نیستند. خرید این نوع کفش ها در هیچ شرایطی و به هیچ وجه توصیه نمی شود.

کفش های کنترل حرکت و کفش های با ثبات بیشتر معمولا انعطاف پذیری کمتری دارند زیرا طراحی آن ها با هدف جلوگیری از تحرک بیش از حد پاها داخل کفش انجام شده است. به همین دلیل دوندگان و واکرهایی که نیاز به کنترل حرکت دارند باید از انعطاف پذیری کفش خود صرف نظر کرده و کفش هایی مناسب شرایط فیزیکی و پزشکی خود استفاده کنند.

خرید کفش مناسب دویدن و پیاده روی

خرید کفش مناسب دویدن و پیاده روی

خرید کفش دویدن و پیاده روی

برای انتخاب کفش مناسب پیاده روی و دویدن ابتدا با برندهای مختلف کفش آشنا شوید و قبل از خرید به معیارهایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم دقت لازم را داشته و در صورت نیاز با متخصصین در این زمینه مشورت کنید.

توجه داشته باشید هیچ کفشی وجود ندارد که برای همه دوندگان و واکرها بهترین کفش باشد. پای هر فرد نیازهای خاص خودش را دارد و لازم است هنگام خرید به این نیازها توجه شود.

بنابراین هنگام خرید کفش تنها به برچسب “مخصوص دویدن یا پیاده روی” بسنده نکنید و حتما مواردی همچون معیارهای کفش مناسب، اندازه بودن کفش و راحتی پا در داخل کفش را مد نظر داشته باشید.

نکته ای در مورد خرید کفش پیاده روی

برای انتخاب کفش پیاده روی نکاتی وجود دارد که باید به آن دقت بسیار کرد در غیر این صورت در دراز مدت پاهایتان دچار آسیب خواهد شد. نکته ای که باید در هنگام خرید کفش پیاده روی به آن دقت کرد جنس مسیری است که برای پیاده رودی انتخاب می کنید؛ اعم از آسفالت، چمن و یا روی شنهای کنار ساحل که این مسیر ها در انتخاب نوع کفش مناسب پیاده روی موثر می باشند.

در واقع نکته مهمی که برای انتخاب هر کفشی می بایست به آن توجه کرد مورد استفاده و محل مورد استفاده آن کفش است برای مثال نمی توان ازکفش ورزش دومیدانی از کوه و صخره بالا رفت و یا با کفش کوهنوردی تمرین پیاده روی کرد.

- بهترین زمان برای خرید کفش پیاده روی

بهترین زمان برای خرید یک کفش پیاده روی اواخر روز است، زمانی که در نتیجه ی پیاده وری یا فعالیت های روزانه پای شما کمی باد کرده است، البته دقت کنید که هنگام خرید کفش پیاده روی همان جورابی را به پا کنید که مد نظر دارید برای پیاده روی بپوشید، جوراب می تواند اثر چشم گیری روی سایز بودن کفشتان داشته باشد.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب کفی کفش

نحوه انتخاب کفی کفش

نحوه انتخاب کفی: آیا پیاده روی ، کوله پشتی ، دویدن ، اسکی یا دوچرخه دارید؟ آیا دردهای پا ، تاول ، نقاط داغ یا ناراحتی مانع از لذت بردن از فعالیت های شما می شوند؟....

نحوه انتخاب کفی کفش

نحوه انتخاب کفش دویدن

نحوه انتخاب کفش دویدن

اگر می خواهید مسیرهای پیاده روی را به روشی جدید تجربه کنید یا یک دونده شهری هستید که می خواهد روال مختلف را تغییر دهد....

نحوه انتخاب کفش دویدن

راهنمای خرید و انتخاب کفش پیاده‌روی مناسب و بادوام

راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن و معرفی مدل‌های برتر

کفش کتونی ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

راهنمای خرید کفش ورزشی و کفش پیاده روی

راهنمای خرید کفش مردانه

   محصولات مشابه