مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

آموزش تعمیر چتر بارانی اتوماتیک و غیر اتوماتیک در خانه

چتر از جمله وسایلی است که به دلیل باز و بسته شدن نسبتا زیاد و استفاده از آن در هوای نامساعد بارانی و برفی، دچار پارگی یا خرابی شده و به این ترتیب گاها غیر قابل استفاده می شود. اما نگران نباشید. شما به آسانی می توانید چتر شکسته خود را تعمیر کنید! در این مطلب به دنبال تعمیر چتر بارانی اتوماتیک و غیر اتوماتیک هستیم و نکاتی را در این رابطه به شما ارائه می کنیم.

اغلب ما چتر را فقط در روزهای بارانی و یا در اوایل پاییز به یاد می آوریم. حتی زمانی که بشریت چترها را اختراع کرد، حتی نمی توانید به یاد داشته باشید، اما به نظر می رسد که از همان ابتدا همواره در زندگی روزمره ما بوده است. امروز دشوار است تصور کنید که در خانه ممکن است یک چتر وجود نداشته باشد، چرا که انتخاب خیلی بزرگ است و هر کسی که خطرناک است بدون چتر از چشمانش استفاده کند. بسیار ناراحت کننده بود، اگر درست قبل از هفته باران بود که شما متوجه شدید که از سال گذشته شما تعمیر چتر خودتان را به تعویق انداختید و در مورد آن فراموش کرده اید. بسیاری حتی فکر نمیکنند که چتر را تثبیت کنند. خیلی ساده تر است که فقط یکی را بخرید و مشکل را فراموش کنید. این واقعا راه حل است، اگر چتر هزینه کمی داشته باشد و زمان زیادی برای صبر کردن وجود ندارد. اما زمانی که شما یک خرید گرانبها می کنید، قبل از اینکه آن را پرتاب کنید، سعی کنید چتر را تعمیر کنید.

چطور چتر را تعمیر کنی؟

اغلب، بخشی از مکانیسم به نام "سوزن بافندگی چنگال" خراب است. چند وقت پیش، این اسبها فقط از فولاد ساخته شده بودند و می توانستند برای مدت بسیار طولانی خدمت کنند. امروزه این بخشی از چتر را می توان از یک آلیاژ ارزان قیمت از آلومینیوم یا حتی پلاستیک ساخته شده است. این بخشی از چارچوب چتر را تعمیر نکنید. هرگز چترهای قدیمی را دور نزنید، حتی اگر آنها برای استفاده به طور کامل نامناسب باشند. از چتر قدیم است که می توان چندین جزئیات را استخراج کرد. در این مورد، شما می توانید سخنرانی را انتخاب کنید، که همانند شکسته است. اگر شما چتر مالی دهنده را در دست ندارید، می توانید با یک لوله فلزی کار کنید. ضخامت آن باید 5-6 میلی متر باشد. این لوله را می توان در فروشگاه یا از یک آنتن قدیمی خریداری کرد. اکنون که جایگزین گفتگو پیدا شده است، میتوانید چتر خود را با دستان خود تعمیر کنید. راست کردن انتهای اسپیک و قرار دادن یک لوله روی آنها، فشار آنها را با انبردست.

تعمیر چاقوی مکانیزم ممکن است لازم باشد در صورتی که پرچم شل شده باشد. برای ساختن پرچها، مس و برنج استفاده می شود، اما آنها بسیار نازک هستند، که باعث می شود که ناخن ها از سوراخ خارج شوند. چگونه برای تعمیر چتر خودکار در این مورد؟ برای تعمیر آن لازم است در یک بار، در غیر این صورت سخنرانی سست می تواند بافت چتر را تجزیه کند. به محض اینکه یک سوء عملکرد را متوجه شوید، از یک سیم کوچک استفاده کنید. با سیم نرم و یا نخ فولادی قوی، شما نیاز به تعمیر پایان.

چطور می توان یک چتر را تعمیر کرد؟

شما می توانید یک نخ و یک سوزن استفاده کنید. برای یک دوخت قوی تر، می توانید یک موضوع فولادی یا یک قطعه ماهیگیری را بیابید. این شکست یکی از ساده ترین هاست، اما باعث می شود تا شما به آن توجه نکنید و در فضای طولانی تثبیت را به تعویق بیندازید.

اگر آلیاژ برای ساخت قطعات چتر با کیفیت بالا نیست، در نهایت شما می توانید لکه هایی از زنگ زدگی روی پارچه پیدا کنید. اگر چه مشکل کوچک است، اما راه برای خلاص شدن از زنگ برای همه شناخته شده نیست. لکه را با آب لیمو پاک کنید و زیر شیر آب سرد بشویید. خاک از چتر را می توان با آمونیاک شسته، در آب رقیق شده (در هر لیتر آب نیم فنجان الکل).

با گذشت زمان، پارچه می تواند درهم ریخته شود. چتر تعمیر در این مورد بسیار ساده است، زیرا این مورد است 

 چند دقیقه لاکی روشن را بردارید و به مکان هایی تبدیل شوید که بی ارزش شده اند. چتر را فقط در شرایط نیمه بسته خشک کنید. این لازم است به طوری که پارچه بیش از حد کشش نیافتد و یا با هم بچسبد.

این اتفاق می افتد که خودمختار را از بین برده است. به عنوان مثال، نوک بالا یا دسته چتر ممکن است غیر قابل استفاده شود. سپس تعمیر چتر در کارگاه بهتر است، زیرا ممکن است لازم باشد بخش جدیدی ایجاد کنید. شما می توانید در میان دوستان جستجو کنید، شاید چتر های شکسته قدیمی داشته باشند و شما می توانید بخش مناسب را پیدا کنید. اگر مكانيزم اتوماتيك خراب شود، لازم است آن را فقط در كارگاه اصلاح كنيم. خوشبختانه، چنین تعمیر چتر خودکار به استاد دشوار نیست.

چتر بارانی شکسته را چگونه در خانه تعمیر کنیم ؟

How to Repair an Umbrella

تعمیر چتر کار ساده ای است و شما به راحتی می توانید این کار را در خانه انجام دهید. در صورت پارگی سایبان چتر، می توانید با یک نخ و سوزن آن را وصله دوزی کنید و یا به وسیله چسب های قوی، تعمیر دسته چتر خود را انجام دهید. در ادامه با آی آر میکس همراه باشید تا آموزش تعمیر شکسته و پاره در منزل را به شما به صورت تصویری آموزش دهیم.

بخش اول : تعمیر سایبان چتر بارانی

۱- سایبان چتر به دلیل جنس نایلونیی که دارد به راحتی پاره میشود برای همین شما باید روش تعمیر چتر بارانی را بدانید تا در هزینه هایتان صرفه جویی شود. برای اینکار باید با استفاده از ابزار ساده ای همچون نخ و سوزن، پارگی ایجاد شده روی سایبان را بدوزید. دوختن پارگی به کمک نخ و سوزن را زمانی انجام دهید، که میزان پارگی کم باشد و یا به دلیل فشار میله های زیر سایبان به چتر، پارگی کوچکی ایجاد شده باشد.

دوختن چتر

برای دوختن چتر خود، از نخ های نایلونی (که ضد آب هستند) استفاده نمایید. همانند تصویر بالا، هر دو طرف پارگی را به هم نزدیک کرده و شروع به دوختن کنید و پس از اتمام دوختن، به کمک یک گره، نخ را تثبیت نمایید.

۲-به منظور تعمیر چتر بارانی اتوماتیک خود، یک وصله در بالای ناحیه آسیب دیده ایجاد کنید. در صورتیکه چتر بارانی شما دچار سوراخ خیلی بزرگ شده است، یک وصله بلند و پهن در اطراف آن پارگی ایجاد نمایید.

وصله روی چتر

جهت این کار از یک پارچه نایلونی با رنگ و بافت مشابه چتر خود (بطوریکه جنس و رنگ آن پارچه با چتر شما همخوانی داشته باشد) استفاده نمایید. پارچه را بزرگتر از اندازه سوراخ برش زده و طوری آن وصله را روی سوراخ قرار دهید که به طور کامل تمام سطح سوراخ را بپوشاند. نخ نایلونی را درون سوزن جای داده و دور تا دور وصله را بدوزید و در انتها به کمک دو گره محکم، وصله را روی چتر تثبیت نمایید.

۳-از وصله های چسبی نایلونی (patching kit) استفاده کنید. در صورتیکه نمی خواهید از نخ و سوزن برای تعمیر چتر بارانی پاره شده خود استفاده نمایید، می توانید با خرید یک وصله چسبناک از بازار، سوراخ مورد نظر را تعمیر کنید.

 Patching kit

قبل از چسباندن این وصله به چتر بارانی خود، اطمینان حاصل کنید که اطراف آن تمیز و عاری از گرد و غبار باشد. جهت این کار می توانید از الکل استفاده نمایید. پس از تمیز کردن، وصله چسبی را به اندازه سوراخ ایجاد شده روی چتر ببرید و آن را محکم روی چتر خود فشار دهید تا به طور کامل بچسبد (این وصله ها در ابعاد و رنگ های متنوع در بازار موجود است).

بخش دوم: تعمیر  چتر بارانی شکسته

۱- زمانی که چتر را تا نیمه باز می کنید، میله های چتر همگی در یک زاویه خاص و به طور منظم قرار گرفته اند.

چتر مشکی

در صورتیکه محور یکی از میله های چتر شما شکسته باشد شما نیاز به تعمیر چتر شکسته خود دارید، ساده ترین راه برای تعمیر چتر شما در این وضعیت، نیمه باز نگاه داشتن آن است (چتر کمی در حالت بسته قرار داشته باشد و به طور کامل آن را باز نکنید).

۲-سوراخ های کوچکی در هر دو طرف میله ها وجود دارد. شما باید این سوراخ ها را با یکدیگر هم تراز کنید تا ازین طریق به یک میله صاف با محوری بدون شکستگی برسید.

میله چتر

۳-یک قطعه سیم با طول (۵ تا ۱۰ سانتیمتر) را از میان هر دو سوراخ عبور دهید. طوریکه یک تا دو سانتیمتر سیم، از هر طرف سوراخ بیرون باشد.

عبور دادن سیم

۴-پس از عبور سیم از میان هر دو سوراخ، به کمک انگشت اشاره و شصت خود هر دو طرف سیم را به سمت یکدیگر و پایین کشیده و آن را در جهت عقربه های ساعت ۴ تا ۵ بار پیچ بدهید؛ با این کار سیم به خوبی در محل خود تثبیت می شود.

به این ترتیب به کمک سیم، یک محور اتصال جدید بین میله ها ایجاد کرده اید و قدم مهمی را در تعمیر چتر غیر اتوماتیک برداشته اید.

۵-به کمک سیم چین اضافات سیم را برش دهید. همانند تصویر زیر می توانید به منظور فیکس شدن بهتر سیم روی میله، انتهای سیم را گره کوچکی زده و میله را محکم تر سر جای خود قرار دهید.

سیم چین

بخش سوم: تعمیر دسته چتر

۱-برای تعمیر دسته چتر می توانید از یک چسب قوی استفاده کنید.

دستمال کشیدن دسته چتر

توجه داشته باشید که قبل از زدن چسب بر روی دسته چتر، بهتر است محل مورد نظر را با پارچه ای نم دار تمیز کنید. این کار باعث می شود محل مورد نظر از هر گونه آلودگی و گرد و غبار پاک شده و چسب به خوبی بچسبد.

۲-به منظور تعمیر دسته چتر شکسته خود، همانند تصویر زیر مقداری چسب را در محل شکستگی بریزید. سپس سمت دیگر دسته چتر شکسته را روی ناحیه آغشته به چسب قرار داده و به مدت ۳۰ ثانیه هر دو سر دسته چتر را به یکدیگر فشار دهید.

 چسب زدن هر دو سر دسته چتر

۳-به این ترتیب  تعمیر دسته چتر شما با استفاده از یک چسب قوی به خوبی انجام شد. تعمیر چتر بارانی شما به مراحل پایانی خود رسیده است.

تعمیر چتر بارانی

جهت کسب اطمینان بیشتر از چسبیدن دسته چتر، می توانید از یک سیم کمک بگیرید. به این صورت که سیم را دور تا دور محل شکستگی پیچانده و آن را گره بزنید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، دسته چتر علاوه بر چسب به وسیله یک سیم به خوبی فیکس شده است.

مطالب آموزشی مرتبط:

نکاتی مفید و کاربردی برای خرید چتر

نکاتی مفید و کاربردی برای خرید چتر

شاید برای شما هم مثل من خنده‌دار باشد که زمانی آدم‌هایی بودند که فکر می‌کردند باز کردن چتر در خانه بدشگون است و بدشانسی می‌آورد! چتر واقعا وسیله قشنگ و شاعرانه‌ای است که اغلب‌مان بارها تجربه خریدش را داشته‌ایم، چون یا....

نکاتی مفید و کاربردی برای خرید چتر

با انواع چتر برای هوای بارانی آشنا شوید

با انواع چتر برای هوای بارانی آشنا شوید

مردم، اغلب موقع خرید چتر نمی دانند چه چتری بخرند که علاوه بر زیبا بودن مناسب و کارآمد نیز باشد. از آنجایی که هر چتر قطعات بسیاری دارد، ممکن است با شل شدن یک بخش از آن، چتر دیگر به کار نیاید. از طرفی مدل و ظاهر چتر هم برای بیشت....

با انواع چتر برای هوای بارانی آشنا شوید

چتر و سایبان آلاچیق

انواع مدل های چتر بارانی مردانه

   محصولات مشابه