مقالات گیمینگ تولز

فروشگاه

معرفی انواع مختلف کیف پول چرم

کیف پول چیست؟

کیف پول معمولاً با عناوین مختلفی از جمله «کیف پول»، «کیف کتی»، «کیف پالتویی»، «کیف جیبی»، «کیف اسکناس»، «کیف دو لت»، «کیف سه لت» و … شناخته می شود که بیشتر در بخش بانوان با عنوان کیف پول و در بخش آقایان با عنوان کیف پول، کیف کتی و کیف پالتویی مصطلح است. این نوع کیف از جمله لوازم و وسایل ضروری هر فرد به شمار می رود، که افراد بسته به نیاز خود در ابعاد و مدل های مختلف از انواع گوناگون آن استفاده می کنند. کیف های پول نگهدارنده دارایی های فرد به شمار می رود که روزانه با خود به همراه دارد. اسکناس، سکه، کارت های اعتباری، کارت های ذخیره سازی، کارت های ویزیت، قبوض خدماتی، مدارک شناسایی و … از جمله چیزهایی است که روزانه حداقل به چند مورد آن ها نیاز پیدا خواهیم کرد، به همین خاطر انتخاب یک کیف پول مناسب علاوه بر نگهداری مدارک، آن ها را ساماندهی می کنند و دسترسی به هر یک را میسر می سازد. کیف پول جز محصولاتی است که تقاضای فزاینده برای آن وجود دارد و توسط بسیاری از مردم مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر کیف های پول به یکی از ضروریات هر استایل و نیازهای روزمره فرد و یک اکسسوری اجتناب پذیر تبدیل شده است.

کیف پول‏ هایی از جنس چرم طبیعی مرغوب یک هدیه مناسب به شمار می رود که از دوام بالا و قیمت مناسبی برخوردار است و سال ها در ذهن آنان ماندگار خواهد شد. مجموعه چرم جانتا به صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای، با طراحی و تولید مدل های متنوع از کیف های پول زنانه، کیف های پول مردانه (کیف کتی) و کیف های جیبی سعی دارد سلایق مختلف افراد را پوشش داده و نیاز آنان را به یک کیف پول مناسب را مرتفع سازد. 

تاریخچه کیف پول

کلمه wallet  از قرن ۱۴ برای اشاره به کیف هایی استفاده می شد که برای حمل وسایل روزمره و ضروری به کار می رفت. اما استفاده از اصطلاح کیف پول در اصطلاح مدرن، کیفی است که دارای سطحی تخت و مسطح بوده که برای حمل پول های کاغذی به کار می رفت. در انگلیسی آمریکایی در سال ۱۸۳۴ این کاربرد یکی از چندین موارد کاربرد این نوع کیف ها در قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم بود.

درگذشته جهت نگه داری سکه از کیسه های چرمی استفاده می کردند. کیف پول در ابتدا توسط آمریکایی های صنعتی مورد استفاده قرار گرفت. کیف های پول بعد از معرفی و چاپ پول های کاغذی در دهه ۱۶۰۰ توسعه یافت که در ابتدا بیشتر از چرم اسب و گاو تهیه می شدند.

معرفی انواع مختلف کیف پول چرم

تنوع کیف های پول

از مواد اولیه و اجناس مختلفی جهت تولید کیف های پول (کتی و پالتویی) استفاده می شود که رایج ترین آن ها فوم، پلاستیک، الیاف گیاهی، چرم مصنوعی (صنعتی) و انواع چرم های طبیعی است. هرکدام از مواردذکر شده دارای معایب و مزایای خاص خود می باشند اما  باتوجه به مزایای بی شمار چرم طبیعی از جمله انعطاف پذیری، دوام و ماندگاری، اصل بودن همچنین القای حس طبیعی دارای جذابیت منحصربفردی بوده که قطعاً برترین انتخاب هر فرد به شمار می آید و در اولویت قرار می گیرد. در حالیکه کیف پول های ساخته شده از سایر جنس ها این مزایا را نداشته و به مرور زمان ظرافت اولیه خود را از دست می دهند، مگر در صورتی که جهت تولید کیف از چرم مصنوعی درجه یک و بسیار مرغوب استفاده شود تا مدت زمان بیشتری ظاهر خود را حفظ کند.

مزیت کیف پول چرمی

  • زیبایی و جذابیت منحصربفرد کیف چرم: کیف های ساخته شده از چرم طبیعی بسیار لوکس و جذاب بوده به طوری یک قطعه هنری جاودان به شمار می آید که می توان با حفظ بهتر آن سالیان طولانی آن را همراه داشت. یک کیف پول ساخته شده از چرم طبیعی به راحتی تشخیص داده می شود و استایل شما را ارتقا می بخشد به طوریکه وقتی آن را دست می گیرید یا به همراه دارید برازنده به نظر می رسید.

  • تنوع در انواع کیف های چرمی: سبک های مختلفی از انواع چرم در دسترس است که برای ساختن کیف پول های چرمی استفاده شده است و این گوناگونی موجب ایجاد تنوع گسترده کیف پول های چرمی می شود تا بتوانید سبک های جدیدی را امتحان کنید.

  • دوام و ماندگاری چرم: مقاومت در برابر رطوبت، گرما و دیگر عوامل بیرونی همچنین دوام طولانی چرم طبیعی و توجه به این مزیت بزرگ سبب می شود که خریدی مطمئن داشت.

  • سبکی و راحتی کیف چرم: افرادی هستند که به طور مداوم در حال رفت و آمد هستند به همین علت مدارک و کارت های فراوانی را با خود به همراه دارند  از این رو یک کیف پول چرمی با محفظه های کافی بسیار ضروری می باشد. کیف های متعدد در گروه های مختلفی مانند کیف های پاسپورتی و فولدر ها در مدل های متنوع وجود دارند که به صورت تخصصی جهت نگه داری مدارک شما به کار می روند اما بعضی مواقع سبک بودن و جای گیری راحت کیف داخل جیب و کیف از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد که استفاده از یک کیف پول چرمی پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.
  • انعطاف پذیری چرم: انعطاف پذیری از دیگر مزیت های یک کیف پول چرمی است که با حفظ فُرم و ساختار اولیه کیف می توان کارت های متعددی را باتوجه به محفظه های در نظر گرفته شده در آن جا داد.

  • صرفه ی اقتصادی: یک کیف پول وسیله ای است که معمولاً روزانه به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرد از این رو انتخاب جنس باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه ی خرید یک کیف پول از چرم طبیعی اصل نسبت به سایر جنس ها بالاتر می باشد اما در صورت استفاده صحیح، شما را از خرید مجدد محصولات مشابه بی نیاز می کند و در نهایت دارای نفع اقتصادی است. 

معرفی انواع مختلف کیف پول چرم

تفاوت کیف پول مردانه و زنانه

کیف پول مانند بسیاری کیف های دیگر، انواع مردانه و زنانه دارد که برحسب نیاز کاربری خاص خودشان را دارند، هرچند مواردی نیز با کاربرد مشترک وجود دارند. مشخصاً هم خانم ها و هم آقایان از کیف پول استفاده می کنند، در عین حال چند تفاوت مهم بین آنها وجود دارد. مهمترین تفاوت کیف پول مردانه و زنانه در طراحی است. اکثر کیف های پول مردانه براساس طراحی دو تکه ای طراحی شده اند، این موضوع برای این است که در جیب جا شوند. بر این اساس حتی بزرگ ترین کیف های پول مردانه اغلب در جیب جا می شوند در حالی که اکثر کیف های پول زنانه حتی در بزرگ ترین جیب های لباس جا نمی شوند. علاوه بر بزرگ بودن کیف های پول زنانه، اغلب زیپ دارند و جیب های مختلفی دارند که از پول و کارت اعتباری گرفته تا لوازم شخصی و آرایشی، گوشی موبایل و غیره در آن قرار داده می شوند. تفاوت دیگر در این است که کیف های زنانه معمولا براساس مد طراحی می شوند، اما  طراحی کیف های مردانه بر راحتی استفاده، میزان کاربرد و دوام و ماندگاری آن تاکید بیشتری دارند. اما به طور مشخص هر دو نوع کیف پول بانوان و آقایان کاربردهای خود را داشته و هر دو لازم هستند. در ادامه چند مدل از انواع کیف های پول مردانه و زنانه از فروشگاه آنلاین چرم جانتا معرفی شده است که برای مشاهده هر کدام می توانید بر روی لینک زیر آن کلیک کنید.

انواع کیف پول براساس ساختار و کاربرد آن

Bi-fold Wallet

به کیف پول هایی گفته می شود دارای ۲ قسمت بوده که یکبار خمیده و تا می شوند نسبتاَ ضخامت کمتری دارند در این کیف پول کارت های اعتباری و کارت های شناسایی به دو صورت عمودی و افقی قرار داده می شوند.

Tri-fold Wallet

کیف پول هایی است که دوبار تاخورده و به طور کلی کارت ها به صورت عمودی در آن جا می گیرند. همانطور که از عنوان آن مشخص است این کیف در صورت تاخوردن ضخیم تر بوده در عین حال فضای بیشتری را جهت قرارگیری کارت اعتباری فراهم می آورد.

Front Pocket Wallet

کیف پول های منسوب به جیبِ جلو هستند. طراحی این نوع کیف پول به صورتی است که محفظه ی اصلی برای نگه داری پول در نظر گرفته نشده است و تعدادی جیب جهت نگه داری کارت های اعتباری و ویزیت تعبیه شده است و معمولاً اسکناس ها به صورت تاخورده در آن قرار می گیرد. این کیف ها محتویات خود را به خوبی نگه داشته و دسترسی به آن ها را میسر می سازد. یکی دیگز از مزیت های کیف قرارگیری راحت آن در جیب است.

Chain Wallet

به طور کلی به کیف هایی گفته می شود که بوسیله یک زنجیر یا بند باریک به دو گوشه ی کیف پول متصل می شود. کیف پول های زنجیر دار جز کیف هایی است که بسیار جذاب بوده و استایل خاصی را به همراه دارد.

Band Wallet

کیف پول های دارای بند یا نواری هستند که از جنس پلاستیک و یا پارچه تهیه شده اند. استفاده از این بند محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده و راهی است برای تنوع بخشیدن به طرح های قدیمی تر کیف پول!

Wristlet

این کیف ها در دسته بندی کیف های دستی و پول زنانه قرار می گیرند از این رو محفظه و فضای کافی را برای نگه داری اقلام ضروری شما از جمله کارت های اعتباری، مدارک شناسایی و اسکناس را فراهم آورده است. این کیف را به کمک بندی که به ان متصل است دور مچ دست انداخت و دست های خود را آزاد نگه داشت.

Travel Wallet

کیف پول های سفری بیشتر جهت استفاده ی افرادی که مدام در حال رفت و آمد هستند و نیازمندکیف کوچکی می باشند تا همه ی مدارک آنان از جمله مدارک شناسایی، مدارک و کارت های بانکی و بیمه نامه و مدارک مورد نیاز سفر را یکباره داشته باشند انتخاب مناسبی می باشد.

Envelop

به کیف پول هایی اطلاق می شود که طول بلندتری داشته و از لحاظ ظاهر و اندازه وجه تشابه زیادی با پاکت نامه دارد که توسط یک سرخانه پوشیده و بسته می شود.

Shoes Wallet

این کیف بیشتر توسط ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد به طوریکه یک کیسه کوچک به کفش متصل شده و می توان وسایل و اقلام ریز و ضروری را در آن نگه داشت.

L-Zip Wallet

به کیف های مستطیلی شکلی گفته می شود که دو طرف آن بوسیله زیپ بسته می شود.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

نکات مهمی که باید پیش از خرید کیف پول چرم مردانه بدانید


نکات مهمی که باید پیش از خرید کیف پول چرم مردانه بدانید   

با وجود برندها و مدل‌های مختلف کیف پول چرم مردانه ، بهتر است قبل از خرید، نکاتی را در نظر بگیرید. امروز از موضوعاتی که باید برای یک خرید عالی در نظر داشته باشید گفته‌ایم. ادامه مطلب

نکات مهمی که باید پیش از خرید کیف پول چرم مردانه بدانید

 

   محصولات مشابه