مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

معرفی انواع مختلف کیف پول چرم

کیف پول معمولاً با عناوین مختلفی از جمله «کیف پول»، «کیف کتی»، «کیف پالتویی»، «کیف جیبی»، «کیف اسکناس»، «کیف دو لت»، «کیف سه لت» و … شناخته می شود که بیشتر در بخش بانوان با عنوان کیف پول و در بخش آقایان با عنوان کیف پول، کیف کتی و کیف پالتویی مصطلح است. این نوع کیف از جمله لوازم و وسایل ضروری هر فرد به شمار می رود، که افراد بسته به نیاز خود در ابعاد و مدل های مختلف از انواع گوناگون آن استفاده می کنند. کیف های پول نگهدارنده دارایی های فرد به شمار می رود که روزانه با خود به همراه دارد. اسکناس، سکه، کارت های اعتباری، کارت های ذخیره سازی، کارت های ویزیت، قبوض خدماتی، مدارک شناسایی و … از جمله چیزهایی است که روزانه حداقل به چند مورد آن ها نیاز پیدا خواهیم کرد، به همین خاطر انتخاب یک کیف پول مناسب علاوه بر نگهداری مدارک، آن ها را ساماندهی می کنند و دسترسی به هر یک را میسر می سازد. کیف پول جز محصولاتی است که تقاضای فزاینده برای آن وجود دارد و توسط بسیاری از مردم مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر کیف های پول به یکی از ضروریات هر استایل و نیازهای روزمره فرد و یک اکسسوری اجتناب پذیر تبدیل شده است.

کیف پول‏ هایی از جنس چرم طبیعی مرغوب یک هدیه مناسب به شمار می رود که از دوام بالا و قیمت مناسبی برخوردار است و سال ها در ذهن آنان ماندگار خواهد شد. مجموعه چرم جانتا به صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای، با طراحی و تولید مدل های متنوع از کیف های پول زنانه، کیف های پول مردانه (کیف کتی) و کیف های جیبی سعی دارد سلایق مختلف افراد را پوشش داده و نیاز آنان را به یک کیف پول مناسب را مرتفع سازد. 

تاریخچه کیف پول

کلمه wallet  از قرن ۱۴ برای اشاره به کیف هایی استفاده می شد که برای حمل وسایل روزمره و ضروری به کار می رفت. اما استفاده از اصطلاح کیف پول در اصطلاح مدرن، کیفی است که دارای سطحی تخت و مسطح بوده که برای حمل پول های کاغذی به کار می رفت. در انگلیسی آمریکایی در سال ۱۸۳۴ این کاربرد یکی از چندین موارد کاربرد این نوع کیف ها در قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم بود.

درگذشته جهت نگه داری سکه از کیسه های چرمی استفاده می کردند. کیف پول در ابتدا توسط آمریکایی های صنعتی مورد استفاده قرار گرفت. کیف های پول بعد از معرفی و چاپ پول های کاغذی در دهه ۱۶۰۰ توسعه یافت که در ابتدا بیشتر از چرم اسب و گاو تهیه می شدند.

تنوع کیف های پول

از مواد اولیه و اجناس مختلفی جهت تولید کیف های پول (کتی و پالتویی) استفاده می شود که رایج ترین آن ها فوم، پلاستیک، الیاف گیاهی، چرم مصنوعی (صنعتی) و انواع چرم های طبیعی است. هرکدام از مواردذکر شده دارای معایب و مزایای خاص خود می باشند اما  باتوجه به مزایای بی شمار چرم طبیعی از جمله انعطاف پذیری، دوام و ماندگاری، اصل بودن همچنین القای حس طبیعی دارای جذابیت منحصربفردی بوده که قطعاً برترین انتخاب هر فرد به شمار می آید و در اولویت قرار می گیرد. در حالیکه کیف پول های ساخته شده از سایر جنس ها این مزایا را نداشته و به مرور زمان ظرافت اولیه خود را از دست می دهند، مگر در صورتی که جهت تولید کیف از چرم مصنوعی درجه یک و بسیار مرغوب استفاده شود تا مدت زمان بیشتری ظاهر خود را حفظ کند.

مزیت کیف پول چرمی

تفاوت کیف پول مردانه و زنانه

کیف پول مانند بسیاری کیف های دیگر، انواع مردانه و زنانه دارد که برحسب نیاز کاربری خاص خودشان را دارند، هرچند مواردی نیز با کاربرد مشترک وجود دارند. مشخصاً هم خانم ها و هم آقایان از کیف پول استفاده می کنند، در عین حال چند تفاوت مهم بین آنها وجود دارد. مهمترین تفاوت کیف پول مردانه و زنانه در طراحی است. اکثر کیف های پول مردانه براساس طراحی دو تکه ای طراحی شده اند، این موضوع برای این است که در جیب جا شوند. بر این اساس حتی بزرگ ترین کیف های پول مردانه اغلب در جیب جا می شوند در حالی که اکثر کیف های پول زنانه حتی در بزرگ ترین جیب های لباس جا نمی شوند. علاوه بر بزرگ بودن کیف های پول زنانه، اغلب زیپ دارند و جیب های مختلفی دارند که از پول و کارت اعتباری گرفته تا لوازم شخصی و آرایشی، گوشی موبایل و غیره در آن قرار داده می شوند. تفاوت دیگر در این است که کیف های زنانه معمولا براساس مد طراحی می شوند، اما  طراحی کیف های مردانه بر راحتی استفاده، میزان کاربرد و دوام و ماندگاری آن تاکید بیشتری دارند. اما به طور مشخص هر دو نوع کیف پول بانوان و آقایان کاربردهای خود را داشته و هر دو لازم هستند. در ادامه چند مدل از انواع کیف های پول مردانه و زنانه از فروشگاه آنلاین چرم جانتا معرفی شده است که برای مشاهده هر کدام می توانید بر روی لینک زیر آن کلیک کنید.

انواع کیف پول براساس ساختار و کاربرد آن

Bi-fold Wallet

به کیف پول هایی گفته می شود دارای ۲ قسمت بوده که یکبار خمیده و تا می شوند نسبتاَ ضخامت کمتری دارند در این کیف پول کارت های اعتباری و کارت های شناسایی به دو صورت عمودی و افقی قرار داده می شوند.

Tri-fold Wallet

کیف پول هایی است که دوبار تاخورده و به طور کلی کارت ها به صورت عمودی در آن جا می گیرند. همانطور که از عنوان آن مشخص است این کیف در صورت تاخوردن ضخیم تر بوده در عین حال فضای بیشتری را جهت قرارگیری کارت اعتباری فراهم می آورد.

Front Pocket Wallet

کیف پول های منسوب به جیبِ جلو هستند. طراحی این نوع کیف پول به صورتی است که محفظه ی اصلی برای نگه داری پول در نظر گرفته نشده است و تعدادی جیب جهت نگه داری کارت های اعتباری و ویزیت تعبیه شده است و معمولاً اسکناس ها به صورت تاخورده در آن قرار می گیرد. این کیف ها محتویات خود را به خوبی نگه داشته و دسترسی به آن ها را میسر می سازد. یکی دیگز از مزیت های کیف قرارگیری راحت آن در جیب است.

Chain Wallet

به طور کلی به کیف هایی گفته می شود که بوسیله یک زنجیر یا بند باریک به دو گوشه ی کیف پول متصل می شود. کیف پول های زنجیر دار جز کیف هایی است که بسیار جذاب بوده و استایل خاصی را به همراه دارد.

Band Wallet

کیف پول های دارای بند یا نواری هستند که از جنس پلاستیک و یا پارچه تهیه شده اند. استفاده از این بند محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده و راهی است برای تنوع بخشیدن به طرح های قدیمی تر کیف پول!

Wristlet

این کیف ها در دسته بندی کیف های دستی و پول زنانه قرار می گیرند از این رو محفظه و فضای کافی را برای نگه داری اقلام ضروری شما از جمله کارت های اعتباری، مدارک شناسایی و اسکناس را فراهم آورده است. این کیف را به کمک بندی که به ان متصل است دور مچ دست انداخت و دست های خود را آزاد نگه داشت.

Travel Wallet

کیف پول های سفری بیشتر جهت استفاده ی افرادی که مدام در حال رفت و آمد هستند و نیازمندکیف کوچکی می باشند تا همه ی مدارک آنان از جمله مدارک شناسایی، مدارک و کارت های بانکی و بیمه نامه و مدارک مورد نیاز سفر را یکباره داشته باشند انتخاب مناسبی می باشد.

Envelop

به کیف پول هایی اطلاق می شود که طول بلندتری داشته و از لحاظ ظاهر و اندازه وجه تشابه زیادی با پاکت نامه دارد که توسط یک سرخانه پوشیده و بسته می شود.

Shoes Wallet

این کیف بیشتر توسط ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد به طوریکه یک کیسه کوچک به کفش متصل شده و می توان وسایل و اقلام ریز و ضروری را در آن نگه داشت.

L-Zip Wallet

به کیف های مستطیلی شکلی گفته می شود که دو طرف آن بوسیله زیپ بسته می شود.

کیف پول مردانه با کیفیت باید از چه جنسی انتخاب شود؟

کیف پول مردانه در استاندارد‌ها و کیفیت‌های مختلفی تولید می‌شود. از کیف پول با پارچه‌های برزنتی گرفته تا چرم گیاهی و مصنوعی و یا کیف‌های دست‌دوز از جنس چرم مرغوب. این را همیشه به خاطر داشته باشید که استفاده از پلاستیک در کیف پول از ارزش آن می‌کاهد و علاوه بر این دوامی ندارد و زود کثیف می‌شود.


انواع مختلف کیف پول برای آقایان و فاکتور‌های مهم در انتخاب آن

 

چگونه چرم مرغوب را بشناسیم؟

زمانی که حرف از چرم به زبان می‌آید، بسیاری بر این باور هستند که تنها یک نوع چرم وجود دارد و این اشتباه بزرگیست که صنعتگران از آن به سود خود استفاده می‌کنند! بهترین، نرم‌ترین، بادوام‌ترین و گران‌ترین چرم، چرم آنیلین است؛ که تنها ۵ درصد از چرم موجود را شامل می‌شود و یک نوع کهنگی و زنگار حاکی از گذشت زمان در این چرم وجود دارد، که نشان از قدمت و ارزش آن دارد. چرم فول گرید در درجه دوم قرار دارد.
۹۵ درصد چرم‌های دیگر همواره باید اصلاحاتی رویشان صورت پذیرد تا ایرادهایشان مخفی شده، رنگ شوند و حتی عمرشان افزایش یابد. این نوع از چرم صاف و یکنواخت‌تر به نظر می‌رسد و با گذشت زمان، زنگار و کهنگی به رویش نمی‌نشیند و آن حس تجملاتی چرم آنیلین را ندارد.

انواع مختلف کیف پول برای آقایان و فاکتور‌های مهم در انتخاب آن

چگونه چرم طبیعی را از چرم مصنوعی تشخیص دهیم؟

برای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی، به جنس کیف پول توجه کنید. جنس چرم طبیعی، نرم و منعطف‌تر از چرم‌های مصنوعی است. چرم‌های طبیعی بوی خاص و منحصر به فردی دارند که به هیچ وجه نمی‌توان از آن‌ها کپی‌برداری کرد. چرم طبیعی و چرم مصنوعی را می‌توانید از قسمت پشت آن‌ها تشخیص دهید. چرم مصنوعی پوششی در ناحیه پشت دارد که در هنگام برش این ناحیه آسیب می‌بیند.

چگونه چرم رنگ شده را تشخیص دهیم؟

به دنبال منافذ آن بگردید؛ چرم طبیعی چین و چروک و خش دارد اگر منافذ را به راحتی مشاهده کردید، چرم احتمالا طبیعی و بدون رنگ‌های مصنوعی است.

انواع مختلف کیف پول برای آقایان و فاکتور‌های مهم در انتخاب آن

بخش داخلی کیف پول باید از چه جنسی باشد؟

یکی از نشانه‌های کیف پول مردانه با کیفیت، این است که در پوشش داخلی کیف نیز از همان چرم با کیفیت بیرونی استفاده شود. بسیاری از تولیدکنندگان کیف پول مردانه تنها به ظاهر بیرونی کیف بسنده می‌کنند و در بخش‌های داخلی از جنس برزنت یا چرم مصنوعی استفاده می‌کنند. در نتیجه در هنگام خرید کیف پول مردانه باید این نکته را مد نظر قرار دهید.

انواع مختلف کیف پول برای آقایان و فاکتور‌های مهم در انتخاب آن

 

تقسیم بندی داخلی کیف پول باید چگونه باشد؟

تولید کنندگان معمولا تقسیم بندی داخلی کیف پول را به سه روش انجام می‌دهند. در روش اول تکه‌هایی از چرم در اندازه مناسب بریده می‌شود و از لبه‌ها به داخل کیف دوخته می‌گردد. لبه‌های دوخته شده دوام خوبی به چرم می‌دهد تا شکل خود را به مرور زمان حفظ کند. در روش دوم به جای دوخت به لبه‌ها چسب زده می‌شود که مسلما دوام کمتری دارد. در روش سوم روی چرم شکاف‌هایی برای کارت ایجاد می‌شود. این روش برای تولید کننده باصرفه‌تر و با صرف زمان کمتری است. ولی عملکرد خوبی نسبت به روش‌های قبلی ندارد.

انواع مختلف کیف پول برای آقایان و فاکتور‌های مهم در انتخاب آن

 

دوام

دوام را می‌توان مهمترین فاکتور برای کیف پول برشمرد. یک کیف پول باکیفیت اگر خوب نگهداری شود ظاهر خود را تا مدت‌ها حفظ می‌کند. پس بسته به نوع چرم و دوخت می‌توان در مورد دوام کیف پول‌های مختلف قضاوت کرد.

چگونه کیف پول مردانه چرم را تمیز کنیم؟

بهترین و راحت‌ترین روش تمیز کردن کیف چرم استفاده از پارچه چیت آغشته به آب و چند قطره صابون محلول در آن است. پارچه را به آرامی و در جهت بافت چرم بکشید.

انواع مختلف کیف پول برای آقایان و فاکتور‌های مهم در انتخاب آن

مطالب آموزشی مرتبط:

نکات مهمی که باید پیش از خرید کیف پول چرم مردانه بدانید

نکات مهمی که باید پیش از خرید کیف پول چرم مردانه بدانید

با وجود برندها و مدل‌های مختلف کیف پول چرم مردانه ، بهتر است قبل از خرید، نکاتی را در نظر بگیرید. امروز از موضوعاتی که باید برای یک خرید عالی در نظر داشته باشید گفته‌ایم.....

نکات مهمی که باید پیش از خرید کیف پول چرم مردانه بدانید

   محصولات مشابه