مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

بهترین کیسه خواب برای سفر کدام است؟

شیوه های مختلفی برای سفر کردن وجود دارد که یکی از آن ها کوله گردی است. یکی از وسایلی که در هنگام کوله گردی و طبیعت گردی خیلی به درد می خورد کیسه خواب است. می توانید با این وسیله در جایی گرم و نرم مثل تخت خواب، شب را استراحت کنید و از هزینه های زیاد اقامت در هتل ها هم راحت شوید. ممکن است شما هم به فکر خرید کیسه خواب افتاده باشید، اما در مورد کیسه خواب و نحوه خرید بهترین کیسه خواب اطلاعات کافی نداشته باشید. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم نکات لازم در مورد خرید کیسه خواب و انواع آن را با شما در میان بگذاریم. با گیمینگ تولزهمراه باشید تا بدانید بهترین کیسه خواب برای سفر کدام است.

سفر کردن یکی از مسائلی است که از دیرباز در زندگی بشر نقش داشته و در طول تاریخ شکل های تازه ای به خود گرفته است. هرکس پس از انتخاب مقصد به این می اندیشد که چگونه خودش را به آنجا برساند، در کجا اقامت کند و چه تفریحاتی را برای خود در نظر بگیرد.

از میان چندین روشی که برای سفر کردن وجود دارد، یکی از شیوه های مطرح که چندسالی است طرفداران بسیاری پیدا کرده، بک پکینگ یا کوله گردی است که به شما امکان می دهد ارزان تر سفر کنید و تجربیات متفاوتی را برای خود رقم بزنید. برای آنکه بدانید چگونه باید این نوع سفر را آغاز کنید در مطلب زیر به آن پرداختیم:

 کوله گردی یا بک پکینگ | راهی ارزان و متفاوت برای سفر

و سپس در مطلبی جداگانه راهنمایی های لازم برای تهیه ضروری ترین ابزار مورد نیاز برای این نوع سفر را به شما ارائه دادیم:

راهنمای انتخاب بهترین کوله پشتی | آغاز سفرهای کوله گردی

این بار به سراغ یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای بک پکینگ می رویم که می تواند جای تختخواب اتاقتان را در سفر پر کند و فضایی گرم و نرم را برای خوابتان فراهم آورد : "کیسه خواب"

وسیله ای که همه کم و بیش با آن آشنایی دارند و شاید برخی هم خوابیدن در آن را تجربه کرده باشند. کوله گردها به خاطر کاهش هزینه های اقامت خود ترجیح می دهند از کیسه خواب استفاده کنند تا بتوانند در هر جایی شب را به صبح برسانند. این وسیله ی به ظاهر ساده هم ویژگی های خاصی دارد که می تواند در انتخاب نوع آن برای سفرتان تاثیر بگذارد.

بهترین کیسه خواب برای سفر

خرید بهترین کیسه خواب

قبل از هر چیز، مهم ترین نکته در مورد خرید بهترین کیسه خواب این است که هدف خود از خرید کیسه خواب را مشخص کنید. اهل چه مدل سفری هستید؟ آیا کوهنوردید و قصد دارید از کیسه خواب در صعودهای تابستانی یا زمستانی استفاده کنید؟ آیا اهل طبیعت گردی و سفرهای ماجراجویانه هستید و قصد دارید در فضای باز استراحت کنید؟ یا آنکه صرفا کیسه خوابی می خواهید که در سفرهای عادی همراهتان باشد و خوابی گرم و نرم و راحت برای شما فراهم کند؟ بنابراین قبل از آنکه در مورد کیسه خواب تحقیق کنید تکلیفتان را با خودتان روشن کنید و در مورد هدفتان از خرید کیسه خواب به نتیجه مشخصی برسید. اینطوری هم از سردرگمی نجات پیدا می کنید و هم از پرداخت هزینه ای به مراتب بیشتر پیشگیری خواهید کرد. در ادامه اطلاعاتی در مورد خرید بهترین کیسه خواب به شما می دهیم تا مناسب ترین کیسه خواب برای خودتان را انتخاب کنید.

جنس مواد کیسه خواب

انواع کیسه خواب

اگر شما هم اهل سفر ماجراجویانه و طبیعت گردی باشید حتما به یک کیسه خواب نیاز خواهید داشت. وقتی برای خرید به بازار مراجعه می کنید با انواع مختلف کیسه خواب مواجه خواهید شد که هر کدام ویژگی ها و البته قیمت های متفاوتی دارند. اما باید بدانید که کیسه خواب ها به طور کل به دو نوع کیسه خواب پر و الیاف تبدیل می شوند. کوهنوردان حرفه ای معمولا دو نوع کیسه خواب دارند، یک کیسه خواب برای هوای گرم که سه فصل نامیده می شود و برای فصول بهار، تابستان و اوایل پاییز مناسب است. دیگری کیسه خواب زمستانی که برای هوای سرد و دماهای پایین استفاده می شود. البته همان طور که گفتیم باید هدفتان از خرید کیسه خواب را معین کنید. اگر کیسه خواب را برای سفر و طبیعت گردی می خواهید یک کیسه خواب مناسب نیز جوابگوی نیازتان خواهد بود.

انواع کیسه خواب

ساختار کیسه خواب

کیسه خواب از سه لایه مختلف تشکیل شده است که هر یک از آن ها در کیفیت کیسه خواب شما نقشی مهم دارند. هر کدام از لایه ها را در زیر توضیح می دهیم:

خرید کیسه خواب مناسب

نکات مهم در خرید کیسه خواب

درست است که کیسه خواب شما را گرم نگه می دارد اما توجه داشته باشید که کیسه خواب گرما تولید نمی کند و صرفا مانع از خارج شدن گرمای بدن شما می شود. بنابراین حتی اگر بهترین کیسه خواب دنیا را هم خریده باشید لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

داخل کیسه خواب

نکات لازم در مورد انتخاب بهترین کیسه خواب:

راهنمای خرید کیسه خواب

کیسه خواب

دمای کیسه خواب

یکی دیگر از نکات مهم در خرید بهترین کیسه خواب، دمای کیسه خواب است. اگر تا به حال برای خرید کیسه خواب مراجعه کرده باشد با اعداد و ارقامی روی کیسه خواب مواجه می شوید که بیشینه و کمینه گرمای کیسه خواب را معین می کنند. این طیف دمایی برای بسیاری از افراد مهم و حتی حیاتی است. به طور مثال کوهنوردی که قصد صعود زمستانی به قله های مرتفع را دارد حتما نیازمند کیسه خوابی با گرمای فوق العاده است. جنسیت نیز نقش مهمی در خرید کیسه خواب دارد. به طور کلی دمای بدن زن ها پایین تر از دمای بدن مردهاست و این موضوع به ویژه در خرید کیسه خواب اهمیت زیادی پیدا می کند. روی کیسه خواب ها چند دما مشخص شده است که مفهوم آن ها به شرح زیر است:

دمای کیسه خواب

ویژگی های جانبی کیسه خواب

بهترین کیسه خواب

مطالب آموزشی مرتبط:

نگهداری و مراقبت از کیسه خواب

نگهداری و مراقبت از کیسه خواب

بسیاری از ما رابطه ای گرم و صمیمی با کیسه خواب های خود داشته و امیدواریم تا سالهای سال ادامه داشته باشد. با راهکارهای ارائه شده برای نگهداری و مراقبت از کیسه خواب شما می­‌توانید مطمئن شوید که شما و کیسه خواب تان برای سالها....

نگهداری و مراقبت از کیسه خواب

۲۵ کیسه خواب برتر برای افراد ماجراجو + خرید اینترنتی

۲۵ کیسه خواب برتر برای افراد ماجراجو + خرید اینترنتی

برای لذت بردن از یک شب رویایی در طبیعت، به لوازم مخصوص احتیاج دارید. یکی از ضروری‌ترین این لوازم، کیسه خواب است. کیسه خواب ها در مدل ها، قیمت ها، رنگ ها و برند‌های مختلف ارائه می شوند، انتخاب بین این همه گزینه موجود معمول....

۲۵ کیسه خواب برتر برای افراد ماجراجو + خرید اینترنتی

نکاتی که پیش از خرید کیسه خواب باید بدانید

کیسه خواب پر یا کیسه خواب الیاف؟

چطور یک کیسه خواب مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه کیسه خواب مناسبی انتخاب کنیم؟

   محصولات مشابه