مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

نحوه انتخاب کفش دویدن

اگر می خواهید مسیرهای پیاده روی را به روشی جدید تجربه کنید یا یک دونده شهری هستید که می خواهد روال مختلف را تغییر دهد، نادیده گرفتن صدای آژیر از مسیر دویدن دشوار است. اما قبل از اینکه به سمت تپه ها بروید ، به کفش هایی احتیاج دارید که بطور خاص ساخته شده اند تا از فراتر از پیاده رو فرار کنند. کفش های پیاده روی از دو جنبه با دونده های جاده تفاوت دارند:

چنگ زدن به زمین ناهموار: کفی های محکم باعث افزایش کشش می شوند تا به شما کمک کنند با اطمینان بیشتری بر روی خاک ، گل و لای ، شن ، ریشه و سنگ فرش حرکت کنید.

محافظت از پا: انواع ویژگی های داخلی و خارجی به محافظت از پا در برابر ضربه با سنگ و ریشه کمک می کند. مواد بالایی با دوام در برابر سایش و اشک مقاومت می کنند.

ساخت سختی: برای جلوگیری از چرخش زیاد پا ، دونده های دنباله دار ساخته می شوند. علاوه بر این ، از آنجا که دویدن در مسیرهای پیاده روی گام کوتاهتر و متغیر تری را شامل می شود ، همانطور که شما به زمینی که پایه مناسب باشد ، تنظیم می کنید ، کنترل تعویض چندان مورد توجه نیست.

نحوه انتخاب کفش دویدن

این مقاله چهار موضوع را برای کمک به دوندگان دنباله در تصمیم گیری در مورد بهترین کفش ها برای خرید شامل می کند:

ویدئو: نحوه انتخاب کفش های دونده

انواع کفش

انتخاب کفش با ارزیابی نوع مسیرهای پیاده روی که قصد راه اندازی آن را دارید ، شروع می شود. در این مرحله بهترین حدس را بزنید: اگر مرتباً دویدید ، یک جفت کفش 4 تا 6 ماه عمرمی کند، این روش دیگری برای گفتن این است که فرصت امتحان کردن گزینه های دیگر دور نخواهد بود.

کفش های پیاده روی در سه دسته گسترده قرار می گیرند:

نحوه انتخاب کفش دویدن

 

کفش های دنباله دار سبک برای سطوح نسبتاً یکنواخت طراحی شده اند. به جاده های آتش نشانی ، مسیرهای شن و تپه های نورد فکر کنید. این کفش ها نزدیکترین وزن هستند و به کفش های جاده ای ساخته می شوند. ویژگی های این دسته کفش شامل موارد زیر است:

 

example of REI's rugged trail trail running shoes

 

کفش های دنباله دار ناهموار در اصل برای دویدن در مسیرهای پیاده روی طراحی شده اند ، که می تواند از کار استاد مهندس دنباله تا مسیر ماینر رها شده باشد. بنابراین این گروه گسترده ترین طیف زمین ها را در بر می گیرد. خصوصیات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

example of REI's off trail trail running shoes

 

اگر قصد دارید جایی را اجرا کنید که فانیان از ترسیدن به آن می ترسند ، کفش خارج از موز برای شماست. کفش های خارج از جاده ، کلیه ویژگی های ذکر شده در مورد کفش های ناهموار را در بالا با چند پیشرفت ارائه می دهد:

خرید دونده دنباله دار برای پیاده روی ، کوله پشتی یا پیاده روی از طریق: برخی از کوهنوردان این کار را برای صرفه جویی در وزن انجام می دهند. این خوب است ، اما آماده باشید تا آنها را جایگزین کنید. این که آیا آنها را کم و بیش راحت پیدا کنید به وزن بسته ، ناهمواری های دنباله و چقرمگی پا بستگی دارد. اگر تصمیم دارید این کار را انجام دهید ، به مدلهای خارج از محور نگاه کنید زیرا آنها دوام و پشتیبانی بیشتری نسبت به کفش های ناهموار یا دنباله دار سبک دارند.

 

کوسن

examples of various cushioning in trail running shoes

سطح بالشتک ، که گاهی اوقات به آن "ارتفاع پشته" گفته می شود ، تا سالها تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند تا کفش هایی که هیچ مشکلی در صنعت ایجاد نکرده است. چند سال پس از آن ، یک روند متضاد به وجود آمد که کفش هایی با وسط کوسن های انبوه به بازار آمدند.

امروز ، این طیف cushioning "احساس" در مقابل "شناور" طیف گسترده ای از گزینه ها را به شما ارائه می دهد:

پابرهنه: همانطور که ممکن است تصور کنید ، این کفش بدون جیب است. درخواست تجدید نظر این است که به شما اجازه می دهد احساس بهبود یافته ای برای مسیر و بیومکانیک خود داشته باشید.

Minimal: این کفش ها برای دونده هایی که می خواهند احساس بهتری برای دنباله داشته باشند گزینه خوبی هستند اما از کنار گذاشتن همه بالشتک میانی راحت نیستند.

معتدل: می توان این موارد را به عنوان دونده دنباله سنتی توصیف کرد ، با بالشتک کافی که به شما اجازه دهد راحت از مسیرهای پیاده روی و ریشه دار استفاده کنید.

حداکثر: این مدلهایی هستند که پشته های بالشتکی را در وسط میانه ارائه می دهند. جانبازان می گویند کفش هایی که حداکثر بالشتک دارند روی مفاصل راحت تر بوده و خستگی در مسافت های طولانی را کاهش می دهند. مخترعین می گویند که کوسن های نرم بسیار نرم در بعضی از کفش ها باعث می شوند تا هنگام اجرا ، انگشت پا "ماسک" (کم کارآمد) شود.

قطره پاشنه پا تا پا

example of a low and high heel-to-toe drop in trail running shoes

 

افت پاشنه به انگشتان پا اندازه گیری است که با ارتفاع بالشتک ارتباط نزدیکی دارد. از 0mm تا بیش از 12mm ، افت پاشنه پا تفاوت بین ارتفاع پاشنه پا و قد در قسمت جلوی پا است:

 

برای اینکه تصمیم بگیرید که افت پاشنه چه چیزی برای شما بهتر خواهد بود ، این نکات را در نظر بگیرید:

قطره کفشهای فعلی خود را مطابقت دهید. از بی نظمی با بیومکانیک بدن خود جلوگیری خواهید کرد. و توجه داشته باشید که ، حتی اگر مدل مشابه کفش را خریداری می کنید ، باید قطره پاشنه پا را دوبار بررسی کنید. هر چند وقت یک بار ، یک مارک کفش با به روز کردن طراحی کفش ، قطره پاشنه پا را تغییر می دهد.

اگر کفش در حال اجرا ندارید ، به کفشهای دیگر خود نگاه کنید. ابتدا به کفشهای ورزشی دیگر خود نگاه کنید. اگر کفش ورزشی ندارید ، به کفش های گاه به گاه خود نگاه کنید. بیشتر کفش ها دارای یک پاشنه پا تا انگشت پا هستند که به سادگی نشان می دهد از دویدن دنباله هایی که در 0mm و در انتهای 12 میلی متر یا در انتهای مشخصات قرار دارند خودداری کنید. اگر تمام مدت تختخواب یا فلیپ فلاپ می پوشید ، ممکن است کفش با قطره کم خوب باشد.

افت یک پاشنه پا باعث اعتصاب میانی یا پیشانی می شود. نتیجه ، یک سکوی فرود پایدار به همراه تعادل بهتر و درگیری عضلات است. این تغییر بیومکانیکی مفید جذابیت بزرگی از کفش های پابرهنه و مینیمالیستی است. همه از مزایایی برخوردار نیستند و همچنین نمی توانند به یک کفش کم قطره منتقل شوند.

اگر قصد تغییر کفش های پابرهنه یا مینیمالیستی را دارید ، آن را آهسته انجام دهید. برای انجام چند ماه زمان انتقال و برخی از ناراحتی ها برنامه ریزی کنید زیرا تنظیم جسمی را انجام می دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، اصول ابتکاری پابرهنه / مینیمالیستی را بخوانید.

توجه داشته باشید که می توانید کفش هایی با کوسن متوسط ​​و حداکثر نیز پیدا کنید که افتادگی پاشنه دارند. جابجایی از یک کفش پاشنه بلند و پاشنه بلند به یک کفش پاشنه بلند و پاشنه بلند برای همه نیست. این احساس ناراحتی می کند و کمی گذر طول می کشد.

مناسب

a close up of a trail runner's shoes

 

تناسب مهمتر از هر نظر دیگری است. كفشي كه با انتقادهاي عجيب مواجه شود ، براي شما کفش بزرگي نيست ، مگر اينكه به پاهاي شما متناسب باشد. و به دست آوردن تناسب مناسب بیشتر از طول و عرض را در بر می گیرد. پاها از نظر بیومکانیکی پیچیده هستند و تناسب خوبی نیز به عواملی مانند شکل قوس ، طول قوس ، حجم پا و… می پردازد.

در نظر بگیرید که کفش ادامه دارد: هر مارک کفش خود را در اطراف فرم پیچیده پا به نام "آخرین" می سازد. هدف شما این است که دریابید که مارک های دارای آخرین مواردی است که شبیه به پای شماست. سپس می توانید بصورت آنلاین خرید کنید و شانس بهتری برای تهیه کفش مناسب دارید.

فرض نکنید که اندازه کفش خود را می دانید: پاهای شما هرچه بزرگتر می شوند تغییر می کنند ، بنابراین اندازه گیری همیشه عاقلانه است. سپس باید به این واقعیت توجه داشته باشید که پاهای شما هنگام دویدن متورم می شوند: شما می خواهید کفش هایی داشته باشید که طول و عرض کافی در جعبه انگشتان پا داشته باشند.

ارزیابی مناسب را بدست آورید: یک متخصص کفش می تواند اندازه و شکل پاهای شما را ارزیابی کند و در مورد چگونگی مناسب بودن مارک های مختلف به شما توصیه کند. هر فروشگاه REI می تواند این کار را برای شما انجام دهد ، اما شما باید بهترین تجربه را در پیش بگیرید. لازم نیست قرار ملاقات بگذارید ، اما توصیه می کنیم زمان کمتری شلوغ کنید یا از آنها بپرسید که برخی از باتجربه ترین کار کفش در فروشگاه چه موقع است. بعداً در روز بروید زیرا پاهای شما متورم است و می توانید مطمئن باشید کفش هایی به اندازه کافی بزرگ دارید که به درستی شما را متناسب کند.

سرانجام ، یک متخصص کفش می تواند به شما در راه رفتن با کفش هایی که طیف گسترده ای از مشکلات پا را کاهش می دهد ، مانند شیرینی ها ، همورتوها ، فاشیلیت های پلانتار و… کمک کند. یک متخصص همچنین می تواند برای ارتقاء نیازهای شما ارتوتیک خود را حساب کند یا یک کفی پیش ساخته پیدا کند.

تفاوت کفش دویدن با کفش پیاده روی

تفاوت کفش دویدن با کفش پیاده روی

آیا تفاوتی بین کفش دودیدن و پیاده روی وجود دارد؟

پوشیدن کفش مناسب مهمترین اصل برای سالم نگه داشتن مفاصل و عضلات در هنگام دویدن، پیاده روی یا گردش در طبیعت است. ممکن است شما فکر کنید که خریدن یک جفت کفش خوب و گران قیمت به شما امکان انجام همه  این کارها را می‌دهد، اما در واقع این مطلب صحیح نیست. بدن شما نسبت به انواع مختلف ورزش، بخصوص دویدن و پیاده‌روی، واکنش متفاوتی نشان می‌دهد زیرا شما در هر ورزش به گونه‌ی متفاوتی از پاهایتان استفاده می‌کنید.

اگر شما یک دونده هستید، ممکن است در هنگام دویدن ابتدا پاشنه پا و سپس سینه پای خود را روی زمین بگذارید. همچنین ممکن است ابتدا روی سینه پای خود فرود بیایید و سپس با فشار دادن به جلو حرکت کنید. این مورد خیلی به سبک دویدن و راحتی شما بستگی دارد. در دویدن فشار و ضربات وارد شده بیشتر است و هر بار که پای شما پایین می آید، بدن ضربه‌ای حدود سه برابر وزن شما را جذب می‌کند.

آیا تفاوتی بین کفش دودیدن و پیاده روی وجود دارد؟

برخلاف دویدن، همه کسانی که پیاده‌روی می‌کنند بسیار مشابه هم راه می‌روند، ابتدا پاشنه پا سپس سینه پا و در آخر انگشتان را روی زمین قرار می‌دهند. ضربه که به بدن وارد می‌شود کمتر بوده و بدن ضربه‌ای معادل یک ونیم برابر وزن را دریافت می‌کند. همچنین در پیاده‌روی توزیع وزن بهتر بوده و در هر قدم و هر پا فشار نسبتاً برابری وارد می‌شود.

کفش مناسب من چطوریه؟

کفش مناسب من چطوریه؟

کفش‌های دو یا رانینگ معمولاً سبک تر هستند و کفی قوی تری دارند، مخصوصاً در ناحیه پاشنه و پنجه پا. از آنجا که دویدن ورزش پرانرژی و با شدتی است، پاهای شما گرم می‌شود برای همین اکثراً در رویه کفش‌های ورزشی از بافت شبکه‌ای و سوراخ دار استفاده می‌شود که به کاهش وزن کفش و جا‌به‌جایی هوا کمک می‌کند. می توانید کفش های مخصوص دویدن فروشگاه را در این لینک ببینید .

کفش مناسب من چطوریه؟

کفش مخصوص پیاده‌روی ( که تا سال 1365 وجود نداشت) نیازی به داشتن رویی قابل تنفس برای پا یا وزن خیلی کم ندارد در مقابل باید بتوانند از قوس کف پا به خوبی حمایت کنند. اگر قوس کف پای شما زیاد باشد، توانایی جذب شوک طبیعی پای شما کم تر است بنابراین کفشی را باید انتخاب کنید که کفی آن به گونه‌ای باشد که قوس کف پا رو بیشتر پوشش دهد. اگر شما کف پای صافی دارید به طور طبیعی کف پای شما حماییت کمتری از عضلات و مفاصل شما می‌کند که می‌تواند مجر به درد در این نواحی شود. شما باید از کفشی استفاده کنید که لایه زیرین مستحکم‌تری داشته باشد تا ثبات بیشتری برای شما بهراه بیاورد. اگر تمایل دارید کفش های مخصوص پیاده روی فروشگاه را در این صفحه مشاهده کنید.

آکادمی آمریکایی Podiatric Sports Medicine خاطر نشان می‌کند که هم کفش پیاده‌روی خوب و هم کفش دویدن خوب هردو ثبات بیشتر، کفی مناسب و گام هموارتری برای فرد به همراه می‌آورد.

در اینجا به چهار مورد از تفاوتهای اصلی این دو نوع کفش می پردازیم:

نحوه انتخاب کفش دویدن

 کفش دویدن با کفش پیاده روی

نحوه انتخاب کفش دویدن

 

چگونه کفش مناسب دویدن را انتخاب کنیم؟

جنس کفش باید به گونه‌ای باشد که سبک وزن، با دوام و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد به طوری که انگشتان پا در حین دویدن بتوانند به راحتی خم شوند و نیازی به فعالیت و کار بیش از حد عضلات ساق پا نباشد. البته بخش محافظ پاشنه باید به اندازه‌ای سفت باشد که به پایداری پا کمک کند. همچنین نرمی لایه داخلی کفش نیز باید در حدی باشد که از اصطکاک بیش از حد پا جلوگیری کند.

1- از کفش برای چه جای استفاده می کنید؟

آنچه که مشخص است، این است که ما در خصوص کفش عمومی دویدن صحبت می کنیم، این نوع کفش ها برای دویدن در جاده یا مسیرهای ویژه دویدن و یا شاید جنگل خواهد بود. همه این سطوح به انواع مختلفی از کفش نیازمند است. پس دقت کنید، کفش را برای مکانی که می خواهید انتخاب کنید.

2- نوع پرونیشن

پرونیشن، شرایط و وضعیتی از چرخش پای شما در زمانی که راه می روید و یا می دوید، است. وقتی که هر نوع کفش ورزشی را می خرید در ابتدا باید نوع پرونیشن پای خود را بدانید. می توانید نوع پرونیشن خود را بوسیله آنالیز راه رفتن که توسط متخصص انجام می شود، متوجه شوید.

راهنمای انتخاب کفش مناسب دویدن

3- طول کفش مناسب دویدن

به سایز کفش توجه کنید و این نکته را به خاطر بسپارید: برای دویدن، پاهای شما به فضای بیشتری نیاز دارد. هرچه بیشتر بدوید طبیعتا” پاهای شما بزرگترخواهد شد! پس عاقلانه است که کفش شما کمی فضای بیشتری داشته باشد. پیش از خرید یک کفش دویدن باید این را بدانید که پاها حین دویدن کمی ورم کرده و بلندتر می‌شوند، پس مطمئن شوید که که بین بلندترین انگشت پا (معمولا انگشت شست، بلندترین انگشت است) و بخش جلوی کفش به اندازه پهنای شست دست‌تان فاصله است.

این اندازه را زمانی که ایستاده‌اید و بند کفش‌ها را به خوبی بسته‌اید، بگیرید؛ می‌توانید از دوستتان یا مغازه‌دار خواهش کنید که این کار را انجام دهد. همچنین هنگام پوشیدن کفش، انگشتان پای شما باید به راحتی به سمت بالا و پایین حرکت کند، این فضای جلوی کفش برای حرکت دادن انگشتان پا از ایجاد ناراحتی‌ها در این بخش جلوگیری می‌کند.

4- عرض کفش دویدن

عرض کفش به اندازه طول آن برای اندازه و مناسب بودن از اهمیت زیادی برخوردار است. همیشه پاهای افراد در اندازه های کامل نیست، اغلب اوقات پاهای باریک تر و پهن تری به نسبت نورم دارند.

5- وزن کفش

وزن کفش به دو چیز مربوط می شود: 1- وزن دونده: اگر شما یک دونده سنگین وزن یا بزرگ پا هستید، به کفشی با حمایت کننده های زیادی نیازمندید. مثلا” حمایت از مچ پا. 2- وزن کفش: بطور کلی، از آنجا که برای مسافت های طولانی از کفش های خود استفاده می کنید، کفش های سبک تر، بهتر هستند.

6- انعطاف پذیری کفش مناسب دویدن

انعطاف‌پذیری یک کفش را باید پیش از پوشیدن آن امتحان کنید. برای تعیین میزان انعطاف‌پذیری کفش، بخش پاشنه آن را در دست‌تان نگه دارید و بخش پنجه‌اش را به زمین فشار دهید. کفش باید به همان میزان که پای شما می‌تواند منعطف شود، خم شود. انعطاف‌پذیری نامناسب یک کفش به خصوص کفش دویدن باعث ابتلا به کمر درد و التهاب پلانتار شده و خشکی کتانی باعث کشیدگی تاندون پا و فشار روی بخش کف پا می‌شود.

ختم کلام

چه پیاده‌روی می‌کنید و چه دونده هستید، داشتن کفش مناسب برای سالم نگه داشتن بدن مهم است. طول عمر مفید هر دو نوع کفش بین 500 تا 800 کیلومتر است. و هر دو به دلیل فوایدی که برای سیستم قلبی و عروقی بدن دارند به ضربان هر چه قوی تر قلب کمک می‌کنند تا شما زندگی شما شاداب تری داشته باشید.

فروش انواع کفش ورزشی پسرانه

نکات

فروش انواع کفش ورزشی مردانه

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو: این که آیا شما برای سرگرمی و یا آموزش یک ماراتن در حال مسابقه هستید ، کفش های مناسب با دویدن ، پایه و اساس مناسبی را برای کل بدن شما فراهم می کند....

نحوه انتخاب کفش پیاده روی و دو

نحوه انتخاب کفی کفش

نحوه انتخاب کفی کفش

نحوه انتخاب کفی: آیا پیاده روی ، کوله پشتی ، دویدن ، اسکی یا دوچرخه دارید؟ آیا دردهای پا ، تاول ، نقاط داغ یا ناراحتی مانع از لذت بردن از فعالیت های شما می شوند؟....

نحوه انتخاب کفی کفش

راهنمای خرید و انتخاب کفش پیاده‌روی مناسب و بادوام

راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن و معرفی مدل‌های برتر

کفش کتونی ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

راهنمای خرید کفش ورزشی و کفش پیاده روی

راهنمای خرید کفش مردانه

   محصولات مشابه