مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

بهترین زیراندازهای کیسه خواب

شاید فکر کنید کمپینگ در دل طبیعت یعنی خوابیدن روی سنگلاخ‌ها و در نتیجه نداشتن خواب آرام؛ اما اینطور نیست. اگر در انتخاب زیر انداز سفر مناسب توجه کافی داشته باشیم، می‌توانیم خواب راحتی را در دل طبیعت تجربه کنیم. لازم است بدانید به همان اندازه که کیسه‌خواب باعث می‌شود خواب راحتی داشته باشید، زیرانداز نیز به کارتان می‌آید. 

اهمیت زیرانداز در سفر

اغراق نیست اگر بگوییم خوابیدن روی زیرانداز مناسب مساوی است با خوابیدن روی تخت خودتان. بنابراین زیرانداز یکی از مهم‌ترین وسایل موردنیاز کمپینگ است. زیرانداز مناسب علاوه بر اینکه سطح زیر پای‌تان را نرم می‌کند و از فرو رفتن سنگلاخ جلوگیری می‌کند مانع از ورود سرما می‌شود. به عبارت دیگر در هوای سرد داخل چادر و گرمای هوای آزاد زیرانداز مانع نفوذ سرما، رطوبت و از دست دادن حرارت بدن می‌شود. هم‌چنین زیراندازها مانع از تماس سنگ‌ریزه‌ها و سایر اجسام تیز و آزاردهنده با بدن می‌شوند. حمل و نقل آسان زیرانداز و قیمت ارزان آن، به مزیت‌های این وسیله در سفر اضافه می‌کند. اگر قصد سفر دارید، زیرانداز را دست کم نگیرید؛ چرا که نقش چشمگیری در گرم نگه داشتن و راحتی شما ایفا می‌کند. 

اغراق نیست اگر بگوییم خوابیدن روی زیرانداز مناسب مساوی است با خوابیدن روی تخت خودتان.ا

غراق نیست اگر بگوییم خوابیدن روی زیرانداز مناسب مساوی است با خوابیدن روی تخت خودتان.

 

انواع زیرانداز

نوع زیرانداز را با توجه به مقصد سفرتان انتخاب کنید. مقصد سفر شما می‌تواند مرطوب، خشک، سنگلاخی، کوهستانی، جنگل و... باشد. هر کدام از این مقاصد زیرانداز مناسب خود را می‌طلبد.

  1. فوم فشرده: فوم‌های باریک و سبکی هستند که بافت فشرده سلول‌های آن سطح نرم‌تر، وزن کمتر و توانایی حبس هوای بیشتری را دارد. این نوع فوم‌ها عایق مناسبی برای بدن در مقابل سطح زمین هستند. فوم‌های فشرده برای مکان‌های مرتفع، خشک و پر از سنگریزه مناسب هستند.
  2. تشک بادی: این نوع زیراندازها اگرچه راحت هستند اما به‌عنوان عایق عمل نمی‌کنند. به این معنی که هوای درون تشک، حرارت بدن را جذب و به بیرون منتقل می‌کند. به همین دلیل تشک‌های بادی برای کوهنوردی مناسب نیستند.
  3. فوم نرم و غیر فشرده: اگر هنگام استفاده از این نوع زیرانداز آستری ضدآب وجود نداشته باشد، آب و رطوبت به این نوع زیرانداز‌ها نفوذ می‌کند.
  4. زیرانداز بادی: ترکیبی از فوم نرم که توسط یک کیسه پر از هوا محصور شده، هستند. گزینه‌ی خوبی برای زیر کیسه خواب به حساب می‌آیند. به علت وجود فوم در این نوع زیراندازها، استفاده از آنها در مکان‌های مرطوب توصیه می‌شود.
  5. زیرانداز رولی: زیراندازهایی باضخامت زیاد و مناسب برای قرار گرفتن در زیر کیسه خواب است.  زیرانداز رولی، گزینه مناسبی برای کوهنوردان به شمار می‌آید.
  6. زیرانداز چادر: این زیرانداز چادر شما را از آسیب حفظ کرده و با داشتن رویه ضدآب مانع از ورود رطوبت به درون چادر می‌شود. این زیرانداز به خصوص در مواقع بارندگی که زمین مرطوب و گلی می‌شود بسیار مناسب است.

زیرانداز بادی، ترکیبی از فوم نرم است که توسط یک کیسه پر از هوا محصور شده، هستند. گزینه‌ی خوبی برای زیر کیسه خواب به حساب می‌آیند.

زیرانداز بادی، ترکیبی از فوم نرم است که توسط یک کیسه پر از هوا محصور شده، هستند. گزینه‌ی خوبی برای زیر کیسه خواب به حساب می‌آیند.

راهکار برای زمانی که زیرانداز نداریم

در صورتی‌ که در سفرتان زیرانداز به همراه نداشتید در مکان‌های خالی از سنگریزه توقف و استراحت کنید. در مواقع ضروری از کوله‌پشتی، لباس‌ها و برگ‌های بزرگ و نرم درختان ریخته شده در طبیعت به‌ عنوان زیرانداز استفاده کنید.

زیرانداز مناسب  از فرو رفتن سنگلاخ جلوگیری می‌کند مانع از ورود سرما می‌شود.

زیرانداز مناسب از فرو رفتن سنگلاخ جلوگیری می‌کند مانع از ورود سرما می‌شود.

اندازه زیرانداز

زیراندازها در سایزهای مختلفی وجود دارند، ولی نوع 1/2 متری آن معمول و کارآمدتر است. اغلب زیراندازها دارای کیف حمل و نقل هستند. هم‌چنین از طریق گیره می‌توانید به کوله‌تان متصل کنید. 

از طریق گیره می‌توانید زیرانداز را به کوله‌تان متصل کنید. 

از طریق گیره می‌توانید زیرانداز را به کوله‌تان متصل کنید. 

اگر اهل طبیعت‌گردی و کمپینگ هستید، این مطالب را بخوانید:

در بسیاری از سفرهای دالاهو یکی از وسایل مورد نیازتان زیرانداز خواهد بود؛ مخصوصا اگر قرار است در کیسه خواب بخوابید. به خاطر داشته باشید بهترین کیسه خواب دنیا, بدون یک زیانداز مناسب کارایی چندانی نخواهد داشت.

بهترین زیرانداز کیسه خواب: اهمیت وزن و اندازه بسته بندی

هرچه مسافت پیمایش شما بیشتر باشد، میزان بار کوله پشتی مساله مهم تری خواهد بود. تصور کنید در باشگاه برای ۵ حرکت دمبل، وزنه ۴ کیلوگرمی خود را به ۵ کیلو تغییردهید، در این تعداد، حرکت تغییری محسوس برای شما نخواهد داشت، اما تصور کنید برای ۵۰ حرکت دمبل وزنه ۳ کیلویی را به ۴ کیلو تغییر دهید، یقینا میزان خستگی شما به مراتب بیشتر از ۵ حرکت ۵ کیلویی خواهد بود. لذا یکی از فاکتورهای مهم برای در نظر گرفتن در خرید زیرانداز وزن و شاید حجم آن است.

اهمیت طول و عرض زیرانداز

بهترین زیرانداز کیسه خواب

طول و عرض زیرانداز برای کوهنوردان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، یکی از فاکتورهای مهم در خرید زیرانداز که در خرید حتما باید به آن دقت شود تناسب قد زیر انداز با قد شما میباشد.

اگر زیرانداز کوچک باشد علاوه بر اینکه خواب راحت شما و آزادی عمل شما را در طول شب می گیرد، در مواردی کارایی خود را از دست میدهد و موجب سرمازدگی شما خواهد شد.

زیراندازها در دو نوع مومیایی یا تخت عرضه میشوند که در مدل مومیایی عرض شانه زیاد و در پا کم میشود. این مورد مناسب افرادی است که در طول شب تغییر حالت نداده و ترجیح میدهند ابزار آنها وزن و حجم کمتری داشته باشد.

در مدل تخت، عرض زیرانداز یکنواخت میباشد و معمولا زیرانداز سر و ته مشخصی ندارد. برای افرادی که دوست دارند راحت تر بخوابند و در طول خواب بدون دردسر جابجا شوند، این مورد مناسب تر میباشد. علاوه بر این زیراندازهای تخت میتواند نقش کفی چادر و یا زیرانداز نشیمن گاه راحت تری را برای شما ایجاد کند.

پیشنهاد ما به شما فروشگاه کوهسایت میباشد. فروشگاه اینترنتی کوه سایت ارائه دهنده انواع مختلف وسایل کوهنوردی و کمپینگ، با کیفیت و قیمت مناسب است. شما می توانید برای تهیه وسایل مورد نیاز خود به وب سایت این فروشگاه مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

از آنجا که کمپینگ و کوهنوردی بسیار بین مردم محبوب شده است، بسیاری ترجیح می‌دهند برای فرار از روزمرگی حتی اگر برای یک روز هم شده به دل طبیعت بروند. طبیعت گردی هم از لحاظ ذهنی و هم از لحاظ فیزیکی یک نوع فعالیت مثبت به شمار می....

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

خواب راحت در سفرهای کمپی قبل از سالهای اخیر برای خیل کثیری از کوهنوردان و طبیعت گردان آرزویی بیش نبود، در گذشته ی نه چندان دور روزهایی که به آرزوی شبی آرام در کنار طبیعت طی میشد به شبهایی سخت و طاقت فرصا تبدیل میشدند. اما ....

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

راهنمای خرید زیرانداز ورزشی (مت)

بهترین کفپوش زیرانداز ایروبیک چیست؟

   محصولات مشابه