مقالات گیمینگ تولز
فروشگاه

راهنمای خرید زیرانداز ورزشی (مت)

امروزه بکارگیری زیرانداز ورزشی در تمرینات ورزش‌های مختلف، امری ضروری و مهم محسوب می‌شود. برای یک زیرانداز مناسب ویژگی‌هایی بسیار مهم تعریف شده و با توجه به این موضوع برخی از زیراندازها بهتر از بقیه هستند. اطلاع از این ویژگی‌ها قبل از خرید زیرانداز ورزشی امری ضروری به شمار می‌رود.

زیرانداز ورزشی (مت)

نمی‌توان اهمیت زیرانداز ورزشی در انجام حرکات هوازی را نادیده گرفت. زیرانداز ورزشی برای انواع تمرینات هوازی خوابیده و نشسته، تمرین‌های مخصوص یوگا، ایروبیک و پیلاتس و هر نوع تمرینی که نیاز به سطح نرم، صاف و تمیز دارد، مناسب هستند و باعث افزایش کیفیت و ایمنی تمرینات شما خواهند شد.

انواع مت‌های ورزشی

پانزده سال پیش، تنها یک نوع مت ورزشی وجود داشت که از PVC تولید می شد و تنها انتخاب شما رنگ های بنفش یا آبی بود. امروزه مت‌های ورزشی با توجه به هر نوع سلیقه ای وجود دارد. زیراندازهای ورزشی در انواع، رنگ‌ها و ابعاد مختلف تولید می‌شوند که دارای تنوع زیادی در رنگ، طرح، ضخامت، ابعاد و جنس فوم هستند. 

مت ورزشی را مناسب با سلیقه خود خریداری کنید

مت ورزشی یکی از مهم ترین لوازم در بسیاری از رشته‌های ورزشی است و می‌تواند تاثیر زیادی در رغبت ورزشکار به انجام تمرینات خود داشته باشد. بنابراین سعی کنید در هنگام خرید مت یا زیرانداز ورزشی، رنگ و طرح مورد علاقه خود را درنظر بگیرید.

فراتر از رنگ و طرح که بر انتخاب شما خیلی تأثیر می گذارد، لازم است مت ورزشی شما را در مکان خود ثابت نگه دارد و در عین حال برایتان قابل حمل و راحت بوده و همچنین برای نگهداری فضای کمی را اشغال نماید.

خرید مت,مت یوگا,انواع مت

مت یوگا

ضخامت مت‌های ورزشی

بسته به نوع تمریناتی که در برنامه خود دارید زیرانداز مناسب با آن تمرین را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای یوگا بهتر است زیراندازی با ضخامت متوسط ۳ تا ۵ میلی متر انتخاب کنید. یا اگر دچار آسیب‌دیدگی در یک ناحیه از اعضای بدن‌تان هستید به ضخامت بیشتری نیاز دارید و بهتر است زیراندازهایی را خریداری کنید که ۱۰ تا ۱۲ میلی‌متر ضخامت دارند.

مت یوگا

ضخامت مت یوگا ارتباط نزدیکی با میزان راحتی آن دارد. استفاده از مت های نازک ممکن است در طول انجام حرکات یوگا باعث آسیب رساندن به زانوها شوند. استفاده از مت های یوگای ضخیم ممکن است ( در برخی موارد ضخامت های 1.4 اینچی دارند) می تواند ارتباط شما با زمین را کم کرده و در برخی حالات، مثلاً حالت درخت، پایداری شما را کاهش دهند.

مت یوگای استاندارد در حدود 1.8 اینچ ضخامت دارد در حالیکه مت های ضخیم تر تا 1.4 اینچ ضخامت دارند. مت های نازک یوگا که به عنوان مت های یوگای مسافرتی هم نامیده می شوند و دارای 1.16 اینچ ضخامت هستند نیز موجود می باشند. این مت ها به راحتی تا می شوند و وزن زیادی ندارند و می توان آن ها را به سهولت در چمدان جای داد. 

در نظر بگیرید که چه میزان فضا برای نگهداری مت یوگای خود دارید، قابل حمل بودن مت یوگا چقدر مهم است، آیا نقاط حساس بدن شما در آسایش هستند و نیز قادر به احساس یک ارتباط مستقیم با زمین هستید و یا نه. اگر مکان کوچکی دارید و داشتن لایۀ کمی در زیر پا را ترجیح می دهید مت های استاندارد 

با ضخامت 1.8 اینچ را خریداری نمایید. اگر قصد حمل کردن آن را نداشته و تمایل به لایۀ بیشتری دارید، مت اعلاء یوگا با ضخامت 1.4 اینچ را انتخاب کنید. و اگر باید قادر به بسته بندی مت یوگا در چمدان و جایجایی آن باشید، مت یوگای مسافرتی با ضخامت 1.16 اینچ مناسب شما است.

مت,جنس های مختلف مت ورزش,انواع مت

مدل‌های مختاف زیرانداز ورزشی (مت)

بافت مت

مت ها یا همراه با ناهمواری هایی تولید می شوند و یا به خاطر جنس مواد استفاده شده در تولید آن ها زبر و سفت می گردند. مت های یوگای تولید شده از جوت دارای سفتی ذاتی هستند در حالیکه مت های یوگا از جنس PVC احساس نرم تری القا می کنند.

از آنجا که بافت بر احساس شما از مت تأثیر دارد، بافت را می توان یکی از اجزای راحتی مت نام برد. اگر بسیار حساس هستید، هر مت با بافت ناهموار در هر حرکت شما را ناخشنود می سازد.

بافت مت یا زیر اندازه ورزشی در چسبندگی، میزان سر خوردن و لغزش آن تاثیر دارد. این ویژگی مانع فیزیکی در برابر سُر خوردن است (درحالیکه جنس مت نیز در این ویژگی بسیار تعیین کننده است).

جنس‌های مختلف زیراندازهای ورزشی 

موادی که مت یوگا از آن تولید می شود تعیین کنندۀ بافت، ضخامت، سازگار با محیط زیست بودن و خاصیت اسفنجی (قابلیت فشرده سازی) آن و مقدار فرسودگی آن در طول زمان است. حتماً در باشگاه ورزشی یا از فروشنده‌های این نوع محصول عباراتی مانندPVC ،TPE ، EVA و ... را شنیده‌اید، در ادامه با ویژگی‌های هریک از این مت‌عا آشنا می‌شوید:

فوم PVC پی وی سی (Polyvinyl Chloride): فوم PVC رایج‌ترین نوع فوم مت موجود در بازار بوده و مورد توجه تولیدکنندگان و خریداران است، زیرا مواد اولیه آن فراوان بوده و هزینه تولید بسیار پایینی دارد. از مزایای این نوع زیراندازها می‌توان به قیمت پایین و اقتصادی و چسبندگی مناسب به سطوح اشاره کرد، اما فوم PVC معایبی هم نظیر: وزن نسبتاً زیاد، پوسته پوسته شدن بعد از مدتی، دارا بودن مواد سمی و آلرژیک و غیر قابل بازیافت بودن را دارد.

فوم EVA ای وی اِی (Ethylene Vinyl Acetate): این نوع فوم برای تولید انواع محصولات ورزشی از جمله کفپوش‌های ورزشی مثل تاتامی، زیرانداز ورزشی، تشک ژیمناستیک و محافظ‌های بدن ورزشکار استفاده می‌شود. در ایران این نوع مت توسط اکثر تولیدکنندگان فوم تولید می‌گردد؛ دارای کیفیت و قیمت پایینی است و به منظور کسب سود بیشتر در آن از مواد ترکیبی استفاده می‌کنند. از مزایای این نوع مت می‌توان به قیمت فوق‌العاده پایین

چسبندگی مناسب، وزن بسیار سبک، قابل بازیافت بودن آن و از معایبش به غیر قابل شستشو بودن و دوام پایینش اشاره داشت.

فوم TPE تی پی ای (Thermal Plastic Elastomer): این فوم قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارد و امروزه به خاطر این ویژگی و دوام بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. از جمله ویژگی‌های این محصول: قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن، قابل شستشو، وزن بسیار سبک و چسبندگی مناسب آن است.

فوم NBR ان بی ار (Nitrile Butadiene Rubber): لاستیک‌های NBR مقاوم در برابر روغن‌ها، حلال‌ها، آب، نمک‌‌ها، ترکیبات آلیفاتیک، صابون‌ها و اغلب مواد غذایی هستند. در ضمن دارای مقاومت خوبی در مقابل تابش اشعه UV می‌باشند. این نوع فوم بیشتر برای مت‌های پیلاتس و ایروبیک که نیاز به ضخامت بیشتر (۱۰ میلیمتر و بالاتر) دارند، کاربرد دارد. از دیگر ویژگی‌های این نوع مت می‌توان به قیمت مناسب، چسبندگی مناسب به سطوح، وزن نسبتاً پایین، پوسته پوسته شدن بعد از مدتی و غیر قابل بازیافت بودن آن اشاره کرد.

لاستیک طبیعی (Natural Rubber): این متریال صد در صد از طبیعت استخراج می‌شوند؛ به عبارتی خالص‌ترین نوع مواد استخراج شده از طبیعت هستند که فاقد کوچک‌ترین ماده یا ترکیب شیمیایی بوده و هیچ‌گونه ضرری برای محیط زیست ندارند. معمولاً این نوع فوم یا لاستیک از ترکیبات صمغ درختان تولید می‌شود؛ اکثر برندهای معتبر تولید مت در جهان، در تولید مت‌های خود از این نوع لاستیک استفاده می‌کنند. این نوع زیراندازها مزایایی از جمله: قابل شستشو بودن، قابل بازیافت و دوام فوق بالا دارد اما از معایب آن، قیمت بالا و وزن نسبتاً زیاد آن است.

نخی طبیعی (Cotton): در ساخت این نوع متریال از ترکیبات نخ الیاف طبیعی و چسب گیاهی با تار و پودی مشخص استفاده شده است؛ بنابراین مانند لاستیک طبیعی کاملاً بدون دخالت مواد شیمیایی و مصنوعی ساخته می‌شوند. از مزایای این نوع زیراندازها می‌توان به بازیافت پذیری، قابلیت شستشو دوام بالا و از معایب این نوع زیراندازها به قیمت بسیار بالا و وزن نسبتاً زیاد اشاره کرد.

انواع زیر انداز ورزشی,مدل مت یوگا,خرید مت یوگا

جنس و ضخامت مت‌های ورزشی

 سموم زیراندازها را جدی بگیرید

یکی از دلایل استفاده از زیرانداز یوگا ، بهداشتی نبودن کف زمین می باشد. گاها مت یوگا از نوعی پلاستیک ساخته می شود که خود دارای سموم بسیاری است و می تواند موجب شکل گیری سرطان در ورزشکار شود. لطفا زیراندازی تهیه کنید که کمترین سموم را در مواد اولیه خود داشته باشد.

یکی از دلایلی که هموطنان ما به خرید مت ارزان قیمت روی می آورند ، عدم آگاهی کافی از مضررات این گونه مت ها می باشد. این نکته را همواره در نظر داشته باشید که یکبار هزینه کردن برای خرید یک محصول برای چندین سال، بهتر از هرسال خرید همان محصول با قیمت کمتر است.

مت یوگا ارزان قطعا کیفیت استاندارد و موردنظر ما را ندارد و خیلی زودتر از موعد ما را مجبور به هزینه کردن مجدد می کند. مت یوگای ارزان قیمت نه تنها ضرر مالی به ما خواهد زد، بلکه ممکن است صدمات جانی نیز به ما وارد آورد.

 نحوه انتخاب یک مت یوگا مناسب

راهنمای خرید مت یوگا

اگر به ورزش یوگا علاقه دارید و قصد دارید که انجام دادن این ورزش آرامش‌بخش را آغاز کنید، قبل از هر چیزی به یک مت یوگا یا همان زیرانداز یوگا با کیفیت و مناسب احتیاج دارید. تشک‌های یوگا طول و بافت‌های متنوعی دارند و از از مواد بسیار متنوعی ساخته شده‌اند. ما قصد داریم در مقاله امروز، شما را با نحوه انتخاب و خرید یک زیرانداز یوگا با کیفیت آشنا کنیم. با جیمیتو همراه باشید!

نیازهای شخصی‌تان را در نظر بگیرید

اگر قصد خریدن یک مت یوگا را دارید، باید قبل از انتخاب و خرید آن عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. در درجه اول، به نیازهای شخصی خود فکر کنید. به خصوص نوع یوگایی که قرار است انجام بدهید عامل بسیار مهمی در انتخاب زیرانداز یوگا است. علاوه بر این، شما باید به نوع ماده مورد نظر خود، و جنبه‌های فیزیکی زیرانداز یوگا از جمله بافت و ضخامت آن نیز فکر کنید.

در درجه اول، فرم بدن خود را در نظر بگیرید

نوع مت یوگای مورد نیاز شما تا حد زیادی به فرم و ویژگی‌های بدن‌تان بستگی دارد. اگر مفاصل شما خیلی زود دچار درد می‌شوند، ممکن است که به یک تشک یوگا ضخیم‌تر احتیاج داشته باشید. تشک‌های یوگای ضخیم‌تر و یا تشک‌هایی که یک بالشتک کوچک اضافی دارند، می‌توانند به شما کمک کنند که روی تشک احساس راحتی داشته باشید و علاوه بر این، در هنگام انجام دادن حرکات یوگا مفاصل بدنتان دچار درد و کوفتگی نشوند. تشک‌های یوگای استاندارد معمولا ۳ الی ۶ میلی‌متر ضخامت دارند. اگر دوست دارید که تشک شما نرم‌تر باشد و بیشتر احساس راحتی کنید، بهتر است که یک تشک ضخیم‌تر را در نظر بگیرید.

اگر قد شما بلند است، حتما در هنگام انتخاب و خرید یک تشک یوگا به طول آن نیز خوب توجه کنید. یک تشک یوگای استاندارد معمولا ۱۷۲ سانتی‌متر طول دارد و اگر شما قد بلندی داشته باشید، ممکن است که این اندازه برایتان کافی نباشد. به همین دلیل، اگر قدی بلندتر از ۱۷۰ سانتی متر دارید بهتر است که به سراغ یک زیرانداز یوگا خیلی بلند بروید.

علاوه بر این‌ها، یادتان باشد که در هنگام خرید مت یوگا حتما بیماری‌ها و شرایط خاص خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر مشكلات مرتبط با زانو دارید، بهتر است که یک زیرانداز یوگا ضخیم‌تر تهیه کنید تا در هنگام انجام دادن حرکات یوگا، زانوهایتان اذیت نشوند.

یک نکته مهم دیگر این است تشک‌های ضخیم‌تر، بیشتر برای انجام دادن حرکاتی از یوگا مناسب هستند که در حالت نشسته انجام می‌شوند. اما برای انجام دادن حرکات ایستاده (به خصوص برای حرکات تعادلی)، بهتر است که به سراغ یک یوگا مت نازک‌تر بروید. به طور کلی ۴ میلی‌متر ضخامت برای یک تشک یوگا مناسب است

نوع یوگایی که قرار است انجام بدهید را در نظر بگیرید

یک نکته بسیار مهم دیگر که باید در هنگام انتخاب و خرید مت یوگا آن را در نظر بگیرید، نوع و سطح یوگایی است که قصد دارید انجام بدهید. به عنوان مثال، اگر در زمینه یوگا تازه‌کار هستید، مشکلی ندارد که اول با یک یوگا مت عادی و با کیفیتی متوسط شروع کنید. چون ممکن است که بعد از گذشت مدتی به این نتیجه برسید که یوگا ورزش مناسبی برای شما نیست، و دیگر نمی‌خواهید آن را ادامه بدهید. به این ترتیب پول‌تان هدر نمی‌رود.

پس از گذشت مدتی، همانطور که متوجه می‌شوید بدن شما چگونه به یوگا پاسخ می‌دهد، می‌توانید نیازهای شخصی خودتان را بهتر تشخیص بدهید. در آن زمان است که اگر دوست داشته باشید می‌توانید یک زیرانداز یوگا گران‌تر و با کیفیت بالاتر تهیه کنید.

کلاس‌های یوگای وینیاسا نیاز به انجام دادن حرکات پیچیده‌تری دارند و در نتیجه، شما برای نگه داشتن بازوها و پاهای خود در مکانی مشخص، به یک یوگا مت با کشش بیشتر احتیاج دارید.

در کلاس‌های یوگای یین، شما بیشتر روی زمین می‌نشینید، به همین دلیل برای انجام دادن این مدل یوگا میزان کشش مت یوگا از اهمیت کمتری برخوردار است. در عوض، به سراغ یک تشک نرم بروید.

یک مدل دیگر یوگا نیز وجود دارد که در آن، شما حرکات یوگا را داخل یک اتاق با دمای بالا انجام می‌دهید. اگر قصد دارید که این مدل یوگا را انجام بدهید، بهتر است که یک یوگا مت مخصوص و طراحی شده برای این نوع یوگا تهیه کنید. این مدل تشک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در هنگام عرق کردن، از لغزش شما بر روی یوگا مت جلوگیری می‌کنند.

محلی که قرار است در آن حرکات یوگا را انجام بدهید

جایی که قصد دارید حرکات یوگا را در آن انجام بدهید نیز تفاوت بزرگی در نوع یوگا مت انتخابی شما ایجاد می‌کند. به عنوان مثال اگر قصد دارید که اکثر اوقات حرکات یوگا را در خانه انجام بدهید، نیازی به نگرانی در مورد سبکی یوگا مت و به راحتی حمل کردن آن ندارید. از طرفی دیگر، اگر قصد دارید که حرکات یوگا را در خارج از خانه خود انجام بدهید، بهتر است یک مت یوگا سبک انتخاب کنید که بتوانید به راحتی آن را به مکان‌های مختلف حمل کنید.

بعضی از افراد دائما در حال سفر رفتن هستند و حرکات یوگا را در سفر انجام می‌دهند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک زیرانداز یوگا بسیار سبک تهیه کنید تا حمل کردن آن در سفر برایتان کار سختی نباشد. اگر مایل باشید، می‌توانید ۲ مدل مت یوگا تهیه کنید و یکی از آن‌ها که وزنش سبکتر است را به سفر اختصاص بدهید.

نحوه انتخاب جنس مت یوگا

راهنمای خرید مت یوگا

مراقب تشک‌هایی که از جنس PVC هستند باشید

سعی کنید که از یوگا متی که از جنس PVC ساخته شده است استفاده نکنید. لی وینیل کلراید یا همان PVC  یکی از متداول‌ترین مواد برای ساخت تشک‌های یوگا است. اما، در بین افرادی که یوگا کار می‌کنند طرفداران زیادی ندارد؛ چون نتیجه بعضی از مطالعات علمی نشان داده است که این ماده می‌تواند یک ماده سرطان‌زا باشد. علاوه بر این، فرآیند بازیافت آن نیز بسیار سخت است. در صورتی که یوگا مت شما قدیمی و فرسوده بشود، باید آن را دور بیندازید. بنابراین اگر فردی هستید که به سلامت بدن خود و سلامت محیط زیست اهمیت می‌دهید، بهتر است که از خرید مت یوگا PVC اجتناب کنید.

یک تشک لاستیکی را امتحان کنید

بسیاری از افرادی که یوگا کار می‌کنند، تشک‌های ساخته شده از لاستیک طبیعی را به تشک‌های PVC ترجیح می‌دهند. ممکن است که یک تشک لاستیکی ساده به اندازه یک تشک PVC، به راحتی پیدا نشود، اما پیدا کردن آن با کمی جستجو اصلا کار سختی نیست و در بین علاقه‌مندان به یوگا طرفداران بیشتری دارد. اگر تازه کار هستید، انتخاب یک تشک لاستیکی می‌تواند ایده خوبی باشد، زیرا پیدا کردن آن‌ها ساده و قیمت آن نیز ارزان است.

از زیرانداز یوگا پددار استفاده کنید

یک زیرانداز یوگا پددرا بسیار نرم‌تر و راحت‌تر از تشک‌های معمولی یوگا است. یک تشک یوگای پددار از دو قسمت ساخته شده است: یک قسمت داخلی ساخته شده از فوم، و یک روکش قابل تعویض بیرونی. این مدل تشک‌ها می‌توانند برای فرمی از یوگا که شامل نشستن یا خوابیدن زیاد است، عالی باشند، چون نسبت به تشک‌های معمول بیشتر بدن شما را ساپورت می‌کنند. با این حال، میزان کشش آن‌ها چندان زیاد نیست. یعنی زمانی که شما از یک یوگا مت پددار استفاده می‌کنید، ممکن است که در هنگام انجام دادن بعضی از حرکات یوگا، لیز بخورید و به زمین بیوفتید.

یکی دیگر از مشکلات جانبی تشک‌های یوگای پددار این است که می‌توانند تا حد کمی شسته بشوند. یعنی شما می‌توانید لایه پارچه بیرونی را بشویید، اما فوم داخلی تشک قابل شستشو نیست.

از یک مت یوگا پنبه‌ای استفاده کنید

بعضی از زیراندازهای یوگا از پنبه ساخته شده‌اند. بسیاری از افراد استفاده از یک مت یوگا پنبه‌ای را به مدل‌های دیگر ترجیح می‌دهند چون یک ماده طبیعی است. در حالی که ممکن است پنبه مقدار عرق بیشتری را به خود جذب کند و شما مجبور باشید به طور دائمی آن را بشویید، فرآیند شستشوی آن بسیار ساده است.

علاوه بر این، یک مت یوگا پنبه‌ای هم بسیار نرم است، اما نسبت به یک یوگا مت پددار میزان کشش بیشتری دارد.

از یک مت یوگا ضد لغزش استفاده کنید

تشک‌های یوگای ضد لغزش که به نام مت یوگا چسبنده نیز شناخته می‌شوند، تشک‌هایی هستند که به شکل خاص طراحی شده‌اند و به شما این امکان را می‌دهند که در موقعیت‌های مختلفی حرکت کنید. در حقیقت این مدل تشک‌ها نسبت به تشک‌های عادی، مقدار کشش و چسبندگی بیشتری دارد. پس از اگر خیلی حرفه‌ای ورزش یوگا را انجام می‌دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما یک مت یوگای ضد لغزش برای خود تهیه کنید تا بتوانید به آسانی و با خیال راحت تمام حرکات یوگا را انجام بدهید.

دیگر خصوصیات مت یوگا چیست؟

راهنمای خرید مت یوگا

حتما بافت زیرانداز یوگا مورد نظر خود را بررسی کنید

بافت مت یوگا شما در میزان راحتی‌تان نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. تشک‌های یوگای موجود در بازار بافت‌های بسیار متنوعی دارند، به همین دلیل بهتر است که حتما قبل از انتخاب و خرید، بافت زیرانداز یوگا مورد نظر خود را خوب بررسی کنید.

به عنوان مثال، تشک‌هایی که میزان چسبندگی بیشتری دارند، مثل تشک‌های ضد لغزش، معمولا بافت سخت‌تری دارند. در حالی که این مسئله می‌تواند منجر به اذیت شدن پوست بدن شما بشود، در هنگام انجام دادن حرکات سخت یوگا یک مزیت به حساب می‌آید.

اگر تشک‌های نرم و صاف را ترجیح می‌دهید، احتمالا یک مت یوگا از جنس PVC بهترین گزینه برای شما است. با این حال، بسیاری از شرکت‌های تهیه کننده لوازم جانبی یوگا، تشک‌های سازگار با محیط زیست نیز تولید می‌کنند که بافت نرمی دارند.

ضخامت مت یوگا

همانطور که در قسمت‌های بالاتر هم گفته شد، اگر شما یک فرد تازه‌کار در زمینه یوگا هستید، بهتر است که از یک یوگا مت نرم‌تر استفاده کنید. تشک‌های یوگای استاندارد معمولا ۳ میلی‌متر ضخامت دارند، اما این تشک‌ها با ضخامتی تا یک ۶ میلی‌متر هم در بازار موجود هستند. اگر دوست دارید که تشک شما نرم‌تر باشد و بیشتر احساس راحتی کنید، بهتر است که یک زیرانداز ضخیم‌تر را در نظر بگیرید.

بهترین ضخامت برای مت یوگا، ۴ میلی‌متر است که نه خیلی ضخیم است و نه خیلی نازک. اگر شما یک فرد تازه‌کار در زمینه یوگا هستید اما استخوان‌بندی ظریفی دارید، این مدل یوگا مت بهترین گزینه برای شما خواهد بود. علاوه بر این، اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که زیاد به سفر می‌روند و حرکات یوگا را در سفر نیز انجام می‌دهند، به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مدل مت یوگا را تهیه کنید که حمل کردن آن در سفر برایتان کار سختی نباشد.

لوله کردن زیرانداز یوگا

داشتن یک مت یوگا که لوله کردن آن کار سختی است، می‌تواند ناامیدکننده باشد. سعی کنید به سراغ یوگا متی بروید که از یک ماده سبک ساخته شده است و به راحتی جمع می‌شود. در هنگام خرید، حتما چند مرتبه مت یوگای مورد نظر خود را باز کنید و دوباره آن را لوله کنید، تا مطمئن بشوید که جمع کردن آن کار سختی نیست.

لوازم جانبی تشک یوگا را نیز در نظر بگیرید

ممکن است که شما بسته به نیازهای شخصی خودتان، به لوازم جانبی خاصی برای تشک یوگای خود احتیاج داشته باشید. به عنوان مثال، اگر هر روز به کلاس یوگا می‌روید، بهتر است یوگا متی تهیه کنید که یک کف دسته‌دار داشته باشد. علاوه بر این، بهتر است که کیف مت یوگا یک قفل پارچه‌ای هم داشته باشد که در هنگام حرکت، تشک شما لیز نخورد و بیرون نیفتد.

قیمت مت یوگا را در نظر بگیرید

تشک‌های یوگا از نظر قیمت با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. یک تشک PVC با ضخام ت یک ۳ میلی‌متر که پد یا اصطکاک اضافی ندارد، ارزان‌ترین گزینه برای شما است، اما به احتمال زیاد خیلی زود خراب خواهد شد. پس اگر در مورد انجام دادن ورزش یوگا جدی هستید، بهتر است که حتما روی یک مت یوگا با کیفیت بالاتر سرمایه‌گذاری کنید. اگر قصد انجام دادن طولانی مدت یوگا را دارید، حتما از یک شرکت معتبر لوازم ورزشی یوگا مت خود را تهیه کنید. بعضی از ویژگی‌های یک مت یوگا از جمله داشتن پد و اصطکاک بیشتر، هزینه بیشتری با خود به همراه دارند. اما اگر فکر می‌کنید که این ویژگی‌ها می‌توانند نیازهای شخصی شما را برطرف کنند، بهتر است که حتما برای آن‌ها هزینه کنید. 

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

از آنجا که کمپینگ و کوهنوردی بسیار بین مردم محبوب شده است، بسیاری ترجیح می‌دهند برای فرار از روزمرگی حتی اگر برای یک روز هم شده به دل طبیعت بروند. طبیعت گردی هم از لحاظ ذهنی و هم از لحاظ فیزیکی یک نوع فعالیت مثبت به شمار می....

راهنمای خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

خواب راحت در سفرهای کمپی قبل از سالهای اخیر برای خیل کثیری از کوهنوردان و طبیعت گردان آرزویی بیش نبود، در گذشته ی نه چندان دور روزهایی که به آرزوی شبی آرام در کنار طبیعت طی میشد به شبهایی سخت و طاقت فرصا تبدیل میشدند. اما ....

راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

بهترین زیراندازهای کیسه خواب

بهترین کفپوش زیرانداز ایروبیک چیست؟

   محصولات مشابه