گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

لست‌سکند: نقاشی و هنرهای ترسیمی‌، در کنار موسیقی و ادبیات یکی از مهم‌‌ترین هنرهای هفتگانه در جهان محسوب می‌شوند که با در نظر گرفتن غارنگاره‌ها، هزاران سال است که میان انسان‌ها رواج دارد. این قدمت بسیار سبب شده‌ نقاشی‌های معروف بسیاری در طول تاریخ خلق شود و به همین بهانه در مطلب پیش رو، شما را با 13 تا از بهترین نقاشی‌های دنیا آشنا می‌کنیم که از آن‌ها به عنوان یک شاهکار هنری یاد می‌شود.

بدون شک با برخی از این آثار آشنا هستید و آنها را در مکان‌های زیادی دیده‌اید. آثار نقاشی که در پایین آورده شده است به‌ عنوان ‌بهترین نقاشی‌هایی تاریخ بشریت شناخته می‌شوند . البته اگر قرار باشد بهترین و معروف‌ترین ها را یک جا جمع کنیم شاید این لیست 10 تایی به 50 عدد هم برسد. با این حال نقاشی‌ های زیر جزء برترین و معروف ترین آثار تاریخ به حساب می آیند.

1. مونالیزا

نام اثر: مونالیزا

هنرمند: لئوناردو داوینچی

محل نگهداری: موزه لوور

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

از میان این نقاشی‌ های معروف به احتمال قوی پرتره مونالیزا یکی از شناخته شده‌ترین و بهترین نقاشی‌ های دنیا است که بسیاری با آن آشنایی دارند. گفته می‌شود فرانسیسکو بارتولومئو، یکی از اشراف شهر فلورانس ایتالیا از داوینچی درخواست کرده بود که چهره همسر سومش؛ لیزا آنتونیو ماریا را نقاشی کند. داوینچی با پذیرش این درخواست یکی از تاثیرگذارترین پرتره‌های طول تاریخ را نقاشی کرد، اما جالب است بدانید نقاشی مونالیزا هرگز به بارتولومئو فروخته نشد و لئوناردو داوینچی این نقاشی را پیش خود نگه داشت.


2. جیغ

نام اثر: جیغ

هنرمند: ادوارد مونک

محل نگهداری: موزه ملی اسلو و موزه مونک اسلو

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

مطمئنا همه شما به نحوی این اثر را دیده‌اید. آسمانی قرمز رنگ و فردی وحشت زده که در حال جیغ زدن است. اما شاید چیزی که درباره «جیغ» ندانید این باشد که این اثر مجموعه‌ای از چهار نقاشی‌ست که دوتای آن به صورت نقاشی، دوتای آن پاستل و تعداد نامعلومی از آن به صورت چاپ است. جیغ یکی از بهترین نقاشی‌‌ های دنیا در سبک اکسپرسیونیسم بشمار می‌رود. همچنین یکی از پاستل‌های جیغ در سال 2012 به قیمت 120 میلیون دلار فروخته شد و عنوان یکی از گران قیمت‌ترین نقاشی‌ های تاریخ بشریت را از آن خود کرد.


3. شب پرستاره

نام اثر: شب پرستاره

هنرمند: وینسنت ون گوک

محل نگهداری: موزه هنرهای معاصر نیویورک

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

امکان ندارد صحبت از بهترین نقاشی‌های جهان باشد و نامی از ون گوک و آثارش به چشم نخورد. متاسفانه ون گوک از اختلالات روانی رنج می‌برد و سال‌هایی از عمرش را هم در تیمارستان‌ سپری کرد. گفته می‌شود اثر «شب‌ پرستاره» که یک سال پیش از مرگ ون گوک کشیده شد همان منظره‌ای است که او از اتاق تیمارستانش رو به شهر می‌توانست مشاهده کند.


4. گل‌های آفتاب گردان

نام اثر: گل‌های آفتابگردان

هنرمند: وینسنت ون گوک

محل نگهداری: گالری ملی لندن

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

ون گوک جهت تشکیل یک انجمن هنری زادگاهش هلند را به مقصد جنوب فرانسه ترک کرد و این اثر را در سال 1888 خلق کرد. ون گوک این نقاشی را برای تزئین اتاق خواب دوستش پل گوگن نقاشی کرد. ون گوک سال بعد یعنی سال 1889 کپی دیگری نیز از این نقاشی کشید و شاید هم کپی دیگری در سال بعدتر. کپی ها و نسخه های متفاوت دیگری از این تابلو نیز به شاگردان او نسبت داده شده است. این گلهای هنری معروف در قلبشان نمونه ساده‌ای از ایجاز زندگی را به نمایش می‌گذارند؛ آنها چرخه‌های متفاوت زندگی ما هستند، شکوفه‌های شاداب و باطراوت تا پژمردگی و نابودی.


5. موج نهم

نام اثر: موج نهم

هنرمند: ایوان آیوازوفسکی

محل نگهداری: موزه دولتی سن پترزبورگ

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

تابلوی موج نهم یک شاهکار واقعی و از نقاشی‌های معروف جهان است. آیوازوفسکی که در این نقاشی تلاش شوم گروهی را برای نجات یافتن از امواج بی رحم اقیانوس نشان داده، به کمال تکنیکی ناب خویش دست یافته است. قوی‌ترین بخش این کمپوزیسون در مرکز نقاشی قرار دارد که مرموزترین و عرفانی‌ترین بخش و نمایش‌دهنده تشعشعات خورشید است که با طیف‌هایی از رنگ‌های سبز و صورتی به منظره روشنایی بخشیده. بارها از اثر موج نهم به اسم زیباترین نقاشی روسی نام برده شده است.


6. دختری با گوشواره مروارید

نام اثر: دختری با گوشواره مروارید

هنرمند: یوهانس ورمیر

محل نگهداری: موزه مائریتشویسِ لاهه

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

همانند نقاشی مونالیزای داووینچی، دختری با گوشواره مروارید نیز یکی از بهترین نقاشی‌ های دنیا است که بیش از 300 سال قدمت دارد. یوهانس ورمیر از نقاشان معروف جهان است که مهارت بالایی در کشیدن پرتره داشت و از پایه گذاران دوران طلایی هنر در هلند است. دختری با گوشواره مروارید یکی از زیباترین نقاشی‌ های دنیا است که پس از گذشت چندین قرن هنوز اطلاعاتی از آن نامعلوم مانده است، مانند پس زمینه تیره رنگی که در این اثر دیده می‌شود و هیچ اطلاعاتی از مکان و زمان اثر معلوم نمی‌کند، این در حالی است که غالب نقاشی‌های ورمیر دارای پس زمینه‌ای عادی از جامعه بود.


7. گالری علوفه

نام اثر: گالری علوفه

هنرمند: جان کنستابل

محل نگهداری: گالری ملی لندن

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

تابلو گالری علوفه به عنوان بزرگترین نقاشی بریتانیایی همواره مورد تقدیر واقع می شود، اما وقتی که برای اولین بار در سال 1821 در آکادمی سلطنتی نمایش داده شد (با عنوان نیم روز) خریداری پیدا نکرد، ولی وقتی در فرانسه تئودور گریکالت این اثر را تحسین کرد، بیشتر مورد توجه قرار گرفت و نهایتا هنگامی که در یک سالن در پاریس همراه با تابلوهای دیگر کنستابل نمایش داده شد شور و هیجان بیشتری را برانگیخت (گفته می‌شود که حضور داشتن نقاشی های دیگر کنستابل در این نمایشگاه یک هدیه برای گریکالت بشمار می‌آمد). در این نمایشگاه تابلوی «گالری علوفه» به عنوان برنده مدال طلایی شد. آثار کنستابل در این نمایشگاه تحت تاثیر و الهام گرفته از نقاش‌های فرانسوی مثل اوژن دلاکروا بود.


8. برج بابل

نام اثر: برج بابل

هنرمند: پیتر بروگل مهتر

محل نگهداری: موزه کانستیستوریس وین

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

موضوع این نقاشی سازه برج بابل است؛ در کتاب مقدس آمده که این برج ساخته دست بشر برای رسیدن به بهشت بوده. بروگل در نشان دادن معماری برج بابل با طاق ها بیشمار و نمونه های دیگر از مهندسی رومی، عمدا کلسئوم روم را تداعی کرده است. هدف او از این نقاشی این بوده که خطرات غرور بشر و شاید هم زیانبار بودن عقلانیت کلاسیک در مواجه با الهیات را نشان دهد.


9. شام آخر

نام اثر: آخرین شام

هنرمند: لئونارئو داوینچی

محل نگهداری: کلیسای سانتا ماریا دله گراتزیه

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

شام آخر یکی از بهترین نقاشی‌ های دنیا است که آخرین روزهای زندگی حضرت عیسی و 12 حواریونی که به او خیانت می‌کنند را به تصویر می‌کشد. این اثر که کشیدن آن 3 سال زمان برده است از لحاظ جزئیات، وسعت، تاریخی که پشتش دارد اهمیت بالایی دارد. لئوناردو داوینچی به دلیل رمز و سرنخ‌هایی که در آثار خود پنهان می‌کرده است شهرت بالایی دارد و «آخرین شام» یکی از همان آثاریست که مملو از رازهای پنهان است.


10. تمرر جنگجو

نام اثر: تمرر جنگجو به آخرین لنگرگاهش کشیده می شود تا از هم باز شود

محل نگهداری: گالری ملی لندن

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

در مهم ترین بخش نقاشی، یعنی کشتی جنگی قدیمی یک ترکیب بندی غیر عادی دیده می‌شود. زیرا این کشتی در سمت چپ تصویر کشیده شده است، جایی که بر شکوه و جلال اثر تاکید می شود و اکثر رنگ‌های شبح گونه آن در گوشه‌ای از مثلثی قرار می‌گیرد. در دو گوشه دیگر تصویر هم آسمان آبی و مهی دیده می‌شود که کاملا در تضاد هستند. به طور کلی زیبایی قایق کهنه در کنتراست قوی، رنگ‌های سیاه و چرکین قایق با بخارها نمود پیدا می کند. در سال 2005 این نقاشی به عنوان عالی ترین اثر هنری در گالری هنر بریتانیا انتخاب شد.


11. گشت شبانه

نام اثر: گشت شبانه

هنرمند: رامبرانت وان رین

محل نگهداری: موزه ملی آمستردام

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

از این نقاشی به عنوان بهترین کار رامبراند نام برده شده است، چرا که این اثر تمام الگوهای نقاشی را شکسته تا حدی که تمام نقاشان چهره آن دوران از خلق این اثر ابراز نگرانی و ناراحتی کردند. این نقاشی به تازگی به نمایش گذاشته شده و به عنوان یکی از بهترین آثار اروپای شمالی به بازدیدکنندگان ارائه می شود.


12. خوک چران بریتانی

نام اثر: خوک چران بریتانی

هنرمند: پل گوکن

محل نگهداری: موزه شهری لس آنجلس

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

گوگن یکی از نقاشان پیشرو پست امپرسیونیست به شمار می‌آید. این نقاشی رنگین نسبت به نقاشی های دیگر گوگن به سبک پخته خاص خودش فضاهای رئال بیشتری دارد. "خوک چران" با کشاورز، خوک‌هایش و پس زمینه‌ای از خانه‌های کوچک روستایی و آسمان، از پیش زمینه‌ای متفاوت برخوردار است. رنگ‌های قوی و تکه‌ای یکی از سبک‌های خاص و متعلق به گوگن است.


13. دو خواهر روی تراس

دو خواهر (روی تراس)

اثر: پیر آگوست رنوآر

محل نگهداری: موسسه هنری شیکاگو

معروف‌ترین نقاشی‌های جهان

در تابلوی دو خواهر (روی تراس) سبک تکنیکی و کمپوزیسیون رنوآر، نمایش هنرمندانه‌ای از رنگ‌های لرزان باطراوت را با مضمون تجلیل از زیبایی بهار و پیمان‌های دوران جوانی را نمایان می‌کند. صورت دو دختر شدیدا بر اصول نقاشی جدید رنوآر تاکید داشته و آن را آشکار می‌کند و رنگ صورت‌ها تحت تاثیر سایه‌ها یا بازتاب‌ها قرار نگرفته است. رنگ چشم‌های دختر کوچک بسیار شفاف و واضح است. طوری که ما را به تماشا کردن جهان با نگاهی تازه و از دید چشمانی بی گناه دعوت می‌کند.

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

موافقت نمایندگان با تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودرو سازی
آشنایی با موزه قرآن و کتابت تبریز
تزیین کتاب قران برای جشن قرآن کلاس اول
سالار عقیلی برای تیتراژ «۲۴ سپتامبر» می‌خواند/ امین زندگانی در نقش قاری قرآن
جایگاه نخست کاراته‌کا‌های ایرانی در رنکینگ جهانی
صفرزاده در جایگاه ۳۵ تایم تریل انفرادی ایستاد
کاروان المپیک ایران در جایگاه چهارم آسیا ایستاد
۲ایرانی در جایگاه پنجم ماراتن قویترین مردان جهان
نکونام: جایگاه واقعی مس در جدول بسیار بالاتر از رتبه فعلی این تیم است
چرا توکیو معروف به شهر غذا است؟

   محصولات مشابه  

تحقیق جایگاه امربه معروف در قرآن و روایات تحقیق جایگاه امربه معروف در قرآن و روایات
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق معاد در قرآن و روایات تحقیق معاد در قرآن و روایات
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق آیات مربوط به برخی از رفتارهای مطلوب و معروف از قرآن تحقیق آیات مربوط به برخی از رفتارهای مطلوب و معروف از قرآن
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق جایگاه زبانی قرآن نازله ای عربی تحقیق جایگاه زبانی قرآن نازله ای عربی
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق جایگاه و اهمیت انساني زن از نظر قرآن كريم تحقیق جایگاه و اهمیت انساني زن از نظر قرآن كريم
مشاهده مشخصات و خرید

شناسایی و مشخص نمودن معنای حق و مصادیق آن در قرآن و روایات شناسایی و مشخص نمودن معنای حق و مصادیق آن در قرآن و روایات
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتامر به معروف و نهى از منكر در قرآن دانلود پاورپوینتامر به معروف و نهى از منكر در قرآن
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق درباره بررسی آثار تربیت اسلامی و دینی فرزند در آیات و روایات تحقیق درباره بررسی آثار تربیت اسلامی و دینی فرزند در آیات و روایات
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت جایگاه رسم الخط در آموزش روخوانی قرآن کریم ( آموزش قرآم در مقطع ابتدایی ) پاورپوینت جایگاه رسم الخط در آموزش روخوانی قرآن کریم ( آموزش قرآم در مقطع ابتدایی )
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق امر به معروف و نهى از منكر تحقیق امر به معروف و نهى از منكر
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق امر به معروف و نهی از منکر تحقیق امر به معروف و نهی از منکر
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق امر به معروف و نهي از منكر تحقیق امر به معروف و نهي از منكر
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق سيماي امر به معروف تحقیق سيماي امر به معروف
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق اهمیت امر به معروف و نهي از منكر تحقیق اهمیت امر به معروف و نهي از منكر
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق درباره موسیقی شعر معروف الرصافی تحقیق درباره موسیقی شعر معروف الرصافی
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق امر به معروف و نهي از منكر در جهان اسلام تحقیق امر به معروف و نهي از منكر در جهان اسلام
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق جایگاه علم و دین تحقیق جایگاه علم و دین
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق امر به معروف ونهي از منكر ( پرسش و پاسخ ) تحقیق امر به معروف ونهي از منكر ( پرسش و پاسخ )
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق شرایط وجوب امر به معروف ونهي از منكر تحقیق شرایط وجوب امر به معروف ونهي از منكر
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق جایگاه هنر در دین اسلام تحقیق جایگاه هنر در دین اسلام
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی