گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

تلویزیون همچنان غمگین و مصیبت‌زده می‌ماند

روزنامه خراسان - مائده کاشیان: تلویزیون همزمان با ایام عزاداری محرم و صفر، سریال‌های غیرکمدی متناسب با حال و هوای این ایام روی آنتن برد، اما با توجه به سریال‌هایی که در نوبت پخش هستند، این روند حداقل تا دو ماه آینده ادامه دارد و فعلا از پخش سریال‌های شاد و کمدی خبری نیست. البته ناگفته نماند وضعیت فعلی مربوط به دوران مدیریت قبلی است و باید دید پس از تاکید رهبر انقلاب بر «افزایش امید و نشاط در فضای عمومی کشور» در دوره جدید، چه اتفاقی می‌افتد و تلویزیون چه عملکردی خواهد داشت. در ادامه مطلب نگاهی به سریال‌های آماده پخش و در حال ساخت شبکه‌های یک، دو، سه و پنج داشته‌ایم.

شبکه یک

هم اکنون مجموعه «افرا» از شبکه یک روی آنتن است و پخش این سریال ۴۰ قسمتی تا هفته آینده ادامه دارد. دو سریال «پس از آزادی» به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر و «۸۷ متر» اثر کیانوش عیاری، آماده پخش و گزینه‌های جایگزین «افرا» هستند. «۸۷ متر» قرار بود زودتر از این‌ها و از نیمه مرداد روی آنتن برود، اما پخش آن به تعویق افتاد و طبق گفته عیاری قرار است پس از ماه صفر روی آنتن برود. سریال «پس از آزادی» حدود ۴۰ قسمت و «۸۷ متر» تقریبا ۳۰ قسمت است، بنابراین پس از «افرا» تا حدود دو ماه آینده شبکه یک سریال کمدی در کنداکتور ندارد.

تلویزیون همچنان غمگین و مصیبت‌زده می‌ماند

مجموعه «خودخواسته» یکی از سریال‌های جدید شبکه یک است که گفته شده فضای شیرینی دارد، اما این سریال اکنون مرحله تصویربرداری را سپری می‌کند و چند ماه بعد به پخش خواهد رسید. بنابر گفته بذرافشان مراحل پس از تولید این مجموعه حدود سه ماه زمان خواهد برد، بنابراین احتمالا اواخر پاییز یا اوایل زمستان روی آنتن می‌رود.

شبکه دو

چند روز قبل بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو، سریال‌هایی را که قرار است در فصل پاییز و زمستان پخش شود، اعلام کرد و در میان آن‌ها سریال کمدی دیده نمی‌شود. این شب‌ها «در کنار پروانه‌ها» روی آنتن است و تا هفته آینده پخش آن به پایان می‌رسد. فصل دوم مجموعه پلیسی «نوار زرد» در حال ساخت است و گفته شده آذرماه پخش می‌شود. «از سرنوشت ۴» ساخته محمدرضا خردمندان، «شب بیدار» کاری از رضا ابوفاضلی و «تب و تاب» به کارگردانی داریوش مختاری سریال‌های جدید شبکه دو هستند.

تلویزیون همچنان غمگین و مصیبت‌زده می‌ماند

این آثار که اکنون مرحله تصویربرداری را می‌گذرانند، قرار است در فصل پاییز و زمستان روی آنتن بروند. «از سرنوشت ۴» ۵۰ قسمت و دو سریال «شب بیدار» و «تب و تاب» در ۳۰ قسمت ساخته می‌شوند. «نوار زرد ۲» پلیسی است و این سه مجموعه کمدی نیستند، در نتیجه فعلا دست شبکه دو برای پخش سریال کمدی خالی است و ظاهرا برنامه خاصی برای تولید مجموعه کمدی ندارد.

شبکه سه

مدتی است که تیزر سریال «سرجوخه» ساخته احمد معظمی از شبکه سه پخش شده و قرار است این مجموعه پس از پایان «هم‌سایه» روی آنتن برود. «سرجوخه» مانند آثار اخیر معظمی یعنی «خانه امن» و «ترور خاموش» فضای امنیتی و ضدجاسوسی دارد. احتمالا پخش این مجموعه حدود یک ماه و نیم روی آنتن خواهد بود، بنابراین شبکه سه نیز پس از پایان ایام عزاداری سریال کمدی آماده پخش ندارد.

تلویزیون همچنان غمگین و مصیبت‌زده می‌ماند

البته شبکه سه سهمی برای مجموعه کمدی در نظر گرفته و سریال «خوشنام» کاری از علیرضا نجف‌زاده را با حضور بازیگران کمدی مانند حمید لولایی، هومن حاجی عبداللهی و شهره لرستانی جلوی دوربین برده، اما مدت زیادی از آغاز تصویربرداری این سریال نمی‌گذرد و این مجموعه در حال ساخت است، در نتیجه تنها کمدی جدید شبکه سه به زودی به پخش نمی‌رسد.

تلویزیون همچنان غمگین و مصیبت‌زده می‌ماند

دو مجموعه «اپیدمی» با بازی مهدی فخیم‌زاده، فریبا متخصص و محسن قصابیان و «بی‌نشان» با بازی مجید واشقانی و نیلوفر پارسا، تولیدات جدید و در حال تولید شبکه سه هستند که این سریال‌ها نیز فضای شاد و شیرینی ندارند. «خوشنام» که فعلا به پخش نمی‌رسد و «اپیدمی» و «بی‌نشان» کمدی نیستند، اما سریال توقیفی «کتونی زرنگی» آماده پخش است و اگر شبکه سه بتواند و بخواهد این مجموعه را پخش کند، مخاطبان شاهد پخش سریالی کمدی خواهند بود.

شبکه پنج

پس از پایان ماه صفر و از ۱۷ مهرماه، قرار است فصل دوم سریال «روزگار جوانی» ساخته اصغر توسلی روی آنتن شبکه پنج برود. این مجموعه مانند فصل قبلی به مشکلات و مسائل جوانان می‌پردازد و کمدی نیست. بیوک میرزایی، رسول نجفیان، زهرا داودنژاد و لاله صبوری از بازیگران این سریال هستند.

تلویزیون همچنان غمگین و مصیبت‌زده می‌ماند

سریال «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی نیز سریال جدید شبکه پنج است. این مجموعه ماه رمضان به دلیل انجام تصویربرداری قسمت‌های باقی‌مانده و تکمیل مراحل فنی از کنداکتور خارج شد و اکنون مراحل پس از تولید را سپری می‌کند. احتمالا پس از پایان مجموعه ۳۰ قسمتی «روزگار جوانی ۲»، «رعد و برق» روی آنتن خواهد رفت به این ترتیب جای سریال کمدی در شبکه پنج نیز خالی خواهد بود.

مخاطبان سریال‌ها بیشتر از آثار غیرنمایشی

تلویزیون همچنان غمگین و مصیبت‌زده می‌ماند

هرچند مسابقات مختلفی در زمینه‌های گوناگون تولید شده و قرار است پخش آن‌ها همزمان با ماه ربیع‌الاول آغاز شود. سری دوم مسابقه «دورهمی» و سری جدید «خندوانه» نیز آثار غیرنمایشی تلویزیون هستند که به کنداکتور شبکه نسیم اضافه خواهند شد، اما معمولا سریال‌های تلویزیون در مقایسه با برنامه‌ها و مسابقات مخاطب بیشتر و اهمیت بیشتری دارند، بنابراین لازم است که تولید و پخش سریال‌های کمدی جزو اولویت‌های شبکه‌ها باشند تا فضای کنداکتور شاد و مفرح شود.

روال شاد شدن کنداکتور در گذشته

تلویزیون در سال‌های ۹۶، ۹۸ و ۹۹، پس از پایان ماه صفر و همزمان با شروع ماه ربیع‌الاول برای تنوع بخشیدن به فضای کنداکتور، پخش سریال‌های کمدی و شاد را برنامه‌ریزی کرده بود. سال ۹۶ پس از پایان ماه صفر فصل دوم مجموعه پرطرفدار «لیسانسه‌ها» ساخته سروش صحت از شبکه سه پخش شد، سال ۹۸ مجموعه «فوق لیسانسه‌ها» روی آنتن رفت و سال ۹۹ همزمان با ماه ربیع‌الاول، سریال «صفر بیست و یک» و مدتی پس از آن مجموعه «باخانمان» روی آنتن رفت.

تلویزیون همچنان غمگین و مصیبت‌زده می‌ماند

اما تلویزیون در سال ۹۷، وضعیتی مشابه امسال داشت. سریال‌هایی مانند «بانوی عمارت» و «مینو» سریال‌های جدید تلویزیون بودند که مدتی پس از پایان ماه صفر جایگزین مجموعه‌های در حال پخش شدند.

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

حمله گسترده پرسپولیسی‌ها به مجری تلویزیون/ دامنه اعتراضات به صدا و سیما کشیده شد
تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی و ارتقاء سطح علمی با موسسه نوباوران
صادقی: چطور وقتی با VAR به فینال رسیدید VAR خوب بود؟/ کنعانی زادگان عقده های شهرنشینی اش را با استقلال باز کرد
زمان ثبت‌نام آزمون رادیو آماتوری تمدید شد
«فرزانه معصومیان» گوینده و مجری رادیو به علت کرونا درگذشت
با آداب و فرهنگ نوشیدن چای در روسیه آشنا شوید
بلغارستان نمادی از فرهنگ شگرف و رنگارنگ اروپای شرقی
اینترنت به سبک صدا و سیما!
معرفی اردبیل شهر زیبا و کهن گردشگری
معرفی بهترین سوغات اردبیل

   محصولات مشابه  

نقش رادیو و تلویزیون و صدا و سیما اردبیل در ارتقاء فرهنگ شهرنشینی نقش رادیو و تلویزیون و صدا و سیما اردبیل در ارتقاء فرهنگ شهرنشینی
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب رادیو در عصر دوم اثر دکتر محمد اخگری نشر دانشگاه صدا و سیما کتاب رادیو در عصر دوم اثر دکتر محمد اخگری نشر دانشگاه صدا و سیما
مشاهده مشخصات و خرید

آلبوم موسیقی گنجینه های باروک اثر ارکستر مجلسی رادیو تلویزیون ملی ایران نشر ماهور آلبوم موسیقی گنجینه های باروک اثر ارکستر مجلسی رادیو تلویزیون ملی ایران نشر ماهور
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب جنگ ذهنیت‌ها برای تغییر عینیت‌ها نقد و بررسی رادیو و تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی اثر مازیار ناظمی ا کتاب جنگ ذهنیت‌ها برای تغییر عینیت‌ها نقد و بررسی رادیو و تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی اثر مازیار ناظمی ا
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تاریخ و فرهنگ شهرنشینی جهان ، عناصر مذهبی پاورپوینت تاریخ و فرهنگ شهرنشینی جهان ، عناصر مذهبی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تاریخ و فرهنگ شهرنشینی جهان(عناصر مذهبی) پاورپوینت تاریخ و فرهنگ شهرنشینی جهان(عناصر مذهبی)
مشاهده مشخصات و خرید

ارزيابی برنامه ارتقاء سلامت ارزيابی برنامه ارتقاء سلامت
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب نقد فرهنگ توسعه نیافتگی 1 علم فلسفه و عقلانیت اثر رضا داوری اردکانی نشر نقد فرهنگ کتاب نقد فرهنگ توسعه نیافتگی 1 علم فلسفه و عقلانیت اثر رضا داوری اردکانی نشر نقد فرهنگ
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتبرنامه ریزی ارتقاء بهره وری دانلود پاورپوینتبرنامه ریزی ارتقاء بهره وری
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ارتقاء سلامت و بهبود کیفیت زندگی پاورپوینت ارتقاء سلامت و بهبود کیفیت زندگی
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق چارچوب نظري ارتقاء زندگي عشاير تحقیق چارچوب نظري ارتقاء زندگي عشاير
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت راه آهن اردبیل پاورپوینت راه آهن اردبیل
مشاهده مشخصات و خرید

ارتقاء سطح كيفي و كمي محصولات و تغييرات در نقطه بهينة بهره وري ارتقاء سطح كيفي و كمي محصولات و تغييرات در نقطه بهينة بهره وري
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت پل هفت چشمه اردبیل پاورپوینت پل هفت چشمه اردبیل
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بازار تاریخی اردبیل پاورپوینت بازار تاریخی اردبیل
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت استان شناسی اردبیل پاورپوینت استان شناسی اردبیل
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق شهرنشینی تحقیق شهرنشینی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتتاریخ شهر و شهرنشینی 1 پاورپوینتتاریخ شهر و شهرنشینی 1
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله نقش اردبیل در دفاع مقدس - 91 صفحه مقاله نقش اردبیل در دفاع مقدس - 91 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتتاریخ شهر و شهرنشینی در ایران پاورپوینتتاریخ شهر و شهرنشینی در ایران
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی