گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

نکته های سفر با تورهای ارزان و لحظه آخری!

نکته های سفر با تورهای ارزان و لحظه آخری!تورهای مسافرتی,تورهای مسافرتی داخلی,تورهای مسافرتی خارجی

تابستان تقریبا به نیمه رسیده، پس اگر این نیمه را در خانه بوده‌اید حالا دیگر وقتش است که پاشنه‌ها را ور بکشید و کمی خودتان را جمع و جور کرده، عازم سفر شوید. يكي از بهترين گزينه‌ها براي شروع، به‌خصوص براي افرادي كه اعتماد به نفس سفر شخصي را ندارند يا ترجيحشان به سفرهاي دسته‌جمعي است، سفر با تور است كه با توجه به در اختيار داشتن بليت‌هاي چارتر هواپيما (در اكثر تورها)، گزينه مناسب و ارزاني به‌نظر مي‌رسد و نيازي هم به مديريت و برنامه‌ريزي در طول سفر ندارد؛ هرچند براي اينكه سفر با تور مناسب و ارزان در بيايد بايد به يكسري نكات توجه كرده و مهارت‌هايي را كسب كنيد.

قرارداد ارزان و محكم بنويسيد
در قرار داد تور، تعداد روزهاي سفر همراه با مسئوليت‌هايي كه تور تقبل مي‌كند شامل بازديدهايي كه خواهيد داشت، تعداد وعده‌هاي غذايي كه تور بايد به مسافرين بدهد، نوع هواپيما يا اتوبوسي كه با آن سفر مي‌كنيد و... را ذكر مي‌كنند. دقت داشته باشيد برخي از تورها از ناآگاهي مسافرين استفاده (سوءاستفاده) مي‌كنند و حفره‌هاي قانوني را در قرارداد باز مي‌گذارند كه اگر مشكلي پيش آمد بتوانند از زير بار تعهداتشان در بروند.

مثلا در تورهاي زميني، ممكن است اتوبوسي كه قرارتان بوده عوض شده و اتوبوسي با كيفيت و مدل پايين‌تر برايتان بياورند يا اگر تورتان تركيبي است به دلايل واهي از بردنتان به محل يا شهر ديگري كه در تعهد آژانس بوده سرپيچي كنند. اين موارد بيشتر زماني اتفاق مي‌افتد كه تور به‌نظرش مي‌رسد چندان هم برگزاري سفر برايش به صرفه نبوده است!

رصد تورهاي لحظه آخري
شركت‌هايي هستند كه فقط يك تا 2 روز به زمان حركت و اجراي تورشان مانده اما هنوز ظرفيت‌شان تكميل نشده است. در واقع آژانس‌ها پرواز را چارتر و هتل را كرايه مي‌كنند و اگر نتوانند ظرفيت لازم براي پر كردن هواپيما يا هتل را پيدا كنند متحمل ضرر زيادي خواهند شد، در نتيجه براي تكميل ظرفيت و ضرر كمتر، اقدام به فروش ارزان‌تر و گاهي بسيار ارزان‌تر تورهاي خود مي‌كنند. مثلا گاهي آژانس باقيمانده ظرفيت تور را با قيمت بين 10 تا 50درصد و حتي بيشتر، پايين‌تر از قيمت واقعي تور مي‌فروشد؛ موضوعي كه لابد شما هم به‌طور اتفاقي گاهي از طريق پيامك‌هايي كه برايتان آمده شاهد بوده‌ايد. تورهاي اينچنيني در فصل‌هايي كه مسافر زياد است فراوان‌ترند چرا كه به‌دليل بالا بودن ميزان مسافرت، آژانس‌ها بيشتر از هميشه پرواز‌ها را چارتر مي‌كنند و بساط تور راه مي‌اندازند.

اما اگر خودتان پايه باشيد و كوله‌بار سفرتان دم دست و آماده باشد، مي‌توانيد در سايت‌هايي كه با نام تورهاي لحظه‌آخري شناخته مي‌شوند ثبت‌نام كنيد تا شما را در جريان آخرين اخبار اين تورها قرار دهند. به اين ترتيب مي‌توانيد همين كه خبر گزينه مناسب و ارزان را گرفتيد بساط را جمع كرده و گاهي با رقمي نزديك به مفت‌و مجاني! يك مسافرت درست و حسابي برويد.

فكر شكم باشيد
يكي از هزينه‌هاي اصلي در سفر تأمين غذاست. براي حل اين مشكل 2 كار مي‌شود كرد؛ اول اينكه توري را انتخاب كنيد كه هتل با صبحانه مي‌دهد؛ چرا كه ممكن است شما در خانه سال به سال هم صبحانه نخوريد اما وعده صبحانه در سفر بسيار جدي است و همين يك وعده به‌نظر ساده و قابل حذف مي‌تواند بخش زيادي از هزينه‌ها را كم كند. چطور؟ معمولا وعده‌هاي صبحانه هتل وعده‌هاي پر و پيماني هستند و مي‌توانند جاي ناهار را هم برايتان بگيرند. خوردن سوسيس و كالباس و تخم مرغ همراه با سالاد كاهو و گوجه، آبميوه، پنير و... در يك وعده صبحانه چنان سوخت اتمي‌اي برايتان مي‌شود كه مي‌توانيد از صرف ناهار هم بگذريد.

 آخر غذا خوردن در رستوران براي ما ايراني‌ها خيلي گران در مي‌آيد. پس صبحانه را حسابي جدي بگيريد و در عوض ناهار نخوريد. راه‌حل دوم براي كمتركردن هزينه‌ها دورانديشي است. كلاس گذاشتن را كنار بگذاريد و به جاي حمل بي‌دليل انواع و اقسام لباس‌ها، تعدادي كنسرو با خودتان همراه كنيد. البته تن ماهي به‌كار نمي‌آيد چون بايد جوشانده شود كه طبعا چنين امكاني وجود ندارد اما كنسروهايي كه سرد هم استفاده شوند گزينه‌هاي مناسبي هستند. مثلا انواع خورش‌ها، لوبيا، عدسي و... هم شكمتان را سير مي‌كنند و هم هزينه‌هايتان را كم.

ارزان بي‌حكمت؟ نيست!
برخي تورهاي ارزان قيمت هستند كه بيشتر از اينكه ارزاني‌شان به‌خاطر لحظه آخري بودن باشد به‌خاطر مكان هتل يا نوع وسيله‌نقليه‌اي است كه آن تور برگزيده است؛ مثلا اين هتل‌ها فاصله بيشتري با مركز شهر يا جاهاي توريستي دارند و براي رسيدن به مناطق ديدني يا مركز شهر مجبوريد هم‌زمان و هم هزينه‌اي را صرف اجاره تاكسي يا اتوبوس كنيد. در بعضي از شهرها سفر درون شهري برايتان گران تمام مي‌شود اما جايي كه نرخ كرايه تاكسي چندان بالا نيست اگر گرفتن هتل در جايي دورتر از مركز شهر، به ميزان قابل‌ملاحظه‌اي تور را ارزان مي‌كند، مي‌صرفد كه همان تور را با آن هتل بگيريد و از تاكسي يا اتوبوس براي رسيدن به مقصد استفاده كنيد.

براي گرفتن چنين تصميمي از وضعيت جغرافيايي هتل و هزينه‌هاي تاكسي و اتوبوس مطمئن شويد. ضمنا هميشه هم به گرفتن تور ارزان‌قيمت دل‌خوش نكنيد يا بهتر است بگوييم به هر تور ارزان‌قيمتي دل خوش نكنيد! جداي از زرنگي‌هايي كه برخي آژانس‌ها سر مسافر در مي‌آورند، اگر مديريت سفر مناسب نبوده يا تورليدرتان چندان حاذق و كاربلد نباشد، ممكن است به اين نتيجه برسيد كه كاش دوبرابر پول مي‌داديد اما با آن تور همسفر نمي‌شديد. يا ممكن است حتي آرزوي زودتر تمام شدن سفر و برگشتن كنيد. باور كنيد كيفيت برگزاري تور و سابقه و مهارت آژانس اصلا چيز كمي نيست. بنابراين قبل از اينكه با ديدن يك تور ارزان بي‌نام و نشان آب از لب‌هايتان آويزان شود، كمي تحقيق كرده و سري به آژانس بزنيد تا حضوري وضعيت برخورد كاركنان را ببينيد بلكه دست‌تان بيايد چند مرده حلاجند يا چقدر به مسافر اهميت مي‌دهند. بگذاريد پولتان هدر نرود.

تخفيف بگيريد
براي برگزاري برخي تورها، يك آژانس اصلي برگزار‌كننده تور وجود دارد و آژانس‌هاي ديگر فقط نقش واسطه‌گري ايفا مي‌كنند. در كل آژانس‌هايي كه امكان ارائه بليت چارتر دارند پكيج سفرشان ارزان‌تر در مي‌آيد. ضمنا در سفرهايي كه يك كارگزار وجود دارد و باقي واسطه‌اند گاهي سراغ آژانس‌هاي واسطه رفتن بهتر است تا رفتن سراغ برگزار‌كننده اصلي چرا كه واسطه‌ها حاضرند سود كمتري دريافت كنند اما مشتري جذب شود.

هنگام عقد قرارداد دقت كنيد كه:
- قرارداد بین شما و آژانس ثبت‌نام‌کننده باید دارای مهر آژانس و امضاي مدیر یا نماینده آن باشد.

-اگر لازم است هنگام ثبت نام در تور و عقد قرارداد وجهی از طرف شما به آژانس ثبت نام کننده پرداخت شود، حتماً در ازای پرداخت، رسید دریافت كنيد.

- به توضیحات شفاهی آژانس ثبت‌نام کننده که در رابطه با شرح خدمات تور انتخابی شما ارائه می‌شود اکتفا نكنید.

- این حق شماست که از برنامه سفر قبل از ثبت‌نام آگاهی داشته باشید. بنابراین هنگام عقد قرارداد آن‌را از آژانس ثبت نام کننده بخواهید.

- براساس مقررات سازمان میراث فرهنگى، صنایع‌دستى و گردشگرى بیمه کردن تمامی مسافران شرکت‌کننده در تور الزامی است.

- داشتن راهنمای تور از ضروریات است و بايد در قرارداد قيد شده باشد؛ آن هم وجود راهنمای توري که دارای کارت معتبر از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری باشد.
بخواهيد كه ساعت و تاریخ رفت و برگشت، نوع وسيله نقليه و درصورت امکان شماره صندلی تان معلوم شده باشد.

- محل صرف صبحانه و نوع آن معلوم باشد. به طور مثال، بپرسيد كه صبحانه به‌صورت بوفه تامين مي‌شود يا پکیج بسته بندی شده مسافرتی. يا اگر تور دارای وعده‌های غذايی است (ناهار، عصرانه و شام)، بايد معلوم باشد كه نوع غذا، محل و چگونگی سرو آن چگونه است.

- مشخصات هتل محل اقامت با قید ستاره یا درجه آنها را بخواهيد. همچنين محل يا محل‌های سوارشدن و ساعت حضور در محل را بپرسيد.

- مکان های مورد بازدید و قید این نکته که هزینه ورودیه ها به‌عهده چه کسی است، نكته مهمي است كه بايد در قرارداد تور لحاظ شده باشد.
 

منبع:hamshahrionline.irدور دنیا با یک کلیک

  • چالش‌های سفر از طریق تورهای مسافرتی
  • بررسی دقیق خدمات و انواع تور کربلا
  • تور روسیه به یکی از پرفروش ترین تورهای مسافرتی در ایران تبدیل شد
  • سفر با تورهای داخلی آرشین پرواز
  • عید کجا بریم؟
  • مراقب تورهای دقیقه‌ 90 باشید

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

نظری‌افشار به تیم خاتم پیوست
«حجت نظری» عضو شورای تهران استعفا کرد
نظری:‌ کار استقلال در عربستان دشوار است/امیدوارم تیم با سوغاتی خوب برگردد
آینده اقتصاد در ۲ سناریو
افزایش رونق چرخه اقتصاد خرد و خانگی با پست
سند راهبردی اقتصاد محتوای فضای مجازی تدوین می‌شود
قربانیان فلاکت‌زدگی اقتصاد ایران کیستند؟
اقتصاد ایران از نگاه صندوق بین المللی پول؛ چه اتفاقی در ۱۴۰۰ رخ خواهد داد؟
کمک به اقتصاد هنر، طرحی نو می‌طلبد/ «آفریده»؛ جشنواره‌ای بر مبنای آفرینش‌های هنری زنان
امامزاده محسن (ع) در اصفهان

   محصولات مشابه  

جزوه 688 نکته اقتصاد کلان محسن نظری جزوه 688 نکته اقتصاد کلان محسن نظری
مشاهده مشخصات و خرید

خلاصه کتاب اقتصاد کلان دکتر نظری (668 نکته) خلاصه کتاب اقتصاد کلان دکتر نظری (668 نکته)
مشاهده مشخصات و خرید

جزوه اقتصاد کلان جزوه اقتصاد کلان
مشاهده مشخصات و خرید

جزوه اقتصاد کلان جزوه اقتصاد کلان
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اصول علم اقتصاد 2 یا اقتصاد کلان در 283 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اصول علم اقتصاد 2 یا اقتصاد کلان در 283 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت فصل 1 اقتصاد پایه دهم انسانی دولت و اقتصاد (بخش 4 مدیریت کلان اقتصادی) پاورپوینت فصل 1 اقتصاد پایه دهم انسانی دولت و اقتصاد (بخش 4 مدیریت کلان اقتصادی)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت فصل 1 اقتصاد پایه دهم انسانی دولت و اقتصاد (بخش 4 مدیریت کلان اقتصادی) پاورپوینت فصل 1 اقتصاد پایه دهم انسانی دولت و اقتصاد (بخش 4 مدیریت کلان اقتصادی)
مشاهده مشخصات و خرید

اقتصاد کلان 96 ص اقتصاد کلان 96 ص
مشاهده مشخصات و خرید

جزوه نکته های مهم درس مبانی کامپیوتر جزوه نکته های مهم درس مبانی کامپیوتر
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب اقتصاد کلان کتاب اقتصاد کلان
مشاهده مشخصات و خرید

اقتصاد کلان تورم اقتصاد کلان تورم
مشاهده مشخصات و خرید

بورس اوراق بهادار و اقتصاد کلان بورس اوراق بهادار و اقتصاد کلان
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق اقتصاد کلان و بررسی گردشگری آن تحقیق اقتصاد کلان و بررسی گردشگری آن
مشاهده مشخصات و خرید

نرخ ارز و چگونگي اثرگذاري آن بر متغيرهاي کلان اقتصاد نرخ ارز و چگونگي اثرگذاري آن بر متغيرهاي کلان اقتصاد
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بورس اوراق بهادار و اقتصاد کلان تحقیق بورس اوراق بهادار و اقتصاد کلان
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق اقتصاد ایران از نگاه شاخص های کلان تحقیق اقتصاد ایران از نگاه شاخص های کلان
مشاهده مشخصات و خرید

نمونه سوالات اقتصاد کلان با پاسخ تشریحی (500 عدد) نمونه سوالات اقتصاد کلان با پاسخ تشریحی (500 عدد)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بررسی نرخ ارز و چگونگي اثرگذاري آن بر متغیر های کلان اقتصاد پاورپوینت بررسی نرخ ارز و چگونگي اثرگذاري آن بر متغیر های کلان اقتصاد
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اقتصاد کلان کلاسیک در 26 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اقتصاد کلان کلاسیک در 26 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود حل المسائل کتاب مبانی اقتصاد کلان مدرنبن هایدراBen. J.Heijdra دانلود حل المسائل کتاب مبانی اقتصاد کلان مدرنبن هایدراBen. J.Heijdra
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

10 نکته مهم در خرید تلسکوپ
10 نکته مهم جهت انتخاب و خرید یک ویولن خوب
۱۰ نکته‌ی هوازی برای کاهش وزن سریع‌تر
۱۰ نکته برای امنیت بیشتر در ورزش های آبی
چند نکته مهم برای ورزشکاران در هنگام تمرین با غلتک فوم
7 نکته ضروری برای افزایش فاصله و استقامت در هنگام دویدن
۴ نکته­ فوق­‌العاده برای انتخاب کیف متناسب با موقعیت، اندام و لباس­‌هایتان
انتخاب ساز موسیقی – چند نکته ی اولیه و مهم در انتخاب ساز برای شروع یادگیری موسیقی-قسمت اول
راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث – 5 نکته برای خرید بهترین اسپیکر بلوتوث
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی