گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

روزانه هزار تن مرسوله پستی جابه‌جا می‌شود / رونمایی از تجهیزات جدید شرکت ملی پست

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران درباره نقش شرکت پست در دوران بیماری کرونا اظهار کرد: با شیوع کرونا رویکرد شرکت پست نیز تغییر کرد و این شرکت که در گذشته پاکت‌ها و بسته‌های کوچک را جابه‌جا می‌کرد، یک‌باره با حجم زیاد کار و انتقال بسته‌های بزرگ مواجه شد که برای پاسخگویی به آن باید زیرساخت‌های قبلی را تغییر می‌دادیم.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۶۰۰ نفر از کارمندان ما به بیماری کرونا مبتلا شدند، همین موضوع ما را با کمبود نیرو مواجه کرده است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به ترافیک پستی در شبکه تصریح کرد: با شیوع کرونا امروزه حدود یک‌میلیون ترافیک در شبکه پستی وجود دارد و بیش از هزار تن مرسوله روزانه جابه‎جا می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران افزود: همکاران پستی به‌صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند تا بسته‌ها به‌موقع به مقصد برسند، اما دستمزد زیادی دریافت نمی‌کنند.

دخل‌وخرج پست همخوانی ندارد

سبحانی فر بیان کرد: درآمد شرکت ملی پست کافی نیست و هزینه‌های ما را پوشش نمی‌دهد، ما بنابر نرخ نامه‌ای که سازمان تنظیم مقررات تصویب می‌کند کار می‌کنیم و از سال گذشته و با توجه به تورم هیچ تغییری در این نرخ‌ها ایجاد نشده درحالی‌که این افزایش قیمت‌ها در بخش خصوصی اعمال‌شده است.

وی با توجه به اینکه با افزایش بسته‌ها به هزینه‌های ما نیز افزوده می‌شود گفت: بخشی از هزینه‌های ما به‌ اندازه قیمت تمام‌شده برای ارسال کالا نیست و نرخ‌ها به‌صورت خدمات پایه محاسبه می‌شود که این موضوع زیان‌ده است که دولت وظیفه دارد این تفاوت را پرداخت کند.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با تأکید بر اینکه با هزینه‌های فعلی پست، این شرکت نمی‌تواند درآمدزا باشد بیان کرد: اگر مابه‌تفاوت هزینه‌ها از سوی دولت پرداخت شود این خسارت جبران می‌شود، اما تاکنون اعتبارات کشور جوابگو نبود و مبلغی پرداخت‌نشده است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه شرکت ملی پست برای درآمدزایی اظهار کرد: در گام نخست باید زیرساخت‌ها را تقویت کنیم که موجب جابه‌جایی بسته‌های بیشتر و افزایش درآمد شود در بخش بعدی به سمت کاهش هزینه‌ها برویم، هوشمندسازی پست که تاکنون انجام نشده است را باید موردتوجه قرار دهیم.

قطار جایگزین خودروهای پست می‌شود

وی بیان کرد: در حال حاضر از خودرو و هواپیما برای جابه‌جایی مرسوله‌ها استفاده می‌شود که در تلاش هستیم قطار را جایگزین خودرو کنیم تا بسته‌های بیشتری امکان جابه‌جایی داشته باشند.

سبحانی فر درباره هوشندسازی پست نیز توضیح داد: در حال حاضر تجزیه بسته‌های پستی به‌صورت دستی و نیروی انسانی انجام می‌شود، اما قراردادی برای خرید سورتینگ مکانیزه منعقد شده است که ۶ ماه دیگر به چرخه پستی کشور وارد می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران افزود: در حال حاضر یک هزار نیرو به‌طور شبانه‌روزی در تفکیک بسته‌های پستی فعالیت دارند که با مکانیزه شدن این فرآیند تعداد نیرو‌ها به کمتر از یک‌دهم می‌رسد و آسیب‌هایی که بسته‌ها وارد می‌شود کاهش می‌یابد.

وی درباره جابه‌جایی مرسولات که در حال حاضر در پاکت‌ها انجام می‌شود توضیح داد: برای کاهش آسیب مرسوله‌ها در صدد هستیم تا ۶ هزار ترولی خریداری کنیم که در حال حاضر ۲۵۰ عدد از آن‌ها وارد شبکه شده است با قرار دادن بارکد روی آن‌ها از مفقود شدن مرسوله‌های پستی ا پیشگیری می‌شود که همین موضوع خسارات ما را کاهش می‎دهد.

سبحانی فر درباره میزان خسارت پرداخت‌شده به مشتریان گفت: رقم خسارت به مرسوله‌ها متفاوت است، اما تاکنون دو و نیم میلیارد تومان خسارت بابت آسیب به مرسوله‌ها اعلام‌شده است که با هوشمندسازی این رقم به‌طور قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند.

معاون وزیر ارتباطات درباره توسعه ناوگان توزیع مرسوله‌های پستی بیان کرد: در تلاش هستیم با قراردادی با راه‌آهن منعقد می‌کنیم قطار در هفت مسیر جایگزین خودرو شود.

ورود ۵۰۰ ماشین به ناوگان پستی کشور

وی با اشاره به اینکه مرسوله‌ها با کمک خودرو و موتور جابه‎جا می‌شوند ادامه داد: با کمک بخش خصوصی برخی اقلام توسط اتومبیل به مقصد می‌رسد، اما در بخش دیگر که با موتورسیکلت جابه‌جایی صورت می‌گیرد، طبق قراردادی که با خودروسازان منعقد شده است ۵۰۰ خودرو جدید به ناوگان پستی تا دو سه ماه آینده وارد می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از خودرو‌های پاک برای حفاظت از محیط‌زیست گفت: در تلاش هستیم خودرو‌هایی که وارد ناوگان پستی می‌شوند از استاندارد‌های زیست‌محیطی لازم برخوردار باشند و در بخش موتورسیکلت هم از موتور‌های برقی استفاده می‌کنیم تا به کاهش آلودگی هوا به‌ویژه در کلان‌شهر‌ها کمک کنیم.

سبحانی فر درباره افزایش هاب (قطب) پستی نیز توضیح داد: ۵ هاب منطقه‌ای برای استان‌ها ایجاد کرده‌ایم و بسته‌های پستی در هاب منطقه‌ای تجزیه و توزیع می‌شوند. این روش به کار ما سرعت داده است و موجب شده تا انباشت مرسوله در مرکز به‌طور چشم‌گیری کاهش پیدا کند.

راه‌اندازی جمعه‌بازار تمبر

سبحانی فر با اشاره به احیای موزه ملی ارتباطات نیز بیان کرد: ساختار این موزه را از سازمان امور استخدامی گرفتیم به لحاظ سازمانی و اداره موزه را سازمان‌دهی کردیم، مکان موزه در ساختمان قدیمی پست در خیابان امام خمینی (ره) واقع است البته ساختمان‌هایی در برخی استان‌ها وجود دارد که آن‌ها را بازسازی می‌کنیم تا به‌عنوان موزه از آن‌ها استفاده شود.

وی درباره راه‌اندازی جمعه‌بازار تمبر در موزه ملی ارتباطات باهدف افزایش شمار بازدیدکنندگان از موزه ارتباطات افزود: پیش‌ازاین خریدوفروش تمبر در اطراف موزه انجام می‌شد که ما بخشی از موزه را به اهالی علاقه‌مند به فرهنگ تخصیص دادیم به‌صورت جمعه‌بازار خریدوفروش تمبر و اسنادی که مرتبط با آن صورت می‌گیرد، البته در تلاش هستیم تا موزه پست و ارتباطات به‌صورت مجازی هم راه‌اندازی شود.


  • بازدید وزیر ارتباطات از فعالیت‌های پستی در استان سیستان و بلوچستان

انتهای پیام/

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

دانلود بازی زولا (Download zula for pc game)
فال روزانه ۲۹/ ۰۶/ ۱۴۰۰
فال روزانه ۲۸/ ۰۶/ ۱۴۰۰
فال روزانه ۲۶/ ۰۶/ ۱۴۰۰
فال روزانه ۰۱/ ۱۰/ ۱۳۹۹
اکسون هم به یک‌‌چهارم لیگ بسکتبال رسید
جشن خیابانی گرگانی‌ها در پیک چهارم کرونا!
رابطه ورزش روزانه و طول عمر
مزایای پیاده روی روزانه
آیا ۵ دقیقه ورزش روزانه کافی است؟

   محصولات مشابه  

دانلود طرح درس روزانه رياضي پايه چهارم دانلود طرح درس روزانه رياضي پايه چهارم
مشاهده مشخصات و خرید

آشنايي با کلیات کتاب رياضي پايه نهم آشنايي با کلیات کتاب رياضي پايه نهم
مشاهده مشخصات و خرید

طرح درس روزانه مطالعات اجتماعی چهارم ابتدایی طرح درس روزانه مطالعات اجتماعی چهارم ابتدایی
مشاهده مشخصات و خرید

طرح درس روزانه مطالعات اجتماعی چهارم ابتدایی مبحث جهت های جغرافیایی طرح درس روزانه مطالعات اجتماعی چهارم ابتدایی مبحث جهت های جغرافیایی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتآناليز رياضي 2 دانلود پاورپوینتآناليز رياضي 2
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود نمونه سوال درس رياضي 1 دانلود نمونه سوال درس رياضي 1
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود مقالهانيشتن و رياضي بحرانهايرياضي 36 ص دانلود مقالهانيشتن و رياضي بحرانهايرياضي 36 ص
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود نمونه سوال درس رياضي 2 - فصل 3 دانلود نمونه سوال درس رياضي 2 - فصل 3
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود نمونه سوال درس رياضي نهم متوسطه اول دانلود نمونه سوال درس رياضي نهم متوسطه اول
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود نمونه سوال درس تست رياضي و هندسه دانلود نمونه سوال درس تست رياضي و هندسه
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود طرح درس روزانه عربی دانلود طرح درس روزانه عربی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود نمونه سوال هندسه 2 كلاسهاي سوم رياضي دانلود نمونه سوال هندسه 2 كلاسهاي سوم رياضي
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس چهارم آموزش قرآن پایه هفتم آموزش مفاهیم و خواندن روزانه قرآن کریم پاورپوینت درس چهارم آموزش قرآن پایه هفتم آموزش مفاهیم و خواندن روزانه قرآن کریم
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس چهارم آموزش قرآن پایه هفتم آموزش مفاهیم و خواندن روزانه قرآن کریم پاورپوینت درس چهارم آموزش قرآن پایه هفتم آموزش مفاهیم و خواندن روزانه قرآن کریم
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت درس چهارم هدیه های آسمان پایه چهارم (یک نماز و ده رکوع) دانلود پاورپوینت درس چهارم هدیه های آسمان پایه چهارم (یک نماز و ده رکوع)
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت درس چهارم مطالعات اجتماعی چهارم نقشه‌ی محله‌ی ما دانلود پاورپوینت درس چهارم مطالعات اجتماعی چهارم نقشه‌ی محله‌ی ما
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت درس چهارم علوم چهارم انرژی الکتریکی دانلود پاورپوینت درس چهارم علوم چهارم انرژی الکتریکی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت درس چهارم فارسی چهارم ارزش علم دانلود پاورپوینت درس چهارم فارسی چهارم ارزش علم
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود طرح لایه باز تقویم روزانه قابل ویرایش در فتوشاپ با فرمت psd دانلود طرح لایه باز تقویم روزانه قابل ویرایش در فتوشاپ با فرمت psd
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت درس سیزدهم مطالعات اجتماعی ششم(برنامه‌ی روزانه‌ی متعادل) دانلود پاورپوینت درس سیزدهم مطالعات اجتماعی ششم(برنامه‌ی روزانه‌ی متعادل)
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی