گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

میکروبیوم های روده در کیفیت خواب نقش دارندمیکروبیوم های روده در کیفیت خواب نقش دارند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,میکروبیوم های روده
یافته ها نشان می دهد باکتری های روده با کمک به ایجاد پیام رسان های شیمیایی مهم در مغز نظیر سروتونین و دوپامین بر الگوی عادی خواب تاثیر می گذارند. 

به گزارش مهر، «ماساشی یاناگیساوا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تسوکوبا ژاپن، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم که کاهش میکروب باعث از بین رفتن سروتونین در روده می‌شود و ما می‌دانیم که سطح سروتونین در مغز می‌تواند بر چرخه خواب و بیداری تأثیر بگذارد.»

 

وی در ادامه می‌افزاید: «بنابراین تغییر میکروب‌ها در روده با تغییر رژیم غذایی می‌تواند به افرادی که مشکل خواب دارند کمک کند.»

 

نشانه‌های داخلی و خارجی مانند ریتم شبانه روزی و تغذیه، به طرز چشمگیری بر خواب تأثیر می‌گذارد. ریتم‌های شبانه روزی فرایندها یا عملکردهای ضروری بیولوژیکی هستند که براساس ساعت داخلی بدن یک چرخه ۲۴ ساعته را دنبال می‌کنند.

 

یکی از مهمترین ریتم‌های شبانه روزی، چرخه خواب و بیداری است. عواملی که چرخه خواب و بیداری را تغییر داده یا از بین می‌برند، می‌توانند باعث اختلال در خواب شوند.

 

متابولیسم روده از طریق سیستم گردش خون و عصب واگ، ارتباط نزدیکی با عملکرد مغز دارد که شبکه ای موسوم به "محور مغز- روده" را ایجاد می‌کند.

 

تحقیقات نشان می‌دهد که میکروبیوم های روده (جامعه باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌هایی که در روده زندگی می‌کنند) بر عناصر عملکرد شناختی، رشد مغز، تشکیل حافظه، ریتم شبانه روزی و سلامت روان تأثیر دارد.

 

زمان و نوع تغذیه، بر ترکیب، اندازه و ریتم روزانه میکروبیوم های روده تأثیر می‌گذارد. تغییر در میکروبیوم های روده می‌تواند متابولیسم روده را تغییر دهد.

 

بنابراین تغییر رژیم غذایی به طور بالقوه می‌تواند خواب فرد را بهبود بخشد یا مشکلات خواب را کاهش دهد. در صورت اثبات چنین موردی، این یک روش درمانی طبیعی و کاملاً ساده به جای استفاده از داروهای خواب است که می‌تواند طیف وسیعی از عوارض جانبی منفی از جمله خواب آلودگی در روز و مشکلات دستگاه گوارش را به همراه داشته باشد.

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

میکروبیوم های روده در کیفیت خواب نقش دارند
نقش مهم میکروبیوم روده در اختلال اوتیسم
میکروبیم های روده نقش مهمی در عملکرد مغز دارند
سرمدی: مردم را برای دریافت خودروی بی کیفیت داخلی در صف های ۲ ساله نگه می دارند
نشانه های افتادگی روده چیست؟ شباهت هموروئید وافتادگی روده
تاثیر ورزش بر سلامت روده ها
خواص سرکه سیب در کاهش وزن و حفظ سلامت روده ها
ورزش شدید سلامت روده‌ها را تهدید می‌کند
چگونه روده ای سالم داشته باشیم؟
سم زدایی روده بزرگ با مواد غذایی

   محصولات مشابه  


   مقالات مشابه  

راهنمای خرید ساز تمپو (داربوکا) ارزان و با کیفیت+ قیمت روز
ورزشهای هوازی مناسب برای کسانی که زانو درد دارند.
کیسه خواب پر یا کیسه خواب الیاف؟
بهترین زیراندازهای کیسه خواب
نگهداری و مراقبت از کیسه خواب
بهترین کیسه خواب برای سفر کدام است؟
چگونه کیسه خواب مناسبی انتخاب کنیم؟
نکاتی که پیش از خرید کیسه خواب باید بدانید
چطور یک کیسه خواب مناسب انتخاب کنیم؟
۲۵ کیسه خواب برتر برای افراد ماجراجو + خرید اینترنتی
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی