گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

راهنمای خرید لوازم التحریر

راهنمای خرید لوازم التحریرلوازم التحریر,راهنمای خرید لوازم التحریر,لوازم التحریر دانش آموزان

آخرین روزهای تابستان است، اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید پدر و مادرانی را می بینید که مشغول خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان خود هستند. شاید به نظر برسد که خرید این لوازم برای کودکان بسیار هیجان انگیز است، ولی برای والدین اهمیت ندارد.


راهنمای خرید لوازم التحریر
اما بر اساس تحقیقات انجام شده در سال های اخیر  برخی از دانش آموزان نسبت به برخی از مواد تشکیل دهنده لوازم التحریر آلرژی دارند.

در این مقاله نکاتی را ارائه دادیم که خوب است والدین هنگام خرید به آن ها توجه کنند.

1- نکاتی را در نظر بگیرید تا در عین صرفه جویی و حفظ سلامت فرزندتان، رضایت او را جلب کنید...

2- موقع خرید لوازم التحریر باید سن فرزندتان را در نظر بگیرید. اگر دانش آموز سن کمی دارد نکات ایمنی بیشتری باید رعایت شود. برای مثال ابزاری مانند مداد و پرگار و گونیا به دلیل نوک تیز بودن می توانند برای چشم بچه خطرناک باشند. رنگ های غیرمجاز بعضی از نوشت افزار مانند ماژیک و مداد شمعی هم ممکن است تولید آلرژی کنند.
 
اصلی ترین ابزار برای نوشتن، مداد و خودکار است.مدادهای معمولی ترکیبی از گرافیت و خاک رس و کمی دوده می باشد که بسته به میزان حرارتی که مدادهای مختلف موقع ساخت می بینند، میزان سفتی و نرمی شان متفاوت است. بهتر است برای بچه ها مداد خیلی نرم نگیرید چون زود نوکش گرد می شود و مدام باید تراشیده شود. به همین علت مدادهای با نوک نرم خیلی به صرفه نیستند.

از طرفی نوشتن با مدادهایی که نوک خیلی سفت دارند برای بچه ها دشوار است، ضمن اینکه این جور مدادها بعد از تراشیده شدن خیلی تیز می شوند و ممکن است در حال شیطنت و بازی در چشم دانش آموز فرو روند. مدادهای اتود هم برای دانش آموزان بالاتر از سن دبستان مناسب اند چون تعویض نوک این مداد برای بچه های کوچک کار آسانی نیست. مزیت این مداد به مداد معمولی این است که نیازی به تراشیدن ندارد و تا مدت ها قابل استفاده است. اما این عیب را هم دارد که در صورت فشار زیاد یا گذاشتن داخل جامدادی نوک شان می شکند.

در مورد خرید خودکار هم جنس و کیفیت آن را در نظر بگیرید. بدنه خودکارها را معمولاً از پلاستیک، چرم، سرامیک، آلومینیوم، چوب و استیل می سازند. بهتر است خودکاری تهیه کنید که سبک وزن باشد و در داشته باشد تا داخل کیف یا جا مدادی را خط خطی نکند و در صورت پس دادن جوهر، وسایل دانش آموز را کثیف نکند.

در خرید خودکارهای معطر دقت کنید این خودکارها توجه بسیاری از دانش آموزان را به خود جلب می کنند اما ممکن است برخی از دانش آموزان به این مواد آلرژی داشته باشند.

  لوازم التحریر,راهنمای خرید لوازم التحریر,لوازم التحریر دانش آموزان

 ویژگی‌های یک خودکار خوب
خودکار نامناسب باعث درد مچ دست و انگشتان می ‌شود. از ویژگی‌ های یک خودکار خوب برای نوشتن ‌های درازمدت می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خودکارهای با سطح مقطع سه‌ گوش از خودکارهای با سطح مقطع دایره ‌ای بهترند.

خودکارهایی که دارای پوشش لاستیکی نرم هستند، باعث ناراحتی انگشتان نمی ‌شوند.

افرادی که به هنگام نوشتن خودکار را زیاد فشار می ‌دهند، معمولا در انگشت اشاره خود احساس درد می ‌کنند. در این صورت باید از خودکارها با پوشش لاستیکی ارتجاعی استفاده کنند.

یکی دیگر از ویژگی ‌های یک خودکار خوب، کیفیت بالای جوهر و روان ‌نویسی آن است که باعث آرامش اعصاب نویسنده می ‌شود.

 البته بچه های دبستانی معمولا برای استفاده از خودکار محدودیت دارند و بیشتر از مداد استفاده می کنند.

 می افتی تو حوض نقاشی
مدادشمعی و ماژیک هم به دلیل تنوع رنگی شان، از لوازم التحریر مورد علاقه بچه ها برای نقاشی هستند اما در عین حال ممکن است آلرژی زا و سمی هم باشند. مداد شمعی را از ترکیب پارافین و رنگ می سازند و به همین دلیل خیلی مراقب باشید بچه بعد از استفاده از مداد شمعی دستش را به دهان یا چشمش نزند. خرید مداد شمعی روکش دار بهترین راه برای ایمن کردن دانش آموزان در برابر مسمومیت و آلرژی است.

درباره ماژیک هم مانند مداد شمعی بهتر است مارک های مرغوب و قابل اطمینان را تهیه کنید. ماژیک های غیرسمی که در بازار موجود هستند با عبارت «not poisoning» مشخص می شوند و اگرچه کمی گران تر از دیگر ماژیک ها هستند، برای بچه های کوچک که عادت به دهان بردن همه چیز را دارند مناسب تر است. انواع رنگ های فسفری و روشن ماژیک هم می توانند چشم بچه ها را خسته و ناراحت کنند.

ابزاری مانند گونیا و پرگار و خط کش به خاطر نوک تیز بودن برای دانش آموزان خطرناک اند. بهتر است از انواع پلاستیکی این وسایل را به جای انواع فلزی شان برای فرزندتان بخرید. از خریدن خط کش های بلند و پرگارهای فلزی بدون درپوش پرهیز کنید.

   لوازم التحریر,راهنمای خرید لوازم التحریر,لوازم التحریر دانش آموزان

 مدادتراش و مدادپاک کن هم از دیگر وسایل پرکاربرد دانش آموزان هستند. بهتر است برای بچه ها مدادتراش مخزن دار تهیه کنید تا مدام مجبور به جمع کردن تراشه ها از روی زمین نباشید. مدادتراش رومیزی هم از این لحاظ که قابل حمل نیست و بچه را در تراشیدن مداوم مدادهایش محدود می کند گزینه خوبی است.

 

در خرید مدادتراش رومیزی دقت کنید که دسته آن متناسب با اندازه دست دانش آموز باشد و جنس آن طوری باشد که در دست لیز نخورد. جنس بیشتر مدادپاک کن ها لاستیک است و ممکن است برای چشم یا پوست ایجاد آلرژی کند. پاک کن به دلیل کوچک بودن سایز آن معمولا زود گم می شود. در گذشته والدین برای حل این مشکل پاک کن را با نخ به گردن بچه ها آویزان می کردند ولی امروز پاک کن هایی به بازار آمده اند که خودشان بنددار هستند.
 
دفترچه هم از دیگر لوازم التحریر اصلی مورد استفاده دانش آموزان است که در انواع متعدد خط دار و بی خط، 40برگ، 60 برگ، 80 برگ، 100 برگ و 200 برگ در بازار موجود است. بهتر است برای بچه های کوچک دفترچه هایی با تعداد برگ کم بخرید چون دفترچه های قطور دیر تمام می شوند و مدت ها در دست دانش آموز ورق می خورند و ممکن است ورق هایشان لوله یا کثیف شوند. دفترچه های سیمی با جلدهای محکم بهترین انتخاب برای همه مقاطع تحصیلی اند.

بهتر است موقع خرید دفتر، دفترهایی با رنگ و طرح جلد متفاوت بگیرید تا بعد برای پرهیز از اشتباه فرزندتان در تشخیص دفترهایش، برای هر درس دفتری با یک رنگ و یا طرح متفاوت اختصاص دهید.

 منبع:tebyan.netبرای داشتن بچه های سالم تر بخوانید

  • لوازم التحریر خطرناک را بشناسید!

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

حلزون خال خالی خونه ما
خونه تکونی نی نی و داداشی
دانستنی های مربوط به تور مشهد
پرش سه گام چیست و قوانین مربوط به آن کدامند؟
ادارات دولتی اصفهان روزهای پنجشنبه تعطیل است
کمالوند: مدیریت فنی مربوط به 65-70 ساله‌هاست/ بحث نداشتن آرامش در استقلال مطرح نبود
شوخی با علی دایی و بوعذار تمامی ندارد
آیا تعطیلات ستاد کرونا برای کارگران جزء اضافه کاری محسوب می شود؟/ آغاز فعالیت ادارات و بانک‌ها تهران از روز یکشنبه
به تمامی دانشجویان سراسر کشور، اینترنت رایگان اهدا می‌شود
وزیر کشور:‌ روند کرونا در کشور نزولی شد/ ادارات تعطیل نیستند

   محصولات مشابه  

فرم های مربوط به بنگاه های ماشین و خونه و مشاورین املاک- عریضه نویسان، ادارات و تمامی فرمهای خرید فرم های مربوط به بنگاه های ماشین و خونه و مشاورین املاک- عریضه نویسان، ادارات و تمامی فرمهای خرید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود تحقیق آشنایی با مشاورین املاک - شامل 21 صفحه فرمت ورد دانلود تحقیق آشنایی با مشاورین املاک - شامل 21 صفحه فرمت ورد
مشاهده مشخصات و خرید

پایان نامه مقایسه استراتژی های تحلیل تکنیکال با روش خرید و نگهداری برای خرید سهام پایان نامه مقایسه استراتژی های تحلیل تکنیکال با روش خرید و نگهداری برای خرید سهام
مشاهده مشخصات و خرید

نمونه فرمهای انبارداری (کامل) نمونه فرمهای انبارداری (کامل)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان شاعران و نثر نویسان معروف اوایل دوره قاجار در 66 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان شاعران و نثر نویسان معروف اوایل دوره قاجار در 66 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله جایگاه و وظایف مشاورین معاملات ملکی درنظام حقوقی - در حجم 120 صفحه مقاله جایگاه و وظایف مشاورین معاملات ملکی درنظام حقوقی - در حجم 120 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

ارگونومي ادارات ارگونومي ادارات
مشاهده مشخصات و خرید

اصول حسابداري در شركتها و ادارات مختلف اصول حسابداري در شركتها و ادارات مختلف
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله مدیریت اثر بخش جلسات‌ (ادارات ، شرکتها و مدارس) مقاله مدیریت اثر بخش جلسات‌ (ادارات ، شرکتها و مدارس)
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بنگاه اقتصادي تحقیق بنگاه اقتصادي
مشاهده مشخصات و خرید

تأسيس و مديريت بنگاه اقتصادي تأسيس و مديريت بنگاه اقتصادي
مشاهده مشخصات و خرید

بررسی تاثیر مديريت‌ اثربخش‌ جلسات‌ در ادارات ، شرکتها و مدارس بررسی تاثیر مديريت‌ اثربخش‌ جلسات‌ در ادارات ، شرکتها و مدارس
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان سازمان ها و ادارات مجازی در 21 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان سازمان ها و ادارات مجازی در 21 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

سریال چهار خونه اثر سروش صحت سریال چهار خونه اثر سروش صحت
مشاهده مشخصات و خرید

سریال چهار خونه اثر سروش صحت سریال چهار خونه اثر سروش صحت
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق بازاریابی ابزار مؤثر بنگاه اقتصادي تحقیق بازاریابی ابزار مؤثر بنگاه اقتصادي
مشاهده مشخصات و خرید

بررسی رابطه میان تعهد سازمانی با عملکرد کارکنان در ادارات ستادی بانک ملت بررسی رابطه میان تعهد سازمانی با عملکرد کارکنان در ادارات ستادی بانک ملت
مشاهده مشخصات و خرید

ترانه های شاد خونه مادربزرگه به فارسی و انگلیسی ترانه های شاد خونه مادربزرگه به فارسی و انگلیسی
مشاهده مشخصات و خرید

انیمیشن اسنوپی برگرد خونه اثر بیل ملندز انیمیشن اسنوپی برگرد خونه اثر بیل ملندز
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تمامی فصل های ریاضی پاورپوینت تمامی فصل های ریاضی
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

نکات مربوط به خرید لوازم جانبی دوچرخه
راهنمای خرید تشک بازی نوزاد و نکات کلیدی برای یک خرید موفق
راهنمای جامع خرید دوچرخه برقی و بررسی نکات مهم پیش از خرید آن
راهنمای خرید لوازم جانبی دوربین گوشی‌های هوشمند + لینک خرید محصول
خرید پیانو – صفر تا صد | کامل ترین راهنمای خرید پیانو دیجیتال
خرید چوب ماهیگیری اصلی ترین لوازم ماهیگیری راهنمای خرید
راهنمای خرید اسپیکر بلوتوث – 5 نکته برای خرید بهترین اسپیکر بلوتوث
راهنمای خرید کیف و کوله‌ی حمل لپ تاپ
راهنمای خرید لوازم سفر
راهنمای خرید کفش فوتبال
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی