گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟

برترین‌ها: تقریبا به ازای هر خواننده یک ترک بهاری موجود است! این فهرست فقط گوشه‌ای از مجازهایش را شامل می‌شود و طبیعتا کلی آثار خاطره‌انگیز درباره نوروز و بهار داریم، از شما می‌خواهیم آن قطعه‌ای که شما را یادِ بهار و نوروز می‌اندازد را برای ما در «کامنت» بنویسید. فرقی هم ندارد آن طرف آبی باشد، مثلا مارتیک خوانده باشد، معین یا هر خواننده دیگری.
 
بهار دلکش - محمدرضاشجریان
 
یکی از کار‌های منتسب به «عارف قزوینی»، «بهار دلکش» است که از تصنیف‌های بهاری به زبان فارسی در آواز ابوعطا و از آثار منسوب به «درویش خان» (غلامحسین درویش) است. این تصنیف در آواز ابوعطا، گوشه حجاز اجرا شده است و تاکنون خوانندگانی، چون عبدالله دوامی، محمدرضا شجریان، علیرضا قربانی، وحید تاج و سالار عقیلی این تصنیف را اجرا کرده‌اند. اجرای «محمدرضا شجریان»، بی‌شک بهترین اجرا تاکنون بوده است.
 
 
با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟

بهار بهار - ناصر عبداللهی 
 
با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟
 
«ناصر عبداللهی» ترانه «بهار بهار» با مضمون سال نو و بهار را خوانده است. ترانه «بهار بهار» را «محمدعلی بهمنی» سروده و ملودی آن کاری از «تورج شعبانخانی» است و خود «ناصر عبداللهی» آن را تنظیم کرده است.   

بهار دلنشین - بنان
 
با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟
 
«بهار دلنشین» یا «بهار آرزو» یکی از تصنیف‌های بهاری و کلاسیک ایرانی و از ترانه‌های مشهور و ماندگار فارسی با شعری از «بیژن ترقی» است که نخستین بار در اوایل دهه ۱۳۳۰ هجری شمسی با آهنگسازی «روح‌الله خالقی» و صدای «غلامحسین بنان» اجرا شد. تصنیف «بهار دلنشین» در دستگاه همایون، با مایه آواز یا بیات اصفهان به سرپرستی خالقی و توسط ارکستر گل‌ها نواخته و اجرا شد.

خوشا فصلی - ابراهیم منصفی
 
با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟
 
«ابراهیم منصفی» معروف به نیمای جنوب از آغازگران شعر نو در هرمزگان بود که با بهره‌گیری از فرهنگ اقلیمی و گرایش به شعر زمانه، نقش مهمی در فرهنگ و هنر مردمی و شعر و موسیقی جنوب ایفا کرد. موسیقی‌اش به‌عنوان یکی از نادرترین نمونه‌های موسیقی مردمی، سرشار از مفاهیم انسانی، عشق، رنج و سرمستی است. آهنگ «خوشا فصلی» که با نام‌های «بدو پیشم» و «خوشا فصلی که دور از غم» نیز شناخته می‌شود، بار‌ها توسط خوانندگان جنوب ایران بازخوانی شده است. یکی از محبوب‌ترین بازخوانی‌های ترانه‌ی «خوشا فصلی»، اجرای مشترک «مهدی ساکی» و «ماکان اشگواری» است.

نوروز خوانی - همایون شجریان
 
با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟
 
نوروزخوانی نوعی آواز است که در برخی نواحی ایران رواج داشت و خنیاگران دوره‌گرد از اواسط اسفند، با آن به پیشواز بهار و سال نو می‌رفتند و بهارانه می‌خواندند. «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» در نخستین روز از نوروز ۱۳۹۷، قطعه‌ی «نوروز خوانی» را منتشر کردند.

عیدانه - علیرضا عصار
 
با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟
 
«عیدانه» نخستین ترانه «علیرضا عصار» با سروده‌ای از مولانا و آهنگسازی «فواد حجازی» بود. «عصار» شیفتگی ویژه‌ای به مولانا دارد و این در کار‌های او بسیار آشکار است.

کودکانه - فرهاد
 
بسیاری ترانه ماندگار کودکانه یا همان «بوی عیدی» را با صدای «فرهاد» شنیده‌اند. کودکانه یکی از نوستالژیک‌ترین و پرخاطره‌ترین آثار موسیقی ایران با صدای «فرهاد مهراد»، شعر «شهیار قنبری» و آهنگ و تنظیم «اسفندیار منفردزاده» که در سال ۱۳۵۵ ساخته و نخستین‌بار در سال ۱۳۵۶ در آلبوم «رنگارنگ» منتشر شد. این آهنگ بار‌ها بازخوانی شده، اما هنرمندان و مخاطبان معتقدند هیچکدام از این بازخوانی‌ها نتوانسته است مثل «فرهاد» بر مخاطبان خودش اثرگذارد.   
 
 
با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟

آمد بهار جان ها - چاوشی
 
با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟
 
«آمد بهار جان‌ها‌ای شاخ‌تر به رقص آ» یکی از غزلیات مولوی است که در دیوان شمس آمده است که «محسن چاوشی» آن را اجرا کرده است.
 
هم چنین آهنگ‌های «مهمونی بهار» با صدای «مهدی یغمایی» و  «بهار خانم» باصدای «قاسم افشار» از دیگر آهنگ‌هایی هستند که ما را یاد بهار می‌اندازد.

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

با کدام ترانه، از کدام خواننده یادِ «نوروز» می‌کنید؟
چرا «آقازاده» ببینیم؟ برای کدام داستان تازه؟ کدام تفاوت؟
کدام شخصیت از کدام فیلم، قلب شما را از جا می‌کَنَد؟
به یادِ اسرارآمیزترین خواننده ایرانی؛ ناصر عبداللهی
تست شخصیت‌شناسی؛ کدام بستنی را انتخاب می‌کنید؟
آقای وزیر ورزش روغن ریخته را نذر کدام امام زاده می کنید؟
شغل مناسب متولدین هر ماه‌، کدام است؟
بهترین رستوران های مشهد کدام اند؟
با کدام «آهنگ»، عشق اول را به خاطر می‌آورید؟
کدام تیم بیشترین جام تاریخ را به‌دست آورده؟

   محصولات مشابه  


   مقالات مشابه  

کدام لباس ورزشی مناسب‌تر است؟
کدام یک بهتر است؟ چمدان با بدنه سخت یا نرم
بهترین کیسه خواب برای سفر کدام است؟
کدام لباس ورزشی مردانه را در باشگاه بپوشیم؟
کدام وسایل برای برنامه‌های کوهنوردی ضروری هستند؟
بهترین کنسول بازی کدام است؟ چگونه بین Xbox و playstation انتخاب کنیم؟
کدام دستگاه ورزشی خانگی برای لاغری و سوزاندن چربی مناسب است؟
بهترین ورزش رزمی در ایران و جهان برای دفاع شخصی یا قهرمانی کدام است؟ چرا؟
در هنگام خرید چادر مسافرتی به این موارد توجه کنید
چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی