فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز

فروشگاه
  

ورزش بتل روپ چیست و چه فوایدی دارد؟

ورزش بتل روپ چیست و چه فوایدی دارد؟بتل روپ,ورزش بتل روپ,ورزش بتل روپ چیست

ورزش بتل روپ

 

سیستم بتل روپ یا همان طناب جنگی اختراع آقای« جان بروکفیلد» یکی از نویسنده های برجسته آمريکا و صاحب چند رکورد جهانی در تناسب اندام و ورزش های قدرتی است. بتل روپ یکی از تازه ترین ابزارهای ورزشی است که اغلب برای افزایش توان عملیاتی کل بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

بتل روپ ساختار بسیار ساده ای داشته و تشکیل شده از یک طناب ضخیم بلند و یک قلاب بوده که در محلی محکم نصب شده و یک سر طناب از درون قلاب عبور داده شده و به دو تکه مساوی تقسیم می شود که امروزه به باشگاه های ورزشی بعنوان یک ورزش جدید و کارامد راه پیدا کرده است ، متراژ طناب مورد استفاده در این ورزش باتوجه به وضعیت مکان و ورزشکاران انتخاب می شود.

 

همان طور که از نام لاتین آن معلوم است این وسیله ورزشی برای مبارزه در ارتش ها مورد استفاده بوده و در رشته هایی مثل MMA هم کاربرد دارد. بتل روپ یا همان طناب سنگین بدنسازی بسیار مناسب برای تقویت مستقیم عضلات دست ها، بازوها و سرشانه میباشد و بطور عموم برای کل بدن است و همچنين ورزش با طناب بتل روپ سبب کالری سوزی و گردش خون بالا می شود که علاوه بر امادگی جسمانی سبب تناسب اندام و از بین رفتن چربی های اضافی بدن در مدت زمان کوتاه هم می شود همچنين بتل روپ جزء ورزش های کم هزینه، مفید و مؤثر است که در هر دقیقه حدود 11 کالری می سوزاند و در جدول سلامت بالاتر از دویدن قرار دارد.

 

یکی از موردهای خوب در استفاده از طناب گرفتن پنجه ها میباشد که تلاش در نگه داشتن و تعادل در حرکات طناب است زیرا حرکات طناب تا حدودی نا معلوم بوده و در نگهداری از آن باید سرعت عمل و قدرت داشته باشید و میتوانید در زمان ورزش با این طناب از حرکات نمایشی هم استفاده کنید تا انگيزه شما، هیجان بیننده بالاتر برود و روند تکراری بخود نگیرد.

 

ویژگیهای طناب بتل روپ

برای انجام تمرین های بتل روپ، طناب ها دارای ضخامت و طول متفاوتی هستند؛ ولی بصورت کلی دو نوع طناب برای این ورزش دردسترس است و وزن آن کاملا بستگی به قطر طناب دارد. یک طناب معمولی حدوداً ۱۵ متر طول و ۱٫۸۵ سانتیمتر هم قطر دارد. چنين طنابی دارای ۱۳٫۵ کیلو وزن بوده و برای ورزشکاران و تازه کاران با هر سطح امادگی بدنی مناسب است. مدل ديگر این طناب مدل جنگی آن است که ۱۵ متر طول داشته و ۵ سانتیمتر قطر دارد و وزنش به حدود ۲۴ کیلوگرم می رسد. طناب بتل روپ مدل جنگی برای افرادی که بصورت حرفه ای ورزش می کنند مناسب است.

 

بتل روپ,ورزش بتل روپ,ورزش بتل روپ چیست

طناب بتل روپ

 

فواید انجام ورزش بتل روپ

بتل روپ یک وسیله تمرینی ساده است که همه میتوانند از آن استفاده کنند. با استفاده از این ورزش شما روی عضله های بازو، بالا تنه، شکم، پشت و گلوت ها کار می کنید. از مهم ترین فواید انجام این ورزش میتوان به موردهای زیر اشاره نمود :

 

۱. کار کردن روی عضلات جدید( روی عضلات قدیمی با شیوه های تازه)

به منظور افزایش تحرک شانه، دامنه حرکت و کار کردن روی عضلات مختلف، میتوانید بتل روپ را موج بزنید، باشدت به هم بزنید یا شلاق بزنید تا در جهت های مختلف حرکت کند.

 

۲. قدرتمند تر شدن

با وجود سنگین بودن، بتل روپ ها سبب تقویت شکم، بازوها، عضلات سه سر و چهار سر ران، شانه ها و گلوت ها می شوند.

 

۳. اموزش عدم تعادل یا تسلط یک طرفه 

با استفاده از یک طناب در هر دست، متوجه خواهید گردید چطور هر طرف بدن شما با چالش رو به رو می شود. ممکن است یک طرف قدرتمند تر یا هماهنگ تر از طرف ديگر باشد. استفاده از طناب ها بطور مداوم به شما کمک خواهند کرد هر طرفین بدن خویش را قدرتمند، هماهنگ و متعادل کنید.

 

۴. سرگرم شدن 

برای تغيير روزمرگی خویش از بتل روپ استفاده کنید. بتل روپ، هیجان انگیز ، چالش برانگیز و سرگرم کننده است و بیشتر به جای این که یک ورزش باشد، مثل به یک بازي است.

 

۵. کار کردن روی مغز

حرکت موج متناوب که معمولاً با استفاده از طناب های نبرد یا همان بتل روپ انجام می شود، کل مغز شما را به چالش میکشد تا برای این که چنين اتفاقی بیفتد، همه بخش های مغز با یکدیگر کار کنند.

 

۶. تمرین دادن کل بدن

ورزش بتل روپ تنها یک تمرین هوازی با استفاده از بازوها نیست. شما میتوانید بر اساس روش حرکت طناب ها و فاصله ای که تا نقطه لنگر دارید، عضله های مختلف بدن را به چالش بکشید و آنها را درگیر کنید.

 

بتل روپ,ورزش بتل روپ,ورزش بتل روپ چیست

فواید انجام ورزش بتل روپ

 

آیا ورزش بتل روپ چربی شکم را آب می کند؟

بله ورزش بتل روپ چربی شکم را می سوزاند. بسياري از افراد بخاطر افزایش فعالیت های قلبی عروقی، این ورزش را انتخاب می کنند. نکته اصلی در مورد سوزاندن چربی و کالری، این نیست که بیشتر از گذشته ورزش کنید.

 

باید محدوده ضربان قلب را که ناحیه چربی سوزی شما است معلوم کنید( بطور معمول ۶۰ درصد از حداکثر ضربان قلب شما). از این جهت ، هرچند بتل روپ ها برای تمرین های شدتی عالی هستند، ولی حفظ سرعت مناسب برای سوزان چربی بدن مثمر ثمر تر خواهد بود. بتل روپ ها یک مکمل عالی برای تمرین های هوازی هستند که ممکن است در باشگاه انجام دهید. برای سوزاندن چربی شکم، باید سطح متوسط این ورزش را اجرا کنید.

 

انواع تمرین با بتل روپ

بتل روپ نه تنها قدرت جسمانی شما را افزایش خواهد داد بلکه کمک می کند تا تمرکز شما روی حرکات ورزشی و در کل روی کاری که انجام می دهید هم افزایش پیدا کند. ما در ادامه از فواید بتل روپ خواهیم گفت ولی این جا باید اضافه کنیم که بتل روپ بر خلاف نام دهن پر کنی که دارد، جزء ورزش های کم هزینه است.

 

حرکت موجی تناوبی

به موقعیت اسکوات قرار بگیرید، دو سر طناب را بدست گرفته، پاهایتان را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. حال با تمرکز روی حرکات دست، سعی کنید طناب را به صورت موجی به حرکت در آورید. شاید برای شما بار اول که طناب بدست گرفتید انجام دادن این حرکت دشوار باشد، ولی با ادامه آن خواهید توانست تناوب مناسب را پیدا کنید. با این حرکت، عضلات بازو و سرشانه تقویت خواهد شد.

 

حرکت کوبیدن با بازو بتل روپ یا Double Arm Slam

این حرکت شباهت زيادي به تمرین قبل دارد، ولی تفاوت اصلی آن در ميزان بلند کردن دو طرف طناب به وسیله دست هایتان است. برای انجام این تمرین لازم است که موج هایی با دامنه بلندتر ایجاد کنید به اینصورت که دست هایتان را با دامنه بیشتری بالا بیاورید و شدت بیشتری هم در پایین آوردن آنها به طناب وارد کنید. این حرکت نه تنها عضلات حرکت موجی تناوبی را بلکه عضلات ران را هم درگیر خواهد کرد.

 

حرکت کوبیدن پرش بتل روپ یا Double Arm Jump

برای انجام این حرکت، کوبیدن با بازو بتل روپ را با این تفاوت تکرار کنید که با هر بار پایین آوردن طناب ها، دست ها به هم نزدیک نگه دارید و ادامه حرکت را با یک پرش کامل کنید. پرش به شما کمک خواهد کرد عضلات بیشتری به مانند عضلات کشاله ران و زانو هم درگیر شوند.

 

حرکت حلقه با بتل روپ

در این حرکت باید سعی کنید که بتل روپ را با یک تناوب به صورت دایره وار حرکت دهید. توصیه شده است که در این حالت زانوها را قدری خم نگه دارید و پس از مدتی گردش به یک سمت، جهت گردش را تغيير دهید.

 

دیگر تمرین های بتل روپ

حرکت شمشیری یا Grappler – Hip to Hip

حرکت ماری یا Snakes

حرکت کف زدن یا Claps

حرکت چرخش داخلی و خارجی یا External& Internal Rotation

حرکت موجی بهمراه پرش با شنای سوئدی

حرکت پرش پروانه ای

حرکت مشت رو به بالا

 

گردآوری: بخش ورزشی

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

انواع تجهیزات الکترونیکی در سفر
وانت‌های الکترونیکی که در سال ۲۰۲۱ معرفی می‌شوند
تکس فری چیست؟
فتوالی چیست؟
چیستان:آن چیست که...؟
سافاری چیست؟
هیستروسکوپی رحم چیست؟
یوگا چیست؟
دفیبریلاتور چیست و چگونه کار می کند؟
سوغات تایلند چیست؟

   محصولات مشابه  

پاورپوینت , کسب و کار الکترونیکی چیست ؟ - در حجم 45 اسلاید, pptx پاورپوینت , کسب و کار الکترونیکی چیست ؟ - در حجم 45 اسلاید, pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت مبانی تجارت الکترونیکی - در حجم 79 اسلاید,فرمت فایل PPTX پاورپوینت مبانی تجارت الکترونیکی - در حجم 79 اسلاید,فرمت فایل PPTX
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت مبانی تجارت الکترونیکی - در حجم 72 اسلاید، فرمت فایل pptx پاورپوینت مبانی تجارت الکترونیکی - در حجم 72 اسلاید، فرمت فایل pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت بهره وری چیست - در حجم 37 اسلاید، فرمت فایل PPTX پاورپوینت بهره وری چیست - در حجم 37 اسلاید، فرمت فایل PPTX
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت گراندد تئوری چیست و چه کاربردی دارد, 36 اسلاید, pptx پاورپوینت گراندد تئوری چیست و چه کاربردی دارد, 36 اسلاید, pptx
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه و تحقیق-کارت هوشمند الکترونیکی چیست؟- در 110 صفحه-docx پروژه و تحقیق-کارت هوشمند الکترونیکی چیست؟- در 110 صفحه-docx
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت پودمان سوم کار و فناوری پایه هشتم شهروند الکترونیکی 1اتصال به شبکه،پست الکترونیکی پاورپوینت پودمان سوم کار و فناوری پایه هشتم شهروند الکترونیکی 1اتصال به شبکه،پست الکترونیکی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت پودمان سوم کار و فناوری پایه هشتم شهروند الکترونیکی 1اتصال به شبکه،پست الکترونیکی پاورپوینت پودمان سوم کار و فناوری پایه هشتم شهروند الکترونیکی 1اتصال به شبکه،پست الکترونیکی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت تجارت الکترونیکی سیار - شامل 65 اسلاید دانلود پاورپوینت تجارت الکترونیکی سیار - شامل 65 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت سرويسهاي الكترونيكي و دولت الکترونیکی - در حجم 114 اسلاید، فرمت فایل ppt پاورپوینت سرويسهاي الكترونيكي و دولت الکترونیکی - در حجم 114 اسلاید، فرمت فایل ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تجارت الکترونیکی و تاثیر آن بر توسعه صادرات - شامل 38 اسلاید پاورپوینت تجارت الکترونیکی و تاثیر آن بر توسعه صادرات - شامل 38 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان نویز در مدارات الکتریکی و الکترونیکی در 44 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان نویز در مدارات الکتریکی و الکترونیکی در 44 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان انواع حافظه های الکترونیکی در کامپیوتر در 46 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان انواع حافظه های الکترونیکی در کامپیوتر در 46 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت-گچ چیست- در 32 اسلاید-powerpoin-ppt پاورپوینت-گچ چیست- در 32 اسلاید-powerpoin-ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت، نما چیست،در 148 اسلاید،powerpoint پاورپوینت، نما چیست،در 148 اسلاید،powerpoint
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت-معماري سبز چیست؟- در 35 اسلاید-powerpoin-ppt پاورپوینت-معماري سبز چیست؟- در 35 اسلاید-powerpoin-ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت-گروت چیست- در 40 اسلاید-powerpoin-ppt پاورپوینت-گروت چیست- در 40 اسلاید-powerpoin-ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت سقف دال مجوف، یوبوت چیست؟ - در حجم 33 اسلاید پاورپوینت سقف دال مجوف، یوبوت چیست؟ - در حجم 33 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت-ارگونومی چیست- در 65 اسلاید-powerpoin-ppt پاورپوینت-ارگونومی چیست- در 65 اسلاید-powerpoin-ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت-بتن خود تراکم چیست- در 70 اسلاید-powerpoin-ppt پاورپوینت-بتن خود تراکم چیست- در 70 اسلاید-powerpoin-ppt
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

پمپ دوچرخه چیست
مهم ترین ویژگی های کیف لپ تاپ خوب چیست؟
بهترین کفپوش زیرانداز ایروبیک چیست؟
نکات و اصول ساخت و طراحی پاورپوینت
آموزش ساخت پاورپوینت (راهنمای مبتدیان از صفر تا صد)
آموزش پاورپوینت – درج نماد و واژه های هنری، پیوند، ایجاد دکمه
چگونه یک پاورپوینت عالی برای ارائه بسازیم؟ (آموزش کامل)
اصول مقاله نویسی را اگر می دانید این مقاله را نخوانید!مقاله نویسی اصولی چیست؟
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی