گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

اثرات پیاده روی بر سلامت روح

اثرات پیاده روی بر سلامت روحپیاده روی

با ورزش کردن نه تنها جسم، بلکه روح و روان شما نیز سالم می ماند‎

 

ورزش برای سلامتی بدن فوق العاده است. با ورزش کردن نه تنها جسم، بلکه روح و روان شما نیز سالم می ماند. یکی از بهترین ورزش های روزانه پیاده روی است. همین ورزش ساده باعث می شود که مغز از اکسیژن کافی بهره مند شود. 

 

با پیاده روی کردن به روح و تخیل تان اجازه می دهید تا به پرواز دربیاید. این ورزش سالم باعث کاهش استرس و مشغله های ذهنی می شود. خوشبختانه پیاده روی باعث خستگی نمی شود و هر کسی می تواند با توجه به توانایی بدن خود به آن بپردازد. 

 

شاید در نگاه اول اطمینانی به فواید این ورزش ساده نداشته باشید، اما به مرور که به آن بپردازید متوجه اثرات آن روی سلامت روح تان خواهید شد. در این مطلب شما را با 4 تاثیر مثبت پیاده روی روی سلامت روحی آشنا می کنیم. 

 

پیاده روی: ذهن تان را آزاد می کند

یکی از نخستین اثرات مثبت پیاده روی بر سلامتی روحی این است که قدرت رها کردن ذهن را فراهم می کند. در این صورت می توانید به راحتی نسبت به مسائل بیاندیشید و تصمیمات روشنی بگیرید. زمانی که ذهن بشدت درگیر و تحت فشار است، نمی توانید به درستی تصمیم بگیرید و یا اینکه قدرت یادگیری خوب را از دست می دهید. اما زمانی که ذهن آرام و رها باشد مانند این است که از بالا به مسائل نگاه می کنید. به این ترتیب نیز راحت تر نسبت به مسائل اشراف پیدا خواهید کرد. 

 

توصیه می کنیم در هوای آزاد و تمیز، روزانه به طور مرتب پیاده روی داشته باشید. پیاده روی یعنی اینکه اراده کنید، به جلو بروید و روبه رو را نگاه کنید و تمام آنچه شما را به عقب می راند، پشت سر بگذارید. همین ورزش ساده به مرور نگاه شما را به زندگی و دیدگاه هایتان را تغییر خواهد داد.

 

پیاده روی: با تنش و فشارهای روحی مبارزه می کند

همه ما تحت استرس و فشارهای روحی- روانی زندگی می کنیم. بنابراین طبیعی است که به سختی بر احساسات مان مسلط شویم و بدون دلیل مشخصی مدام عصبی و مضطرب هستیم. برای مقابله با این حالت ها یا علی بگویید و به بدن تان حرکتی بدهید. به دل طبیعت بزنید و یا در نزدیک ترین پارک محل زندگی تان به پیاده روی بپردازید. 

 

یادتان باشد که ما آدم آهنی نیستیم و قرار نیست همیشه کار کنیم. ما به عنوان انسان نیاز به استراحت داریم تا بتوانیم نگاه روشنی به مسائل پیرامون مان داشته باشیم. بدون شک خوابیدن، ریلکس کردن و اختصاص دادن زمانی برای خودمان جزو کارهای ضروری خلاص شدن از اضطراب ها و استرس های روزمره است. 

 

یادتان باشد نمی توانید همیشه خودتان را در یک چهاردیواری محبوس کرده و در چنبره احساسات منفی بمانید. استرس سلامتی را به خطر می اندازد، بنابراین لازم است به هر طریقی آن را کنترل کنید. زمانی که دچار این احساسات منفی و تنش های درونی می شوید، دست از کار بکشید و پیاده روی کنید.

 

پیاده روی: از افکار بی فایده خلاص تان می کند

بعضی افکار در ذهن ما لانه می کنند و با یک دور تسلسل، مدام در ذهن مان می چرخند و روح را خسته می کنند. گاهی هزاران بار این افکار مزاحم را در ذهن خود بالا و پایین می کنیم، بدون اینکه راه حلی بیابیم و بتوانیم با آنها کنار بیاییم. این افکار فقط ذهن و روح را فرسوده می کنند. خوشبختانه با پیاده روی کردن این قدرت را کسب می کنید تا از شر این افکار مزاحم که آرامش را از شما سلب کرده اند خلاص شوید. 

 

بنابراین اگر می خواهید در دام این افکار منفی گیر نکنید و با ترس ها و شک و تردیدهایتان آتش را بیشتر نکنید، راه تان را بکشید و به پیاده روی بروید. پیاده روی روزانه و منظم باعث می شود که از شر این افکار خلاص شوید و نگرش و افکار دیگری پیدا کنید.

 

پیاده روی: قدرت خلاقیت تان را افزایش می دهد

اگر حرفه تان نیاز به خلاقیت و ابتکار دارد، بدون شک گاهی در شرایطی گیر کرده اید که مغزتان هنگ کرده و هیچ فکری به ذهن تان نرسیده است. گاهی قدرت تخیل انسان دچار مشکل جدی می شود که برای افرادی که مدام در حال ارائه فکرهای نو و پروژه های جدید هستند آسیب رسان است. زمانی که با ذهنی باز و فکری روشن به ارائه پروژه می پردازید و کار می کنید بدون شک موفق می شوید. 

 

اما با این حال زمانی فرا می رسد که قدرت تخیل از کار باز می ماند. در این مواقع است که باید دست از کار بکشید و راه طبیعت را در پیش بگیرید. پیاده روی کنید. همین کار ساده که انرژی زیادی نیز نمی گیرد باعث می شود که قدرت تفکرتان بالا رفته و خلاقیت تان بیشتر شود. زمانی که پیاده روی می کنید ذهن تان به انواع مختلف تحریک شده و بخش هایی که مربوط به ابتکار عمل است فعال می شود.

 

اگر امکان پیاده روی در دل طبیعت را ندارید، می توانید بعد از ساعت کاری بخشی از مسیر محل کار تا منزل را پیاده روی کنید. مطمئن باشید ایده های خوبی به ذهن تان خطور خواهند کرد. اگر بتوانید صبح زود به پیاده روی بروید، فواید بیشتری نصیب تان می شود. این کار انرژی زیادی به شما می بخشد و باعث می شود در طول روز شاداب و سرحال باشید. مطمئن باشید که فکر سالم در بدن سالم است. فواید روحی تحرک بدنی به همین موارد ختم نمی شود. شما با پیاده روی سلامت جسم و ذهن را با هم خواهید داشت.

 

منبع: تبیان

 سلامتی و تندرستی با ورزش

  • فواید شگفت انگیز پیاده روی بعد از شام
  • 7راه برای نیرومندکردن قدمهایتان درپیاده روی
  • آياراه رفتن روي تردميل دردزانوراافزايش ميدهد؟
  • با توجه به كمر دردم چه ورزشي انجام بدهم؟
  • بالا رفتن از پله‌ ها صعود به سمت سلامت
  • تمرین ورزش برای تقویت قلب

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

صادقی: چطور وقتی با VAR به فینال رسیدید VAR خوب بود؟/ کنعانی زادگان عقده های شهرنشینی اش را با استقلال باز کرد
گلایه‌های بازیگر زن پیشکسوت از بیکاری
نمایش «زندانی خیابان دوم»، کمدی تلخ از بیکاری و تنگدستی
خطر نارضایتی اقتصادی مردم
۱۳ دستور اقتصادی ابراهیم رئیسی
آموزش مفاهیم اقتصادی به کودکان
قایدی: جدایی من از نظر اقتصادی به استقلال کمک خواهد کرد
نامزد جو بایدن برای مدیریت تحریم‌های اقتصادی آمریکا کیست؟
شنزن، پیوند طبیعت، توسعه و تجارت
مهاجرت به استرالیا

   محصولات مشابه  

اثرات مهاجرت،شهرنشینی و بیکاری بر توسعه اقتصادی اثرات مهاجرت،شهرنشینی و بیکاری بر توسعه اقتصادی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتاثرات مهاجرت،شهرنشینی و بیکاری بر توسعه اقتصادی پاورپوینتاثرات مهاجرت،شهرنشینی و بیکاری بر توسعه اقتصادی
مشاهده مشخصات و خرید

عوامل اقتصادی اجتماعی موثر بر مهاجرت روستائیان به شهر عوامل اقتصادی اجتماعی موثر بر مهاجرت روستائیان به شهر
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت فصل 1 اقتصاد پایه دهم انسانی رشد، توسعه و پیشرفت (بخش 3 توسعه اقتصادی) پاورپوینت فصل 1 اقتصاد پایه دهم انسانی رشد، توسعه و پیشرفت (بخش 3 توسعه اقتصادی)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت فصل 1 اقتصاد پایه دهم انسانی رشد، توسعه و پیشرفت (بخش 3 توسعه اقتصادی) پاورپوینت فصل 1 اقتصاد پایه دهم انسانی رشد، توسعه و پیشرفت (بخش 3 توسعه اقتصادی)
مشاهده مشخصات و خرید

رشد و توسعه مروری بر مراحل تکامل مفهوم توسعه اقتصادی رشد و توسعه مروری بر مراحل تکامل مفهوم توسعه اقتصادی
مشاهده مشخصات و خرید

پولشویی و اثرات اقتصادی آن پولشویی و اثرات اقتصادی آن
مشاهده مشخصات و خرید

پولشویی و اثرات اقتصادی آن 17 ص پولشویی و اثرات اقتصادی آن 17 ص
مشاهده مشخصات و خرید

اثرات اقتصادی انرژی بر محيط زيست اثرات اقتصادی انرژی بر محيط زيست
مشاهده مشخصات و خرید

تبيين اثرات اقتصادی انرژی بر محيط زيست تبيين اثرات اقتصادی انرژی بر محيط زيست
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق درباره بیکاری و زمینه های ایجاد بیکاری - 35 صفحه تحقیق درباره بیکاری و زمینه های ایجاد بیکاری - 35 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

اثرات کاستن از بار مالی و مدیریت دولتدر بخش صنعت بر توسعه اقتصادي كشور اثرات کاستن از بار مالی و مدیریت دولتدر بخش صنعت بر توسعه اقتصادي كشور
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودبررسي اثرات تخريبي طرحهاي توسعه بر قنوات و ارائه راهكار به منظور جلوگيري از اين تخريب دانلودبررسي اثرات تخريبي طرحهاي توسعه بر قنوات و ارائه راهكار به منظور جلوگيري از اين تخريب
مشاهده مشخصات و خرید

توسعه اقتصادی 22 ص توسعه اقتصادی 22 ص
مشاهده مشخصات و خرید

نقش مالیات بر توسعه اقتصادی نقش مالیات بر توسعه اقتصادی
مشاهده مشخصات و خرید

توسعه اقتصادی و جهانی شدن 17 ص توسعه اقتصادی و جهانی شدن 17 ص
مشاهده مشخصات و خرید

نقش دولت در توسعه اقتصادی 15 نقش دولت در توسعه اقتصادی 15
مشاهده مشخصات و خرید

توسعه اقتصادی خاورمیانه توسعه اقتصادی خاورمیانه
مشاهده مشخصات و خرید

تجربه چین در توسعه اقتصادی تجربه چین در توسعه اقتصادی
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه راهسازيروش جامع ارزیابی اثرات اقتصادی پروژه های ساخت بزرگراه فدرال 16 ص پروژه راهسازيروش جامع ارزیابی اثرات اقتصادی پروژه های ساخت بزرگراه فدرال 16 ص
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی