گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

فیلم‌های قبل از کرونا به درد بعد از آن نمی‌خورند!/پایان ژانرکُشی؟

فیلم‌های قبل از کرونا به درد بعد از آن نمی‌خورند!/پایان ژانرکُشی؟فیلم سینمایی  ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
حجت قاسم‌زاده اصل کارگردان فیلم سینمایی «روز ششم» معتقد است با توجه به تغییر دغدغه‌ها و دلمشغولی‌های مردم، فیلم‌های قبل از کرونا به درد پس از این بحران نمی‌خورند. 

حجت قاسم‌زاده اصل کارگردان فیلم سینمایی «روز ششم» در گفتگو با مهر درباره وضعیت اکران این فیلم گفت: شرایط نیمه تعطیل سینماها در یکسال گذشته باعث شده است که عادت سینما رفتن از سر مردم برود و بعید می‌دانم به این زودی، مجدد مخاطبان به سینما بازگردند.

 

وی ادامه داد: بحرانی که با آن مواجه هستیم، بحرانی ناشناخته است که تنها مختص به ما هم نیست. در این مدت هم مردم عادت کرده‌اند که فیلم را در خانه ببینند. اتفاقی که فی‌نفسه هم بد نیست اما بعید است به این زودی مجدداً شاهد تغییر این عادت در مخاطبان باشیم. 

 

این کارگردان سینما تأکید کرد: حتی از منظری معتقدم فیلم‌هایی که قبل از کرونا ساخته شده‌اند، به درد بعد از کرونا نمی‌خورند. موضوع و ساختار این آثار و روابط درون روایت آن‌ها به‌کل تغییر کرده است. از یک دست دادن ساده بگیرید تا روابط دیگر. فاصله عمیقی میان مردم امروز با روزگار قبل از کرونا ایجاد شده و دغدغه‌ها و دلمشغولی‌های آن‌ها تغییر کرده است.

 

اگر بخواهیم بعد از این هم با همان سیستم سینماداری پیش برویم و تفکر قائل به «علاقه مردم به فیلم‌های کمدی» همچنان بخواهد حاکم باشد، فکر نمی‌کنم اتفاق خوبی در انتظار ما باشد. همین تفکر پیش از کرونا داشت سینما را نابود می‌کرد و از این منظر کرونا سینمای ما را از دست این تفکر نجات داد

 

قاسم‌زاده اصل با اشاره به حدود ۳۰۰ فیلم مانده در صف انتظار اکران هم گفت: از قبل از کرونا هم سینمای ایران با بحران اکران مواجه بود. پیش‌تر هم فیلم‌های خاصی که همه از محتوای آن‌ها خبر داریم، با حمایت‌های خاص به فروش‌های میلیاردی می‌رسیدند. اگر بخواهیم بعد از این هم با همان سیستم سینماداری پیش برویم و تفکر قائل به «علاقه مردم به فیلم‌های کمدی» همچنان بخواهد حاکم باشد، فکر نمی‌کنم اتفاق خوبی در انتظار ما باشد. همین تفکر پیش از کرونا داشت سینما را نابود می‌کرد و از این منظر کرونا سینمای ما را از دست این تفکر نجات داد و اعلام ورشکستگی کامل سینمای ایران را به تأخیر انداخت!

 

وی افزود: سینمای ایران یک سینمای «ژانرکُشی شده» بود. هیچ تنوعی در فیلم‌ها نداشتیم. سینمای ما در مسیر ورشکستگی بود که کرونا آن را به تأخیر انداخت. بعد از کرونا باید ببینم آیا این هوش در مدیران ما وجود دارد که راه جدیدی در پیش بگیرند؟ شخصاً بعید می‌دانم و به همین دلیل هم افق روشنی پیش روی سینمای ایران متصور نیستم.

 

این کارگردان سینما درباره سیاست‌های حمایتی دولت برای فعالیت سینماها در دوران کرونا گفت: در این مدت سینماها زمانی که باز بوده‌اند، با ظرفیت یک سوم امکان فعالیت داشتند و دولت هم وعده حمایت‌هایی را داد که نمی‌دانم تا چه اندازه محقق شده است. طرف دیگر فیلمسازانی هستند که طبیعتاً می‌خواهند فیلم‌هایشان بیشتر دیده شوند و فروش بهتری داشته باشند. همه منتظر تغییر این شرایط هستند اما معتقدم ما هیچگاه به دوران پیش از کرونا بازنخواهیم گشت. پس از واکسیناسیون هم فکر می‌کنم کرونا همچنان با ما باقی خواهد ماند. جهان تغییر کرده است و برخی از ما اصرار داریم مقاومت کنیم تا شاید به جهان قبل، بازگردیم.

 

پلتفرم‌ها با پول ناچیز صاحب فیلم‌ها می‌شوند!

قاسم‌زاده اصل ادامه داد: در این شرایط جدید شاید اکران آنلاین یک راه نجات برای سینمای ایران باشد، اما فقط شاید. ما با پلتفرم‌هایی مواجه هستیم که عملاً فیلم‌ها را با ارقام بسیار ناچیز خریداری می‌کنند و با پرداخت پول بسیار کم، صاحب یک فیلم می‌شوند! بعد هم برای آن بلیت‌فروشی می‌کنند، در حالی که مخاطبی که مشترک یک پلتفرم است، نباید ملزم به خریداری بلیت برای تماشای یک فیلم شود. طبیعتاً آن مخاطب منتظر می‌ماند تا یک ماه بعد، نسخه خانگی فیلم را به‌صورت رایگان و مبتنی‌بر حق‌اشتراکی که پرداخت کرده است روی پلتفرم تماشا کند.

 

وی تصریح کرد: آینده سینما در حال حرکت به سمت نمایش خانگی است و تنها فیلم‌های بیگ پروداکشن و یا ژانر وحشت هستند که در سینماها اکران می‌شوند. ما هنوز خود را برای جهان جدید آماده نکرده‌ایم و نمی‌خواهیم قبول کنیم که قرار نیست این شرایط تمام شود. فکر می‌کنیم اگر شرایط به قبل از کرونا برگردد همه چیز خوب می‌شود در حالی که در همان شرایط هم وضعیت سینما بد بود، همان زمان هم فیلم‌های پرفروش ما «مطرب» و «هزارپا» و «رحمان ۱۴۰۰» بود که با هر نگاه و مرامی فیلم‌های بدی هستند. سینماداران ما اما هنوز منتظر بازگشت فیلم‌های شبیه «مطرب» هستند!

 

این کارگردان سینما درباره امکان عرضه اینترنتی فیلم «روز ششم» تأکید کرد: با شرایط فعلی حتماً حاضر نیستم اما در شرایط درست، بله آن را عرضه اینترنتی خواهیم کرد. در شرایط استثماری امروز که بر پلتفرم‌ها حاکم است، عرضه اینترنتی فیلم‌ها غلط است و تنها منجر به سود بیشتر پلتفرم‌ها می‌شود.

 

وی در پایان مطرح کرد: من فیلمم را ساخته‌ام تا دیده شود و طبیعتاً امید دارم که شرایط مطلوب آن فراهم شود. بنابر اعلام متولیان، تا حوالی زمستان امسال ما همچنان درگیر واکسیناسیون کرونا خواهیم بود و بعید است در آینده نزدیک تغییری رخ دهد. همه درون چرخه‌ای گرفتار شده‌ایم که برای ورود به آن آمادگی نداشتیم. اینکه برای آینده چه باید کرد را من هم نمی‌دانم، اما مطمئنم که دیگر به روزهای قبل از کرونا بازنخواهیم گشت.

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

تست کرونا در منزل – انواع آزمایش های ویروس کرونا را بشناسید!
عفونت کرونا ویروس شدید در دو مرحله رخ می‌دهد
ویروس جهش‌یافته کرونا به کالیفرنیا هم رسید
چگونه تب یونجه و ویروس کرونا را از هم تشخیص دهیم
مشاهده نشانه های پیک چهارم کرونا/ویژگی های ویروس انگلیسی
اجاره خودرو با شرایطی باورنکردنی و جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا
علینژاد: عملکرد ستاد مقابله با کرونا در ورزش برگ زرینی در مبارزه با شیوع این ویروس بود
هشدار بایدن از ماه‌های سخت آینده ناشی از کرونا/ گزارش اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته در آمریکا
ویروس نیپا چیست؟ علایم و درمان ویروس نیپا
آشنایی با ویروس لامبدا

   محصولات مشابه  

فیجت مدل ویروس کرونا کد 001 فیجت مدل ویروس کرونا کد 001
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ویروس کرونا پاورپوینت ویروس کرونا
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درباره ویروس کرونا پاورپوینت درباره ویروس کرونا
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کلیات کرونا ویروس جدید پاورپوینت کلیات کرونا ویروس جدید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درباره ویروس کرونا Coronaviruses پاورپوینت درباره ویروس کرونا Coronaviruses
مشاهده مشخصات و خرید

قالب پاورپوینت آماده ویروس کرونا قالب پاورپوینت آماده ویروس کرونا
مشاهده مشخصات و خرید

مجموعه قالب های پاورپوینت آماده ویروس کرونا مجموعه قالب های پاورپوینت آماده ویروس کرونا
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ویروس کرونا چیست و راههای پیشگیری از آن کدامند پاورپوینت ویروس کرونا چیست و راههای پیشگیری از آن کدامند
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت هر آنچه که باید در ارتباط با ویروس کرونا بدانیم - شامل 20 اسلاید پاورپوینت هر آنچه که باید در ارتباط با ویروس کرونا بدانیم - شامل 20 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پروژه افترافکت قالب موشن گرافیک بیزنس آنلاین با ویروس کرونا دانلود پروژه افترافکت قالب موشن گرافیک بیزنس آنلاین با ویروس کرونا
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پروژه افترافکت صحنه موشن گرافیک covid 19 شکست ویروس کرونا دانلود پروژه افترافکت صحنه موشن گرافیک covid 19 شکست ویروس کرونا
مشاهده مشخصات و خرید

فیجت ضد استرس مدل کرونا فیجت ضد استرس مدل کرونا
مشاهده مشخصات و خرید

فیجت ضد استرس مدل کرونا فیجت ضد استرس مدل کرونا
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ویروس پاورپوینت ویروس
مشاهده مشخصات و خرید

راه های پیشگیری ویروس از اچ آی وی راه های پیشگیری ویروس از اچ آی وی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ویروس های کامپیوتری پاورپوینت ویروس های کامپیوتری
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ویروس لامبادا پاورپوینت ویروس لامبادا
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقانتی ویروس سیمانتک 21 ص تحقیقانتی ویروس سیمانتک 21 ص
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ویروس نیپا پاورپوینت ویروس نیپا
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقآنتی ویروس کاسپر اسکای 11 ص تحقیقآنتی ویروس کاسپر اسکای 11 ص
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

راهنمای خرید فیجت اسپینر در وبلاگ بیستک!
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی