فروشگاه اسباب بازی گیمینگ تولز

فروشگاه
  

قصه های قدیمی کودکانه

قصه های قدیمی کودکانهقصه های قدیمی کودکانه, نمونه هایی از قصه های قدیمی کودکانه, معرفی چند قصه های قدیمی کودکانه

قصه قدیمی ویژه ی کودکان

 

آشنایی با 4 قصه قدیمی کودکانه

قصه های قدیمی کودکانه از داستان هایی است که همیشه جذاب و دوست داشتنی هستند. در ادامه 4 قصه ی قدیمی کودکانه را آورده ایم که می توانید از خواندن آن ها لذت ببرید.

جزیره سرسبز و خرم

در یکی از روزها یک کشتی به جزیره ای سرسبز و زیبا رسید. مسافران وقتی که خشکی را دیدند، خیلی خوشحال شدند و فریاد شادی سر دادند. ناخدا مرد باتجربه ای بود، مسافران را راهنمایی کرد و گفت: گوش کنید! ما راه طولانی ای در پیش داریم! به اندازه ای که لازم است در این جزیره می مانیم و بیش از آن آنجا نمی مانیم. در حالی که در گردش هستید خوب به صدای من گوش بدهید تا زمانی که وقت آن بود راه بیفتیم. حواستان هم باشد که خیلی دور نشوید.

 

چهار برادر همراه دیگر مسافران در جزیره پیاده شدند.

 

یکی از برادرها رفتار عاقلانه ای داشت. او سریع آب و خوراکی خورد و یک مدت کوتاهی زیر سایه درختی استراحت کرد و سپس به کشتی بازگشت به همین دلیل او توانست جای راحتی در کشتی پیدا کند.

 

یکی دیگر از برادرها مشغول گردش در جزیره شد. به بالای کوه رفت، در آب شنا کرد، از میوه ی درخت های جزیره خورد و سپس با عجله به کشتی برگشت. بنابراین او به سختی توانست در کشتی برای خودش جایی پیدا کند.

 

برادر دیگر به سختی از کوه بالا رفت و به دشت رفت. وسوسه شد و تا جایی که می شد، گل ها و گیاهانی که توی دشت سبز شده بودند را چید. و بعد نفس نفس زنان خودش را به کشتی رساند، اما دیگر جایی برای او باقی نمانده بود و مجبور شد به انبار تاریک برود. گل ها و گیاهانی که جمع کرده بود، پالسیده شدند و در انبار بو گرفتند.

 

برادر چهارم تصمیم گرفت در جزیره بماند تا جزیره برای خودش باشد، اما زمانی که کشتی را افتاد خیلی زود پشیمان شد اما دیگر پشیمانی سودی نداشت.

 

داستان های قدیمی کودکانه, پادشاه زورگو از قصه های قدیمی کودکانه, قصه های قدیمی کودکانه کوتاه

قصه ی جزیره ی سرسبز و خرم

 

داستان کوتاه کودکانه مرغ پر قرمزی

روزی روزگاری در یک مزرعه ای مرغی با پرهای قرمز زندگی می کرد که به خاطر رنگ پرهاش همه او را پر قرمزی صدا می کردند.

 

یک روز پر قرمزی در مزرعه گشت و گذار می کرد و در حال دانه خوردن بود که روباهی را دید، وقتی روباه او را دید، آب از دهانش سرازیر شد. روباه خیلی سریع به خانه رفت و به همسرش گفت: قابلمه را پر از آب کند و آن را روی گاز قرار بدهد تا ناهار را برای او بیاورد، آقا روباه سریع به مزرعه برگشت.

 

زمانی که پرقرمزی اصلا حواسش نبود و قبل از آنکه بتواند کمک بخواهد، او را گرفت و در یک گونی انداخت. سپس با خوشحالی به سمت خانه راه افتاد.

 

کبوتر که دوست پرقرمزی بود، همه ی داستان را تماشا کرد و برای نجات آن خیلی سریع یک نقشه کشید.

 

کبوتر سر راه روباه نشست و وانمود کرد که بالش شکسته است. روباه تا کبوتر را دید خیلی خوشحال شد و با خودش گفت که امروز ناهار مفصلی می خوریم.

 

سپس گونی را روی زمین گذاشت و به سمت کبوتر رفت تا او را بگیرد. کبوتر هم آرام آرام عقب می رفت.

 

پرقرمزی زمانی که دید، روباه حواسش به کبوتر است از داخل گونی بیرون آمد، یک سنگ داخل گونی گذاشت و فرار کرد.

 

کبوتر زمانی که دید دوستش به اندازه ی کافی دور شده است، پرواز کرد و بالای درختی نشست.

 

روباه که ناامید شده بود به سمت گونی رفت و آن را برداشت و به خانه رفت.

 

وقتی به خانه رسید، قابلمه آب جوش روی گاز بود. گونی را توی قابلمه خالی کرد و سنگ تالاپی داخل آب افتاد و آب جوش ها روی سرو صورت و بدن روباه ریخت و روباه حسابی سوخت.

 

قصه ی قدیمی مرغ پر قرمزی کودکانه, قصه ی لانه ی خرگوش ها, نمونه هایی از قصه های قدیمی کودکان

قصه ی قدیمی کودکانه مرغ پر قرمزی

 

قصه ی کودکانه لانه ی خرگوش ها :

یکی بود، یکی نبود غیر از خدای مهربون هیچ کس نبود. یه روزی از روزا، توی لونه ی خرگوش ها سر و صدایی بود، خانم خرگوشه و آقا خرگوشه با 2 تا بچه ی سفید و تپلی خوشگلی که داشتند، نشسته بودند و حرف می زدند.

 

آقا خرگوشه و خانم خرگوشه به بچه هاشون می گفتند که شما دیگه بزرگ شدید باید خودتون برید دنبال لونه درست کردن و برای خودتون زندگی کنید.

 

مامان خرگوشه گفت: خب بچه های عزیزم شما دیگه بزرگ شدید و لونه ی ما خیلی کوچیکه، شماها باید برید برای خودتون لونه های جداگانه بسازید.

 

دیگه خودتون باید برای خودتون غذا تهیه کنید و زندگی کنید. یکی از بچه ها گفت : بله مادرجون شما درست می گید ما دیگه بزرگ شدیم. همه کار بلد شدیم یاد گرفتیم که دنبال غذا بریم، یاد گرفتیم که به جاهای خطرناک نریم، یاد گرفتیم که دوست های خوب داشته باشیم؛ دیگه دیگه ... یاد گرفتیم که به همه کمک کنیم و با حیوونای دیگه مهربون باشیم. یاد گرفتیم که چطوری از خودمون مواظبت کنیم که حیوونای وحشی ما را نگیرن و بخورن.

 

فقط هنوز یه چیزی رو یاد نگرفتیم؛ اونم لونه ساختنه. لونه ساختن را یاد نگرفتیم.

 

مادرشون گفت: بجه های عزیزم لونه ساختن کاری نداره که اونم پدرتون بهتون یاد می ده.

 

پدرشون گفت : بله عزیزان من، لونه ای که برای ما خرگوشا خوب و مناسبه باید نه زیاد کوچیک باشه نه زیاد بزرگ. در لونه ی ما نباید خیلی بزرگ باشه تا روباه که دشمن ما خرگوش هاست نتونه وارد لونه بشه.

 

بچه خرگوش گفت : بله فهمیدم پدرجون، من در لونه ام را طوری می سازم که فقط خودم بتونم به راحتی وارد آن بشم و بیرون بیام. در لونمو اندازه خودم درست می کنم نه بیشتر که روباهه نتونه بیاد داخل لونم.

 

بچه خرگوش دیگر هم گفت: منم حرفای شما را شنیدم و فهمیدم که چه لونه ای برای خودم بسازم.

 

پدرشون گفت : آفرین به بچه های باهوش و زرنگم.

 

بچه خرگوشای خوب و حرف شنو به حرفای پدر و مادرشون خوب گوش کردند تا بدونند چطوری و چه لونه ای را برای خودشون بسازند. آن ها می دونستند که اگه به دقت به حرف پدر و مادرشون خوب گوش ندند. ممکنه شکار روباه بشند.

 

بعد همون روز بچه ها با پدر و مادرشون خداحافظی کردند و هر کدام رفتند برای خودشون لونه ای قشنگ بسازند و زندگی جدیدشون را شروع کنند.

 

قصه های قدیمی کودکانه کوتاه, قصه های قدیمی کوتاه کودکانه, قصه های کوتاه قدیمی کودکانه

قصه ی لانه ی خرگوش ها

 

پادشاه زورگو

در زمان های قدیم، پادشاهی در شهر بابِل زندگی می کرد که خیلی زورگو بود. او دستور داده بود که هیچکدام از مردم شهر بابل نخندند. اگر کسی از مردم شهر بابل می خندید، او را به سخت ترین مجازات تنبیه می کرد.

 

مردم شهر بابل، آنقدر نخندیده بودند که حتی خندیدن و صدای خنده از یادشان رفته بود. سرزمین بابل به خاطر غم و غصه ی مردم، تبدیل به یک شوره زار شده بودید. حتی دیگر هیچ زمینی محصول نمی داد.

 

دیگر هیچ شکوفه ای روی درخت ها نمی رویید و این ها همه به دلیل غمی بود که در سینه ی مردم وجود داشت. اما یک روز در یکی از میدان های شهر، پیرمردی زمین خورد و پسر بچه ای خندید. ناگهان همه ی مردم به آن پسر بچه نگاه کردند و همگی از ترس متفرق شدند. 

 

آن پسربچه که تازه متوجه کار خودش شده بود، خیلی سریع خنده ی خود را کنترل کرد و به سمت خانه دوید. پسربچه، تمام شب را با ترس گذروند.

 

او تمام شب، به این فکر بود که مبادا کسی به پادشاه خبر بدهد و پادشاه او را به خاطر خندیدنش مجازات کند؟ 

 

او آنقدر به این چیزها فکر کرد که خوابید، اما فردای آن روز تصمیم گرفت که به نزد پادشاه برود و با او صحبت کند و ماجرای خنده داری را که دیده بود را تعریف کند و خیال خود را راحت کند. او به قصر رفت و تقاضای دیدار پادشاه را کرد.

 

پادشاه با بداخلاقی بسیار کودک را پذیرفت. پسر بچه زمانی که به نزد پادشاه رفت به او سلام کرد و از او درخواست کرد که چند دقیقه ای را به حرف هایش گوش بدهد.

 

پادشاه هم که از معصومیت پسر بچه لذت برده بود، از او خواست که راحت باشد و حرفش را بزند. کودک برای پادشاه داستان زمین خوردن پیرمرد را تعریف کرد. زمانی که کودک لحظه ی زمین خوردن پیرمرد را برای پادشاه تعریف کرد، پادشاه خنده ای بر لبانش نشست و بعد از چند لحظه دیگر نتوانست خنده ی خود را کنترل کند و قهقهه زد.

 

خنده ی پادشاه سبب شد که همه ی اهالی قصر نیز قهقهه بزنند. وقتی این خبر به گوش مردم شهر رسید و مردم شهر داستان پسربچه ای که دل پادشاه را شاد کرده است، را شنیده اند، آفتاب به شهر بابل تابید و تمامی زمین ها دوباره از نو محصول دادند و درخت ها پر از میوه شدند. بچه های عزیز، دوای هر دردی خندیدن است و باعث موفقیت و شادمانی می شوند.

 

داستان های قدیمی کودکانه, پادشاه زورگو از قصه های قدیمی کودکانه

پادشاه زورگو از قصه های قدیمی کودکانه

 

گردآوری: بخش کودکان

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

فهرست جدید باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل+ جدول
اسمهای زیبای دخترانه لری به همراه معنی
قصه کودکانه و زیبای ملخ طلایی
کراس اوور جدید پژو در نسخه فیس لیفت معرفی شد/ 3008 مدل 2021 چه تغییراتی را همراه دارد (+تصاویر)
قوانین استفاده از تلفن همراه برای کودکان
معماهای عالی برای کودکان (همراه با پاسخ)
آمادگی همراه اول برای ارائه فناوری نسل پنجم تلفن همراه
سپاهان شانس صعود را از پیکان گرفت/ شهرداری گنبد از هرازآمل پیشی گرفت
چند قصه کودکانه جدید و شیرین
لطیفه‌های جدید کودکانه

   محصولات مشابه  

کلیپ جدید و زیبای کودکان باکیفیت HD همراه با موسیقی کودکانه(پیشی من. کلیپ جدید و زیبای کودکان باکیفیت HD همراه با موسیقی کودکانه(پیشی من.
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود کلیپ(اسلاید تصاویر) باکیفیت از تصاویر بقیع - ویژه فاطمیه همراه با نوای زیبا دانلود کلیپ(اسلاید تصاویر) باکیفیت از تصاویر بقیع - ویژه فاطمیه همراه با نوای زیبا
مشاهده مشخصات و خرید

کلیپ حضرت محمد(ص) باکیفیت عالی -با صدای سامی یوسف کلیپ حضرت محمد(ص) باکیفیت عالی -با صدای سامی یوسف
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پروژه آماده افترافکت colorful opener ساخت کلیپ رنگی کودکانه دانلود پروژه آماده افترافکت colorful opener ساخت کلیپ رنگی کودکانه
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود مجموعه موزیک های بیکلام طنز کودکانه با فرمت mp3 قابل استفاده در تدوین فیلم و کلیپ دانلود مجموعه موزیک های بیکلام طنز کودکانه با فرمت mp3 قابل استفاده در تدوین فیلم و کلیپ
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پروژه آماده Wedding Slideshow کلیپ زیبای اسلاید عروس و داماد برای پریمیر پرو دانلود پروژه آماده Wedding Slideshow کلیپ زیبای اسلاید عروس و داماد برای پریمیر پرو
مشاهده مشخصات و خرید

جدیدترین کلیپ انقلاب-نماهنگ انقلاب و شهدا با آهنگ زیبای انقلابی جدیدترین کلیپ انقلاب-نماهنگ انقلاب و شهدا با آهنگ زیبای انقلابی
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب دو بیتی های شاد کودکانه مجموعه شعر های زیبا برای کودکان اثر علی ثابت قدم انتشارات فرهنگ مردم کتاب دو بیتی های شاد کودکانه مجموعه شعر های زیبا برای کودکان اثر علی ثابت قدم انتشارات فرهنگ مردم
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود وکتور جدید و زیبای تبریک اعیاد ماه های قمری با فرمت eps دانلود وکتور جدید و زیبای تبریک اعیاد ماه های قمری با فرمت eps
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه جدید افترافکت Sky Journey بسیار زیبای نمایش لوگو روی بدنه هواپیمای در حال پرواز پروژه جدید افترافکت Sky Journey بسیار زیبای نمایش لوگو روی بدنه هواپیمای در حال پرواز
مشاهده مشخصات و خرید

فایل اتوکد طراحی استخر کودکان همراه با همراه با پلان ها، نماها و برش های پروژه فایل اتوکد طراحی استخر کودکان همراه با همراه با پلان ها، نماها و برش های پروژه
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود کلیپ شهدا در کلام امام خمینی (ره) همراه با تلاوت آیات قرآن مجید دانلود کلیپ شهدا در کلام امام خمینی (ره) همراه با تلاوت آیات قرآن مجید
مشاهده مشخصات و خرید

آلبوم موسیقی مجموعه کلیپ های سونامی اثر مهدی مقدم آلبوم موسیقی مجموعه کلیپ های سونامی اثر مهدی مقدم
مشاهده مشخصات و خرید

آلبوم موسیقی بهشت کودکانه - کنی جی آلبوم موسیقی بهشت کودکانه - کنی جی
مشاهده مشخصات و خرید

آلبوم موسیقی کودکانه راه روشن نشر فرهنگ آلبوم موسیقی کودکانه راه روشن نشر فرهنگ
مشاهده مشخصات و خرید

آلبوم موسیقی کودکانه راه روشن نشر فرهنگ آلبوم موسیقی کودکانه راه روشن نشر فرهنگ
مشاهده مشخصات و خرید

آلبوم موسیقی دنیای شادی - ترانه های کودکانه آلبوم موسیقی دنیای شادی - ترانه های کودکانه
مشاهده مشخصات و خرید

آلبوم موسیقی کلاس اولی ها - موسیقی کودکان - فهیم ممتازی آلبوم موسیقی کلاس اولی ها - موسیقی کودکان - فهیم ممتازی
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق پیشی عرضه برتقاضا تحقیق پیشی عرضه برتقاضا
مشاهده مشخصات و خرید

فایل آماده آگهی ترحیم پدر جدید همراه با هفت فایل آماده آگهی ترحیم پدر جدید همراه با هفت
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

انتخاب ساز موسیقی – چند نکته ی اولیه و مهم در انتخاب ساز برای شروع یادگیری موسیقی-قسمت اول
نکات مهمی که باید هنگام خرید عروسک کودکانه واقع بینانه به خاطر بسپارید
انواع قمقمه دوچرخه درجه یک و باکیفیت
بررسی 3 ساعت هوشمند ارزان و باکیفیت تا 500 هزار تومان
راهنمای خرید ارگ و کیبورد موسیقی
هزینه تولید یک آهنگ و یا یک آلبوم موسیقی چقدر است؟
پیدا کردن اندازه کفش کودکان
12 اثر مثبت کارتون و انیمیشن بر ذهن کودکان
بازی هایی که کودکان را نابغه می کند
اهمیت و نقش بازی‌های فکری در رشد کودکان
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی