گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

چگونه سفری کم هزینه داشته باشیم ؟

چگونه سفری کم هزینه داشته باشیم ؟سفر کم هزینه,مسافرت رفتن,سفر رفتن

بسیاری افراد بدلیل پیش بینی هزینه های بالای سفر کلا قید آن را می زنند و خود را از این تجربه بیاد ماندنی محروم می کنند، غافل از اینکه اگر با تکنیک های سفر کم هزینه آشنا باشند، آن را به بخش جدا نشدنی زندگیشان تبدیل خواهند کرد.

سفر ارزان به ویژه در تعطیلات نوروزی، چیزی است که همه خانواده ها به دنبال آن هستند. اما ارزان سفر کردن هم یک مهارت است که هر کسی آن را ندارد. در اینجا توصیه هایی برای داشتن سفر ارزان به شما می کنیم که قطعا به کارتان خواهد آمد.

بدون ماشین بروید
اگر می توانید، بدون ماشین به سفر بروید. مسلم است که روی صحبت مان با خانواده های کم جمعیت است. وگرنه سفر بدون خودروی شخصی برای خانواده های پرجمعیت گران در می آید. مگر آن که تعدادتان آنقدر زیاد باشد که بتوانید یک ون یا اتوبوس اجاره کنید و همگی با آن راهی مقصد شوید. همراه بردن خودرو برای خانواده های کم جمعیت به معنی سوخت بیشتر و هزینه حمل و نقل و البته دردسرهای بیشتر است در صورتی که با اتوبوس یا قطار می توانید خیلی راحت تر سفر کنید و هزینه کمتری بپردازید و خستگی رانندگی در جاده های شلوغ را تجربه نکنید.

هنر چانه زنی را بیاموزید!
بسیاری از فروشنده ها همین که ببینند شما توریست هستید قیمت ها را بالا می برند، زیرا می دانند در جریان قیمت ها نیستیم و احتمالا از چانه زدن و اعتراض خجالت می کشیم. فراموش نکنید قیمت فروشنده ها وحی منزل نیست. 

سفر کم هزینه,مسافرت رفتن,سفر رفتن

 دسته جمعی بروید
همیشه یک راه خوب برای کم کردن هزینه های سفر، دسته جمعی سفر کردن است. به این ترتیب تمام هزینه ها تقسیم می شود و البته شما این شانس را خواهید داشت تا از امکانات همراهانتان استفاده کنید. از آن مهم تر، هتل ها و رستوران ها و موسسات حمل و نقل تخفیف های ویژه ای برای جمعیت ها در نظر می گیرند که می توانید از آن بهره ببرید و به این ترتیب هزینه سفرتان را کاهش دهید.

زودتر به فکر تور باشید
اگر می خواهید به سفر بروید، بودجه محدودی دارید و در ضمن حوصله جستجو و بلیت گرفتن را ندارید و حتی تنها هستید، می توانید یک تور داخلی چند روزه مطمئن پیدا و ثبت نام کنید و چمدانتان را ببندید و به سفر بروید.

مسافرخانه های ارزان قیمت را نیز در نظر بگیرید.
یکی از اصلی ترین و پر هزینه ترین دغدغه های سفر جای خواب و استراحت است. شاید فکر کنید مسافرخانه ها مکان های شلوغ، کثیف و محقر هستند و یا از امنیت کافی برخوردار نیستند. اما این ذهنیت را فراموش کنید. حتی مسافرخانه ها هم امروزه پیشرفت کرده و فضای مطلبوبتری دارند.

اگر فصل مدارس نباشد و بخصوص در تابستان، اتاق ها و خوابگاه های بسیاری مدارس و دانشگاه ها با هزینه بسیار پایین اجاره داده می شود.

سفر کم هزینه,مسافرت رفتن,سفر رفتن

  مجهز بروید
بیشتر مردم به دلیل حساب و کتاب های اقتصادی، ترجیح می دهند وسایل اولیه و مورد نیاز را با خود همراه ببرند تا در مقصد یا بین راه مجبور به خرید کالاهای مورد نیازشان با قیمتی بالاتر نباشند. در این صورت به همه افراد پیشنهاد می شود کالاهایی سبک و ساده را برای سفر همراه داشته باشند؛ مثلا ظرف های سبک تر که حجم کمتری اشغال می کنند یا موادغذایی کنسروی که تهیه و آماده کردن آنها در سفر ساده باشد. ضمن اینکه در چند روز سفر باید از دیدن مکان های جدید لذت برد و خیلی در قید و بند خورد و خوراک نبود. مثلا می توان وعده های غذایی را کمتر و محدود به خوراکی هایی سبک و سالم مانند نان و پنیر، سیب زمینی پخته یا سایر غذاهای ساده کرد. به این ترتیب، نیاز به رفتن به رستوران و پرداخت هزینه های سنگین و گاهی هم مصرف غذاهای ناسالم از بین می رود و سفر کمی ساده تر می شود.
برخی از افراد هم در ایام تعطیل به منزل اقوام و دوستان خود در شهرهای دیگر می روند و برای اینکه زحمت کمتری به آنها بدهند، مقداری از وسایل مورد نیاز را با خود همراه می برند. البته توصیه می شود از آنجا که هر خانواده ای برای ایام تعطیل خود برنامه ای دارد، هرگز سرزده به منزل اقوام و دوستان خود در شهرهای دیگر نروید و آنها را در تنگنا قرار ندهید. اگر قرار است عید را در خانه آشناهایتان بگذرانید، حتما با دعوت قبلی این کار را انجام دهید زیرا در غیر این صورت اسباب دردسر و ناراحتی آنها را در تعطیلات فراهم کرده اید.

 از غذا خوردن در مناطق توریستی اجتناب کنید.
غذا خوردن حتی یک خیابان بالاتر از محدوده های توریستی می تواند بسیار ارزانتر و حتی سالم تر تمام شود. فقط ممکن است برای صحبت کردن به مشکل بر بخورید ولی مطمئنا از پس آن بر خواهید آمد. 

سفر کم هزینه,مسافرت رفتن,سفر رفتن

 از فروشگاه های مواد غذایی خرید کنید
یکی از اصلی ترین عوامل افزایش هزینه های سفر، غذا خوردن در رستوران ها است. می توانید غذاهای تازه و خوشمزه، را با هزینه ای بسیار کمتر از فروشگاه های مواد غذایی، نانوایی و بقالی خریداری کنید. اگر برنامه پیک نیک بگذارید، کمتر حس قناعت کردن به شما می دهد و می تواند به یک تجربه بیادماندنی تبدیل شود.

بچه ها را توجیه کنید
اگر فرزندانتان به سن و سالی رسیده اند که متوجه موقعیت زندگی شما می شوند برای آنها توضیح دهید که می خواهید به مسافرت بروید اما نمی توانید مثل همیشه خرج اضافه داشته باشید. حتی با آنها در میان بگذارید که ترجیح می دهند به مسافرت بیایند یا همین بودجه را خرج کنند. در مورد گروه سنی خردسالان اما توضیح این موضوع و توجیه آنها مشکل است. در این رابطه می توانید خواسته آنها را کنترل کنید. اگر بودجه برای خرید اسباب بازی، لباس و… ندارید برنامه گشتن در فروشگاه ها و… را حذف کنید. طبیعتا هر بچه ای دلش می خواهد آنچه را که می بیند داشته باشد اما اگر این موارد را حداقل در سفر نبیند بهانه داشتن آنها را نمی گیرد.

برای صبحانه یا ناهار بیرون بروید
اگر قرار باشد برای یک وعده در رستوران غذا بخورید، ترجیحا صبحانه یا ناهار باشد. زیرا هزینه ها در روز معمولا کمتر خواهد بود.

سفر کم هزینه,مسافرت رفتن,سفر رفتن

  دفترچه بیمه با خودتان ببرید
همراه داشتن دفترچه بیمه نه تنها لازم بلکه بسیار ضروری است؛ چه سالمند باشید چه میانسال و چه پدر و مادر فرزندی، باید دفترچه بیمه تان را همراه داشته باشید تا اگر اتفاقی افتاد مجبور به پرداخت هزینه درمان مضاعف نشوید.

از طبیعت لذت ببرید
اگر بودجه محدودی دارید بهتر است محلی که برای مسافرت انتخاب می کنید طبیعت باشد نه شهرهای بزرگ، مخصوصا در ایام تعطیل مانند عید که مسافران بسیاری مهمان این شهرها هستند. رفتن به طبیعت نه تنها اثر بهتری می تواند روی روحیه شما بگذارد که اگر جانب اطمینان را رعایت کنید، هزینه کمتری هم دربرخواهد داشت.

 

گردآوری: بخش گردشگری
منابع:
tebyan.net

persian-star.org

bartarinha.irدور دنیا با یک کلیک

  • سفر به مکان‌های حماسی و دیدنی با هزینه کم
  • عید کجا بروم؟
  • در فصل بهار به این مکانها سفر کنید
  • مقاصد گردشگری با آب و هوای گرم برای سفر در پاییز و زمستان
  • پیشنهادهایی برای سفر شهریورماه
  • گردشگران حرفه‌ای به این مکان‌ها سفر می‌کنند

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

کار سخت گیتی پسند در قلعه عقاب‌ها / ملی حفاری به سد مس خورد
لاغری بدون هزینه
هزینه- فایده خرید واکسن
آموزش کامل خوابیدن به پشت بر روی آب
هزینه‌های درمان فرنگی‌کار جوان پرداخت می‌شود
روشی ساده برای کم کردن هزینه های سفر
چگونه سفری کم هزینه داشته باشیم ؟
نتایج کامل لیگ برتر والیبال
هزینه‌های درمانی کشتی گیر عنواندار جهان پرداخت می‌شود
بودجه وزارت ارتباطات کجا و هزینه خرید تبلت‌ها کجا؟

   محصولات مشابه  

مقاله کامل نقش سیال حفاری در کاهش هزینه ها مقاله کامل نقش سیال حفاری در کاهش هزینه ها
مشاهده مشخصات و خرید

تاثیرات استفاده از تکنولوژی در مدیریت پروژه ها و کاهش هزینه ها تاثیرات استفاده از تکنولوژی در مدیریت پروژه ها و کاهش هزینه ها
مشاهده مشخصات و خرید

کاهش دستمزد های مفرط مدیر عامل و هزینه های حسابرسی کاهش دستمزد های مفرط مدیر عامل و هزینه های حسابرسی
مشاهده مشخصات و خرید

پروپوزال تاثیر استفاده از پول مجازی در کاهش هزینه معاملات در بانک‌ها پروپوزال تاثیر استفاده از پول مجازی در کاهش هزینه معاملات در بانک‌ها
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پروژه افترافکت Achieve the goal with reducing costs قالب موشن گرافیک هدف رسیدن با کاهش هزینه دانلود پروژه افترافکت Achieve the goal with reducing costs قالب موشن گرافیک هدف رسیدن با کاهش هزینه
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله بررسی کمی و کیفی بنتونیت در گل حفاری مقاله بررسی کمی و کیفی بنتونیت در گل حفاری
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تکنولوژی گروهی و نقش آن در کاهش هزینه های تولید (درس روش تولید) پاورپوینت تکنولوژی گروهی و نقش آن در کاهش هزینه های تولید (درس روش تولید)
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله افزایش سطح کویرها و کاهش کیفیت آب و خاک مقاله افزایش سطح کویرها و کاهش کیفیت آب و خاک
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله در باره آسیب شناسی کاهش ازدواج در جوانان ‏ ‏ مقاله در باره آسیب شناسی کاهش ازدواج در جوانان ‏ ‏
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان ویژگی های سیال در 34 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان ویژگی های سیال در 34 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان مقاومت سیال در 41 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان مقاومت سیال در 41 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله در باره آسیب شناسی کاهش ازدواج در جوانان - 28 صفحه مقاله در باره آسیب شناسی کاهش ازدواج در جوانان - 28 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان انواع سیال های موجود در مخازن نفت در 113 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان انواع سیال های موجود در مخازن نفت در 113 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

انواع سیستم های هزینه یابی و طبقه بندی هزینه ها انواع سیستم های هزینه یابی و طبقه بندی هزینه ها
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتحسابداري مديريت(مفاهیم مدیریت هزینه و رفتار هزینه) پاورپوینتحسابداري مديريت(مفاهیم مدیریت هزینه و رفتار هزینه)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان ایمنی حفاری در 66 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان ایمنی حفاری در 66 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله بررسی اثر بخشی آموزش راهکارهای روابط مسائل جنسی بر کاهش تعارضات جنسی و زناشوئی والدین کودکان مقاله بررسی اثر بخشی آموزش راهکارهای روابط مسائل جنسی بر کاهش تعارضات جنسی و زناشوئی والدین کودکان
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان نظریه هزینه در 46 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان نظریه هزینه در 46 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان هزینه سرمایه ای در 45 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان هزینه سرمایه ای در 45 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

آموزش کامل انواع و نحوه ارسال مقاله به داخل و خارج تفاوت آن ها و تکنیک های اصولی نگارش مقاله آموزش کامل انواع و نحوه ارسال مقاله به داخل و خارج تفاوت آن ها و تکنیک های اصولی نگارش مقاله
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

اصول مقاله نویسی را اگر می دانید این مقاله را نخوانید!مقاله نویسی اصولی چیست؟
۱۰ نکته‌ی هوازی برای کاهش وزن سریع‌تر
هزینه تولید یک آهنگ و یا یک آلبوم موسیقی چقدر است؟
اصول مقاله نویسی و نکات مهم آن
قبل از یادگیری کیبورد ، این مقاله مهم را بخوانید!
کامل ترین راهنمای خرید و انتخاب انواع عینک های شنا
چگونه یک پاورپوینت عالی برای ارائه بسازیم؟ (آموزش کامل)
معرفی انواع گیتار و بهترین گیتار ها برای شروع (راهنمای کامل تازه کارها)
بهترین تار را انتخاب کنید (راهنمای کامل انتخاب ساز تار)
عینک ورزشی ، راهنمای انتخاب کامل عینک ورزشی براساس فریم ، لنز و رنگ
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی