گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

آسیب‌های متداول در ورزش و چگونگی پیشگیری از آنها

آسیب‌های متداول در ورزش و چگونگی پیشگیری از آنهاپیشگیری از آسیب های ورزشی,آسیب های ورزشی,صدمات ورزشی

استفاده از تجهیزات مناسب ورزشی در پیشگیری از آسیب های ورزشی مفید است

 

آسیب‌های ورزشی متداول
انسان‌ها همیشه امیدوارند، حتی اگر بنظر برسد که چیزها مطابق میلشان پیش نخواهد رفت. وقتی بهار فرا می‌رسد، همه در شتابند که زودتر به آن عادات تناسب اندامی که شاید در طول زمستان کنار گذاشته بودند برگردند. بسیاری از آنها مستقیما یک نوع تمرین را شروع می‌کنند که احتمالا بدنشان قبلا انجام نداده یا آن را فراموش کرده است.


دوندگان بجای تردمیل، روی آسفالت شروع به دویدن می‌کنند. بسیاری دیگر به باشگاه رفته و یکراست به سراغ یک برنامه‌ی تمرین با وزنه می‌روند که ممکن است برای آن آماده نباشند. هنگامیکه این اتفاق می‌افتد، بدنتان دوست دارد که بگوید: نه، نه، نه!

در نتیجه بسیاری از افراد دچار صدمات ناشی از ورزش خواهند شد که به آسانی درمان می‌شوند و اکثرا قابل پیشگیری هم هستند. در اینجا ما آسیب‌های متداولی که ممکن است با آن روبرو شوید و نحوه‌ی پیشگیری و درمان آنها را برایتان بیان کرده‌ایم.

 

درد ساق پا
چه اهل دویدن آهسته باشید، چه وقتتان را با پیاده روی در مراکز خرید بگذرانید، و چه برای یک مسابقه‌ی بزرگ تمرین کنید، مصدومیت در جاهای مختلف اجتناب ناپذیر است. یکی از متداول ترین آسیب‌هایی که دوندگان از آن شکایت می‌کنند، درد ساق پا، یا «شین اسپلینت» می‌باشد.


شین اسپلینت که به تیبیال پریوستیت نیز معروف است، دردی در ساق پا بین زانو و مچ است و ناشی از فشارهای مکرر است. این آسیب بخاطر در هم شکستن بافت ماهیچه‌ای همبند فیبری در ناحیه‌ی اطراف استخوان تیبیا اتفاق می‌افتد. اگر درمان نشود، می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی‌تر مانند شکستگی استخوان، و سایر آسیب‌های عضلانی، اسکلتی پا شود.


برخی راه‌های متداول برای پیشگیری از درد ساق پا عبارتند از تغییر دادن سطحی که روی آن می‌دوید (اجتناب از بتن، آسفالت و سایر سطوح سخت) و همچنین پوشیدن کفش مناسب برای فعالیت مورد نظرتان. بسیاری از برندها، پشتیبانی بیشتری ارائه می‌دهند، از جمله ساق‌‌ها و کفی محکم‌تر، و مانند آن.

 

اگر دچار چنین مصدومیتی شدید، سعی کنید اول آنها را با استراحت و یخ درمان کنید. می‌توانید آنها را بعد از تمرین حدود ۲۰ دقیقه با یخ سرد نگه دارید. اگر درد ساق پای شما بدتر شد، با یک پزشک که بتواند برای شما درمان‌های موثرتری مانند کورتیزون، روش‌های درمان فیزیکی یا سایر درمان‌ها را تجویز کند مشورت کنید.

 

آسیب های ورزشی,پیشگیری از آسیب های ورزشی,صدمات ورزشی

گاهی اوقات کشیدگی عضلانی با مدتی استراحت بهبود می یابد

 

کشیدگی عضلانی
اگر زیاد به باشگاه می‌روید، فکر نکنید که آسیب دیدگی به سراغتان نخواهد آمد. یک آسیب بسیار متداول (اگر متداول‌ترین آسیب نباشد) که هنگام بلند کردن وزنه می‌تواند اتفاق بیفتد، کشیدگی عضلانی است. در واقع فشار وارده، فیبرهای عضلانی یا تاندون‌ها را بعلت کشیدگی بیش از حد یا کار کشیدن بیش از حد، پاره می‌کند!

شما احتمالا قبلا یک کشیدگی را تجربه کرده اید: عضلات سفت، و بطور موضعی دردناک میشوند و در موارد شدید، تغییر رنگ می‌دهند یا حتی کبود می‌شوند. در اکثر موارد، این کشیدگی می‌تواند با مقدار زیادی استراحت و استفاده از یخ به مدت ۲۰ دقیقه روی ناحیه‌ی آسیب دیده برای چند روز (برای کاهش تورم)، فشرده کردن ناحیه با نوار کشی (باز هم برای کاهش تورم) و قرار دادن ناحیه‌ی مورد نظر در بلندی برای جلوگیری از تجمع خون، درمان شود.
کشیدگی‌های کوچک می‌توانند از چندین روز تا یک هفته یا بیشتر، بر شما تاثیر منفی بگذارند. اگر درد، تورم یا علائم دیگر برطرف نشدند، ممکن است نشان دهنده‌ی شکستگی، پارگی کامل عضله، یا سایر آسیب‌های جدی باشد.

 

پیشگیری کلی از آسیب‌های ورزشی
تمام ورزشکاران، کسانی که آخر هفته‌ها ورزش می‌کنند، و هر کس دیگر، می‌توانند از چند راهنمایی کلی درباره‌ی پیشگیری از آسیب‌های ورزشی سود ببرند. اولین و مهمترین نکته، استفاده از تجهیزاتی با اندازه‌ی مناسب است، خواه یک کفش مخصوص دوی مطمئن باشد، یا استفاده از یک کمربند وزنه برداری برای بلند کردن وزنه‌های سنگین، می‌تواند تاثیر بسیار مفیدی در پیشگیری از آسیب‌های متداولی مانند پیچ خوردن مچ پا یا کشیدگی عضلانی بگذارد.


در مرحله بعد، استفاده از تکنیک و فرم مناسب (هنگام دویدن، بلند کردن وزنه، تمرین با وزن بدن، ضربه به توپ گلف یا راکت تنیس) می‌تواند از، از کارافتادگی و آسیب دیدگی جلوگیری کند. قرار دادن تمام این عوامل در کنار هم می‌تواند به شما کمک کند که از آسیب دیدگی پیشگیری کنید و همچنین مانع هدر رفتن وقت در تمرینات‌تان شوید.
منبع : fitnessmagazine.irسلامتی و تندرستی با ورزش

  • حداکثر ورزش با حداقل آسیب را تجربه کنید
  • ورزش های ساده برای پیشگیری از درد ساق پا (+تصاویر)
  • با برخی آسیب‌های عضلانی ناشی از ورزش آشنا شوید
  • توانبخشی درد جلوی ساق پا
  • توصیه هایی برای کاهش خطر آسیب دیدگی در ورزش یوگا
  • حركاتی برای تقويت آرنج+تصویر

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

ویزای پزشکی چیست؟+ شرایط دریافت ویزای پزشکی
دوچرخه‌سواری کوهستان
دانستنی هایی راجع به سفر به کوهستان
در این مکانها حوادث طبیعی هر لحظه شما را تهدید می کند!
پرونده سه محکوم به اعدام حوادث آبان به دادگاه انقلاب ارجاع شد
چرا کودکان از دندان پزشکی می ترسند؟
چه جوری امسال همه پزشکی قبول شدین؟
راهنمای راه اندازی و تجهیز مراکز درمانی و پزشکی
فوت یک بیمار در ایذه خوزستان بر اثر خطای پزشکی/ برادر متوفی: شکایت خود را انجام داده‌ایم
اطلاعیه علوم پزشکی اهواز درباره تجمع انتخاباتی رئیسی/ برگزاری تجمع و سخنرانی نامزدها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است

   محصولات مشابه  

پاورپوینتجایگاه پزشکی کوهستان در پیشگیری از حوادث پاورپوینتجایگاه پزشکی کوهستان در پیشگیری از حوادث
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودجایگاه پزشکی کوهستان در پیشگیری از حوادث دانلودجایگاه پزشکی کوهستان در پیشگیری از حوادث
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس 14 سلامت و بهداشت پایه دوازدهم: پیشگیری از حوادث خانگی پاورپوینت درس 14 سلامت و بهداشت پایه دوازدهم: پیشگیری از حوادث خانگی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حوادث ناشی از کار و راههای پیشگیری از آن - در حجم 12 اسلاید، فرمت فایل ppt پاورپوینت حوادث ناشی از کار و راههای پیشگیری از آن - در حجم 12 اسلاید، فرمت فایل ppt
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتجایگاه ولايت پاورپوینتجایگاه ولايت
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتجایگاه پژوهش های دانشگاهی در صنعت پاورپوینتجایگاه پژوهش های دانشگاهی در صنعت
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتجایگاه و تاثیرات رایانه در زندگی امروز پاورپوینتجایگاه و تاثیرات رایانه در زندگی امروز
مشاهده مشخصات و خرید

ست اسباب بازی تجهیزات پزشکی مدل دندان پزشکی کد 169 مجموعه 13 قطعه ست اسباب بازی تجهیزات پزشکی مدل دندان پزشکی کد 169 مجموعه 13 قطعه
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب 100 کیس در روان پزشکی ارزیابی تشخیص ودرمان اختلالات روان پزشکی اثر جمعی از نویسندگان نشر آوای ن کتاب 100 کیس در روان پزشکی ارزیابی تشخیص ودرمان اختلالات روان پزشکی اثر جمعی از نویسندگان نشر آوای ن
مشاهده مشخصات و خرید

گزارش کارآموزی آشنایی با لیزر و دستگاه های لیزر در پزشکی (مهندسی پزشکی ) گزارش کارآموزی آشنایی با لیزر و دستگاه های لیزر در پزشکی (مهندسی پزشکی )
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقبیمه حوادث ساختمانی تحقیقبیمه حوادث ساختمانی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودسلامت در حوادث و بلایا دانلودسلامت در حوادث و بلایا
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینتتعريف و اپيدميولوژي حوادث غير مترقبه پاورپوینتتعريف و اپيدميولوژي حوادث غير مترقبه
مشاهده مشخصات و خرید

مفهوم مدیریت فرایند حوادث مفهوم مدیریت فرایند حوادث
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودتعريف و اپيدميولوژي حوادث غير مترقبه دانلودتعريف و اپيدميولوژي حوادث غير مترقبه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حوادث تاریخی جغرافیایی پاورپوینت حوادث تاریخی جغرافیایی
مشاهده مشخصات و خرید

حوادث ناشي از كار و علل آن- در 35 صفحه-docx حوادث ناشي از كار و علل آن- در 35 صفحه-docx
مشاهده مشخصات و خرید

پیشگیری از آلودگی پیشگیری از آلودگی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودسطوح پیشگیری دانلودسطوح پیشگیری
مشاهده مشخصات و خرید

راه های پیشگیری ویروس از اچ آی وی راه های پیشگیری ویروس از اچ آی وی
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

چگونگی انتخاب دوچرخه کوهستان
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی