گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

با کمک آدامس ترک سیگار را راحتتر کنید!

با کمک آدامس ترک سیگار را راحتتر کنید!مزایای استفاده از آدامس ترک سیگار, معایب استفاده از آدامس ترک سیگار, استفاده از آدامس ترک سیگار

آدامس ترک سیگار حاوی نیکوتین کمتری نسبت به سیگار است

 

آدامس ترک سیگار چیست؟ + فواید و عوارض 

مصرف آدامس ترک سیگار، از بهترین روش ها برای ترک سیگار است و مصرف آن روز به روز در حال افزایش است. افرادی که سیگاری هستند، می توانند با این محصول، عادت به سیگار کشیدن را کنار بگذارند و زندگی بسیار سالم تری را تجربه کنند. تأثیر این آدامس در ترک سیگار بسیار بالا است. در ادامه ی مطلب، اطلاعات بیشتری درباره آدامس ترک اعتیاد به شما خواهیم داد.

مقدمه ای بر سیگار

 

شیوه مصرف آدامس ترک اعتیاد, بهترین روش های ترک سیگار, مصرف آدامس ترک سیگار

آدامس ترک سیگار ضرر خاصی برای افراد ندارد

 

یکی از بدترین مواد اعتیاد آور که امروزه در تمام کشور ها رایج شده است و مصرف آن از طرف بسیاری از دولت ها آزاد است، سیگار است. سیگار، هزاران مواد شیمیایی مختلف دارد که برای بدن مضر هستند. مهم ترین ماده ای که در سیگار وجود دارد، نیکوتین است.

 

نیکوتین، یکی از اعتیاد آور ترین موادی است که در جهان کشف شده است. کوکائین، مورفین و... مواد اعتیاد آور دیگری هستند که در مواد مخدر دیگری وجود دارند. اما نیکوتین، مصرف بسیار گسترده ای دارد و افراد زیادی به آن اعتیاد دارند.

 

نیکوتین، باعث می شود که سیگار اعتیاد آور باشد. فردی که برای نخستین بار سیگار را تجربه می کند، نیکوتین را وارد بدن می کند. نیکوتین تغییراتی را در مغز و سلول های عصبی ایجاد می کند که باعث می شود افراد بخواهند دوباره آن را مصرف کنند. نیکوتین باعث ترشح بیشتر ناقل های عصبی مانند دوپامین می شود و احساس خوشی کاذب ایجاد می کند.

 

پس از گذشت مدتی از مصرف سیگار، فرد برای اینکه ناقل عصبی بیشتری آزاد شود، بیشتر و بیشتر سیگار می کشد، تا اینکه مواد شیمیایی سیگار به بدن ضرر وارد می کنند و باعث ایجاد مشکلات جدی می شوند.

 

مصرف سیگار، یکی از بزرگترین معضلات در جوامع است. مصرف این ماده مخدر، نسبت به مصرف مواد مخدر دیگر بسیار بیشتر است. سیگار به علاوه آسیب رساندن به فرد مصرف کننده، می تواند افرادی را که در معرض دود آن قرار دارند را نیز با مشکل مواجه کند. در نتیجه، فرد سیگاری، تنها به بدن خودش آسیب نمی رساند، بلکه به افراد دیگری که با او همنشین هستند نیز آسیب می رساند. 

 

آدامس ترک سیگار

 

عوارض آدامس ترک سیگار, آدامس ترک سیگار, آدامس ترک سیگار چیست

برای افزایش تأثیر آدامس ترک سیگار در بازه های زمانی مشخص از آن استفاده کنید

 

تحقیقات نشان داده اند که ترک سیگار معمولا سخت تر از ترک مواد اعتیاد آور دیگر است. نیکوتین، یکی از موادی است که اعتیاد بسیار شدیدی را ایجاد می کند و ترک آن می تواند برای برخی از افراد غیر ممکن است. برای افرادی که می خواهند سیگار را ترک کنند، روش های مختلفی وجود دارد. درصد موفقیت روش های ترک سیگار، به طور کلی کم است. 

 

آدامس ترک سیگار، یکی از محصولاتی است که جدیدا ساخته شده است و برای ترک سیگار برای افراد سیگاری تجویز می شود. افرادی که می خواهند سیگار را ترک کنند، نمی توانند به صورت ناگهانی مصرف نیکوتین را متوقف کنند. فرایند ترک مواد مخدر، تدریجی است.

 

آدامس ترک سیگار، انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها، درصد خاصی از نیکوتین را دارند. شاید برای برخی سوال پیش بیاید که برای چه باید در آدامس ترک اعتیاد نیز مانند سیگار، نیکوتین وجود داشته باشد؟ همانطور که کمی قبل تر به آن اشاره کردیم، مصرف ماده مخدر باید به تدریج کاهش پیدا کند. 

 

نیکوتین موجود در آدامس ترک سیگار، از میزان آن در سیگار کمتر است و از طریق دهان جذب می شود. هنگامی که افراد سیگاری آدامس ترک سیگار را می جوند، نیکوتین موجود در این آدامس به صورت تدریجی آزاد می شود و از طریق دیواره داخلی دهان جذب می شود. در نتیجه، نیاز فرد به نیکوتین تأمین می شود و فرد دیگر میل به کشیدن سیگار نخواهد داشت.

 

درصد نیکوتین موجود در آدامس ترک سیگار، در انواع مختلف آن، متفاوت است. پس از اینکه فرد سیگاری، آدامس های ترک سیگار با درصد نیکوتین بالا را مصرف کرد و دیگر به سمت سیگار نرفت، می تواند از آدامس های ترک سیگار با درصد نیکوتین کمتر استفاده کند.

 

درصد نیکوتین در آدامس های ترک سیگار، تا حدی پایین می آید که فرد، نیکوتین ناچیزی دریافت می کند. برخی از افراد، از آدامس ترک سیگار استفاده می کنند، اما تصمیم نمی گیرند که از درصد کمتر نیکوتین استفاده بکنند.

 

شاید برای برخی از افراد سوال پیش بیاید که اگر هم در سیگار و هم در آدامس ترک سیگار نیکوتین وجود دارد، آیا آدامس ترک سیگار ضرر دارد؟ جواب این پرسش منفی است. نیکوتین، ماده ای است که باعث اعتیاد می شود، اما مقدار آن در آدامس های ترک سیگار بسیار پایین است و باعث می شود افراد میلی به مصرف سیگار نداشته باشند. اما سیگار، علاوه بر نیکوتین، هزاران ماده شیمیایی و مضر دارد که باعث از بین رفتن سلول های مخاط تنفسی، سرطان مثانه، سرطان ریه و... می شوند. آدامس ترک سیگار، مواد شیمیایی مضر که در سیگار یافت می شوند را ندارد.

 

شیوه مصرف آدامس ترک اعتیاد

 

عوارض آدامس ترک سیگار, آدامس ترک سیگار, آدامس ترک سیگار چیست

یکی از بهترین روش های ترک سیگار، مصرف آدامس ترک سیگار است

 

مصرف آدامس ترک سیگار، فرایند پیچیده ای نیست و کافی است که فرد، مانند یک آدامس عادی، آن را بجود. البته نکاتی در مورد مصرف آدامس ترک سیگار وجود دارد که می تواند تأثیر آدامس را افزایش دهد. در نتیجه، مصرف آدامس ترک سیگار تحت شرایط کنترل شده، می تواند تأثیر بیشتری بر بدن فرد بگذارد و احتمال ترک سیگار را افزایش دهد.

 

بهتر است که فرد سیگاری، برای مصرف آدامس ترک سیگار، زمان بندی مناسب داشته باشد و در بازه های زمانی از قبل تعیین شده، آدامس ترک سیگار مصرف شود. در این حالت، سطح نیکوتین بدن تقریبا ثابت باقی می ماند و در یک لحظه زمانی، کاهش شدیدی پیدا نمی کند. در نتیجه، فرد به مصرف سیگار روی نمی آورد.

 

بهتر است هنگام مصرف آدامس ترک سیگار، به طور مداوم آن را نجوید و هنگامی که احساس تندی در دهان خود کردید، آن را نجوید و بگذارید که نیکوتین به آرامی از آدامس جذب دیواره داخلی دهان شود. 

برای اینکه سیگار و نیکوتین را به طور کامل ترک کنید، باید به تدریج، مصرف آدامس ترک سیگار را کاهش دهید. در قطع مصرف آدامس ترک سیگار عجله نکنید، زیرا ممکن است که احتمال بازگشت شما به سمت سیگار افزایش پیدا کند. 

 

مزایای استفاده از آدامس ترک سیگار

مصرف آدامس ترک سیگار، یکی از بهترین روش هایی است که می توان با استفاده از آن، سیگار را ترک کرد. آدامس ترک سیگار، مواد شیمیایی مضر ندارد و مانند سیگار، باعث ایجاد عوارض نمی شود. 

آدامس ترک سیگار، می تواند به افرادی که به تنباکو اعتیاد دارند نیز کمک کند، زیرا ماده اعتیاد آور موجود در تنباکو نیز نیکوتین است.

 

معایب استفاده از آدامس ترک سیگار

آدامس ترک سیگار، می تواند برای افراد سیگاری بسیار مفید باشد و باعث شود که سیگار را ترک کنند، اما مصرف آن برای افرادی که اعتیاد ندارند به شدت توصیه نمی شود. آدامس ترک سیگار، می تواند احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند زخم معده، پر کاری تیروئید، مشکلات کبدی، سوء هاضمه و... را افزایش دهد. 

 

مصرف آدامس ترک سیگار برای زنانی که در دوران بارداری و شیردهی به سر می برند ممنوع است، زیرا این آدامس می تواند در دوران بارداری، اثرات مخربی بر روی جنین داشته باشد. مواد موجود در آدامس ترک سیگار، می توانند ترکیب شیر مادر را نیز تغییر دهند.

 

سخن پایانی

افرادی که سیگار می کشند، می توانند با استفاده از آدامس ترک سیگار، مصرف سیگار را کاهش دهند و به خودشان و دیگران آسیب کم تری برسانند. مصرف آدامس ترک سیگار برای افرادی که حساسیت دارند نیز می تواند مشکل ساز باشد. در نتیجه، قبل از مصرف این آدامس، با پزشک مشورت کنید.

 

گرداوری: بخش سلامت  

 در ادامه بخوانید

  • چگونه میل به سیگار را مهار کنیم؟

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

20 راز پرورش کودک که در کتاب ها پیدا نمی کنید
پیام اینستاگرامی دیوید تیلور به حسن یزدانی
اقدامات شبکه پستی کشور در برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب/ اولین نمایشگاه مجازی کتاب با همکاری شرکت ملی پست در حال برگزاری است
کتاب قصه ام کو؟
عکس‌هایی خاطره‌انگیز از کتاب هنر
چاوشی این بار در پیش فروش کتاب رکورد زد!
۱۰ حقیقت جالب از دنیای کتاب‌ها
مرور خاطرات، با کتاب علوم دهه شصت
در این کتابخانه، می‌توانید از کوه کتاب بالا بروید!
استفاده از کتاب‌های مشهور در ساخت مجسمه

   محصولات مشابه  

کتاب توان درونی تان را کشف کنید اثر دیوید ای رایت انتشارات نسل نو اندیش کتاب توان درونی تان را کشف کنید اثر دیوید ای رایت انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب حرف نزنید عمل کنید اثر برایان تریسی انتشارات نیک فرجام کتاب حرف نزنید عمل کنید اثر برایان تریسی انتشارات نیک فرجام
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب شاه کلید اثر جک کنفیلد انتشارات نسل نو اندیش کتاب شاه کلید اثر جک کنفیلد انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب تو کله خر هستی برو پیش انگیزت را حفظ کن اثر جین سینسرو انتشارات نسل نو اندیش کتاب تو کله خر هستی برو پیش انگیزت را حفظ کن اثر جین سینسرو انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب بزرگ کردن نوجوان اثر کیت کلی انتشارات نسل نو اندیش کتاب بزرگ کردن نوجوان اثر کیت کلی انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب چشم و همچشمی در کودکان اثر ادل فی بر و الین ماز لیش انتشارات نسل نو اندیش کتاب چشم و همچشمی در کودکان اثر ادل فی بر و الین ماز لیش انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب کسب و کارتان را در برابر ویروس مقاوم کنید اثر داگلاس کروگر انتشارات بهار سبز کتاب کسب و کارتان را در برابر ویروس مقاوم کنید اثر داگلاس کروگر انتشارات بهار سبز
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب هر روز مثبت بیندیشید (( آرامش روحی و روانی خود را تقویت کنید )) اثر لوئیزال .هی انتشارات پل کتاب هر روز مثبت بیندیشید (( آرامش روحی و روانی خود را تقویت کنید )) اثر لوئیزال .هی انتشارات پل
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب به من میگن کاپیتان فروش اثر احد حیدری انتشارات نسل نو اندیش کتاب به من میگن کاپیتان فروش اثر احد حیدری انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب یک سرزمین موعود اثر باراک اوباما انتشارات مهر اندیش کتاب یک سرزمین موعود اثر باراک اوباما انتشارات مهر اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب دوستی با خدا اثر نیل دونالد والش انتشارات چابک اندیش کتاب دوستی با خدا اثر نیل دونالد والش انتشارات چابک اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب پیگیری کن چگونه مشتری احتمالی خود را در بازاریابی شبکه ای دنبال کنید اثر تام شرایتر انتشارات پا کتاب پیگیری کن چگونه مشتری احتمالی خود را در بازاریابی شبکه ای دنبال کنید اثر تام شرایتر انتشارات پا
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب همین لحظه جذاب کن اثر آیدل احمد انتشارات نسل نو اندیش کتاب همین لحظه جذاب کن اثر آیدل احمد انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب غذای خام به جای پخته اثر هلموت واند میکر انتشارات نسل نو اندیش کتاب غذای خام به جای پخته اثر هلموت واند میکر انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارما انتشارات پارس اندیش کتاب باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارما انتشارات پارس اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب مرگ نشانه ها 1و2 اثر سید حامد هنرپرور تمیز انتشارات چابک اندیش کتاب مرگ نشانه ها 1و2 اثر سید حامد هنرپرور تمیز انتشارات چابک اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب چطور نه بگویم و در جواب بله بشنویم اثر ویلیام یوری انتشارات نسل نو اندیش کتاب چطور نه بگویم و در جواب بله بشنویم اثر ویلیام یوری انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب راز های قطعی کردن فروش حرفه ای بفروشید اثر زیگ زیگلار انتشارات نسل نو اندیش کتاب راز های قطعی کردن فروش حرفه ای بفروشید اثر زیگ زیگلار انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب 101 نوشته ای که شیوه تفکرتان را متحول می کند اثر بریانا ویست انتشارات نسل نو اندیش کتاب 101 نوشته ای که شیوه تفکرتان را متحول می کند اثر بریانا ویست انتشارات نسل نو اندیش
مشاهده مشخصات و خرید

کتاب 100 قانون طلایی برای کسب ثروت اثر ریچارد تمپلر  انتشارات چابک اندیش کتاب 100 قانون طلایی برای کسب ثروت اثر ریچارد تمپلر  انتشارات چابک اندیش
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

چگونه می‌توان کتاب صوتی خواند؟/ باید حرفه‌ای‌ها را شناخت
در هنگام خرید چادر مسافرتی به این موارد توجه کنید
چگونه بهترین دوربین های شکاری را برای شکار انتخاب کنید
بهترین تار را انتخاب کنید (راهنمای کامل انتخاب ساز تار)
معیارهای انتخاب کتاب خوب
راهنمای تهیه لیست خرید کتاب
چگونه کتاب صوتی تولید کنیم ؟
۳ معیار اصلی انتخاب کتاب برای کودک
راهنمای انتخاب بهترین کتاب برای هدیه | به کمک اینفوگرافیک
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی