گیمینگ تولز

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

نقش عروسک در تربیت کودک + مزایای بازی با عروسک

نقش عروسک در تربیت کودک + مزایای بازی با عروسکنقش عروسک در زندگی کودک, نحوه ی تربیت کودک با استفاده از عروسک, روانشناسی عروسک بازی

نقش عروسک در تربیت کودک باید مورد توجه والدین قرار بگیرد

 

نقش عروسک در تعلیم و تربیت کودک 

عروسک، یکی از محبوب ترین اسباب بازی های دوران کودکی بسیاری از ما است و کمتر کسی پیدا می شود که ادعا کند در زمان کودکی خود، عروسک نداشته و یا اگر داشته، با آن بازی نمی کرده است. عروسک، تنها یک وسیله برای بازی نیست، بلکه می توان با بهره گرفتن از آن، مفاهیمی را به کودک آموزش داد که شاید در حالت عادی، آنها را به آسانی فرا نگیرد.

تاریخچه شکل گیری عروسک 

 

تربیت کودک با استفاده از عروسک, عروسک برای کودکان, نقش عروسک در تربیت کودکان

نقش عروسک در تربیت کودک، بسیار مهم است و نباید دست کم گرفته شود

 

از گذشته های بسیار دور، هنگامی که انسان توانست کشف کند مواد مختلفی که در اطرافش هستند، می توانند بر اساس میل او شکل پیدا کنند، یکی از کار هایی که با آن مواد کرد، ساختن عروسک بود. در آن زمان، تصور می شد که اگر شکل و شمایل هر چیزی شبیه به انسان باشد، یعنی اینکه روح دارد و آن نیز یک موجود زنده شناخته می شود.

 

عروسک ها، به تدریج و با گذشت زمان، شکل های مشخص تری به خود گرفتند و حتی در بعضی از نقاط جهان، مورد پرستش قرار گرفتند. با پیشرفت جوامع بشری، انسان ها درک کردند که عروسک ها، چیزی جز یک وسیله ساخته دست خودشان نیستند. از آنجا به بعد، عروسک ها، به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین اسباب بازی ها برای کودکان شناخته می شوند.

 

عروسک ها، در شکل ها، جنس ها و رنگ های مختلفی ساخته می شوند و می توان بر اساس سلیقه کودک، برای او عروسک مناسب را خرید. تأثیر عروسک ها بر روی کودکان به حدی زیاد است که بعضی از این کودکان، عروسک ها را به عنوان کودک و یا دوست خود معرفی می کنند. این تأثیر عمیقی که عروسک بر روی کودک می گذارد، می تواند راهی برای تربیت بهتر کودک فراهم کند.

 

تربیت کودک با استفاده از عروسک

 

نقش عروسک در زندگی کودک, نحوه ی تربیت کودک با استفاده از عروسک, روانشناسی عروسک بازی

نقش عروسک در تربیت کودک می تواند به عنوان یک کمک کننده باشد

 

شاید برای برخی از افراد مشخص نباشد که برای چه باید از عروسک، برای تربیت کودکان کمک گرفت؟ همانطور که پیش تر به آن اشاره شد، عروسک ها، به دلیل ظاهری که دارند، می توانند باعث ایجاد ارتباط کودک با خودشان شوند. عروسک ها، از روی موجودات زنده ساخته می شوند و این امر، باعث می شود که کودکان نیز راحت تر بتوانند آنها را به عنوان یک موجود زنده تصور کنند و برای آنها یک شخصیت قائل شوند.

 

هنگامی که می بینید یک کودک با عروسک خود سخن می گوید، یا برای آن یک اسم گذاشته است، نشانه از این است که کودک برای عروسک یک شخصیت خاص قائل شده است. این ارتباط، برای بعضی از کودکان می تواند بسیار قوی باشد، و یا حتی در بعضی از کودکان وجود نداشته باشد. 

 

والدین، می توانند مانند کودکان، عروسک را نیز به عنوان یک موجود زنده تصور کنند و با استفاده از آن، کودک خود را بهتر تربیت کنند. شاید کودکان در شرایط عادی، به حرف والدین خود گوش نکنند و از انجام کار های خود سر باز بزنند، اما با واسطه قرار داده شدن عروسک شان، نظرشان عوض شود و بخواهند که مانند آن عمل کنند یا اینکه کارهایی را مانند آن انجام ندهند.

 

برای اینکه والدین بتوانند با استفاده از عروسک، کودکان خود را تربیت کنند، در ابتدا باید به افکار کودک خودشان احترام بگذارند و عروسک را به عنوان یک موجود زنده تصور کنند. هنگامی که والدین نیز عروسک کودک خود را به عنوان یک موجود دارای شخصیت حساب کنند، ارتباط کودک و عروسک، بیش از پیش قوی می شود و تأثیر آموزش ها و تربیت والدین بر روی کودک، تأثیر بیشتری خواهد داشت.

 

تربیت کودک، کار راحتی نیست و صبر، کلید موفقیت در تربیت کودکان است. عروسک، می تواند به عنوان یک کمک کننده، تربیت کودک را بسیار راحت تر کند. این در حالی است که برخی از کودکان، نمی توانند با عروسک ها ارتباط برقرار کنند و حتی آنها را به عنوان یک اسباب بازی ساده نیز دوست ندارند. این دسته از کودکان، نمی توانند با استفاده از عروسک تربیت شوند، اما والدین می توانند با استفاده از الگوی آنها، به تربیت شان بپردازند.

 

نحوه ی تربیت کودک با استفاده از عروسک

 

نقش نمایش های عروسکی در تربیت کودک, نقش عروسک در تربیت کودک, تاریخچه شکل گیری عروسک

والدین هیچگاه نباید شخصیت عروسک کودکشان را انکار کنند

 

شاید برخی از والدین متوجه نشده باشند که چگونه می توانند با استفاده از یک عروسک، کودک را تربیت کنند. شاید در ابتدا، تربیت کودک با استفاده از عروسک، کار دشواری به نظر برسد، اما به هیچ وجه اینگونه نیست. 

 

یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای تربیت کودکان با استفاده از عروسک، بازی کردن با آنها است. شما می توانید تا ساعت ها با فرزند خودتان بازی کنید و با استفاده از عروسک های او، مسائل تربیتی را به او بیاموزید. توجه داشته باشید که هنگام انجام این کار، نباید فراموش کنید که در حال انجام بازی هستید. کودکان در این دسته از بازی ها، یاد می گیرند که مانند عروسک ها برخورد کنند. برای مثال، شما با استفاده از عروسک کودکتان، سلام کردن و احترام گذاشتن به دیگران را به کودک نشان می دهید. در نتیجه، او نیز یاد می گیرد که مانند عروسک خودش، به بزرگتر ها احترام بگذارد.

 

نمایش های عروسکی، یک نوع از نمایش هستند که کودکان علاقه فراوانی به آنها دارند. عروسک گردان ها، با مهارت تمام، عروسک ها را حرکت می دهند و به جای آنها حرف می زنند. با اینکه این عروسک ها، عروسک های کودک شما نیستند، اما هنگامی که مانند یک انسان واقعی، می توانند حرکت کنند و حرف بزنند، کودکان را تحت تأثیر قرار می دهند.

 

داستان هایی که توسط عروسک گردان ها اجرا می شود، در بیشتر مواقع جنبه آموزشی و تربیتی دارد. در نتیجه، مشاهده نمایش های عروسکی، می تواند در تربیت فرزند شما، تأثیر بسزایی داشته باشد.

 

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، والدین هیچ گاه نباید شخصیت عروسک کودک خودشان را انکار کنند و به او بگویند که عروسک تو تنها یک وسیله است. این مورد، باعث دلسرد شدن کودک از عروسک و حتی در برخی موارد، دلخوری از والدین می شود. در نتیجه، برای اینکه بتوانید با استفاده از عروسک، کودک خود را راحت تر و بهتر تربیت کنید، باید اول از هر چیزی، شخصیت داشتن عروسک را قبول کنید و آنها را به اسمی که کودکتان برای آنها گذاشته است، صدا کنید.

 

یکی از روش های دیگری که می توانید با استفاده از آن، کودک را از طریق عروسک تربیت کنید، این است که شخصیت عروسک را برای کودک خود توصیف کنید. برای مثال، هنگامی که کودک شما می گوید نام عروسک من لیلا است، والدین باید ویژگی های دیگری را به این شخصیت اضافه کنند، نه اینکه یک شخصیت جدا از شخصیت کودکشان بسازند. برای مثال، والدین باید بگویند که لیلا همیشه اتاق را مرتب می کند. نتیجه، می تواند این باشد که کودک شما نیز اتاقش را تمیز و مرتب نگه دارد. دقت داشته باشید شخصیتی که برای عروسک کودکتان می سازید، باید توسط کودک شما نیز پذیرفته شده باشد.

 

جمع بندی مطالب و سخن پایانی

بسیاری از والدین، به دنبال راهی برای تربیت بهتر کودکان خود هستند، اما به یکی از مهم ترین راه ها که دقیقا در دسترس آنها قرار دارد، توجهی نمی کنند. این راه، استفاده از عروسک است. بسیاری از والدین، برای عروسک های کودک خود، ارزشی قائل نمی شوند و حتی به بازی کردن با کودک خود نیز نمی پردازند. این عوامل، باعث می شود که کودک به درستی تربیت نشود. با کودکان خود بازی کنید و در بازی ها، به آنها بیاموزید که چگونه می توانند شخصیت بهتری داشته باشند.

 

گرداوری: بخش کودکان

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

نقش عروسک در تربیت کودک + مزایای بازی با عروسک
ساخت کاردستی عروسک با قاشق
ساخت عروسک با وسایل دورریختنی
آموزش ساخت عروسک با پارچه های دور ریختنی
ساخت کاردستی کودکانه عروسک مینیون ها با وسایل دور ریختنی
بازی هایی آموزشی برای پیش دبستانی ها
چرا کیفیت بازی‌های تولید داخل پایین است؟ / سیاستمداران فکری به حال تقویت ساخت بازی‌های داخلی کنند
تمرینات آموزشی شنا
موسسه آموزشی پیشگامان الوند سبز
مزایا و معایب روش آموزشی مونته سوری

   محصولات مشابه  

بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 01 بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 01
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 04 بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 04
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 03 بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 03
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 02 بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 02
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 03 بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 03
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل خرگوش کد 09 بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل خرگوش کد 09
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل خرگوش کد06 بازی آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل خرگوش کد06
مشاهده مشخصات و خرید

بسته آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 05 بسته آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد 05
مشاهده مشخصات و خرید

بسته آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل خرگوش کد07 بسته آموزشی ساخت عروسک ماهک مدل خرگوش کد07
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آمورشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد02 بازی آمورشی ساخت عروسک ماهک مدل اسب کد02
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت ژل بازی اسمایل ژل بازی مدل Starter مجموعه 3 عددی بازی آموزشی ساخت ژل بازی اسمایل ژل بازی مدل Starter مجموعه 3 عددی
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت ژل بازی اسمایل ژل بازی مدل Starter2 مجموعه 4 عددی بازی آموزشی ساخت ژل بازی اسمایل ژل بازی مدل Starter2 مجموعه 4 عددی
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی ساخت ژل بازی اسمایل ژل بازی مدل Starter6 مجموعه 8 عددی بازی آموزشی ساخت ژل بازی اسمایل ژل بازی مدل Starter6 مجموعه 8 عددی
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی طرح ساخت گردنبند مدل A-2000 بازی آموزشی طرح ساخت گردنبند مدل A-2000
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک فیل بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک فیل
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک لاک پشت بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک لاک پشت
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک فیل بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک فیل
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک لاک پشت بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک لاک پشت
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک خرس بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک خرس
مشاهده مشخصات و خرید

بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک خرس بازی آموزشی رنگ آمیزی مدل عروسک خرس
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

آشنایی با تجهیزات آموزشی و وسایل مورد نیاز یک بازی والیبال و بازیکنان
نکات جادویی در زمان خرید عروسک
وسایل کمک آموزشی فوتبال ویژه مربیان
نکات مهمی که باید هنگام خرید عروسک کودکانه واقع بینانه به خاطر بسپارید
آموزش ساخت پاورپوینت (راهنمای مبتدیان از صفر تا صد)
نکات و اصول ساخت و طراحی پاورپوینت
مراحل ساخت آهنگ از ملودی و تنظیم تا میکس و مسترینگ
دوربین های شکاری چگونه کار می کنند؟ (آموزش ساخت تلسکوپ)
بازی فکری کودکان؛ ۱۴ بازی برای تقویت ذهن و خلاقیت کودک
راهنمای خرید تشک بازی و پارک بازی
طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - فروشگاه اینترنتی رابوکالا - فروشگاه مد زنانه - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی